Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _Taka_sama_

Nie potrafię oduczyć dziecka karmienia piersią :(

Polecane posty

Gość gość
To dziecko umie karmic piersia? Grrruuubo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek950817
A jest tu jakas mama ktorej udalo sie odstawic dziecko 9msc? Mam max 1.5 miesiaca zeby odniesc sukces bo pozniej wracam do pracy. Dodam ze narazie na meza pomoc nie moge liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup 'paluszek' -preparat do smarowania paznokci na nieobgryzanie, posmaruj, u mnie poskutkowało jeszcze tego samego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, jak poszło autorce, myślicie że lata do szkoły syna, żeby mógł sobie pocyckać na długiej przerwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas cyc poszedł najpierw w odstawke w ciagu dnia i przed wieczornym zasypianiem jak miała 12 m- cy, (zawsze zasypiała przy cycu jak były drzemki i do wieczornego zasypiania) - u nas sprawdziła sie huśtawka zamontowana do futryny. Gdy była pojedzona, dawałam ulubiona pieluchę, kołysanki i do huśtawki :) pare minut i dziecko zasypialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas cyc poszedł najpierw w odstawke w ciagu dnia i przed wieczornym zasypianiem jak miała 12 m- cy, (zawsze zasypiała przy cycu jak były drzemki i do wieczornego zasypiania) - u nas sprawdziła sie huśtawka zamontowana do futryny. Gdy była pojedzona, dawałam ulubiona pieluchę, kołysanki i do huśtawki :) pare minut i dziecko zasypialo :) Bez płaczu, noszenia, lulania :) najgorsze były jeszcze noce- budzenie sie nawet co godz. na cyca - ale stopniowo wprowadziłam normalne mleko i zamiast cyca dawałam z butelki ciepłe mleko (pare razy była akcja, wypluwała, czuła ze to nie cyc) za dwa tyg kończy 14 m- cy a od 1,5 tyg przesypia całe noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmię 25 miesięcy i jestem z tego dumna! Przynajmniej wiem, że daję dziecku to, co najlepsze. A ty autorko się nie przejmuj komentarzami wyrodnych matek butelkowych i cycusiaj swojego dzidziolka jak najdłużej- to samo zdrowie! Po latach oboje będziecie to wspominać z sensymentem. I ta niesamolwita więź z dzieckiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje. :D Ja nie wyobrażam sobie karmić ponad dwa lata i już kombinuję jak pomału dzidzi odstawić. Planuję jednak karmić do roku, jak uda się odstawić ciut wcześniej to będzie super. :) Dlatego z zainteresowaniem przeczytałam wasze porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko i córko! Co za madki! Zalecenia WHO są takie, że dziecko do 6 miesiąca jest tylko na mleku, później dieta zaczyna być rozszerzana, a KP zaleca się do 2 roku życia. Mleko modyfikowane to produkt zastępczy i nie dorówna nigdy naturalnemu mleku. Jak można w taki sposób kogoś krytykować? Bo karmi swoje dziecko wg. zaleceń, bo daje mu to przeciwciała i zapewnia zdrowe pożywienie oraz bliskość, bo kocha swoje dziecko i ciężko mu tego wszystkiego odmówić? Obrzydliwe jest wpisywanie takich bzdur przez inne matki i doszukanie się zboczeń w najnaturalniejszych zachowaniach! Polecam uaktualnić swoją wiedzę, zastanowić się nad tym do czego są piersi u kobiet i innych samiec ssaków, a dopiero później wypowiadać publicznie. Pewnie, że łatwiej odstawić kiedy dziecko jest malutkie ale to nie jest dla niego wcale dobre. A to kiedy to nastąpi jest decyzją matki i dziecka. Polecam poczytać na Hafija.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy czytam te komentarze na temat tego że dziecko powyżej 6-mc nie powinno być już karmione bo to zboczenie to krew mnie zalewa ja karmiłam 25mc i jestem z tego dumna zatsanówcie się co piszecie bo uważam że matki które kochają swoje dzieci takich bzdur na pewno nie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak miło przeczytać cos mądrego u nas 3 noc za nami jest coraz lepiej ale młody jeszcze nie zapomniał o cycu tylko cyc zaklejony plastrem i wie że jest chory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Racjonalność
Jak można pisać, że pierś jest dla męża??? Piersi kobiece stworzone są w celu wykarmienia potomstwa (taka jest fizjologia człowieka), tylko instynkt mężczyzn, jako samców przyciąga wzrok na tą część ciała kobiet. Nie ma niczego niemoralnego w dłuższym karmieniu piersią dzieci. Niemoralne są myśli ludzi, którzy takie dzieciątko, które zaspokaja swoje potrzeby wyższego rzędu (poczucie bliskości, miłości, więzi...) oskarżają o zachowania mające konotacje seksualne. Proszę z góry nie piętnować matek, które z miłości, przywiązania, ale też poczucia ulgi (dla ułatwienia) karmią dzieci dłużej. Na pewno nie robią tego mając na uwadze siebie, a zdrowo pojęty interes dziecka. Wychowanie i sposób żywienia dzieci leży w gestii rodziców. Czyżby część społeczeństwa, chciała mieć wpływ na to co ma i jak długo jeść dziecko sąsiada? Poczucie kontroli nad innymi sprawia, że czujemy się lepiej, a przez to usprawiedliwiamy również własne zachowania. "Ja karmiłam 6 msc. bo nie miałam pokarmu, to każdy tak powinien, bo w sumie też gdzieś o tym pisali. Po co inne dziecko ma dostawać przeciwciała dłużej, jak moje juz nie dostaje. Będę się lepiej czuła, jako kobieta i matka wiedząc, że społeczeństwo nie będzie mnie piętnowało za brak pokarmu". Szanowne Panie polecam niektórym meliskę dożylnie zanim coś napiszecie. Ponieważ odpowiedzi i wasze głębokie poruszenie znacząco odbiega od pytania autorki i ja również przepraszam, za refleksje, które nie mają związku z pytaniem, mam nadzieję że wybaczycie z uwagi na fakt, że również poszukuję odpowiedzi na zadane pytanie, a takich nadesłano niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie. Taka kultura na kafe niestety, ja juz dawno przestalam zakladac tematy gdy chcialam sie poradzic, bo 90% odpowiedzi to proby dowartosciowania sie czyims kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam problem proszę o radę mam 3 moesięczną córeczke karmiłam ją piersią ale muszę zakonczyć karmienie poniewasz nie mam pokarmu wystarczająco mała płacze domaga sie piersi a tam nic jie ma prawie na butelke nie chce patrzec wogule co ja mam teraz zrobic .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmiłam dziecko 2 lata i cieszę sie, ze tak długo - pod koniec 2 razy dziennie - przed praca i na noc. Nie chorowało ani w przedszkolu ani w szkole. Odstawienia nawet nie pamietam, samo przyszlo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaslodziaka
Ja karmię już 9 miesiąc i chcę tak dokarmiać do skończenia przez dziecko roczku.... staram się dbać o laktację (zdrowa dieta, środki na laktację i itd), ale też boję się, że jak skończy dziecko rok, to nie będzie łatwo oduczyć małego karmienia piersią.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie spokoj wspolczesne kobiety nie maja godnosci dziecko beda karmic chemia by mezus mogl cyca obmacywac. Kobiety same z siebie robia sluzki to nie dziwota ze swiatem rzadza faceci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka budzi sie na jedxenie po 3-4 raxy w nocy. Spie z nia w lozku, bo podudki mnie dobijaly. Ma 17 miesiecyy i nie wiem jak skonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak moj mial rok odstawilam go od piersi w dzien. Dla niego to byl dodatek do jedzenia, przytulil sie i od razy cycek. Wytlumaczylam, ze nie ma mleczka w dzien, tylko wieczorem. Zakumal i sie nie domagal. Dla mnie tez to było uzaleznienie, starszego nie karmilsm piersią i nie spodziewalam sie, ze ten nalog tez dotknie mnie. Dopiero jak syn mial 19 msc, bylam wykonczona karnieniem w nocy, wyssal ze mnie wszystko ,bylam wycienczona bo pracuje i nie mialam czasu na normalne jedzenie, wypoczynek i powiedzialam dosc. Zalepilam sutki plastrami, powiedzialam, ze mleko sie skonczylo i tez zrozumial. Pierwsze dwie noce byly ciężkie , on sue bydzil, ale o dziwo piersi nie chciał , chcial sie przytulic. Mi brakowalo tego karmienia, ale to co wydawalo sie ciezkim wyczynem, okazalo sie latwe. I w dwa dni dziecko odstawione od piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.56 Nic nie moze trwac wiecznie, Who zaleca tylko karmienie piersia do 6 msc, pozniej wprowadza sie stale posilki i do roku dziecko powinno przejsc na normalne jedzenie. Dalej to czysta zachcianka dziecka. A zmeczenie kobiety to rzeczywistość,bo facet dotyka piersi raz na jakis czas, a dziecko wisi na cycku non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cyt. "Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rekomendują wyłącznie karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia maluszka. Po ukończeniu 4. miesiąca życia zaleca się stopniowe rozszerzanie diety. Nie ma z górnej granicy wieku na odstawianie dziecka od karmienia piersią. WHO uznaje, że karmienie piersią do 2. roku życia malucha, z jednoczesnym wprowadzaniem dodatkowych posiłków do jadłospisu maluszka, wspiera jego prawidłowy rozwój." Może złaknieni panowie mają jakieś deficyty z dzieciństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andżelika

Ja karmiłam do 3 roku życia. Córka żadnych kolek zaparć alergii nie miała, jako nastolatka nie pyskuje i mówi o wszystkim .Po za tym świadectwa z paskiem i konkursy przedmiotowe. 

Obstawianie nie było drastyczne bo sama już nie potrzebowała.

Wyluzujcie ludzie każdya prawo decydować sam a nie ulegać stereotypom reklam ,mediów i tychawicy pustych czasów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×