Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pracująca aż do śmieci

Emerytura wojskowa- czy to uczciwe???????

Polecane posty

Gość sam chciał
Sam jesteś tępy i zamknij ryj, bo gówno możesz wiedzieć ! Gwno wiesz, jak moj ojciec cięzko pracuje i w jakich warunkach deklu ! Też się Mu pensja lepsza należy jak psu zupa ! I też nie wyobrażam sobie, ze bedzie tak zapierdalal w wieku 65 lat ! A Twoj brat też mogl sie uczyc i siedziec sobie teraz w klimatyzowanym biurze nikt mu nie broni, a jak wybral zawod gornika to niech chodzi mordy nie drze że mu kurwa źle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby być górnikiem, wystarczy mieć zawodówkę, więc może wyluzuj z tym, że mogli się uczyć, bo to chyba dotyczy właśnie górników. Ja im nie żałuję, nich mają, mnie chodzi o to, dlaczego inni nie maja takich przywilejów. Przeciętna pensja 2,500 - zwykły górnik 13-tki 14-tki barbórka deputat węglowy, czy jak tam się to nazywa bony - 13zł na dzień mleko I jeszcze im mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam chciał- spieprzaj patologio a co do górnika, a no mało jak codziennnie życie stracić może, a P-Osły w sejmie mają krocie, dlatego górnicy krzyczą, że im mało i nie dziwie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee
a przepraszam bardzo jaki zawód po wyuczeniu daje możliwość pójścia na wczesną emeryturę oprócz górnika, czy tam służb mundurowych ? Najpierw pomyśl a potem pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee
callendarioo - a może powiesz mi statystycznie ile rocznie ginie ludzi na drogach a ile w kopalniach hę ? że tak się czepiasz tego że bronię swojego ojca , może nie mam racji w tym że jest ich o wiele wiele więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do polityków to się zgodzę, banda darmozjadów, co do reszty nie, w każdym zawodzie można stracić życie, budowlańcy też ryzykują, można by długo wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnoszeeeeeee- ciebie sie nie czepiłem. gdybym mogl wszystkim dalbym po 5tysi ale nie moge, bo nie jestem parlamentem i prezydentem. natomiast dla mnie jest glupota zalowanie drugiej osobie kasy i emerytury wczesnej. ale taka mentalnosc polakow, sam nie ma to inni tez nie moga miec:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee
ale tutaj nie chodzi o żałowanie !! Ja im nie żałuję !! Ja tylko nie potrafię pojąć ich mentalności, że z którym bym nie rozmawiała to mi powie że ma mało pieniędzy i na nic go nie stać,że inni mają sto razy lepiej. Taka jest prawda i tyle. Są i tacy co zdają sobie sprawę z tego, że są dobrze wynagradzani a są tacy co wiecznie marudzą. Co ma powiedzieć mój mąż ? Ma mgr a pracuje za najniższą krajową, później parę zł z tego co sprzeda na rękę...Wiedzę ma sporą ale nie ma Jej gdzie wykorzystać bo wszędzie działają tzw. "znajomości" . Ja z tego powodu nie chodzę i się nie żalę bo ciesze się z tego co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam chciał
Sam jesteś patologią, idioto. Idź się zabawić na swoj debilny do potęgi topik o imionach hahahaha, co za kretyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam chciał- ty to pewnie masz na imie ta Analia, bo sie przed chwila wypowiedzialas na moim topiku prycznico!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NorO
Zależy dla kogo.Dla źołnierzy którzy biorą udział w wojnach czy misjach stabilizacyjnych -TAK, dla pozostałych zdecydowanie - NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam chciał
Chyba Cie pogięło kretynie, ja sie tam nie wypowiadalam, widac czytac nie umiesz za bardzo, debilu. Pederasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogła być ciekawa dyskusja, a jak zwykle zrobiło się do ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie zakwestionowałam tego że górnicy ciężko pracują ale kopalnie nie są rentowne i utrzymywanie tego całego rozpiździelu jest bez sensu. Każdy sobie sam wybieral zawód, nikt nie broni iść do mundurówki, mam wielu kolegów co chcieli iść do wojska a po odbębnieniu zasadniczej chcieli wracać czym prędzej do cywila. Nie każdy ma łeb do tego żeby zostać lekarzem, nie każdy kondycje i psychę na wojskowego czy policmajstra, ale każdy orze jak moze. Gdyby nie to, że niestety ale zarobki w naszym kraju są tak niskie nie panowała by taka frustracja i kazdy pilnowałby własnej dupy zamiast patrzeć że kowalska to po 15 latach na emeryturze, a nowak dostał 13, 14 i kurwa 15! ale prawdą jest że górnicy mają za dużo przywilejów bo pracują dla samej pracy jak w PRLu nie przynosi do nam żadnej wymiernej korzyści. To tak jakby codziennie chodzić na wysokiej krawedzi i pobierać za to kase -niebezpieczne owszem ale po kiego grzyba??!! Są chyba tylko poto aby były miejsca pracy i tyle. Gdyby przynosiły dochód do budżetu państwa to pewnie dać im bony, talony ale skoro nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana młoda mama
zgadzam sie z lilaskaj w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona niepracujaca
moj mąz pracuje w kopalni - co prawda nie węgala ale miedzi . nie jest górnikiem , ale mechanikiem maszyn górniczych i to prawda - namy 13 ,14 , zyski , wczasy pod grusza , kolonie i zimowiska dla dizeci . ale skoro tak wam przeszkadza ,że ludzie dobrze zaerabiają - to czemu sami nie przyjmniecie sie do takiej pracy ? piszecie ,ze jak sie komus nie podoba praca - bo jest np . niebezpieczna - to niech sobie inną znajdzie . to ja pytam - skoro tak zazdrościcie mundurowym tej emerytury a górnikom 13 - to czemu sie nie przyjmiecie tam do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana młoda mama
juz dostalas odpowiedź, bo nie kazdy się nadaje/chce... ale każdy powinien mieć godne warunki życia. Skoro Ci co maja takie przywielej, jeszcze narzekaja, to co maja powiedziec inni ciężko harujący ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona niepracujaca
prawdą jest że górnicy mają za dużo przywilejów bo pracują dla samej pracy jak w PRLu nie przynosi do nam żadnej wymiernej korzyści.-----------co za durnota . czyli jadą sobie pod ziemie , kopią w temp czesto przekraczajcej 40 st - , pozniej sobie jadą na gore - żadnego efektu nie ma ? czyli co oni robia przez ta dniowkę ? cieplo , ktorym sa ogrzewane bloki w kiekszości mieszakń w Polsce - skąd sie bierze ? ciepła woda czym jest ogrzewana ? prąd - skad sie bierze ? z powietrza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona niepracujaca
cZyli - ci co sie nadaja do pracy np. w górnictwie - powinni zarabiać grosze ,zeby tym co nie nadaja sie do tej pracy - nie bylo przykro ? co za denny argument .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana młoda mama
Przede wszystkim powinni zamknąć morde i sie nie drzeć ze im wciaz do cholery malo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona niepracujaca
drzyj sie i ty - co ja poradze ,ze nie nadajesz czy nie chesz pracować w takiej firmie ? czy ktoś ci broni ? pracuj w kopalni albo w mundurówce - a nie pierdzicie po stolkach po 8 godz z czego polowę najwyżej cos robicie -a do świata pretensje ,ze malo zarabiacie . chesz zrabiać - weż sie za praće - anie jej udawanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdyby w Polsce nie było złóż węgla to nie byłoby prądu, wody, ciepła? Są źle zarządzane, nierentowne, niebezpieczne, nie przestrzega się tam podstawowych norm a potem zdziwieni że katastrofa - był swego czasu dokument o katastrofie w Halembie wiec nie mówcie że jakby pozamykać jedną z drugą, zmienić zasady funkcjonowania to byłoby gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona niepracujaca
to przyjrzyj sie krajom , które nie maja takich złóż - a pózniej poopatrz jak wyglada ich gospodarka i nasz - ciekawe czy dojdziesz do jakiś wnioskow ? pomyśl , jak wygladalaby zima w naszej strefie klimatycznej - pewnie - mozna zaplić ognisko na balkonie - czemu nie . a co maja zarobki górnikow do zarządzania kopalniami ? co obchodzi to zwyklego gornika ? on pracuje na dole - ma za swoja pracę mieć zapłacone - a nie wdawać sie w strategie rozwoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona niepracujaca
czy byloby gorzej - ? tobie pewnie nie - ale dla ilu rodzin ozanczaloby to kryzys a moze nawet katastrofę ? punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - nic dodać nic ujac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana młoda mama
Weź się zastanow dziecko co piszesz. Udawanie pracy?? Puknij sie w ten pusty łepek. Moi rodzice bardzo ciężko pracują, fizycznie przez całe 8 godzin, i co z tego mają ? Gówno, i nimi sie nikt nie zainteresuje. A Ci co mają dużo, to jeszcze pyski drą jak im kurwa źle. zenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbgf
a moja mama pracuje na kolei i też ma bony na dzień podajże 7zł,ma wczasy pod gruszą,na święto kolejarza coś dostają,na 20lat pracy dostała 4krotną pensję,mieliśmy wczasy,kolonie za pół darmo,organizowane imprezy typu dzień dziecka ze wszystkimi atrakcjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbgf
a zapomniałam dodać dostaje bony na Święta Bożego Narodzenia w wysokości 700-800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato przeszedł ok 13 lat temu na emeryturę. Ma 1800 netto, a był majorem. Nikt mnie nie przekona że mu się nie należała wcześniejsza emerytura. Nigdy go nie było, zawsze na poligonach, szkoleniach, ciągle nocne alarmy, mnóstwo stresu i odpowiedzialności. Tato ma teraz 55 lat, a wygląda na 10 lat starszego, ma zepsute nerwy,i dorabia w ochronie za marne 1000 zł, gdzie i tak płaci składki i podatki np: za bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato przeszedł ok 13 lat temu na emeryturę. Ma 1800 netto, a był majorem. Nikt mnie nie przekona że mu się nie należała wcześniejsza emerytura. Nigdy go nie było, zawsze na poligonach, szkoleniach, ciągle nocne alarmy, mnóstwo stresu i odpowiedzialności. Tato ma teraz 55 lat, a wygląda na 10 lat starszego, ma zepsute nerwy,i dorabia w ochronie za marne 1000 zł, gdzie i tak płaci składki i podatki np: za bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie mowi ze
sie mu nie należala, ale na Boga nie pieprzcie ze wam ciagle malo.... Inni harują do śmierci prawie i nawet sie ta emerytura nędzną nacieszyc nie mogą często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×