Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ettariell

Bardzo sucha skóra - pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość maja**
sproboj moze Floradix-do picia szybko sie wchlania i nawadnia skore od wewnatrz bardzo mi pomogl bo tez mialam wysuszona po zimie a balsamy nie pomagaly po nim skora zrobila sie nawilzona i delikatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smarowanie, peelingi i kąpiele nie dały efektu :( kupiłam na allegro Golden Skin i muszę przyznać jestem zachwycona!!! kapsułki zawierają olej z nasion marchwi i kwasy omega. Gorąco polecam bo bardzo mi pomogły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kremy nie działają, to może spróbuj czegoś innego? Może problem tkwi w złym odżywianiu? Na forum jest kilka tematów z tym związanych, przejrzyj, może znajdziesz coś dla siebie. Osobiście nie miałam tego problemu, ale znajoma przez długi czas zmagała się z suchą skórą i w końcu postanowiła sięgnąć po jakieś środki "wewnętrzne", a nie tylko kremy i balsamy -- w jej przypadku to były kapsułki Proskin. Suplement diety, efekty było widać już po miesiącu stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to mam kilka rad dla osob z suchą skórą: 1. dużo pić wody mineralnej - 1,5 litra dziennie min 2. ruszac się - sport albo cos tam - poprawia krążenie i odzywianie skóry 3. można sobie wziać jakis suplement diety z wit a i e no Capivit hydro control ale nie szalejcie za bardzo 4. zrezygnowac z kapieli na rzecz prysznica, a juz w szczegolnosci z gorących kapieli, jak musisz sie wykompac - nie czesciej niz 1 w tyg z dodatkiem emolienów np. Oilatum 5. zrezygnowac z mydła 6. codziennie po kąpieli smarowac się dobrym balsamem do ciała - ja jestem zachwycona całą serią dermokosmetyków Cetaphil - najpierw używałam MD dermoprotektora do twarzy i ciała a kilka miesiecy temu przywiozła mi ciotka ze stanów Cetaphil Resoraderm - to jest tam teraz na fali. I musze wam przyznac ze takich efektów nie mialam z zadnym innym balsamem. Wiec szczerze polecam. 7. zrezygnowac z solarium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smoczysko123
Cetaphil - spytaj w aptece. Bardzo łdnie pomaga na problem suchej skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijhug
Może to niedobór witaminy A ? "Skutki niedoboru wit.A: -szorstka, sucha, przedwcześnie starzejąca się i pomarszczona SKÓRA -kruche, wolno rosnące PAZNOKCIE, -suche, łamliwe WŁOSY Niedobór tej witaminy jest jednych z najpowszechniej rozpoznawanych niedoborów. Pijąc Yerba Mate dostarczysz organizmowi witaminę A w naturalny i przyjemny sposób " informacje z bloga http://yerbomaniaczka.blog.pl/ Yerba Mate zawiera tą witaminę, warto pić czy mamy suchą skórę czy nie ;) Ja piję od dłuższego czasu i nie mam żadnych problemów ze skórą- a też miałam suchą po kuracji trądzikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik_Decubal
Intensive Cream Decubal zawiera aktywne składniki między innymi kompleks ceramidów identycznych z tymi występującymi w skórze oraz witaminę B3, która regeneruje i aktywuje w skórze produkcję dokładnie tych składników tłuszczowych, których suchej skórze brakuje. Olejek Jojoba zmiękcza i koi skórę. lekka konsystencja powoduje, że krem jest przyjemny w użyciu nawet przy bardzo wrażliwej skórze. Pozdrawiam, Iwona Drobicz eRzecznik Decubal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd stosuję pod prysznicem domowej roboty peeling który ma w składzie zwykły olej rzepakowy nie muszę już po kąpieli balsamować ciała :) Olej ma dużo witaminy E więc odżywia i regeneruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeczkomanka
Dziewczyny, żaden sklepowy balsam nawet ten najdroższy nie nawilży waszej skóry ponieważ zawiera takie składniki jak gliceryna, pegi, parabeny itd. muszą to być składniki które są niekomadogenne czyli nie wszystkie oleje najlepsze jest np. czyste masło Shea ale takie prawdziwe nie ze starej mydlarni czy innych firm kóre mieszają je z woskiem pszczelim żeby taniej ich wyszło w produkcji... nauczcie się czytać składów INCI jeśli na trzecim miejscu jest GLICERYN to od razu można wyrzucić go do kosza bo gliceryna zabiera wodę skórze. Masło Shea jest bardzo twarde ale są na rynku dostępne balsamy w formie świeczki które zawierają 80% tego masła do tego witamina A i E i olej kokosowy. Wiem że taką świece ma firma NACOMI i Est La Chaleur. Sama jej używam i wystarczy że wybalsamuję się tym raz w tygodniu a skórę mam jak niemowlak na dodatek sama forma nałożenia jest niezwykła bo polewamy się świecą ;) Minus jest taki że jest to dostępne tylko w gabinetach kosmetycznych wiec trzeba szukać.... bo bezpośrednio od firmy nie można niestety zamówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze odżywianie, nawilżać się od środka, mało kawy, ograniczyć siedzenie przy kompie, mniej słonych i ostrych rzeczy, owoce, warzywa, kasza jaglana. doraźnie oczywiście jakiś balsam albo olejek do ciała - najlepiej żeby to były produkty naturalne - prosty olejek migdałowy z rossmana lub trochę droższy olejek wise - można dodać do kąpieli lub nasmarować się gdy skóra jeszcze jest mokra. skóra naprawdę długo jest nawilżna i przyjemna. Najwaźniejsza jednak dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oleje sa komadogenne wiec nie wchlona sie w skórę . Jesli chcesz nawizyc mocno ciało to musisz użyć produktu który ma tylko takie działanie bez dodatkowych składników ubocznych ktore powodują zablokowanie. Ja osobiście doradzam oleje i sklepowe balsamy. Najlepiej kupić czyste masło shea i je podgrzewać i nakładać na ciepło lub wybrać sie do salonu kosmetycznego i zapytać czy maja świeczki nawiązujące do ciała - one sa hitowe nic lepiej nie nawozy skory. Tylko zwróćcie uwagę na skład ze by nie miały Wisły przczekego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też borykam się z problemem suchej skóry , zgadzam się że picie dużo wody jest wskazane , ja oprócz tego stosuje serie aqua beauty box z kliniki la perla naprawdę dobrze nawilża także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booooombaaaa
Ja polecam kosmetyki z serii La Roche Posay LIPIKAR. Zwłaszcza balsam AP+ . Sprawdza się idealnie nawet w przypadku skóry atopowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabbbaaa daba duu
Boooooombaaaa a on dla dzieci też się nadaje?? Bo mojej córce jakoś słabo pomaga to co zapisuje lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booooombaaaa
Taak jak najbardziej. My go zaczęłyśmy stosować kiedy córka miała około roku. Szkoda, że tak późno:( Ze względu na jej problemy skórne, chcąc nie chcąc musiałam się nauczyć rozpoznawać tajemnicze nazwy na opakowaniach produktów spożywczych i kosmetyków. I Lipikar, ma na prawdę dobry, bezpieczny skład. Bez zbędnych konserwantów i ulepszaczy, które podrażniają skórę. A często są dodawane do tych aptecznych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam najbardziej przesuszona skore na lydkach, az mnie momentami swedza. Kolezanka poradzila mi wyprobowac maslo do ciala z anidy www.scananida.com.pl i juz kilku uzyciach zauwazylam znaczaca zmiane na lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam bardzo mocno emolim - emulsja specjalna. Jest tez emolium balsam ale na extremale przypadki emulsja szybciej nam pomagala - ja i corka zawsze zima mamy skore wysuszona na wior ;) dosc drogo nietety wychodzi jesli chciec sie tym od stop do czubka glowy smarowac codziennie ale poprawe czuc szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata13031975
Polecam zaopatrzenie się w kosmetyki w aptece - dla przykładu Dermedic ma super serie dla skóry wrażliwej i suchej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od pasa w dół
Już za nieco ponad tydzień (20-21 czerwca) w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się organizowana przez moje Stowarzyszenie konferencja. odpasawdol.org/konferencja Moje Drogie, Serdecznie Was zapraszam, wejście jest w cenie przerw kawowych hotelu. Nie zarabiamy na tym. Udało nam się zaprosić cudownych wykładowców: Małgosię Ohme, Omenę Mensah, będzie też zdalnie Marek Kamiński, oraz innych kilkunastu doktorów i profesorów. Będziemy rozmawiać o zdrowiu intymnym kobiet, seksie, okresie poporodowym, hormonach, menopauzie. To bardzo duże wydarzenie na ponad 500 osób. Bardzo Was serdecznie zapraszam! Na prawdę nie chodzi o pieniądze! link do tanich wejść: odpasawdol.org/oferta-specjalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od wielu lat wielkie problemy ze skórą, jest ona bardzo wysuszona i się łuszczy. Za radą przyjaciółki kupiłam krem Sensiderm z firmy Bepanthen i nie zawiodłam się. Pierwszego dnia posmarowałam wszystkie suche elementy na skórze i wystarczyła dosłownie jedna noc, żeby nastąpiła wyraźna poprawa. Po tygodniu mój problem ustał. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji o tym kremie http://www.bepanthen.pl/product.php?id=sensiderm-bepanthen Ja go szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srecasz a nie polecasz! Jesteś spamówą tej firmy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponawiam temat czy moze ktos jeszcze sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co, mało spamu dostałaś? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×