Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

kasiu ja nie kupuje sterylizatora, uwazam ze jest on zbedny, nasze mamy nie mialy i jakos zyjemy a to raczej nie maly wydatek, ale kazdy moze miec swoje zdanie:) Tethe nie przejmuj sie tym co Ci sie przydazlo,ja czasem lekko popuszcze jak kicham albo kaszle mocno, bo dzidzia naciska na pecherz, dlatego musze nosic wkladki non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za laktator zaplacilam 89 za podgrzewacz 99 zl i pani dala nam znizke 3%:) wydaje mi sie ze ceny podobne jak na allegro chociaz nie sprawdzalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek, w sumie niezłe pieniadze się tam dostaje a tu ? gówno nic. pół roku macierzyńskiego to za mało. I potem co, też z jednej pensji bo ja dziecka półrocznego do żłobka nie oddam i też mnie to przeraża bo będzie nas pięcioro i z jednej pensji na pewno rady nie damy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tuethe już dobrze ,ale chyba już się sypie ze starości bo skurcz mnie złapał taki że nadal mam gulaje w łydce :) M nawet dziś zrobił zakupy ,wyprasował rzeczy tak sam od siebie nawet kupił mi teatralnego i pepsi ...chyba liczy na coś wieczorem hi hi :) Mam pytanie czy też dostałyście z zakładu pracy takie coś jak " Skierowanie na badanie kontrolne po czasowej niezdolności do pracy dłuższej niż 30dni " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gula a to ma jakies znaczenie? no to zaczne od poczatku.....od jakiegos czasu jem zelazo i po tym zelazie to zle sie czuje i mam hmnn zatwardzenie ;-) wrrr i zalatwiam sie jak swinka morska takimi bobkami hje hje wiec posiedzenie w kibelku trwa u mnie czasem 20 minut.......o jezu ale mi glupio dziewczyny ze Wam to pisze ale to ludzkie, wiec mysle ze nie bedziecie zle, no i dzisiaj to mialam po wyproznieniu tzn krwawienie. ale krwawienie z pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez troche uwazam ze to zbedny wydatek, wiadomo ze wygodniejsze ale jednak tak jak mowisz kiedys tego nie bylo i jakos kobiety dawaly rade i nic sie nie dzialo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie bede kupowac sterylizatora. Uwazam ze wyparzenie we wrzatku wystarczy;) karolina a jak zamierzasz to robic? bo sama sie zastanawiam jak to bedzie.....wstane rano, nakarmie Miska i na uczelnie musze leciec wiec co mu sciagne jak wypije wszystko?;) chyba ze tego pokarmu jest duzo wiecej niz dziecko potrzbuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoras moze wie jak trzeba miec dochod na jedna osobe zeby dostac wychowawczy? I czy to jest netto czy brutto? A i ile wynosi ten zasilek ktory sie dostaje na wychowawczym? Czy kazdy tyle samo czy roznie? Bo nie wiem czy sie zalapie po macierzynskim na wychowawczy. Ja juz ide spac bo jutro znowu jade pomoc do pracy, bede wieczorem, dobanoc dziewczyny:) Pocztam jutro forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fonia tu tez pol roku macierzynskiego jest ja mam wszystko z aventu sterylizator, butelki, odciagacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem moje plany sa takie, ze bede mrozic mleko np. codziennie troche i nakarmie rano malego i pojade do szkoly a w piatek wieczorem wyjmie sie mleko z zamrazarki te woreczki w ktorych zamroze i maz bedzie podgrzewal i podawal malemu. Takie mam plany ale jak to wyjdzie w praktyce, mam nadzieje, ze dobrze to zorganizujemy. Teraz juz naprawde ide spac, napisze jutro, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia u mnie kazdy praktycznie zaczal chodzic do szkoly w innym czasie.jedni juz koncza my jestesmy w polowie... Fonia niestety u nas tak jest, faktycznie w irlandii puszek fajna kase dostanie a my? tysiac becikowego a to jest psinco... Gula mnie łydka boli od rannego skórczu wiec napewno sie nie sypiesz:P Ja nic takiego nie dostałam... Puszek nie przejmuj sie. Ja napisałam,ze sie posikałam... ja czasem tez mam takie problemy, siedze i 30 minut i pare bobków wyskoczy:P Karolina wczoraj mi kuzynka mówiła,ze 4 lata temu jesli chcialas dostac wychowawczy to dochod na jedna osobe nie mogł przekroczyc 504 zł czyli ja sie nie załapuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja laktator bede miala od kolezanki elektryczny z aventu wiec butelki tez z tego bede kupowac a podgrzewacz to nie wiem moze jakis zwykly no name :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łeee tuethe myslałam że to drugie zrobiłaś:D:D Ja tak miałam na poczatku że mi coś zwieracze nie trzymały jak wisiałam na kiblu to mi z dwóch stron leciało:D Ależ syfu narobiłam w kiblu bo miski nie miałam i wszystko na podłogę leciało :D:D więc spokojna głowa :D A ja mam sterylizator avent taki do mikrofali po Jasiu. o taki http://allegro.pl/sterylizator-parowy-avent-do-mikrofali-i1366242296.html mi sie bardzo przydał. Mały był ciagle na butli więc troche sie tego produkowało w ciągu dnia. A to sie do mikrofali wrzuca wlewa szklandę wody i już. I butelki mi nie zachodziły bo jak kilka razy gdzies na wyjeździe gotowałam to mi pozachodziły kamieniem (penwie zależy to od wody) i były do wyrzucenia bo octem ni bedę dzieciakowi butelek z kamienia oczyszczać:/ więc mi sie osobiście bardzo przydał i mało miejsca zajmował. Za to podgrzewacza do butelek nie używalam wcale i tak jak go kupiłam 7 lat temu tak stoi na półce w moim starym pokoju u rodzicó:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek a jesteś pewna że z pochwy? bo przy takim zatwardzeniu to może hemoroid ci pękł, a nawet mogłaś nie wiedzieć że go miałaś ja też popuszczam, i też mam nonstop wkładki, także widzę że sama nie jestem ;-))) Gula dziwne że dostałaś takie skierowanie bo owszem dostaje się na kontrolne po 30 dniach choroby ale nie ciężarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie i jeszcze jest cos takiego ze jak nie przekroczy sie 540 zl na osobe to dostaje sie ten zasilek rodzinny 68 zl co miesiac i dodatek 1000 zl wiec mozna w sumie dostac 2 tysiaki :P ja sie moze zalapie poniewaz razem z mezem pracujemy od wrzesnia dopiero a dochody sie bierze z zezniania rocznego bo tak to nie byloby szans. A swoja droga to nieco zenujace ze panstwo pomaga rodzinom tylko przy takich dochodach przeciez 540 zl na osobe to jest masakra nikt chyba za to nie wyzyje;/ sory gdzie oplaty i inne rzeczy paranoja. Wlasnie w tym jestesmy strasznie do tylu w porownaniu do innych panstw w niemczech na dzieci dostaje sie jakies dodatki ponoc do 18 roku zycia dziecka.. a nam jeszcze chcieli becikowe zabrac no porazka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek przepraszam że spytałam ale ja właśnie takie plamienie miałam przy wypróżnianiu pojechałam do szpitala i lekarz po badaniu stwierdził że to od wysiłku (żylaki odbytu lub hemoroidy) i że osoby które mają właśnie problemy z oddawaniem kału to mogą mieć takie plamienia.Zresztą ostatnio też to miałam w tej obecnej ciąży ale powiem ci że ja niestety co 3 -4 dni się wypróżniam.Ale jeśli tak jak ty piszesz że to z pochwy to lepiej jakbyś zadzwoniła do lekarza. Fonia 29 ja też się dziwie co to jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos tu pisał że nie ma czasu na szkole rodzenia nick na z , zuzka?? nie che pomylic:) U nas widziałam że jest cos takiego w szkole rodzenia nazywa sie przyspieszony kurs :) Kosztuje tyle samo niestety;D http://www.szkola-rodzenia.pl/index.php?s=historia kurs przyspieszony po 30 tygodniu ciaży:) Może u ciebie w mieście też maja takie cudo:D Pewnie można jeszcze później sie zgłosić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu w mikrofali:) NIby nie można bo szkodzi bla bla bla mandarynki pewnie też szkodzą bo się je psika jakims świństwem:D ALe jak sie wstaje w nocy i na pół śpika karmi malucha i marzy się o tym zeby juz sie znowu położy to się wrzuca do mikrofali i już. Robiłam też tak że przygotowywałam mleczko juz potem sztuczne wieczorem i wkładałam do opakowania termoaktywnego i trzymało mi tak że całą noc mogłam go tym dokarmiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do szkoły rodzenia zapisałam się dopiero od stycznia, trwać będzie 5tyg. więc chyba zdążę ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wiecie co człowiek na opieki ani zwolnienia nie chodził tylko pracował jak taki jełop a oni teraz jak jestem prawie w 6m-c ciąży przysyłają mi na jakieś badania kontrolne kurcze co myślą że piłkę albo poduszkę tam noszę.Muszę jutro tam zadzwonić bo zbytnio nie wiem który lekarz ma mi to wypisać ogólny czy ginekolog.A ja tu miałam wyrzuty sumienia że poszłam na zwolnienie a i tak często jestem w pracy żeby im pomóc nawet wzięłam pracę w domu no jasna cholera ale mnie wkurzyli .... I jak ja mam być spokojna wrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu a co do becikowego i innej pseudo pomocy to ci powiem że mi to do szczęścia potrzebne nie jest. Ani żadne dodatki do 18 tki też nie. Ja bym wolała móc sie rozwijać i płacić mniejsze podatki to wtedy będę mogła moim dzieciom zapewnić lepsze warunki zycia i wybrać na co te pieniążki chce wydać a nie płacić podatki dochodowy 19% plus vat 22 ( od nowego roku 23) po to żeby potem dostac tysiaka :/A jak nie daj boże przekroczymy roczny dochód to jeszcze musimy zapłacić 32 % podatku żebysmy przypadkiem za bogaci nie byli:/ A tak na prawdę to nie dostać "od państwa" tylko dostać od siebie bo wczesniej podatek odprowadziłam:) Tylko że podatku się nie obniży jak się nie ograniczy socjalnych wydatków więc błędne koło. A i jeszcze po oddaniu połowy tego co M zarobi przez miesiąc okazuje sie że nam sie nie należy nic a nic chociaż to z naszego podatku ktos inny dostanie 2000 a my nie dość że musimy odprowadzać kosmiczny podatek to jeszcze nie czerpiemy z tego żadnego profitu:/:/:/ Więc niech się potem nikt nie dziwi że ludzie oszukują jak tylko mogą:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszku lepiej zadzwon do lekarza. Ja od jakiegos czasu nie mam problemu z zaparciami wiec u Mnie to poprostu poleciało... tzn jak rano wstalam to poczułam coś takiego jak przy okresie... chyba nie musze tłumaczyc... nie bylo tego za duzo, ale pojechałąm do szpit. zeby sie upwenic ze wszystko jest oki krwawienie moze byc spowodowane skracaniem sie szyjki macicy co moze doprowadzic do wczesniejszego porodu dlatego ja dostalam sterydy na szybszy rozwoj płuc u dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gula, masz rację być zła, ja mialam to samo, olałam, wyluzowałam i tak mi położna nagadała w ten mój naiwny łeb że siedzę od 01.12 na zwolnieniu i mam tylko układ że idę na chwilę na początku stycznia i papa a dlaczego cię wysyłaja na badania, bo wracasz po zwolnieniu do pracy ? bo jeśli nie to niech cię w tyłek cmokną bo takie zaświadczenie wydaje lekarz medycyny pracy, więc w tym momencie pracodawca albo pani kadrowa bynajmniej się ośmiesza ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×