Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciotka w czechach

Czy kupno sukni slubnej przez internet to dobry pomysł??

Polecane posty

Gość ciotka w czechach

Jak w temacie. Na allegro jest sporo salonów, które szyją na miarę. Cena takiej sukni jest nieporównywalnie niższa od sukni kupionej "normalnie" w salonie. Tylko nie widzę jakos tłumów chętnych narzeczonych do kupna takich sukni, mimo bardzo dobrych komentarzy salonu. Czy to wynika ze strachu, że suknia okaże się tanią szmatą rodem z secondhandu, czy strachu w nietrafiony rozmiar? Warto ryzykować? Może któraś tak kupiła suknię? niech opisze wrażenia. Ja się właśnie zastanawiam nad takim rozwiązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbfjsdhfjsdhfjhsdjfhsdjfhjsdfj
moja kolezanka kupiła na miare własnbie z allegro , mieli duzy wybór , szyli w polsce , suknia piekna... mien sie wydaja ze salony sztucznie nabija ceny... tak samo jak ze wszystkim ... auto do slubu na 4 godziny 600 zł ? kto tyle normalnie tyle zarabia ? dzwoniłam do kilku panów i podobnie... to samo z sukniami , a usa suknie znanych projektantów mozna kupic za cene polskim salonie.... masakra jakas ... najlepie poszukaj sobie takich ofert w twoim wojewodztwie napewno beda mieli cos na pokaz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są oczywiście normalne polskie salony które szyją na wymiar przez internet. Np można na allegro znaleźć suknie firmy z Piasku koło Pszczyny. Mają normalny salon tam na miejscu. Ale nie mają własnych modeli szyją ze zdjęć itp co nie zawsze wychodzi tak jakby się oczekiwało. Drugą kategorią są sklepy internetowe sprzedające gotowe suknie z Chin. Szyta z kradzionych wzorów np Maggie Sottero. Były na forum dziewczyny które kupiły i bywało zadowolone. Ale bądźmy szczerzy ciężko dopasować i idealnie się pomierzyć. Sama miałam 3 przymiarki żeby suknia leżała ok. A jak kupisz to już koniec . Ewentualne poprawki na swój koszt i we własnym zakresie. No i wiadomo że nigdy nie wiesz jaki np odcień czy materiał ma taka suknia. W salonie można przymierzyć pooglądać podtykać. Tu jest jednak loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA tezzz cce
Nie zgadzam sie częściowo z Miarką:) Moja kumpelka kupiła w necie-zamawiałą u mnie przez internet a sukienke mogła taka sama ale przymierzyc u właśnie matki tej dziewczyny co szyje(miała z kazdego rozaju) Sukienke szyli w Brytanii bodajże czy gdzieś tam:P Sukienka przyszła i była idealna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka zamawiała suknię z allegro, dokładnie taki model: http://img188.imageshack.us/i/sukniam.jpg/ Za suknię łącznie z kosztami wysyłki zapłaciła około 1.300 zł, a suknia doszła idealnie taka jak na zdjęciu. Co do rozmiaru: dokładnie zmierzyła ją krawcowa, ona wysłała im wymiary na maila i suknia doszła taka, jaka powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja podobnie, poszłam do
krawcowej, dokładnie mnie wymierzyła i zamówiłam suknię przez internet. Przyszła taka jak na zdięciu, dodam że wcześniej mierzyłam różne modele w salonie aby zobaczyć w którym mi najlepiej.Suknia przyszła dwa tygodnie temu i jest z bardzo dobrych gatunkowo materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka w czechach
dzięki dziewczyny :) Coś mi się wydaje, że chyba zamówię przez allegro :) oczywiście pójdę do salonu poprzymierzać i zorientować się w cenach ale skoro moge zaoszczędzić prawie 1 000zł to chyba warto (pytałam koleżanek i za suknie z salonu płaciły po 1 800zł w górę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pochodż po salonach
i poprzymierzaj różne fasony, w którym ci najlepiej, a potem zamawiaj przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę zamawiać przez internet salon oferuje tzw przymierzalnie czyli zamawiam suknie po przymierzeniu mam 3 dni na oddanie jej lub tez podjecie decyzji ze ją chcę wtedy wysylam dokladne wymiary i szyją ją dla mnie. Poza tym kieruje się komentarzami osób które zamowily i sa zadowolone. Ceny takze kuszace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka w czechach
naatallia mogłabys podać linka do tego salonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o,iykdjyi
na angielskim ebayu mozna zamowic suknie slubna szyta na miare za mniej niz 100 czyli ok 500zl i to juz z przesylka. wiec absolutnie nie rozumiem na cholere tracic 3000? spojrzcie tylko http://cgi.ebay.co.uk/Stock-White-ivory-Wedding-Bridesmaid-Dress-Petticoat-/260617802867?cmd=ViewItem&pt=UK_Wedding_Clothing&var=&hash=item826313e710 http://cgi.ebay.co.uk/storage-white-ivory-wedding-dress-size-6-8-10-12-14-16-/250597104460?cmd=ViewItem&pt=UK_Wedding_Clothing&var=&hash=item800ec1a3dc http://cgi.ebay.co.uk/White-ivory-wedding-dress-stock-size-6-8-10-12-14-16-/280518316139?cmd=ViewItem&pt=UK_Wedding_Clothing&hash=item415031d06b i jak widac ida jak woda! tylko w polsce ludzie nie maja pieniedzy a rzucaja sie na suknie po kilka tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonean
Witam! Ja uważam, że warto kupic taką sukienkę na ebay, ja będę kupowac w styczniu to się odezwe. Powód zakupu? niska cena, sukienke zakładasz aż/tylko raz! na tych stronach ebay jest masa fasonów do wyboru. Jedna rada! Dobrze wybierz sprzedającego, zwracaj uwagę na opinie. Daj znac czy zamawiasz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka w czechach
już zamówiłam :) na allegro, cena -745zł z dostawą, suknia szyta w Anglii, jak na razie miły kontakt ze sprzedającym, opinie miał bardzo dobre. Pisałam do jednej z dziewczyn, która napisała dobrą opinią z zapytaniem dlaczego taka ocena. Suknia była szyta ze zdjęcia i trochę inaczej się układała niż chciała, i musiała iść do krawcowej bo trochę za luźna była. Ale podobno starannie uczyta, itd. Jak na razie czekam :) mam nadzieję, że będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywnaaaaaaaa
pokaz ta suknie autorko:) katis sliczna ta suknie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka w czechach
wysłałam takie zjdęcie http://www.savoi.com.pl/186.html Ale boję się, że będzie się różniła :( napewno nie uszyją idealnie takiej samej ale boję się, że nie bedzie do tej z linku podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka kupila suknie w Chinach i byla bardzo zadowolona. Ja zamowilam rowniez i byla to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ślub cywilny za granicą i mały budżet. Suknię zamawiałam dopasowaną i krótką. Najpierw pochodziłam po salonach i przymierzyłam suknie. Okazało się że za prosta zwykłą sukienkę zapłacą 1600 zł ( za wypozyczenie) Mój narzeczony znalazł jakiś sklep internetowy gdzie szyją takie suknie ( na stronach rosyjskich), wysłałam swoje wymiary i zdjęcie w bieliźnie żeby było widać sylwetkę. Suknia przyszła idealna. Byłam w szoku bo była tak dopasowana jakbym chodziła na przymiarki. Zaoszczędziłam 800 zł. Ostatnio koleżanka zamówiła suknię też przez internet oo taką http://wedboom.pl/products/luxury_002 bo przez swój rozmiar i tak by musiała szyć, doszła idealna, chociaż fakt że termin nie ekspresowy no ale przecież nie kupujemy dzień przed śłubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ceny w salonach slubnych sa z kosmosu. Kupilam na angielskim allegro suknie slubna nowa szyta przez Chinczykow( jak wszystko zreszta na swiecie:) , podaje sie swoje wymiary), w przeliczeniu za 250 zl. W polskim salonie widzilam dokladnie te samą- kazdy szczegól sie zgadzał,widac ze z tegp samego źródła,tyle,ze dodali tiulową halkę - samo wypozyczenie jej 1000 zl!! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie na necie znalazlss ta sukienke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja zamówiłam suknię ślubną ze strony internetowej tanieslubnesuknie i to był strzał w kolano, straciłam 1100 zl!!!, gdzie koleżanki u krawcowej w okolicy za 1500 zl uszyły sobie suknie marzeń. To, że w ogole nie pasowała rozmiarówką - to pół biedy- i tak zakładałam, że będą poprawki krawieckie, ale w sukni którą otrzymałam nie było w ogóle bazy, którą można by ratować. Góra koronkowa- uszyta została ze skrawków koronki pozszywanej białymi nićmi, całość tez była pokryta koronką, która (chyba brakło im jednakowej koronki) była zespolona z różnych wzorów koronki!Krzywo uszyta, suwak tak dziadowski, że w rozporkach lepszy wszywają plus oczywiście krzywo wszyty,przybrudzona (własciwie to jakby poprzypalana na brzegach) (ogółem nie warta nawet 100 zl),zmuszona byłam kupić drugą ( przemiły podczas składania zamówienia Pan, po przesłaniu sukni juz nie był taki miły)Nie polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamawianie sukni na allegro czy w podobny sposób z niewiadomego źródła to nie jest dobry pomysł. Jeżeli już się decydujemy na szycie sukni na odległość polecam rozmowę z konkretnym salonem . Ewentualnie opcja zaoszczędzenia jest wypozyczenie sukni za połowę ceny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym miała wątpliowosci co do wyboru, na pewno poradziłabym się emailowo mojej tarocistki. Ona zawsze wie jak wybrac. Zachęcam Was do takiego rozwiązywania swoich dylematów. Podaje Wam do niej email tarocistkasofii@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sukni slubnej przez internet bym nie kupiła. Taka suknia musi idealnie lezec na nas musi byc uszyta na wymiar. W http://lefroufrou.pl/ wezma Twoje wymiary i uszyja idealna suknie. No i mozesz obejrzec gotowe wzory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, które pisały o sukniach z UK lub Chin, jakie to były sklepy? Ja znalazłam piękne na JJshouse i voguespromdress, ale strasznie trudno znaleźć opinie o nich :/ i mimo, że ceny nie do porównania niższe niż w salonach (nawet już ok 600zł), ale też nie uśmiecha mi się tyle wyrzucić w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, jak bym się chyba nie zdecydowała, najlepiej przymierzyć na sobie :) Ja mierzyłam chyba 15 modeli, zanim wybrałam swoją kreację ślubną :) Wybór był bardzo duży, bo w Emmi Mariage jest w czym wybierać, sama zobacz http://emmimariage.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junaaa
Również wybrałam już suknię w salonie stacjonarnym, ale zawsze mi się marzyła suknia na przebrania, w luźniejszym stylu, boho... ale ona już musi być tańsza, stąd pytanie cy w ogóle jest sens myśleć o zakupach online (o tyle mniejsze ryzyko, że główna jest i wiem, że będzie dobrze wyglądać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szela88
Do odważnych świat należy, podobno:) Niemniej, chyba nie w wypadku wyboru sukni ślubnej. Nie wyobrażam sobie, jak można de facto wybierać suknie “ w ciemno”, bo przecież nie wiadomo, jak będzie wyglądała na żywo i jak w tej sukni będzie się wyglądało. Ja swoją kupiłam w salonie Nabla w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×