Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda9mama

w jakim wieku wasze dzieciaki zaczely mowic?

Polecane posty

Gość mloda9mama

Moja mala ma 2 latka i mowi tylko mama, tata, baba i nie. Inne dzieciaki z osiedla w tym wieku juz paplaja jak nakrecone tylko moja nadal nic. mam sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj jeszcze, moja zaczęła dukać słowa jak miała 1,5 roku a jej sąsiadka w tym samym wieku mówiła już co najmniej jak pięciolatka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda9mama
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby z jakiej racji
mój synek ma 2 lata i mówi mama, mamo , tata, baba, papa tak nie , czasem powie daj mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie nie masz się o co martwić. Najlepiej pogadaj ze swoją pediatrą, to Ci doradzi, co i jak. Ja z moim starszym gdzieś w wieku 2,5 roku poszłam do logopedy bo u niego ze słownictwem było bardzo skąpo, teraz się rozkręca, a młodsza wszystko po nim powtarza i teraz mając 2 lata składa już 2,3 wyrazowe zdania, ale to dzięki temu że ten do niej nawija jak nakręcony ;) Także nie masz co porównywać z innymi dzieciakami, po prostu przyjdzie na nią pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj ma 16 miesiecy
na razie mowi: mama, tata, bajka, kotek, smok,tak tak,am am,picie(ale nie do konca wyraznie), "ika"-tak nazywal choinke w zimie,ale mial wtedy 10 miesiecy, na razie nic wiecej ale wszystko rozumie o co go poprosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój starszy zaczął mówić jak miał 4 lata- rozumiał wszystko, potrafił(!) ale mu "się nie chciało". Mimo wszelakich prób i podstępów. A młodszy ma 11 miesiey i już gada: nie tylko mama i tata, ale: bam, daj, kojek (kotek), ryja (ryba), am (jeść) i kilka innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj jeszcze trochę i nie porównuj swego dziecka do innych. Każde ma swoje tempo. Jednak jeśli w wieku 3 lat jej zasób słownictwa nadal będzie tak ubogi, wybierz się do logopedy- idąc do przedszkola i na podwórko dziecko może mieć kłopoty z porozumiewaniem się i może to skutkować innymi konsekwencjami. Za długo nie ma co czekać, ale spokojnie- dzieci nawet do 6 roku życia mają prawo nie mówić niektórych głosek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja trójka zaczęła porządnie mówić dopiero jak poszli do przedszkola (3 lata) Za to chłopcy w 2 tyg złapali porządnie R i rozwinięte zdania. Córka R dopiero od zerówki mówi :[ Za to najmłodszy, ma teraz 3 latka (w lipcu skończył) od roku ze wszystkimi potrafi się dogadać, a teksty ma takie, że nie jednego dorosłego zagnie. Mały mądrala ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Napaleniec_18letni
e mamuski ktora chetna na bum bum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×