Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marti610

Koszt u księdza za ślub.

Polecane posty

Gość Marti610

Ile płacicie za księdza i organistę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co laska
dalismy 200zl organista byl z zespolu ktory nam gral na weselu, nie wzial za to dodatkowych pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Organista 250 A ksiądz nic nie chciał powiedzieć do ostatniej rozmowy, tylko mówił, że później i kiedyś się tam rozliczymy, choć wiedział, że przenoszę się do męża, do odległej parafii. Nawet do koperty nie zajrzał. Daliśmy 400. Kuzynka dała 300 i też było. U nas organista bierze sporo, ale zapewnia swojego syna jako ministranta, tak więc ładniej to wygląda i wygodniej księdzu i jeszcze Ave Maria na trąbce jak ktoś chce i ogólnie ładnie gra, tak się stara, żeby było wyjątkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze to mnie
pocieszylyscie, bo myslalam ze to większy koszt . Ale pewnie też zależy od parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_k30
U nas organista i jego żona (ma nam zaśpiewać) powiedzieli , że 300zł. Księdzu nie wiem jeszcze ile damy , może 400 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konunnun
a ja dam 200 zl ksiedzu i 50 zl organiscie ... wiecej nie planuje Nie robie wesela, tylko obiad po slubie i nie zajmuje im soboty, bo robie w innym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
u nas w kancelarii sie placi, niby co łaska, ale spytalismy sie ile tak mniej wiecej placa ;) i damy 500zl w tym juz jest "wszystko", ksiadz, ministranci, koscielny i organista - tak jak na normalnej mszy :) jedynie wystroj kosciola musimy sobie sami zorganizowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie
to wygląda następująco: organista 100 zł kościelny 50 zł siostrze zakonnej na kwiaty 150 zł i to są stałe opłaty i oprócz tego księdzu daliśmy 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikanie mają na stroie napisane, że 500zł w tym jest msza etatowy organista i świerze kwiaty po ołtarz. Jenak przy podpisaniu protokołu uprzedzono nas, że jesli nas nie stać powinniśmy dac tyle ile uwazamy. Nie pytaliśmy sami to ksiądz sam nas uprzedził w tych kwestiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sammer
u mnie daje sie 600zł dla organisty 250zl i w trakcie mszy jest jeszcze zbierana taca na rzecz ministrantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko.... zlodziejstwo w bialy dzien.... ja za swoj dostalam rachunek vat-owski... wiem ze to bylo dosc dawno, ale wasze sumy mnie powaily... toz kuurwa dzieci nie maja co jesc a te jelopy sie dorabiaja... co za kuurwa sredniowiecze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coralick pewnie, że złodziejstwo! ale co zrobić, skoro chcesz wziąć ślub kościelny... żeby kościół był wpisamn w księgę zabytków to może bym zrozumiała czemu tak drogo, ale tak to pewnie zrobię wielkie oczy i zapłacę z bólem serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olikfasolik
My naszemu księdzu dajemy 300zł, myśle ze nie jest to mała kwota tymbardziej, że przystrojenie koscioła to tez koszt ok.300zł :) I na tydzień bedzie kościół piękny:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamaaaa
chyba żartujecie...250 zł. organiście????/Cholera idę do szkoły muzycznej...w jedną sobotę zarabia więcej niz niejeden przez cały miesiąc.... a ja daję 50 organiście, 50 kościelnemu i 300 księdzu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zapytaliśmy ile zazwyczaja dają ksiądż powiedział że okolo 700 zl-więc tyle daliśmy, a dla organisty 100 :) dodatkowo jeszcze mielismy pania grająca na skrzypcach na mszy i całe zyczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn jak nic
glupie jestescie ze w ogole za to placicie? ekspedience w sklepie tez placicie ekstra za to ze was obsluzyla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn jak nic
glupie jestescie ze w ogole za to placicie! mialo byc bez znaku zapytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamaaaa
J arozumiem, że skoro stać mnie na ślub i wesele...to księdzu też trzeba zapłacić...alt taka kasa...za godzinkę mszy???za sakrament???ok...300 zła ale 700 to gruba przesada... ale moja znajoma brała ślub w kościele gdze ksiądz miał cennik - ślub 1500!!! Porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xwart
u mnie było tak zaliczka 100 zapowiedzi 2x50 (bo w mojej parafii i u żony) ślub 500 kościelny 100 organista 300 do tego trzeba jeszcze dostarczyć odpisy aktów urodzenia z UC nie pamiętam za ile. a jak chcesz mieć przystrojone wszystko ładnie to jeszcze 250 zł. czyli u nas minimum 1100 Jednym słowem rozbój w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dalismy w kopercie 400 zl - ksiadz nie zajrzal. jak sie zapytalismy ile trzeba dac organiscie to ksiadz sie oburzyl i powiedzial, ze to jego praca i obowiazek zagrac u nas i to kosciol mu placi pensje, a nie mloda para i zakal nam mu cokolwiek dawac po nas para dala ksiedzu 50 zl, bez koperty i tez nic nie powiedzial moi znajomi sie zapytali swojego ksiedza ile - to im powiedzial, ze 50 zl to koszty mszy sw., a reszta, to co laska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamaaaa
Ja strojenie kościoła chcępodzielic na tyle par ile tego dnia bierze slub...ni mam zamiaru nic specjalnego wymyślać.... Moja kuzynka dała za strojenie kościoła, organistę i kościelnego..1500...nie wiem jak to się rozkładało na poszczególne elementy....ale kasa taka, że szok... a zapowiedzi???mi tam nie sa potrzebna..a co to dla nich za koszt...wywiesić w gablocie dwa nazwiska..i 50 zł..tez bym chciała za napisanie pół strony dostać 50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
U nas, ponieważ bierzemy ślub w kościele rektorskim, do opłat zwykłych dojdą pewnie dodatkowe - w parafii - za wydanie licencji. Na razie, jeśli chodzi o koszty kościelne, zapłaciłam 20 zł za wydanie metryki chrztu (narzeczony otrzymał bezpłatnie). Dowiedziałam się też, że wystrój kościoła jest w gestii kościoła i w ramach ofiary za mszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas organista nie jest opłacany przez parafię tylko z wolnych datków więc płaci się dodatkowo. Akurat jak miałam ślub to go nie było i grał mi syn znajomego- student akademii muzycznej. I zagrał i zaśpiewał pięknie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe korale
u mnie w parafii to koszt okolo 500zl (organista,ksiadz) ale np. u mojej kolezanki to ksiadz powiedzial zeby dal jemu tyle co daje dla zespolu.motywowal ja tym ze powinna szamowac jedo prace(posługe dla ludu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli u nas minimum 1100 niezły HARD-CORE :) trzeba bylo dac 2000 ;) każda z was płaci tyle bo jest jeden podstawowy powód a mianowicie taki że: boicie sie ze ksiadz odwali wasz slub byle jak ,ze po was nie wyjdzie przed kosciół , ze odprawi msze tak ze nic nie bedzie słychac i nic nie bedzie widac .... dlatego bulicie taka a nie inna kase prawo jest takie ze ksiadz bierze co łaska Kumpel dał 100 zł i tez mu slub odprawił ładnie i z klasa no ale ksiadz który mu udzielał był ksziedzem z powołania wiec sami rozumiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×