Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Gość Ja też marcówka
Brzuch jeszcze nie swędzi.W pierwszej ciąży od samego początku smarowałam/masowałam oliwką dla dzieci albo do masażu.Miało to służyć zapobieganiu rozstępów,ale niestety się nie sprawdziło.Tylko że ja przytyłam ponad 30kg .Teraz mam świadomość że tych wstrętnych rozstępów nie uniknę.Gdybyście jednak miały jakiś patent to chętnie wypróbuję.Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milutek byłam rok temu w Chorwacji w ciemno i powiem szczerze ze nie załuje, że w ciemno. Ceny za noc w 2 osobowym pokoju w necie to koszt około 40-50euro, my zapłaciliśmy za noc 30 euro, pokój w domku nad samym morzem na Istrii w miejscowosci Porec. Piękna miejscowosć, plaża kamienista, dużo fajnych klimatycznych knajpek i mozna popłynąc wodolotem do Wenecji za około 80 euro naprawde warto:) Pokój nie był rewelacyjny, ale do morza mielismy 30 m, poza tym z polski jest najblizej. Polecam tez stonke http://www.uniline.hr/chorwacja/ w tym roku rezerwowalismy przez tą wlasnie stronke. monisiacz3k chyba pisałam juz wczesniej ze ja równiez miała plamienia i lekarz powiedział ze najwazniejsze ze serduszko bije, a co do wielkosci, to mogłas miec opóźniona owulacje i stad mniejsza Twoja kruszynka, poza tym w tych tygodniach ciąży malutke rośnie bardzo szybko, któraś z dziewczyn pisałam ze jej maleństwo z dnia na dzień sporo urosło:) ja chyna poszłabym na to usg zgodnie z pierwszym terminem, od Twojej wizyty u lekarza do 23.08 minie 7 dni, w ciagu tego czasu Twoje maleństo moze urosnąc nawet centymetr, a to duzo :) ale zrób tak jak Tobie podpowiada Twoje serce:) poza tym jezeli bedzie zbyt wczesnie to za dwa tygodnie zrobisz kolejny raz badanie:) cymbałka mnie okropnie swędzi, moja siostra matka 2 dzieci poleciła mi na swędzenie a jednocześnie przeciw rozstępom zwykła oliwke dla dzieci, co prawda jest tłusta i trzeba codzinnie prac ubranie, ale myśle że warto bo dla mnie jest skuteczna:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mam nadz ze sie dobrze czujecie, ja wrocilam po urlopie do pracy i zasypiam przed tym komputerem.. W poniedzialek bylam u lekarza internisty na pierwszej wizycie. Troche mnie zmartwil a poziej powiedzial zeby byc dobrej nadziei. Chodzi o to ze w pierwszych 3 tygodniach ciazy, jak jeszcze nie wiedzialam imprezowalam dosyc, wesele i rodzinki pozniej odwiedziny.. no i jeszcze papierosy. Jak tylko sie dowiedzialam to odstawilam ale to co sie mialo stac to juz sie narobilo.. Lekarz powiedzial ze moze ale nie musi. O badaniu na przeziornosc spytal skad ja to wiem, powiedzialam ze z interentu to wiecie co? Kazal zamknac mi komputer haha i nie szukac dziur w calym :) A poza tym mam anemie i musze pic sok z buraczkow codziennie, ale tak mi ciezko wchodzi.. no ale pije na sile.. Z witamin kazal mi brac Pharmaton dla kobiet w ciazy, bo wedlug niego sa lepsze niz Centrum Materna. Ciezko bylo znalezc ale w koncu w 4 aptece dostalam. Im mniej usg tym lepiej, no chyba ze by cos sie dzialo. Ogolnie bardzo dobry lekarz wedlug mojego odczucia, czekal az zadam wszystkie pytania i sam stwierdzil ze on tu jest po to zeby udzielac mi wszystkich potrzebnych infromacji. Absolutnie nie kazal mi chodzic nigdzie prywatnie bo tu jest bardzo dobra darmowa opieka nad kobietami w ciazy i powiedzial ze mam nie tracic pieniedzy. Teraz czekam na list ze szpitala na termin pierwszej wizyty i tam bede miala kolejne badania krwi i usg, alke to moze nastapic dopiero za miesiac. Spanie mnie meczy, brzuch taki jakis wydety ale jeszcze nic nie widac, a jest to 9 tydzien 5 dzien. Takie dziwne pobolewania brzucha wraca co jakis czas, a temp juz nie mam, a przynajmniej mi sie wydaje ze juz nie mam. Ojciec dzidzi juz wie, nie zbyt zadowolony, ale powiedzial ze mi pomoze, ciekawe tylko w jaki sposob.. :) Ja zawsze po kapieli odkad pamietam sie smaruje balsamami albo jakimis kremami nawilzajacymi, teraz kupilam balsam/lotion ktory ma extrakt z oliwek wiec jest tak jak pol oliwka ale nic nie zostawia na ubraniach. Kupilam jeszcze fossil czy cos takiego ale jego sie niby stosuje od 4 miesiaca. A rozstepny pewnie jak maja byc to beda.. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
single_mama :) ja tez jak jeszcze nie wiedziałam to dobrze pobalowałam, miałam impreze firmowa, a byłam już w 4 tygodniu ciązy od OM, a w drugim od owulacji :) ale wiesz co moja znajoma położna powiedziała że zagnieżdzenie następuje od 4 do 12 dnia od owulacji, wówczas nie można mówić o rozwijaniu się zarodka, oczywiście wpływ ma, ale nie na rozwój zarodka a raczej na zagnieżdzenie. nie martw sie na zapas, teraz dbaj o siebie :) ja łykam Prenatal i folik od kiedy sie tylkow dowiedziałam ze jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za pocieszenie elwir_a, mam nadz ze bedzie wszystko ok. Tylko ciezko jest z jedzeniem, nie mam mdlosci ale nie moge jesc za bardzo, nie mam na nic apetytu, wszystko mi zbrzydlo.. :( ja tez marcowka ja od 3 tygodnia bralam kwas foliowy, a od tego czyli 9 lekarz kazal mi juz brac witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folic to już ponad 2 lata biorę,ale witaminki mam łykać od drugiego trymestru bo lekarz twierdzi że nasilają mdłości.Dziewczyny muszę się przyznać wiem że mnie "pochwalicie"ale ja nie umiem rzucić papierochów,smakują mi jeszcze bardziej niż przed ciążą.Co pomaga w rzucaniu?Macie doświadczenie z tym wstrętnym nałogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to prawda,ale słyszałam że jak się jest w ciąży i się paliło to nie można rzucić tylko ograniczyć:/ Ja na szczęście nie palę ale moja bratowa jest w 7 m-cu i normalnie pali bo lekarz nie zalecił rzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też marcóweczka - ja paliłam. Rzuciłam 4 i pół tygodnia temu, a odkąd dowiedziałam się o ciąży to mocno ograniczyłam. Udało mi się rzucić w ten sposób, że odwlekałam czas zapalenia w sytuacjach w których paliłam zawsze! Czyli zamiast od razu po kawie/jedzeniu/wyjsciu z lub do pracy to odwlekałam to najpierw o 10-15 minut, pół godziny - godzinę. W końcu pewnej niedzieli, wieczorem powiedziałam sobie, że wystarczy. Że dla dziecka (wtedy nie wiedziałąm jeszcze obliźniakach) warto rzucić, że ono nie jest niczemu winne. No i jak postanowiłam, tak zrobiłam. Nie było łatwo i nadal nie jest. Chce mi się palić codziennie, ale po pierwszym dniu jest już łatwiej. Dla mnie ważne było to, ża poczucie straty udało mi sie zastąpić dumą z samej siebie i tym, że taki mały papieros nie może przecież mną rządzić. Od tamtego dnia mój mąż, i moja mama z którą mieszkamy wychodzą palic na dwór. Przysięgam że nie raz szlag mnie jasny trafia jak czuję ten aromat, ale warto. Lepiej się poczujesz zarówno psychicznie jak i wkrótce fizycznie :) Trzymam kciuki za Ciebie, ale to tylko w Twojej głowie tkwi klucz do wygranej z nałogiem :) Co do witamin, to już pod koniec 11 tc dostałam Feminatal 400 z czymś tam i DHA (różowa tabletka + żółta kapsułka) raz dziennie + końcżę kwas foliowy, ale mocniejszy niż Folik i 2 x dziennie Mg + wit B6 :) I to wsjo. A mnie brzuszek nie swędzi. Od miesiąca smaruję się balsamem w różowej butelce Baby Dream fur mama z Rossmanna za jakieś 13 zł. Trochę trudno się rozsmarowuje,k ale jest naprawde fajny i niedrogi a oliwka ponoć nic nie daje, bo skóra nie ma być tylko natłuszczona/nawilżona ale przede wszystkim elastyczna. Tak słyszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palenie w ciazy...😡 😡 nie pochwalam a lekarz ktory twierdzi by "od razu nie rzucac" nie powinien wogole leczyc a ja polecam zmiane lekarza! Ja palilam 11 lat...."rzucalam" z plastrami cuda wianki ALE kiedy zrobilam test i wyszedl POZYTYWNY zawzielam sie i RZUCILAM!!! nie bylo to tamto! Zdrowie, zdrowie, zdrowie tego malenstwa co w brzuchu sobie zaczyna zyc jest najwazniejsze! Przeciez to trucizna dla niego.....a ja jak bede chciala sie truc to potem.....9 miesiecy to nie wiecznosc..... to ode mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i papierosy o dziwo cholernie mi smierdza.....mam nadzieje ze tak bedzie do konca;-) i potem tez bo podoba mi sie NIE PALENIE;-) brzuch mnie nie swedzi, nie wiem moze to jeszcze przede mna ale ja codziennie rano i wieczorem smaruje sie balsamem dove i w miedzy czasie jedwabiem do ciala. zajadam folik i ten nieszczesny duphaston....ot tyle....na nastepnej wizycie mam juz odstawiac to a zaczac cos innego brac...jakies witaminki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia35
po co bierzecie te wszystkie witaminki , kwas , papierosy zabija wszystko i dziecko tez, po co wogole zachodzilas w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem przeciwniczką palenia, wielką przeciwniczką!! Przecież ten dym dociera do dziecka. Jeśli nie możecie rzucić i zrobić tego dla siebie, to spróbujcie zrobić to dla maleństwa, któe uzależnione jest tylko i wyłącznie od was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja całe szczęście nie palę papierosów :) bardzo się z tego cieszę... Kiedyś dawno temu popalałam ale jakoś mi przeszło. Od tygodnia biorę witaminy ponieważ mam obniżone wyniki mrfologi, ale folik też jeszcze łykam (jestem w 10tc i 5 dzień). Dzisiaj byłam na zakupach i sprawiłam sobie spodnie ciążowe...o niebo lepiej się czuję! Nie wciskam się już na siłę w stare ciuchy... Jak tak pochdziłam trochę po mieście to brzuch mnie trochę pobolewał ale to chyba normalne...trochę się nachodziłam :) Miłego wieczoru :) A! No i się zarejestrowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonia35 - a po co się wtrącasz anonimowo jak nie masz nic konstruktywnego do napisania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllla111
Dziewczyny czy miałyście wydzielinę ni to taką ciemnożółtą ni to beżową, trudno określić kolor (dzisiaj taka się pojawiła pierwszy raz). W pon byłam na usg wszystko było ok. Zadzwoniłam do lekarza, powiedział że nie ma co panikować. Normalnie mam wydzielinę zółtą, lakarz przepisał mi leki lecz dopieo dzis zacznę je stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alllla111-jakie mialas usg w poniedzialek? bo czasem plamienia I rozne wydzieliny wystepuja po usg dopochwowym lub wspolzyciu. Ogolnie mysle ze nie masz powodow do zmartwien:)ja mialam zolte plamienia I taka kawe z mlekiem-mialam pewne problemy alu juz jest wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do papierosków to również jestem przeciwniczką, ale słyszłam również ze faktycznie w ciąży nie należy rzucać tak z dnia na dzień, ale co lekarz to inna opinia. Ja jestem zwolenniczką ciąży bez alkoholu, a są lekarze którzy mówią ze lampka wina czy pół szklanki piwa nie zaszkodzi..... alllla111 to mogą być plamienia, czyli śluz podbarwiony krwią (taką ciemna), lub upławy świadczące o jakims stanie zapalnym lub czym podobnym. Skoro lekarz powiedział zebyć sie nie przejmowała to tak własnie zrób, odpoczywaj i dbaj o siebie, nie dźwigaj:) a co Ci lekarz przepisał? lek który dostałaś powinien wyjaśnić jakie są podejrzenia lekarza :) nie przejmuj sie, poczytaj forum, kilka z nas również miało podobnie, dobrze ze skontatowałaś sie z lekarzem, jeżeli nadal bedzie Cie to niepokoić to idz do lekarza, tak żeby upewnić sie że wszystko jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllla111
to było usg dopochwowe, po tym usg czułam lekki ból do wczoraj więc może to faktycznie od tego, wczoraj niosłam też torbę 2kg ,lekarz powiedział że to od noszenia też może być,nie współżyłam jedna rzecz mnie martwi też, lekarz powiedział by dać znać jak pojawią się jakieś ślady krwi ale z tego co tu czytałam brązowe plamy też są grozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllla111
z leków pezepisał mi pimafucin, jednak zastanawiam się czy go teraz brać bo ten lek moze przeciez wypływać i wtedy ciężko bedzie mi robić obserwacje wydzieliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wziełabym, to lek na infekcje a w ciąży infekcje to rzecz normalna i pewnie nie zaszkodzi:) moim zdaniem nie zaszkodzi również obserwacji, antybiotyki działaja dosyc szybko więc juz po 2 dniach powinnas widzieć poprawe, a jak nie to czeka Cie wizyta u lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
cześć ja też nie jestem zwolenniczką palenia w czasie ciąży!!! pale nałogowo od ponad 7 lat!!! a jak zaszłam w ciąże to rzuciłam, nie od razu, ale po czterech dniach odkąd lek. potwierdził ciąże, a zawsze się zastanawiałam jak to będzie jak będę w ciąży tzn. czy dam rad,e rzucić... i da się!!! nie palę i jestem z teko DUMNA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
sorki, za literówkę... a noi nie palę już 6 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki, mam pytanie: czy Was zawsze rano, jak wstajecie też boli brzuch?? bo ja mam juz tak od ok tygodnia i nie wiem czy tak zawsze jest czy coś się dzieje :( wizayte u lekarki mam w poniedzailek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cymbalka....nie, mnie brzuch rano nie boli....raczej wieczorem pobolewa ale to mysle z noszenia zakupow czy jakis dluzszych czynnosci wysilkowych w domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia:)
Mnie brzuch nie boli, tylko kregoslup wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie brzuch też boli jak się złaże za dużo, albo za dużo chcę w domku pomóc. Z kolei od początku tygodnia zaczęły mnie boleć plecy. Pomaga mi najbardziej leżenie na boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też bóle brzucha ale wieczorami,dodam że nie dżwigam teraz bo jestem na L4,naprawde się oszczedzam.Bardzo "ciągnie"mnie blizna bo CC.Może to macica się rozciąga,ale tak szybko?Zapytam lekarza na następnej wizycie.Czy któraś z was miała wcześniej cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Marcóweczki:) Dawno nie zaglądałam na forum, dlatego dzisiaj dużo czasu zajęło mi przeczytanie wszystkich zaległych postów. My powiedzieliśmy już o ciąży najbliższym, nie czekaliśmy aż będzie już np. 3 miesiąc, myślę, że nawet jakby było coś nie tak, to też nie robilibysmy tajemnicy przykładowo z poronienia. Ale z tym informowaniem to chodzi mi o bliską rodzinę i najbliższych przyjacioł a nie wszystkich z którymi mamy kontakt;) Z witamin to tak gdzies od 3 tc biorę folik i dostałam zalecenie na PragnęPlus (na razie 2 razy w tygodniu a jak skończę z folikiem to codziennie). NIe mogę się już doczekać aż pójdę teraz na wizytę (w środę 25.08), ciekawa jestem czy wszystko w porządku i w ogóle jak teraz wygląda dzidziuś. Ja usg miałam robione już dwa razy, pierwsze podczas 1 wizyty żeby potwierdzić ciążę (pod koniec czerwca) i drugie 26 lipca na poprzedniej wizycie (obydwa badania były robione przezpochwowo). Z tego co wiem to lekarka do której chodzę (prywatnie) podczas każdej wizyty kontrolnej robi usg. Brzuszek już mi widać (kupiłam sobie już spodnie ciążowe bo nie dopinałam się w zwykłych), ale wagę mam prawie taką samą jak wcześniej, ważę 59 a wcześniej ważyłam 58,5 więc przytyłam tylko 0,5 kg. a jem naprawdę dużo więcej niż wcześniej bo mam teraz ogromny apetyt. Zawsze byłam szczupła (56-58 przy 172 cm) więc teraz brzuszek jest już widoczny, nawet teściowa jak przyjechała do mnie w urodziny (pod koniec lipca) to dziwiła się, że już widać. Martwi mnie to trochę, że nie przybieram na wadze, boję się, że może dziecko się nie rozwija i dlatego nie tyję... mam nadzieję, przyszła wizyta mnie uspokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×