Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

m@da.

PO!!!...diecie warzywno-owocowej, CZYLI ZDROWE ODŻYWIANIE.

Polecane posty

Witajcie moje drogie. Poczytałam Was. Pałka zapałka mi tu smaki robi na potrawy z ziemniaczków heheh U mnie bardzo zajęty czas związany z remontem. W koncu koniec!! Jeszcze tylko meble i poukładanie rzeczy w szafach i na półkach (tylko muszą byc meble :)) Ta robota niestety bedzie tylko na moich barkach. Dziewczynki dumna jestem z Was ze tak swietnie sobie radzicie z warzywkami i ze zdrowym jedzeniem. Już post się zbliża, więc i moj post blisko. Pałka zapałka podeslij mi jak mozesz linka do tego topiku na diecie, bo nie moge odnaleź :) Ściskam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny a ja jakoś ostatnio jem rzeczy niedozwolonych przez sobotnie wesele :( Oczywiście słodyczy nie jem ale mam zachcianki na dobre jedzenie staram się jeść z warzywami ale cóż niewiem czy mi się udaje może dlatego że za tydzień będę miała @ :( Ale zaraz mam sesje wiec będę ogólnie mało jeść. Dynieczka fajnie, że macie mieszkanie, że sobie remontujecie. Ja ze swoim o mieszkaniu własnym możemy tylko i wyłącznie pomarzyć. W dzisiejszych czasach tragizm się dzieje jeżeli chodzi o usamodzielnienie się młodych ludzi. Patrzyliśmy kredyty przykładowo wzięcie 100 tysięcy złotych a dla banku trzeba zwrócić ponad 170 tysięcy. Te 70 tyś to odsetki - OLABOGA!!!!! wiec młodzi żyją na stancjach i muszą tak żyć. Zwłaszcza strach brać kredyt jeżeli z dnia na dzień mogą człowieka zwykłego zwolnić. Ok koniec smutów cieszyć się trzeba :) Buziaczki :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałkazapałka
Cześć kochane współtowarzyszki doli i niedoli:) Mam pomroczność jasną chyba Dynieczko, bo nie wiem o jaki topik na diecie chodzi, rozjaśnij mi. Esmi, musicie z narzeczonym dobrze się zastanowić czy iść w ten kredyt mieszkaniowy, bo jak za kilkanaście lat podliczycie ile wydaliście na wynajem a i tak nic nie jest wasze, to możecie żałować. Pracę można stracić, to prawda, ale nie zakładaj najgorszego wariantu, przecież nie oboje na raz:) Mam sporo znajomych, ktorzy pieknie mieszkają i spłacają kredyty, własny kąt rekompensuje im smutek po pustawym portfelu hehehe. Dynieczko, zazdroszcze Ci tego remontu, u mnie tylko w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem na diecie już 6 tydzień i niedługo przechodzę na zdrowe żywienie i zastanawia mnie jedna rzecz bo w książce pani Dąbrowskiej przeczytałam że Nie należy łączyć nabiału czy mięsa z produktami zbożowymi, ziemniakami, ani tłuszczem. Przykładowy jadłospis: Na śniadanie: owoce, musli z jogurtem, razowe pieczywo z pastą roślinną czy twarogiem, herbata. Na obiad: surówka z owoców, zupa jarzynowa z kaszą, strączkowymi i chleb razowy ,a przecież w jadłospisie jest podane musli z jogurtem i chleb razowy z twarogiem a to połączenie nabiału z zbożami chyba że ja sie myle a i jeszcze mam pytanko czy mozna jeść chleb z jajkiem ugotowanym i makaron z pesto prosiłabym o podpowiedz bo sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałkazapałka
Witaj Andziulka. Bo w diecie niełączenia są 3 grupy: białkowa, węglowodanowa i neutralna i twaróg właśnie należy do neutralnej i można go jeść z pieczywem. Neutralne są wszystkie zakwaszone mleczne produkty i sery także masło oraz wszystkie nasiona orzechy i pestki. Andziulka, gratuluję spadku wagi, pięknie! Dziewczyny! jak planujecie dzisiejszy tłusty czwartek? Bo ja zjem 2 pączki, a całe menu policzę tak, żeby nie przekroczyć 1500kalorii. Mam kapuśniak i jego będę się trzymać dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pałkazapałka dziękuję ślicznie za odpowiedź :) rozjaśniło mi się bardzo w głowie :) Dziękuję również za gratulacje , waga bardzo motywuje mnie na następny ostatni tydzień , tym bardziej że przez ostatnie dwa tygodnie stała w miejscu jak zaklęta . Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujac ciaze 2013
Drogie przyszłe mamy lub obecne :) Interesują mnie kobiety, które podczas ciąży były szczupłe i miały tylko brzuszek. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób zachować dobrą sylwetkę tak by nie zaszkodzić przy tym dziecku. Jak wygląda lub wyglądała wasza aktywność podczas ciąży? Co takiego jadłyście by dziecko dobrze się rozwijało i by nie szkodzić swojej sylwetce? Jak radzić sobie z słabościami i czy macie jakiegoś dobrego dietetyka godnego polecenia? przepraszam,że tu piszę,ale nie mogę coś założyć tematu (będę wdzięczna jak mi ktoś pomoże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałka zapałka jak ja Cie podziwiam, kapusniak w tłusty czwartek :) Jestes cudna heheh. Esmi mi sie udało z lokum ale to nie tak kolorowo jak myslisz. Ja również boję się kredytów na dom. Tylko wiesz kredyty sa ubezpieczone, wiadomo więcej się spłaca, ale zawsze spłacasz dla siebie ( a nie czynsz) Witaj Andziulka, Pałka zapałka super Ci wszystko wyjaśniła o diecie niełaczenia. Ja napisałam sobie ściągawkę na lodówkę z produktami ze wszystkich grup. Pomaga, choc teraz mam czas jakis patologiczny haha. Całe szczęście post się zaczyna, nie ma lepszej pory ;) Do dziewczyny co planuję ciąże; Ja podczas ciąży jednej i drugiej, wyglądałam bosko, jedrna, szczupła, tylko brzuszek, a po ciążach tyłam jak szalona. ( przed nie miałam problemów z wagą) U mnie problemem były wymioty, Cały czas wymiotowałam do 7 miesiąca. Żeby utrzymać obiad szłam spać :) Normalnie bulimiczka. Organizm sobie pozniej nadrobił i juz nigdy nie było jak dawniej :( Znam dziewczyny co są super szczupłe po ciążach, więc nie bój się!! Znam taka co pochłaniała paczke ptasiego mleczka na raz a teraz jest super szczupła i dobrze wygląda. To jest niezwykła przemiana w organizmie, nie na wszystko masz wpływ. Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Zostały mi jeszcze dwa dni diety WO i od poniedziałku przechodzę na zdrowe żywienie . Wasze rady są bardzo cenne dla mnie i często będę odwiedzać . Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie panie :) Jutro mój pierwszy dzień na zdrowym żywieniu :) Taki jest przepis na śniadanko mam pytanie czy cytrynę skropić i pozostawić również na noc czy dopiero skropić rano .Za odpowiedź dziękuję ślicznie . :) :) :) :) Muesli: zalać na noc 1 łyżkę płatków owsianych (lub 1 łyżeczkę płatków i 1 łyżeczkę ziaren zbożowych) z 3 łyżkami wody. Zmieszać 1 łyżkę soku cytrynowego z 1 łyżką słodzonego mleka skondensowanego, dodać płatki, tarte jabłko, posiekane orzechy, świeżo zmielone siemię lniane. Można zamiast mleka użyć jogurtu z miodem, a jabłka zastąpić innymi owocami surowymi, lub suszonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam widzę że pustki a szkoda .Dziś mam jakiś niechęć do chleba , płatków nie mogę w siebie wcisnąć a przecież dłużej niż 6 tygodni nie mogę być na WO .Aż się boję że jak zacznę jeść zacznę tyć .Oj poprzestawiał się w głowie strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałkazapałka
Witajcie dziewczyny!!! Rzeczywiście pusto tu. Andziulka nie musisz wcale tyć, z tego co pamiętam, to każda z nas chudła jeszcze na zdrowym po poście. Tylko że potem grzeszki nas zgubiły i każda dobrze wie jakie:), każda ma własne, mnie zgubił np nadmiar chlebusia:( wiem że Dynieczka zaczęła się objadać słodyczami (Dynieczko obgaduje Cię tu) Andziulka zrób sobie jarzynowej z kaszą jak lubisz, a do sałatki zielonej dodaj ugotowanej fasolki szparagowej, np tej z mrozonek zielonej ciętej. Sałatkę dopraw sosem z łyżeczki oliwy z cytryną. Rozszerz owoce np o kiwi albo ananasa. Nie musisz zaczynać od chleba, pisz jak Ci idzie, bo na samych warzywach nie możesz dłużej być niż 6 tygodni. Przypomniało mi się, że kaszę lub soczewice możesz wykorzystać do farszu do papryki lub cukinii. Po mału i rzsądnie wyjdziesz z diety, trzymam kciuki. Ten przepis na owsiankę fajny, ale nie na pierwszy dzień, za dużo w nim nowych składnikow, ja zaczynałam od kaszy, oliwy do sałatek i strączkowych, jak wyżej napisałam. Taka owsianka jest bardzo sycąca i kaloryczna - bardzo dobra ale troche później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pałkazapałka dziękuję ślicznie najśliczniej jak potrafię za Twoje słowa , jutro ugotuje kaszę a dziś kupię fasolkę szparagową ,mam tylko oliwę z oliwek ale muszę kupić olej lniany :)Sama się sobie dziwię że nie mam chęci na chlebek a chodził za mną od dwóch tygodni zakazane bardziej smakuje hi hi z tego wniosek .Dziękuję ślicznie płatki odłożę na później :) Spokojnego popołudnia :)życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałkazapałka
Nie ma za co Andziulka, polecam się na przyszłość:) Z kromki razowca możesz zrobić kosteczkę, poprószyć czosnkiem granulowanym, papryką, pieprzem i podpiec na grzanki, będzie fajny dodatek do zup typu krem, pomidorowej, brokułowej czy kalafiorowej, albo do sałaty z winegretem. Kup sobie jeszcze ciecierzycę jako dodatek do sałatek, jest delikatniejsza niż fasola a bogata w białko. Możesz jeść kaszotto z warzywami, dodawaj też po trochu to co było zakazane: pieczarki, avokado inne owoce, kiełki, dobry będzie groszek z marchewką (mniam, uwielbiam), a w następnym tygodniu wprowadzisz sobie nabiał: jogurty, twarogi, kefiry, jajka i orzechy, pestki, na końcu mięso, jeśli chcesz:), ryby, owoce morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pałkazapałka mmmm pyszności :) tu opisujesz :) aż ślinka cieknie kupię i groszek z marchewką . Awokado to jako pasta na chlebek? . Jutro zamówię olej lniany :) a te grzaneczki to na oleju upiec czy w piekarniku bez oleju . Jutro zrobię pomidorową krem będą w sam raz :) DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystawiła chlebek aby zrobił się suchy i jutro będzie pomidorowa z grzankami :) a na kolacje jakąś kaszę zrobię z warzywami .Oj zobaczymy ile przybędzie na wadze ;) po tych dobrociach . I groszek z marchewką uśmiecha się do mnie w zamrażalniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałkazapałka
A zakład, że nic nie przybędzie, a nawet spadnie dalej? Tylko pod warunkiem, że nie przesadzisz z ilością. Bo o ile na poście mogłyśmy się opychać bez ograniczeń, to teraz trzeba zachować umiar:) Avokado rozgniatam na miazgę, dodaję soku z cytryny, ząbek czosnku, sól, pieprz i używam do chleba jako smarowidło. Lubie tak i na to jeszcze suszone pomidory w paseczki pokrojone' Avokado pokrojone w kosteczkę lub paseczki jest dobre do sałatki, np takiej: liście szpinaku, zielone oliwki, avokado, pestki dyni, polane to winegretem. A grzaneczki robię na patelni posmarowanej oliwą i podrzucam aż się przyrumienią, z małej ilości bardzo szybko się robi, tak na raz do zupy czy sałatki. Twój entuzjazm Andziulko też mi się udzielił i jutro zrobię sobie dzień przypominajkowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) pałkazapałka cieszę się że i ja na coś się przydałam :) Właśnie gotuję pomidorową chlebek pokrojony na kwadraciki :) i surówka z kiszonej kapustki z odrobiną oliwy dzień zapowiada się smakowicie :) Dziękuję za przepisy :) Pocieszenie co do wagi jestem ciekawa jak to będzie u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuka 75
Muszę przyznać że grzanki palce lizać cała rodzina się zjadała jutro też robię w większej ilości :) PAŁAKAZAPAŁKA spadł mi 1kg w 2 dni na zdrowym żywieniu aż dziw bierze :) :) :): miałaś rację duży buziak :) :) : ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mogę :) Pałka zapałka juz przypominjaka hahah. Andziulka super sobie radzisz. Zazdroszczę Wam tej silnej woli. Ja juz nie wiem od kiedy mam być na poscie :) Chyba doczekam do 6 tygodniowego hahah Pałka zapałka u mnie były ciasteczka, tak mnie kusiły. Nie czekolada ani takie tam..tylko chrupiące ciasteczka :) Dziewczyny już niedługo będę z Wami. Pozdrawiam Was kochane kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dynieczka75 trzymaj się :). Dziś wypiłam dwie lampki wytrawnego czerwonego wina :( też zgrzeszyłam ale były urodziny chrześnicy męża więc za zdrówko wypiłam solenizantki :) Spokojnego wieczoru :) MMMM dziś grzaneczki będą się śnić w nocy pyyyychaaa były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak bedziesz w takim
tempie wychodzila z diety to bardzo szybko wroca do ciebie kilogramy ktore utracilas bedac na niej. NIE MA CO, BARDZO WZORCOWO WYCHODZISZ!!!! TWOJE NASTEPCZYNIE PEWNIE POJDA W TWOJE SLADY RAZ DWA ZACHWYCONE ZE LEDWO KILKA DNI MINELO JUZ MOZNA PIC WINKO I ZAJADAC SIE CHLEBKIEM 3 RAZY DZIENNIE. CO TAM JESZCZE ZJADLAS? POCHWAL SIE. CZEKAMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki..nie ma WAs :( Mnie dawno nie było, ale chciałam się pochwalić, że byłam 3 dni na przypominajce i było super :) Zrobiłam pyszną zupe pomidorową zimowa :) Woreczek mrozonej włoszczyzny slupki hortex, zagotowac z sola, pieprzem, kurkuma, tymiankiem, imbirem, potem dodałam pasate jeden kartonik. Wyszła przepyszna :) Pózniej wrzuciłam pietruszkę suszona zielona. Gdyby ktos szukał inspiracji na zimowe danie warzywne. Z innymi posiłkami było cieżko. Od wtroku znowu idę na przypominajkę. Chcę wytrzymać dłużej, moze uda się z wychodzeniem do świat :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALO !!! PATRZĘ, ŻE NIKT NIE ZAGLĄDA :( MOJE DROGIE PANIE CO U WAS SŁYCHAĆ ?!!!!! JA ZACZYNAM PRZYPOMINAJKĘ OD 2.04.2013R. BUZIAKI :********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi90 witam i ja :) przypominaje tygodniową robiłam przed świętami :) przyznam się że i po Świętach przyda się choćby trzy dni :) choć waga się trzyma to dla samego dobrego poczucia zacznę przypominajkę od 2 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa jasne, znowu jakieś "cudowne świństwo". Nam tu niepotrzebne sztuczne witaminy i mikroelementy, bo to wszystko dostajemy na diecie warzywno-owocowej. A pani od dystrybucji tej cudowności dziękujemy. Chudnij sobie pani... tylko nie wiem, czy na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×