Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

rybki_trzy mi niestety rodzice pomagaja ale niestety tylko w pracach ale nie finansowo.dziewczyny od czego zaczynacie kupowanie dla maluszka nie mowiac o ubrankach czy raczej reczniki posciele czy raczej butelki smoczki itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientuje drugi tysiąc dostajesz spełniająć kryterium dochodowe. Jest do dodatek do zasiłku rodzinnego. Jeśli spełniasz kryteria do tego zasiłku dostajesz dodatkowy 1000 z tytułu urodzenia dziecka. Jest jeszcze coś takiego jak becikowe gminne. Ono zależy od tego gdzie mieszkasz i czy Twoja gmina utworzyła specjalny fundusz. W becikowym gminnym nie ma kryterium dochodowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybki_trzy dziękuję za odpowiedź, Sonka78 ja inne rzeczy oprócz ubranek zacznę kupować po 20 tygodniu i chyba zacznę od butelek, ręczników i takich drobnych przyborów, na początku roku planuję zakup łóżeczka i pościeli, w lutym może wózek i rzeczy związane z higieną np. oliwki, płyn do kąpieli, wanienka. Nie będę kupować wszystkiego na raz bo trochę kasy jest na to wszystko potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie może zostać przekroczona kwota 504 zł na osobe, wliczając w skład rodziny dziecko oczywiśćie. w przypadku jednego dziecka miesięczny dodatek to 48 zł, no i oczywiście z tytułu urodzenia 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaat_34
witam brzuchatki, Moniska a z jakiego regionu niemiec jestes? rodzilam juz w niemczech i teraz tez bede tu rodzila. jak masz jakies pytania to chetnie ci odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kln mam jakies 90 km. bylam juz kilka razy u lekarza, za kazdym razem mialam usg i badany mocz, krew tez mialam tylko raz pobierana zaraz na poczatku, teraz bede miec znowu przy nastepnej wizycie pobierana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniska- u mnie dzis rowno 16, jutro zaczne 17 tydz. wiesz ja jestem zadowolona z opieki lekarza, a ty jak? Jakie bierzesz witaminy? ja narazie tylko Folio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie.. ja nie biore nic.. nic mi lekarz nie mowil.. polecil tylko kupic jakies tabletki jak wymiotowalam ale ze mi przeszlo to nie kupilismy.. dlatego jakos to dziwnie mi sie wydaje.. a wizyt to ja mialam dwie kochana i teraz w 20 tygodniu mam trzecia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo wiecej bo mialam troche problemow, ale tak planowo to co 4 tygodnie. jakos tak od polowy ciazy dostane zelazo zeby zapobiec anemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem.. zobaczymy teraz za dwa tyg i potem pewnie tez wizyty beda czesciej.. a to Twoja druga ciaza?? i za pierwszym razem na znieczuleniu czy naturalnie?? bo ja mysle o znieczuleniu.. boje sie bolu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, rodzilam tez w polsce. Mozna powiedziec ze naturalnie rodzilam z tym ze mialam wywolywane porody, pierwsze bo przenoszone a najmlodsze bo mialam cukrzyce ciazowa. Niewiem jak to jest z tym znieczuleniem bo boje sie igly ale znam dziewczyny co braly i sobie chwala. No ja w poprzedniej ciazy to jakos tak od 30 tyg mialam u swojego gin co 2 tygodnie, ale tez mialam wizyty w szpitalu co 2 tyg , wszystko przez wysoki cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaczęłam robić listę rzeczy potrzebnych do porodu i po porodzie, nie wpisywałam rzeczy oczywistych tj pasta do zębów czy kosmetyki, raczej takie o których można zapomnieć. Przyłączycie się do tworzenia listy?, napiszcie czego brakuje na liście i ilość, a może liczba sztuk już wpisanych rzeczy Waszym zdaniem jest nie taka? oczywiście lista dotyczy jednego dzidziusia ale myślę, że przyda się każdej z nas:) na necie można znaleźć wyprawki jednak nie znalazłam takiej w której moim zdaniem byłoby wszystko. Piszcie w kolejnych odpowiedziach a ja zbiorę i na koniec wyślę wszystkim uzupełnioną:) Lp.Nazwa szt 1Wózek z nosidełkiem 1 2łóżeczka 1 3materac 1 4kocyk 2 5poduszka do łóżeczka 1 6poduszeczka do wózka 1 7pieluszki tetrowe 10 8pampersy 1 op 9krem do pupy 1 10oliwka 1 11kaftaniki 3 12śpiochy 3 13niedrapki 2 14body 4 15czapeczka 2 16skarpetki 3 17rożek 1 18chusteczki nawilżone 1 19wanna (ONDA) 1 20lampka nocna 1 21butelka mała 1 22butelka duża 1 23smoczek 2 24ciepły sweterek/bluza 2 25ciepłe spodnie 2 26śpiworek/kombinezon 1 27szalik 1 28ciepła czapka 1 29podkłady ceratowe do łóżeczka2 30zestaw do paznokci1 31szczotka do włosów1 32proszę do prania 1 33termometr elektroniczny1 34termometr do wody1 35spirytus 1 36jałowe gaziki 1 37przewijak 1 38krem do buzi 1 39gruszka 1 40majtki jednorazowe 10 41wkładki laktacyjne 1 42koszula do porodu 1 43smoczek do butelki 2 44stanik do karmienia3 45ręcznik kąpielowy z kapturem 1 46laktator 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaaat :) moze ja sie nie potrzebnie na zapas denerwuje.. tym bardziej ze moj maz wroci dopiero w nocy z czwartku na piatek siedze sama w domku i za duzo mysle.. :) tutaj z tego co wiem to znieczulenie pokrywa ubezpieczenie.. wiec nie ma tak jak w PL dodatkowych kosztow.. tez sie boje igiel ale chyba bardziej tego bolu ktory towarzyszy przy porodzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mooniśka
jaki 18 tydzień jak masz termin na 5 marca?liczyć nie umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "do mooniśka" ale to jest 18 tydzień. Ja mam termin na 6 marca i 18 tydzień zaczynam jutro, poza tym liczy się od OM, a nie od wyznaczonej daty porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki poradźcie, przeziębiłam się masakrycznie, katar mi się leje do pasa.Dostałam Nasivin i Pulmex do smarowania. Co jeszcze z domowych? Nasz pierwszy zakup to łóżeczko ponieważ będzie nas pięcioro ;-) wczoraj dojechało http://mulan.pl/product_info.php?products_id=791&osCsid=c1b99bffba0de544d7b45dde61c64f14 resztę dopiero kupimy jak poznamy płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrop z cebuli, czosnek, grejfruty. To takie z domowych :) Oprócz tego mi lekarz zalecił rutinoscorbin, na kaszel przepisał tusipec i krople do nosa. No i leżeć leżeć i leżeć... ja już czwarty dzień walcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piękne te łozeczka my owszem bedziemy mieli tradycyjne w pokoju maluszka i tam tez mam tapczanik ale chcialabym taka kolyseczke wiecie dostawke do łozka w salonie czy jak bede w kuchni itpi mozna je złozyc i zabrac do rodzicow itp do ktorych czesto sie wybieram. ja niestety niemam od kogo dostac zeczy i musze sama kupic dlatego buszuje po ciucholandach hihi niezłe okazje mozna upolowac:)) dołanczam link do zdjecia brzuszka:))) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82ff26a3e77e92ed.html co do dodatku jutro w GZAECIE WYBORCZEJ maja byc opisane wszelkie urlopy i dodatki dla dzieci ,macierzynskie itp ja zakupie to napisze co tam ciekawego jest:))) ja zachcianek niemam no może jadłabym tylko buraczki czerwone i ziemniaki;p ihhi i jakos tak dziwnie pępek mi wypycha hmmm niewiem czy to normalne;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybki.....dzięki, jutro kupię cebulę,strasznie mnie boli głowa.wzięłam już 2 apapy,mogę jeszcze jedną na noc? ilosiaaa nie otwiera się zdjęcie.ja też wcinałabym tylko buraczki ;-) a teraz przy tym katarze nic mi się nie chce jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na bol glowy dobry masaz stop :) naprawde pomaga wiem bo sama mam czesto migreny.. a tabletek nie biore zadnych.. albo jak juz lezysz w lozeczku to zaciskaj palce u stop na zmiane najpierw u jednej potem drugiej nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×