Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karmelowo-malinowa

Ratujcie pomysłami!

Polecane posty

Gość karmelowo-malinowa

Kochane forumowiczki! Wiem, że jesteście madre kobietki i zawsze znajdziecie wyjscie z sytuacji. Sprawa wygląda tak- mam stówę w portfelu i na niedzielę zapowiedzieli mi się goście (będą przejazdem, wiec wpadną przy okazji) w ilości- 15 osób. Muszę wymyślić jakiś tani, dobry i nie wygladający na tani- obiad. Pomóżcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poproś żeby coś przywoeźli
naprawdę, chyba każdy zrozumie że 15 osób na obiedzie to nie byle co niech przywiozą jeśli moga, jakieś ciasto, albo upieczone mięso ty zrobisz wtedy np ziemniaki, sos i surówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poproś żeby coś przywoeźli
poza tym naprawdę fajni goście: "wpaść " na obiad przejazdem do kogoś w ilości , do której obsługi potrzebna jest restauracja o, to może pójdźcie do jakiejś pizzerii, wtedy każdy niech płaci za siebie tylko uprzedź ich o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ty się zgodziłaś?
Kurde trzeba było myśleć jak ci się zapowiadali, ja nawet nie miałabym gdzie usadzić 15 osób, a co dopiero mówić o gotowaniu dla takiej ilości, jeszcze w taki upał :o Trzeba mieć zerową asertywność, żeby się zgodzić na coś takiego, jeszcze nie mając kasy :o Ale jak już musisz... Teraz tanie są warzywa, może kup kilka cukinii, papryki wielokolorowe, duży słoik oliwek i pęczek natki, zrób leczo, wygląda na tani obiad, ale jak ładnie podasz, każdą porcję ozdobisz natką, posypiesz wiórkami parmezanu i oliwkami to będzie git. Do tego kawałki bagietki. A na deser arbuz schłodzony i już. Ale faktycznie zapowiedz tym swoim gościom, żeby jednak zachowali się przyzwoicie i coś przywieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ęą
kup nogi uda z kurczaka sztuk 10 ,ugotuj na nich rosół . potem wyciągnij z mięsa kości ,zdejmij skórę i obtocz kawałki w zielonej panierce zielona panierka bułka tarta kilka kropel oliwy z oliwek lub oliwy zwykłej posiekana pietruszka szczypta ziół prowansalskich sól ,pieprz zmiksuj wszystko na jednolitą masą i obtocz kawałki przyciskając do nich panierkę ,usmażyć młode ziemniaki posypane koprem sałatka z kolorowych sałat (dostepna z biedronce pojemnik różnych odmian sałat )skrop dipem o ostrzejszym smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mężczyźni lubią tylko jeden
10 kaałków a osób 15 + autorka czyli liczyć na cudowne rozmnożenie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ęą
kurde ,jeszcze czosnek do panierki się dodaje udka oczywiście podzielić na dwie części po ugotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz zrobic chłodnik - na te upały dobry Gotujesz pokroją drobną botwinkę z buraczkami do miękkości do zimnego wywaru wlewasz jogurt, maslankę i trochę smietany, wkrajasz ogórka, rzodkiewkę, szczypior, natkę i koper oraz dajesz po jajku (lub połówce) do tego rzeczywiście moga być pieczone udka kurczęcia z mizerią i ziemniakami Powodzenia i napisz jak sobie poradziłaś :D 3mam kciuki!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mam dużo gości i trzeba coś podac szybko , robię "białe spaghetti" Makaron wybierzesz jaki tam będziesz chciała, ale drogo nie wyjdzie. A sos jest następujący. Zaznaczam, ze jest on gęstszy niż zwykłe sosy, tzn "układa się" go na makaronie , bradizej niż polewa nim. A więc (porcja na 3 osoby, pomnóż sobie tam składniki przez 5 i będzie) :) : - Średni Filet z kurczaka obsmażasz na łyżeczce oliwy, przyprawiasz vegetą czy czym tam lubisz. -20 dag pieczarek dusisz na łyżce masła z odrobiną soli -10 dag sera żółtego ścierasz na drobnej tarce -1/3 szklanki smietanki kremówki przygotowujesz Wszystko to wkładasz do wysokiej miski i rozmiksowujesz blenderem na gładką masę. Jest to jedno z najsmaczniejszych dań, jakie jadłam. Możesz dac oczywiście mniej kremówki, a dodać np wode od smażenia pieczarek. Nawet, jeśli nie wykorzystasz tego na gości, polecam spróbować :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym tygodniu masz promocje
na karkowke(12zl) i zeberka(9zl) Mozesz zrobic gulasz z karkowki ktory jest podzielny np na osro z zemniaczkami, makaranem ryzem kasza i jaks salata(swieza kapusta z marczewka z koperkiem i oliva, octemlub majonezem)Zeberka mozesz zrobic np pieczone i do wyboru dla kazdego.Na deser salatka owocowa tanie ciasto lub galaretka z bita smietana kawa herbata ewentualnie syrop rozrobiony z woda, kompot, woda z plastrami cytryny i do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym tygodniu masz promocje
Podaj wszystko na polmiskach i z dodatkow podaj wiecej niz jeden wtedy bedziesz miala caly stol jedzenia za male pieniedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym tygodniu masz promocje
podaj Cwiartki kurczaka ale podziel je na pol i drugie i np gulasz makaron z przyprawami ryz z lyzka koncentratu i groszkiem i mlode ziemniaczki salata z kapusty +jak masz ogorki kiszone i masz 5 daniowy obiad ladnie to wszystko podaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BYM ZROBIŁA BIGOS
lub leczo. Tak poza tym w życiu nie powiedziałabym gościom, żeby przywiezli ze sobą jedzenie :o Wstydu nie macie? Beda chcieli to przywiozą coś slodkiego czy jakieś winko jak już przyjeżdżają w gości ale żeby narzucać im żeby przywieźli coś na obiad? bez przesady. Ja zawsze jak jadę gdzieś do rodziny to zabieram ze sobą kawę, czekoladki czy jakieś wino i jak ja mam gości to też przywiozą coś drobnego ale nie produkty na obiad :o Jakbym nie miała kasy żeby coś ugotować to po prostu odmówiłabym wizytę i przełożyła na inny dzień ale nie robiłabym dziada z siebie i nie mówiła, żeby przywieźli kotlety a inni ziemniaki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się jest dziadem
to nie ma już jka robić z siebie dziada ;p zastaw się, a postaw się, żeby ludzie nie gadali to ty nie masz wstydu, że jesteś taka małostkowa i jeszcze się tym chwalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie rozumiem jak
jak można się komuś "zapowiedzieć" w takiej ilości i w dodatku na obiad. To właśnie jest nieprzyzwoite. Na szczęście moi znajomi ani rodzina nie mają takich zwyczajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia x543217
Do mnie dzisiaj rodzina przyjeżdża wieczorem. Zrobię kolacje, jak myślicie powiedzieć im, żeby przywieźli parówki? :D Zgadzam sie z osoba wyzej ktora pisala ze nie wypada powiedziec gosciom zeby przywiezli cos do jedzenia. Albo zapraszasz gosci na obiad i robisz go sama albo upiecz ciasto, do tego kawa i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wypada gościom mówić żeby coś przywieźli, ale wypada wprosić się 15 os ??:D mogliby sami pomyśleć że ich trochę dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cacdcav
wypierdalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde przecież autorka
sama napisała, że goście je się WPROSILI, a nie że ona ich zaprosiła! Czy wy w ogóle rozumiecie co czytacie? Przecież nikt nie napisał, żeby zapraszać gości i mówić im co mają przynieść, tylko że jak się ktoś WPRASZA na obiad i to w 15 osób, to mógłby z przyzwoitości sam zaproponować, że przywiozą to i owo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie tabletki
ale to Autorka wymyśliła, ze będzie robić dla nich obiad, prawda? nie wierzę, ze goście zadzwonili i powiedzieli, ze w niedzielę wpadna do niej w 15 oasób na obiad :-O Autorko, sama sobie wymysliłaś problem, prawda? NIE RÓB OBIADU!!!!!!!!!!! zrób wodę smakową z plastrami cytryny i pomarańczy, dorzuć listki mięty (możesz podać z kawałkami lodu), zrób ciasto, podaj jakieś przekąski typu: koreczki, orzeszki, chipsy i do widzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lornetka
Chilli con carne proponuje. Jest tanie i pozywne. Do tego biale pieczywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×