Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ettariell

Bardzo sucha skóra - pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość Migea
Może spróbuj emolientów. Moje dziecko ma azs i okresowo bardzo wysuszoną skórę. Najbardziej pomagaja mu emolienty z serii Latopic, emulsja do kapieli, do ciała i krem do twarzy, jesli i tu jest problem. Działaja one na wielu płaszczyznach; nawilżają, natłuszczają, odżywiaja i uzupełniają lipidy, regeneruja uszkodzony naskórek, zmniejszają swędzenie i podrażnienia na skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na suchą skórę jest też całkiem niezły i nie drogi Oeparol Essence. Jest to linia produktów dedykowanych suchej skórze. "Kosmetyki należące do linii Oeparol® Essence zapewniają głęboką regenerację i odżywienie skóry suchej i zmęczonej. Dzięki zawartości kompleksu Ω Lipo–Ceramid, unikalnej kompozycji ceramidów, wolnych kwasów tłuszczowych i fitosfingozyny oraz pozyskiwanych z oleju z nasion wiesiołka kwasów omega–6, kosmetyki Oeparol® Essence odbudowują barierę lipidową skóry i przywracają jej równowagę fizjologiczną."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olej kokosowy, olej migdałowy. Jesli chodzi o migdałowy ma postać oleistą jeśli chodzi o kokosowy to jest stały jesli w Polsce beda niższe temperatury- ale wystarczy butelkę wrzucić pod wode podczas kompieli lub prysznic i jest rozpuszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorothyall
Twój problem to stosowanie nieodpowiednich żeli do mycia. Jeżeli zawierają (a na pewno zawierają siarczany) tj. Sodium laureth Sulfate lub Soduim Lauryl sulfate, to wysuszenie skóry sama sobie codziennie fundujesz. Działanie nawilżające pozostałych substancji w takim żelu to mit. Kup sobie naturalne mydło bez chemii np. oliwkowe, lub mydło alleppo (poczytaj w necie). Do smarowania ciała kup czyste nierafinowane masło shea. powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaff
wysuszają skórę także wszystkie kosmetyki z perfumami, te zapachowe. To co polecałam to są tylko naturalne składniki i maja np. olej z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataRoz
Ja też mam suchą skórę, która w dodatku jest szorstka w dotyku. Ale, znacznie poprawiła mi się od kiedy zaczęłam stosować naturalne kosmetyki marki OrganicSeries, które poleciła mi kosmetyczka. Jednym z nich jest właśnie krem silnie nawilżający dedykowany do suchej skóry, który wykazuje dodatkowo silne właściwość antyoksydacyjne. Poza tym jest wyjątkowo bogaty w naturalną witaminę E, fenole i nienasycone kwasy tłuszczowe. Naprawdę doskonały preparat dla osób z przesuszoną skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuzanaMariana
Tak, sucha skóra. temat mogę wałkować bez końca. Ja mam nie tylko suchą, ale przede wszystkim alergiczną. Jednym z niewielu skutecznych sposobów jest dla mnie znalezione ostatnio cudo czyli żel z aloesem Floslek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomagać mogą również balsamy nawilżające do nakładania na morką skórę po prysznicu. Co prawda trzeba je spłukiwać, ale i tak zostaje warstewka nawilżająca. Zawsze to trochę lepiej niż po prostu się umyć zwykłym żelem i potem nałożyć zwykły balsam. W ten sposób nawilżamy skórę i w trakcie kąpieli i po niej, więc efekt jest podwójny. Mi to bardzo pomaga. D tego też czasami smaruję się w trakcie kąpieli oliwką dla dzieci na mokrą skórę, też dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy suchej skórze trzeba zadbać o dobre nawilżenie. Najlepiej kupić krem z kwasem hialuronowym. Dobry jest bielendowski krem hialuronowa wolumetria z profesjonalnej terapii wieku. Ma w składzie wzmocniony kwas hialuronowy i bardzo dobrze nawilża sucha i dojrzałą skórę. Chyba też modeluje owal twarzy i trochę spłyca zmarszczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem przy problemach w suchą skóra powinno się używać delikatnych naturalnych kosmetyków bez parabenów itp. substancji. Nutrikosmetyki można zamówić niedrogo w tej aptece internetowej z dostawą do domu https://www.aptekaolmed.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na suchą skórę bardzo dobrze używać tzw. Emolientów. Moje dziecko ma AZS więc walka z suchą, szorstką skórą to dla mnie codzienność od kilku lat. Najlepiej kupować je w aptekach internetowych , gdzie ceny często są konkurencyjne. Polecam kosmetyki: Mustela Stelatopia, Pharmaceris Emotopic, Bioderma Atoderm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć! Słyszeliście? W sklepie Beta-Skin jest teraz promocja -20% na wszystkie produkty, z kodem rabatowym TargiLNE! Warto skorzystać, ponieważ ich kremy są rewelacyjne - sama używam na problemy z trądzikiem oraz do nawilżania skóry. Polecam! https://sklep.betaskin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do Szkoły Delta Edukacja na kierunek Technik Usług Kosmetycznych! Na profesjonalnie prowadzonych zajęciach poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania z zakresu kosmetyki! W szkole Delta Edukacja nie ma żadnych ukrytych kosztów. Nie podpisuje się umowy!- Zapraszam do zapisu! Szkoła mieści się na ul. Szewskiej 17/1 , numer telefonu 798149906 . Pozdrawiamy- Delta Edukacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze będą emolienty. To kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z AZS, ale sprawdzają się też do skóry bardzo suchej. Bardzo skuteczna i przystępna cenowo (20-30 zł w Melissie) jest seria Emolium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wszystkich ludzi dobrej woli!! Bardzo prosimy o pomoc! Zainteresujcie się naszą historią i przyłączcie się do nas w naszej grupie i naszym funpagu. Nasz synek jest chory i próbujemy dotrzeć do jak największej liczby osób, aby zebrać pieniążki na jego leczenie i rehabilitację. Wpłać proszę chociaż złotówkę na jego leczenie, liczy się dla nas każdy grosz. Wszystkie informacje na naszym funpagu: facebook.com/malywojownik/ Każdy może wpłacić symboliczną złotówkę również na koncie na zrzutka.pl/leczenie-mikolaja-dawidczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolaula
Jeśli masz bardzo suchą skórę, mogą być dwie przyczyny- albo zła dieta, co powoduje niedostateczne witaminy w skórze, albo zła woda i kosmetyki, co w konsekwencji przesusza skórę. Polecam Ci więc jedno i drugie. I zdrową dietę, dużo pij wody i smarowanie czymś naturalnym skóry, co Ci ją nawilży. Możesz spróbować BIO olej kokosowy, tu masz promocję: https://www.cosdlazdrowia.pl/, naprawdę to mała cena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Davina777
Mi bardzo pomógł żel z aloesem od Floslek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucius
Osobiście radzę spróbować olej z awokado od Alqvimia. Nie ma na świecie lepszej rzeczy, w szczególności na alergiczną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na bardzo suchą skórę z kosmetyków są tzw. emolienty. Tearz chyba każda dermokosmetyczna ma taką serie w swojej ofercie: Paharmaceris Emotopic, Mustela Stelatopia, Bioderma Atoderm, Emolium, SVR Topialyse. Warto wypróbować którąś z tych marek, w ofercie są kremy do ciała, kremy myjące, emulsje do kąpieli itd. Wybór jest duży. Polecam kupowanie dermokosmetyków w aptekach internetowych, które oferują atrakcyjniejsze ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez polecam emolienty, sa to preparaty stworzone specjalnie dla osób ze skórą sucha, napiętą, podraznioną czy nawet popękaną. Bardzo dobre efekty daje kuracja emolienatmi Latopic, jest żel pod prysznic, emulsja do ciała, krem do twarzy i nawet ostatnio wypuścili krem do rąk, więc komplet do całego ciała. Skóra po nich jest odżywiona, nawilżona, pokryta filtrem ochronnym, chroniącym przed działaniem czynników zewnętrznych, ne swędzi i niepęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_fikkk
A próbowałyście olejku MACADAMIA jest bardzo dobry do nawilżania i uelastycznienia skóry, ja kupuje taki z Venity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy bardzo suchej skórze trzeba sięgnąć po preparaty silnie nawilżające. Mnie w takich sytuacjach zawsze ratowało serum nawilżające Bielendy z serii Skin Clinic Professional. Używam je pod krem z tej samej serii. Serum ma w składzie bardzo wysoką dawkę kwasu hialuronowego i dlatego tak dobrze i długotrwale nawilża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olej kokosowy albo algi morskie z bielendy, te drugie to mleczko które nawilża lepiej niż balsamy. Poza tym moze sprawdz skład bo moze twój zel pod prysznic ci tak wyszusza skóre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarówno do twarzy jak i wszystkich przesuszonych i źle wyglądających miejsc na skórze polecam Allergal. To kapsułki twist-off z olejem z wiesiołka tłoczonym na zimno. Jestem tym kosmetykiem oczarowana, a stosuję od kilku tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaha777
Polecam krem Happy Per Acqua od Floslek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×