Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Tuethe a co jest z Suelen bo ona zawsze o tej porze tu była z nami ? Urlop macierzyński wynosi 20 tygodni no chyba że bliźnięta to 31 tygodni a o jakich 14 dniach mówicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tacierzyńskiego jest 14 dni, ale to sa Wasze dni, wiecie że po macierzyńskim jak napiszecie podanie możecie dostać dodatkowe 2 tygodnie. Jeśli tatuś wystąpi o ten dodatkowy urlop to zabierze te wasze dodatkowe 2 tygodnie. Trochę zaplątałam, ale ma nadzieję, że zrozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basilek-k bo wiesz ona mi mowila ze ona dostala 1000 becikowego i dodatkowo 1500 od miasta tak to nazwala i mowila ze sama byla zdziwiona a mieszka w tychach wiec nie daleko.jutro dopytam dokladnie co to bylo bo juz poszla no i do tego z pracy z ubezpieczenia powinnismy dostacjak sie ma w grupowym taka opcje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe nie musisz tej umowy dostac w formie pisamnej z tego co wiem. Znalazlam jeszcze wpis babki z kadr : Jak przy kazdej umowie o prace - przepisy wymagaja formy pisemnej, natomiast brak tej formy nie stanowi o braku jej waznosci. W momencie, kiedy aktualnie obowiazujaca umowa o prace zakonczy sie, pracodawca powinien przygotowac i wreczyc pracownicy kolejna umowe na okres od dnia nastepnego po zakonczeniu poprzedniej umowy do dnia porodu., ale nie jest to wymagane. Umowa przedłuża się z mocy prawa i nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dzięki;) ale i ta do ksiegowej musze dzownic i wypytac o wszystko ale to w nowym roku, teraz dam jej spokoj przed swietami... Suelen spalas? a teraz w nocy co masz zamiar robic?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gula zaczęło swędzieć Suelen ucho i się boroczka obdziła:P teraz spac nie bedzie umiała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, za troszkę znowu pójdę spać, ostatnio mogę spać 20 na 24 godziny :) Ja już nie wiem jak to jest z tym becikowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jest tak z tego co wiem a troche o tym czytalam 1000 dla kazdego pozniej mozna sie starac o zasilek rodzinny w kwocie 68 zl miesiecznie ale dochod na osobe nie moze przekraczac 540 zl plus do tego jest dodatek 1000 zl jednorazowo jesli ten dochod jest do 540 zl przy najmniej u mnie w miescie tak jest wszystko u nas pisze na stronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Suelen śpij dopóki jeszcze możesz bo jak maleństwo się urodzi to koniec tak długiego spania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja z moja mala bede miala masakre ona najbardziej ruchliwa zawsze wieczorami okolo 24 a dzisiaj sie przebudzilam o 4 i tez dawala czadu a przez dzien to malo co sie rusza ona taki nocny marek chyba :P ale bedzie przechlapane jak faktycznie po porodzie bedzie tak samo w nocy szalala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Mała chwilowo sie uspokoiła ale wiem,ze mi jeszcze pokaże na co ją stać;) Wiadomo,ze chciałybysmy aby nasze dzieciaczki spały w nocy ale jesli nie beda chciały to i tak je kochac bedziemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak jest z tym becikowym też chyba zadzwonię żeby się dowiedzieć. Idę spać bolą mnie już plecy . Miłego gawędzenia i słodkich snów pa pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogole ogladalam dzisiaj na tvn style program o jakiejs tam modelce co byla w ciazy i robila taki dokument o odchudzaniu po ciazy itp i tam rozne babki byly pokazane ale mniejsza o to i w tym programie mowili ze przy karmieniu piersia tygodniowo traci sie nawet 1 kg troche mnie to podnioslo na duchu :P tak wam chcialam sprzedac nwesa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynka mi mówiła,ze podczas karmienia się chudnie;) więc nie ma zle.. zmykam, musze odespac moje dzisiejsze szybkie wstanie z łóżka;) spijcie dobrze dziewczyny:) Suelen mam nadzieje,ze bezproblemu zasnies:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mta
Cześć dziewczyny, czytam Was od jakiegoś czasu, jestem w 27 tc, termin mam na 11 marca, czekamy z mężem na przyjście na świat Antosi:) Chciałam się wtrącić odnośnie urlopów - są dwa odrębne uprawnienie: dodatkowy urlop macierzyński, z którego korzysta matka bezpośrednio po urlopie macierzyńskim i urlop ojcowski, który należy się tatusiowi, niezależnie od dodatkowego urlopu macierzynskiego - w 2011 r. to 7 dni, a od 2012 r. 14 dni (ale trzeba skorzystać przed ukonczeniem przez dzidzię 12 m-cy). Warto więc w naszym przypadku ( roczek naszych dzieci minie w marcu 2012) aby tatusiowie poszli na ten urlop w 2012 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mta
Urlop ojcowski w 2010 r. i 2011 r. będzie przysługiwał pracownikowi w wymiarze 1 tygodnia . Natomiast od 1 stycznia 2012 r. urlop ojcowski osiągnie swój docelowy wymiar, który będzie wynosił 2 tygodnie (art. 1823 1 k.p.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Z tymi dodatkowymi pieniędzmi jest dokładnie tak jak pisała kasia trzeba mieć dochód poniżej 504 zł na osobę. ale prosze sie nie zdziwić jak kontrola z mopsu przyjdzie bo czasami tak maja że przychodza i sprawdzaja jak sie np mieszka:) a to 1500 zł co dostala koleżanka sonki(chyba sonki tak?? jak dobrze pamiętam) to jest tzw. becikowe samorządowe. Uchwalane jest radą miasta dlatego nie wszędzie jest to zależy od radnych danego miasta widocznie w Tychach jest taka uchwała ale ona jest na poziomie lokalnym, samorządowym a nie ogólno państwowym. U nas na przykład w Szczecinie Rada Miasta nie ma kasy na takie rzeczy więc nie ma takiej uchwały. a ja rozpoczynam proces prasowania:D:D z przerwami co 15 minut więc pewnie skończę koło obiadu:) Wychodze dzis do ludzi:d Musze iść na uczelnie jakies podanie zanieść:) Fajnie wyskoczyc z dresów:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×