Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@eksterny Witam. Kilka postów wcześniej opisywałem zamieszanie powstałe wskutek zaznaczenia kratki o ukończeniu eksternistycznych, gdy piszę jeszcze egzaminy w lutym, no ale jakoś to przeszło, ale jednak zamieszanie było - cóż, OKE to państwowa 'firma', a wiadomo jakie jest coś, jeżeli jest państwowe. Tobie proponuję zostawić kratkę pustą, i spytać się na miejscu co i jak. Możesz także napisać maila czy też zadzwonić(jeżeli wysyłasz). Podejrzewam, że co OKE to inne podejście do sprawy, zatem nie piszę 'zakreślaj jak najszybciej i bez obaw'. Co do podania roku ukończenia, to pytałem się na ten temat podczas wglądu do październikowych egzaminów i Pani powiedziała 'bardzo dobrze, że nic nie zostało wpisane'. Miejsce podania nazwy tematu zostawiłem wyjątkowo puste, wyjątkowo, ponieważ każde inne miejsca zbyteczne przekreślałem kreską(język mniejszości narodowej, część ustna z dodatkowej historii, wosu, biologii i geografii, pola o składaniu deklaracji wstępnej itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@madprze No jednak nie wszędzie jest tak samo. :P Doszedł dziś do mnie polecony z OKE w sprawie matury, i jednak moje poznańskie OKE, będzie mnie kwalifikować do określonej szkoły dopiero po pozytywnym zaliczeniu pozostałych egzaminów w lutym, zatem najwcześniej będę przydzielony na przełomie marca i kwietnia(czas publikacji wyników z sesji zimowej), co oznacza, że na zrobienie prezentacji na j. polski będę miał maksymalnie miesiąc w porywach - super, no ale z drugiej strony przy pomocy internetu zrobienie prezentacji powinno zająć około 2-3 dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie czy na egzaminie z polskiego stawiają mocny nacisk na lektury? Gdyż tak naprawdę znów moje magiczne przebudzenie następuje za późno, więc wolałabym porządną analizą wszystkich lektur zająć się już na maturę, tymczasem przerobić repetyrorium itp ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Bez znajomosci lektur to trzeba liczyc na cud :D w ogole jak ja pisalem, to nie bylo zadnych rzeczy typu lalka, potop czy kij wie co tylko takie jakies niszowe lektury i wiersze, ze pierwszy raz w zyciu to na oczy widzialem, i niestety ocena 2 z jezyka ojczystego... Mam pytanie teraz do 31 grudnia musze wyslac ten wniosek, ze dalej chce pisac, i widze u siebie w oke, ze wyslac list polecony do dyrektora oke, a wczesniej zawsze nioslem, do oke ten wniosek tylko i oni reszte sami robili, to sie zmienilo cos czy dalej moge tam zaniesc i z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksterny
Przemuś, dziękuję za wskazówki. Zaznaczę jak Ty i wyślę, licząc, że w razie wystąpienia jakiegoś błędu, Pani będzie na tyle miła, że mnie poinformuje telefonicznie ;) Pozawracałem im trochę głowę w tym roku, więc nie chciałbym znowu marudzić. Czy ktoś z Gdańska orientuje się, jak w tym roku wygląda przydzielanie szkoły, w której zdawać będzie można maturę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hujkuio998
ambiwalentna_93 W języku polskim największy nacisk kładą na lektury i tylko z tego masz zadania więc jeśli trafisz na nieznajomość jakiejś to tylko cud może Cię uratować. Ja miałem taki wałek na egzaminie w lutym, znałem każdą lekturę w małym palcu, wszystko przerobiłem prócz nieszczęsnego Wesela do którego była większość pytań na egzaminie :) Na szczęście poratowałem się rozprawką bo temat był akurat piękny banalny i miałem biedę skończyć na 2,5 strony bo jeszcze sporo bym mógł pisać :) Temat rozprawki "Napisz czy warto marzyć oraz w swoich przemyśleniach odwołaj się do dwóch lektur z całego kanionu literackiego" Napisałem że warto marzyć i odwołałem się do mitu o Dedalu i Ikarze oraz do Konrada Wallenroda no i wpadła mocna dwójka napisałem na 39%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hujkuio998
tam miało być *wypracowaniem a nie rozprawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hujkuio998
Najgorzej jest jednak jeśli słabo napiszesz test bo pytania Ci nie siądą a później na wypracowaniu będzie temat który będzie w głównej mierze odwoływał się do lektury to wiadomo że jak człowiek nie zna danej lektury to nie ma szans napisać wypracowania bo lać wody się nie da nie znając tematu. Pamiętam chyba dwa lata temu większość oblała na temacie dotyczącym wesela, było coś o napisaniu życiu chłopów na wsi i tak dalej no i większość zostawiała pustą kartkę bo nie znali lektury. Także jeśli temat wypracowania będzie łatwy to jest szansa że zaliczysz z słabym napisaniem testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi! Kilkanaście stron wstecz przeczytałam kiedyś post, iż j.pol. jest jednym z najbanalniejszych testów, w którym należy tylko umieć "czytać ze zrozumieniem" dlatego wolałam się upewnić o cóż z tym testem chodzi.. No cóż, pozostaje mi całodobowe czytanie mojej grubej księgi opracowań+streszczeń lektur naprzemiennie z rozwiązywaniem matmy, fizyki itp ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hujkuio998
Tzn to jest tak, owszem są zadania z tekstami z których trzeba coś wywnioskować, oznaczyć, w głównej mierze są to zadania ze środkami stylistycznymi ale takich zadań na testach są może góra dwa trzy a reszta pytań dotyczy zawsze czegoś z lektur, jakiejś postaci, jakiegoś zdarzenia itp itd..Ja w ciągu czterech miesięcy przerobiłem wszystkie lektury ( oczywiście streszczenia ) prócz tego nieszczęsnego wesela.. Nie ucz się na siłę i nie kuj tego bo nie ma sensu, wystarczy żebyś wiedziała mniej więcej o co chodzi w danej lekturze czyli główny wątek, parę głównych postaci i jakiegoś motywu przewodniego i to w zupełności wystarczy żeby ogarnąć tyle lektur w tak krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhhm.. to faktycznie pechowo z tym Weselem, no ale dobrze, że trafił Ci się tak fantastyczny temat wypracowania. Będę liczyć na "luźny temat", wtedy również z łatwością poleję wodę :P Noo, zdecydowanie wkuwanie czegokolwiek, co jest w przemiotach polskich liceów niestety i tak by mi nie wyszło ;D ale zakupiłam się w dobrą książkę uwzględniającą epoki, środki stylistyczne i analizy streszczeń, więc jeśli chodzi o polski, pewnie nawet się wciągnę ;P Gorzej ze ściślakami, ale nie mam wyjścia. Muszę po prostu zdać i już :) Jeszcze raz dziękuję za rady =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hujkuio998
No ja tak samo, boję się ścisłych jak nie wiem co ;/ Zdałem już 7 przedmiotów a od lutego podchodzę do chemii, maty, fizy czyli mojej bolączki która ciągnęła się za mną od podstawówki poprzez zawodówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
Cześć wszystkim :P Ja podchodzę po raz drugi w lutym. Zostały mi tylko matematyka i fizyka. Wie ktoś jak się składa papiery po raz drugi? Zeszłym razem mówiono mi co innego, teraz co innego i sama się pogubiłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moochild109
ambiwalentna_93 'zakupiłam się w dobrą książkę uwzględniającą epoki, środki stylistyczne i analizy streszczeń' zdradzisz co to za książka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Jesli kontynuuje egzamin to moge wyslac list polecony do dyrektora oke, czy musz isc do oke zaniesc ta deklaracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naniwa
Hej mam pytanko, zawsze przed kolejną sesją dostawałem z oke papiery do wypełnienia teraz nic a jest już połowa miesiąca chodzi mi o ten papier gdzie sie zaznacza egzaminy które się chce zdawać bo zostały mi ostatnie trzy (matma, fizyka i chemia) takie trzy rarytasy. Mam czekać dalej? zadzwonić do nich? czy samemu znaleźć taki papier i wydrukować ? i jeszcze przy okazji, jak chciałbym zdawać maturę 2013 to też się teraz wysyła papiery czy po zaliczeniu wszystkich egzaminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiu
Naniwa, nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że termin składania deklaracji z wyborem przedmiotów już minął, a więc mogłabyś podchodzić do egzaminów dopiero w październiku 2013... Mam pytanie z typu banalnych, ale... Wybieram się na pocztę i zastanawiam się, czy przy wysyłaniu deklaracji maturalnej umieszczaliście na kopercie dopisek ? Np. "deklaracja maturalna", "egzamin maturalny" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naniwa
A nie do końca grudnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naniwa
A nie do końca grudnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hujt7878
@ktosiu Źle mówisz, termin minąłby ostatniego listopada gdyby ktoś chciał składać deklarację pierwszy raz o dopuszczenie ale jeśli ktoś już zdawał egzaminy i był jednym słowem dopuszczony to normalnie pobiera wniosek który jest dostępny na stronie CKE i go wypełnia dołączając do niego dowód wpłaty za egzaminy i wysyła do swojego OKE. @Naniwa Też tak miałem że mi wysyłali zawsze ale odkąd skończyłem szkołę to teraz robi się to już we własnym zakresie ( te deklaracje za pewne przychodziły do Ciebie za pośrednictwem szkoły lub kursu na jaki uczęszczałaś ) Jak się kończy kurs albo szkołę a zdaje dalej egzaminy to te wnioski trzeba już robić we własnym zakresie. Dlatego musisz wejść na stronę CKE i tam jest deklaracja z przedmiotami które chcesz zaliczać + dowód wpłaty i to wszystko ściągasz sobie na kompa, drukujesz i wypełniasz i masz czas żeby to wysłać do 31 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiu
hujt7878, dzięki za sprostowanie ;) Mi powiedzieli, że deklarację mam dostarczyć do końca listopada (zdaję drugi raz), a dowód wpłaty do ostatniego grudnia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiu
hujt, przepraszam za tę wulgarną literówkę. Nie mam pojęcia, skąd to c się tam wzięło. Przepraszam najmocniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiu
Hmm... Widzę, że Twój nick jest zmieniany automatycznie podczas wysyłania mojej odpowiedzi. W każdym razie pomyłka jednak nie moja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finakami
Witam. Mam pytanie i nie wiem czy dobrze trafiłam... Siostra w 2005r nie zaliczyła 4 semestru lo zaocznego... tzn. nie przystąpiła do dwóch ostatnich egzaminów... z j.polskiego i historii. teraz chce wrócić do szkoły .. według mojego rozumienia to zaliczone semestry jej przepadły i musi zacząć od nowa, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany11111
Do: "finakami" Raczej tak. Ale może zacząć zdawać egzaminy eksternistyczne i w ten sposób zdobyć(oczywiście legalnie) wykształcenie średnie. Może złożyć papiery na sesję jesienną 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finakami
Gdzie się takie dokumenty składa? Może kos ma jakieś linki gdzie mogłabym o tym poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakasha
Wiecie czy jest możliwość wyboru szkoły w której chciałabym zdawać maturę. Jeśli tak to co powinnam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany11111
Do: "finakami" Dokumenty składa się do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Od 1.09.2012 można składać do dowolnej komisji, ale proponuje złożyć do OKE najbliższej miejsca zamieszkania/pobytu. http://www.oke.jaworzno.pl/index.php/content/view/977/191/ Link do wniosku: http://www.oke.jaworzno.pl/images/stories/File/Eksterny/procedury_nowe2012/wniosek_o_dopuszczenie.pdf Oczywiście musimy do OKE dostarczyć oryginalne świadectwo ukończenia szkoły lub klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×