Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ettariell

Bardzo sucha skóra - pomóżcie!!!

Polecane posty

Witam, mam bardzo poważny problem ze skórą na całym ciele, jest bardzo przesuszona, cały czas strasznie "spina" i swędzi, najgorzej jest z zewnętrzną stroną dłoni, tam skóra nie dość że jest sucha i szorstka jak tarka to jeszcze pęka, próbowałam już skrzypovitę, belissę, belissę sun, belissę hydro, różnego rodzaju kremy do rąk i balsamy do ciała i nic mi nie pomaga! Do mycia używam na przemian Dove i olejku pod prysznic Nivea. proszę doradźcie co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tez mialam kiedys taki problem. co zrobiłam - przestałam chodzic na solarium, zaczełam pic butelke wody mineralnej dziennie i kupiłam balsam do ciała nivea (ten niebieski). mi pomogło. spróbuj. Współczuje bo to stasznie nieprzyjemnie uczucie sciągnięcia skóry i swędzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Dziewczyny za szybką odpowiedź! do solarium nie chodzę, słońca też raczej unikam, jeżdżę na motocyklu więc prawie całe lato chodzę w długich spodniach i kurtce, nivea niebieski miałam, jest strasznie gęsty i tłusty, miałam problem z wtarciem go i niestety na krótko pomagał :( faktycznie bardzo mało piję! może tu jest problem... od dziś zaczynam pić mineralkę. jeżeli chodzi o kąpiel to niestety tylko prysznic, w wannie robi mi się słabo nawet w letniej wodzie :( EMOLIUM jeszcze nie próbowałam! może to mi pomoże. jeszcze raz ogromne dzięki za każdy pomysł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka niby jest tłusta, ale każdy wie jak ona się wchłania, że wszystko tłuste itd. Woda naturalna jest najbardziej wskazana. Może powinnaś jakieś owoce jeść, marchew. Albo wspomagać sobie jakimiś suplementami diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfgvsbn f
kup sobie w aptece cos do mycia i balsam z avene np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainwestuj w dobry balsam do ciała (np. Neutrogeny- sama używam na moją suchą skórę). W aptece kup jakieś żele czy kremy do skóry wrażliwej, alergicznej i przesuszonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senseye
Miałam taki sam problem ale przyczyną było słońce, nawet krótkie opalanie to znaczy wystawienie ciała na słońce powodowało wysuszenie. Próbowałam chyba wszystkiego i najlepiej pomagały wyciągi nasion marchwii, w różnej postaci, nawet te w tabletkach tylko takich płynnych ale efekt murowany. Są droższe niż zwykłe ale warto zainwestować bo pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZdrowyFacet
Zacznijcie się dobrze odżywiać, a nie kombinujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eternity____
polecam ci emulsje Neutrogrna do suchej skóry.taka z dozowniczkiem, kosztuje ok 22 zł. mnie pomogła.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etteriell
Odżywiam się nie najgorzej... więc to raczej nie przez odżywianie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani w aptece poradziła mi olej z ogórecznika, kapsułki do łykania, ktoś próbował? faktycznie pomagają czy jak belissa hydro - bujda na resorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam to samo niestety
mnie pomagaja tylko emolienty z finskiej firmy Orion, niestety nie w kazdej aptece mozna je dostac a sa stosunkowo niedrogie i fantastycznie dzialaja na skore, poczytaj na necie o nich, szczegolnie krem humektan (ja stosuje do twarzy bo ma lekka konsystencje) i ambilan (taki bardziej tlusty do ciala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klin3
polecam wysmarować się kremem nawilżającym z nagietkiem - duże działanie nawilżające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ettatiell
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdhffh
kup sobie oliwke hipp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swietny garnier czerwony.Skora po nim idealna,swietny wlasnie do bardzo suchej i po opalaniu. Ktos juz tu napisal o Nivea niebieskim-tez dobry.Pozatym z tanszych Lirene nawilzajacy.Niezbyt lubie nawilzjace balsamy bo szybo wsiakaja,ale ten zostawia taka powłoczke delikatna.Jednak the best Garnier czrwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaruję i smaruję ale chyba samo smarowanie nie pomoże... co łykać, żeby wspomóc smarowanie? coś co można kupić bez recepty a nawilży skórę od wewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to Ci pomoże
doustnie kwasy omega, olej z ogórecznika lekarskiego przynajmniej 3 miesiące regularnego brania do skóry maść z witamina A z apteki za 3 zł bez recepty oczywiście pić dużo, a jak skóra dojdzie do ładu jako takiego to regularnie nawilżać i robić peelingi (polecam piling z kawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam wczoraj tą maść z witaminą A, jest super!!! posmarowałam twarz po demakijażu o od razu zniknęło uczucie "ściągania", ogromne dzięki!!! właśnie nad tym ogórecznikiem się zastanawiam... faktycznie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
ettariell - a pijesz słodkie mleko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie pijam słodkiego mleka chyba, że mam bułeczki drożdżowe a rzadko je piekę ;) a powinnam pić? >może to Ci pomoże< dodałam do kawy trochę olejku pod prysznic nivea piling rewelacyjny! dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to Ci pomoże
jak miło, że Ci lepiej :) olej z ogórecznika uratował mi skórę,, ktora w pewnym momencie wyglądała jak jeden wielki liszaj, suchy i spękany 3 x dziennie maksymlna dawka podana na opakowaniu - już chyba po 2 tygodniach było lepiej, ale supelemnty bierze się conajmniej 3 miesiące. ogorecznik działa też korzystnie na układ nerwowy, więc dodatkowy plus :), zmniejsza objawy PMS, a ja dawno zauważyłam przynajmniej u siebie, zejak mam stresy to zaraz moja skóra wariuje. Może też tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo wybieram się na urlop i doszłam do wniosku, że trzeba chociaż spróbować jakoś zabezpieczyć moją bladą i suchą skórę przed słońcem. Trafiłam na allegro na takie coś http://allegro.pl/item1115670617_wyprz_20_norweska_innowacja_golden_skin_opalanie.html biorę już drugi tydzień i REWELACJA!!! Z każdym dniem jest lepiej! Skóra na dłoniach przestała mi pękać!!! Niesamowita ulga! Dam znać co będzie się działo dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam balsam do ciała z firmy EMOLIUM, choć jest drogi (ok.45zł) to jednak wystarcza na bardzo długo, a co najważniejsze świetnie nawilża skórę, zapobiagając jej pękaniu i przesuszaniu. Polecany przez wielu dermatologów i alergologów. Nie posiada zapachu, wykonany z naturalnych składników, co zapobiega uczuleniom. Balsam najlepiej nakładać na skórę po wyjściu spod prysznica bądź po kąpieli, gdzie skóra jest jeszcze miękka i nie do końca sucha. Wycierając ciało po umyciu nie trzemy skóry ręcznikiem bo to ją podrażnia, lecz delikatnie dotykamy każdej części co pozwoli skórze szybciej złapać równowagę. Polecam również płyn do kąpieli BALNEUM (do kupienia w aptece), jest on bardzo tłusty i oleisty, tworzy na skórze warstwę ochronna, chroniąc ją przez uszkodzeniami zewnętrznymi, po kąpieli w tym płynie skóra jest niesamowicie gładka. Kąpiel stosuje się raz w tygodniu, w temp. poniżej 36 stopni (woda chłodna) więc nawet Ci którzy nie lubią kąpieli z powodu gorącej wody, nie powinni mieć z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te kapsułki są rewelacyjne!!! Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie i już zakupiłam kolejne! Ulga niesamowita!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja.a
SUCHA SKÓRA Gdy skóra wytwarza zbyt mało tłuszczu i lipidów pojawia się uczucie suchości, ściągania i pieczenie. Skóra taka łatwo się alergizuje i starzeje. Już nawet woda, nie mówiąc o mydle czy kosmetykach, mogą wywołać podrażnienia. Ponieważ jest to najczęściej skłonność osobnicza o nieznanym podłożu zalecana jest ostrożność w zalecaniu zabiegów kosmetycznych. Jednym z rozwiązań są kąpiele solankowe z Soli Zabłockiej ponieważ powodują znaczne nawilżenie skóry powinny być skuteczne w wielu przypadkach. Jednak należy wnikliwie obserwować ciało i stosować dodatkowo balsamy nawilżające albo zmieniać stężenie roztworu kąpielowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4448777ty
A może masz na coś alergię i twój organizm tak reaguje Ja mam alergię i też mam fatalna skórę szczególnie na dłoniach aż skóra mi pęka pomagają mi wtedy tabletki na alergię lub ........ na dlonie okład z moczu na 15 min i następnie myję ręce(to pomaga najlepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo polecam balsam Eucerin 10% urea, co znaczy, że ma 10 składnika, który intensywnie nawilża skórę, np. balsam Garnier hydro urea ma tylko 5% tego składnika (dla mnie idealnie nawilża, ale skoro masz skórę problematyczną, to Eucerin będzie świetny). Są też balsamy Eucerin z wyższą zawartością urea, ale są odpowiednio droższe. Eucerin 10% urea 200ml kosztuje ok 40zł, ale warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×