Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saasaassssssssssssaaa

czy czyszcicie wasze czajniki bezprzewodowe ?

Polecane posty

Gość saasaassssssssssssaaa

moj czajnik strasznie sie "Zamula" w srodku, zbiera sie na dole taki straszny osad, potem takie czasteczki sie unosza w wodzie odstrrasza mnie swiadomosc, ze to potem pije, wiec raz na 6 tygodni zalewam na noc czajnik 4 butelkami octu, troche pomaga, tzn wpotem jest wyraznie czystszy ale to chyba troche bez sensu macie lepsze sposoby? czy moze zingorowac ten osad i sie nie przejmowac? a moze to wina czajnika, i jak wymienie, to osad nie bedzie sie zbieral ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak miałam bezprzewodowy to kupowałam taką saszetkę proszku na kamień i miałam spokój na długo z osadem koszt chyba 1,50 ,ocet średni mi pomagał nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest kitchen aid
nie każdy czajnik można odkamieniać octem, te saszetki są w porządku, tanie i skuteczne. Radzę zainwestować w filtr do wody, np zwykły dzbanek brita - ja stosuję od dwóch lat z nowym czajnikiem i chyba ze dwa razy odkamieniałam do tej pory, raczej pro forma, a tak to tylko myję od czasu do czasu w środku. A w wodzie z kranu jest tyle syfu że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
ale dlaczego aż 4 butelki octu? ja wlewam tyle ,żeby można było to zagotować ,potem dolewam wodę i ponownie gotuję ,.Po chwili wylewam płuczę i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjacja
4 butelki jakie litrowe? To jaki masz ten czajnik? Ja wlewam moze pol szklanki, reszte woda do pelnego czajnika(mam 1.5 l.) i to gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezbluzki
Filtr polecam też, ale te saszetki to straszny syf ...mnie dobija później smak i zapach wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a spróbuj wyczyścić kwaskiem
cytrynowym - dwie torebki, zalać wodą, zagotować, odczekać, wylać. Potem kup dzbanek z filtrem i problem zasadniczo z głowy. Gdzieś czytałam, że woda w Polsce jest twarda, stąd tego typu problemy. U mnie jest twarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz lipną wodę, to osad się będzie robił. Może pomóc czajnik (ja mam porządny zelmera z 1komp.pl) albo filtr. Ale generalnie ja bym zainwestowała w czajnik, znacznie mniej w nim kamienia odkąd mam porządny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kamień, ja tez mam taka syfiastą wode. najlepiej odkamieniac kwaskiem cytrnowym jak ktos wyzej napisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam tych saszetek, jest ok. Poza tym oststnio kupilam taka druciana kulke do czajnika w Betterware, na ktorej zbiera sie kamien, co jakis czas tylko trzeba ta kulkę przeplukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokoonoko
ja kupiłam taki płyn litrowy do odkamieniania czajników - koszt ok 5 zł; odkamieniałam raz na jakiś czas, jedna butelka starczyłą na ok pół roku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×