Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Lialiaaaa
JA ZAZNACZYLAM -200J ! A tez zrobilam strzalki w dol, tylko ze OD GORY W DOL, czyli zle :D bo powinnam byla pod drazkiem zrobic strzalki w dol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lialiaaaa
Normar, ja tez zrobilam pulsar, kruk i czarna dziura i uwazam ze to prawidlowa odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany 1548484
Testy powinny być elektroniczne. Wyniki powinny być podawane każdemu przy wyjściu z sali. Zdał(a)/Nie zdał(a) A nie ta niepewność jeszcze do końca marca/początku kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senek
Egzaminowany zgadzam sie z Toba. Jak wyszedłem stamtad to sie cieszyłem ze nie jest tak zle ale jak poczytałem wasze odpowiedzi to obawiam sie ze jest gorzej niz zle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś technologia informatyczna :D Pamiętacie pytania z zadania 4? Jeśli tak to proszę napiszcie ,bo chcę sprawdzić ile pkt mogę mieć z tego zad. To co pamiętam : Czy Freeware jest oprogramowanie złośliwym? NIE Czy Twoje zdjęcia na portalach społećzniościowych mogą być zagrożone (ściaganie lub oglądanie zdjęć przez osoby obce)? TAK Czy Router może łączyć przesył danych na sieciach zewnętrznych? NIE ,bo tylko w sieciach wewnętrznych chyba. Tyle pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
Technologia informacyjna: - O excel'u, czy jeżeli skopiujemy wartość bezwzgledną do innej komórki, to czy się zmieni? NIE - Czy plik z rozszerzeniem .mp3 to plik graficzny? NIE - Czy pamięć RAM po wyłączeniu komputera zwiększy się (jest stała) - odpwowiedziałem NIE, ale nie jestem pewien, chyba tylko ROM się zwiększa. I tyle pamiętam oprócz tych co wymienił wcześniej placek922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
Czas zacząć się przygotowywać na jutrzejsze egzaminy, jak narazie wszystko ok :P Ktoś jeszcze zdaje wszystkie egzaminy w tej sesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
Jednak z tą pamięcią jest na odwrót, RAM po wyłączeniu kasuje dane, czyli zwiększa pojemność, a ROM jest stałe. -1 pkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czego się spodziewacie po Wosie i Polaku jutro?:D Jak coś ja zdaje wszystkie przedmioty i jestem z Poznania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też z Poznania ;) Technologia przychylna, zakniętych nie pamiętam, ale były ok ;p Chociaż nie powiem, już dziś miałam okazję przy sprawdzaniu zapisanych danych na płytce widzieć otworzone slajdy na białm tle, bez żadnych zdjęć, kolorów i wypośrodkowań, a text z worda wyłącznie przekopiowany z notatkika, koniec edycji, także współczuję okoleniu niekomputwrowemu, jeśli ludzie nie mieli do czynienia z komputerem w pracy. Został polak, biologia, matma i angol. Jeśli matma mnie nie zabije tak samo jak udało mi się przeżyć (tak sądzę) fizykę i na polskim nie sypną lekturą, którą akurat najbardziej pobieżnie przejrzałam to będzie apogeum szczęścia :P Miłoby było jakby jutro jakimś romantyzmem sypnęli ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
A tak w ogóle te testy są jednokrotnego wyboru czy wielokrotnego? Bo w wymaganiach jest napisane, że wielokrotnego, a ja na fizyce zaznaczałem po jednej odpowiedzi w zamkniętych... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowwany 156841661
Ja sprawdzałem to pierwsze zadanie na pendrive. I było wszytko ok. Można to zapisać jako pokaz programu power paint . A zapisałem normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaloiineczka
W przyszłym tygodniu piszę Historię, napiszcie z czego się najlepiej przygotować, z jakiej epoki będzie więcej zadań ? Czytałam że w październiku prawie w ogóle nic nie było o II wojnie światowej za to dużo średniowiecza, czy uważacie że za tydzień będzie mniej średniowiecza a więcej o wojnach światowych ? Co najlepiej opanować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambiwalentna_93 też byłem przy sprawdzaniu tych plików :) I też widziałem te prezentacje. Nie wspomnę już o tym ,że było kilka plików więcej niż powinno być . Bo powinny być 4 pliki. Pierwsze od prezentacji w Power Poincie ,drugi jako .txt do zadania z excelem,trzeci plik to arkusz excela i czwarty plik to dokument worda. A ja widziałem u nich ,po dwie prezentacje itd. Ale nie ma się co dziwić ,młode pokolenie radzi sobie z tym lepiej niż starsze ,ale za to starsze pokolenie łapie plusy w innych dziedzinach ,gdzie my mamy problemy :) Ja jeszcze byłem świadkiem zamykania arkuszy do kopert itd :D Musiałem potwierdzić ,że wszystko jest zgodne z procedurami :D Co do historii to nie wiem ,ja boje się najbardziej polaka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też byłem powołany na świadka który "zaświadczał o zgodnym z przepisami zakończeniu egzaminu", tyle że w październiku 2011 r. :D To oznacza, że tak jak ja, tak i wy walczyliście z zadaniami do ostatniej chwili i wzięli was bo byliście jednymi z ostatnich, czyż nie? :P Co do języka polskiego, to podchodzę na ludzie. Większość środków stylistycznych, epok, twórców itd. przerobiłem, podobnie 99% polskich lektur, jedynie zagraniczne trochę pominąłem(z wyjątkiem Zbrodni i Kary - ciekawa, oraz Folwarku zwierzęcego(jako oponent do ideologii okołolewicowych nie mogłem sobie go odpuścić:) )) Powodzenia na Ściegiennego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placek922 haha, to już chyba Cię kojarzę :D No ten facet '66 miał ze 3 prezentacje na slajdach bodajże, acz jak przykro było patrzeć na jego minkę jak przechodził, gdy odjeżdżałam. Ja się na excelu wyłożyłam i tak, bo w szkołach nigdy mnie tego wszystkiego wybitnie nie uczyli, a ja przez wszystkie lata używałam tylko przeglądarki i gg na Macu, także tutaj o ocenę mi nie chodzi, właściwie chodzi mi o nią tylko na biologii, zeby sprawdzić swoje podstawowe umiejętnosci przed maturą, chociaż też tylko materiał czytałam, nie wkuwałam, co będę musiała zrobić na maturkę i z angielskiego chcę zobaczyć czy uda mi się tego maxa dostać, bo to jest jedyne co mam po mojej angielskiej szkole i głupio byłoby się wyłożyć przez to, że nie pamiętam najbanalniejszych rzeczy. Historia faktycznie w październiku nie miała wiele z IIWŚ, ale jak dla mnie to wszystko jest zbalansowane, chociaż zdania są różne. Trzeba poczytać wszystko i tyle, na szczęście nie jest ją trudno zdać, ja uczyłam się krótko bo już nie miałam siły (3 dni chyba, tylko przeglądałam repetytorium). Polaka też się obawiam, bo co prawda jest to może i moja dziedzina, ale jak poplączę jakieś fakty z tych lektur i odpadnie mi całe wypracowanie to nie będzie miło. Jutro chwila prawdy. Swoją drogą podziwiam, że zdajesz cały komplet na raz, ja zdaję w dwóch sesjach, chociaż zapewne jakby coś się przydarzyło i nie zdązyłabym podejść w ostatniej to również próbowałabym zaprzeć się psychicznie i zdawać wszystko. Ah ta paskudna antypatia do wiedzy, której się nie kocha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
@egzaminowany 1548484 - świete słowa... czekanie na wyniki jest totalnie bezsensu bo np osoby które zdawały tylko fizyke (np ja) i tak muszą czekać do konca sesji żeby ich testy zostały sprawdzone razem z innymi... powinno być albo elektronicznie jakoś albo na bierząco wysyłane i sprawdzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś - owszem, ja w swojej sali siedziałam do końca, o ironio, pierwszy mój egzamin, który zajął mi 2h ;D po prostu za wolno klikam na komputerze, ale dobrze po to mamy ten czas :D Masz może jakąś stronkę z wypisanymi ładnie wszystkimi środkami stylistycznymi? Bo chciałam je mieć zebrane w jednym miejscu. Ja właśnie ubóstwiam literaturę zagraniczną, zwłaszcza Szekspira, Gothe i jego Werter to mój idol, Zbrodnia i Kara faktycznie ciekawa. Co prawda całych książek nie czytałam, tylko jakieś mocno rozpisane streszczenie, wszystkich bohaterów i analizę na końcu, a przypieczętowałam to Reetytorium Grega klasycznie. Dzisiaj powtóreczki i Quo Vadis, które jakimś cudem ominęłam, a już ktoś się tu wypowiadał o tym jak to nie przeczytał wyłącznie "Wesela" i to było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie znalazłem takiej strony, środki przerabiałem tak: w informatorze są one wypisane, tak więc zapoznawałem się z każdym wedle kolejności szukając po internecie co i jak z danym. W sumie to jednak trochę rozpędziłem się z pisaniem o pominięciu zagranicznych, przerobiłem też Makbeta, Przygody Robinsona Cruzoe, Listy starego diabła do młodego, Dżumę no i dość pobieżnie Cierpienia młodego Wertera, w sumie to pozostał mi Świętoszek, Lord Jim oraz Król Edyp, lecz podejrzewam że nie będzie literatury zagranicznej na egzaminie to też nie nie będę już ich przerabiał(na jutro bo do matury na pewno zajmę się nimi). Napomknę jeszcze że też nie czytałem całych książek, rzeknę paradoksalnie - nie przeczytałem żadnej lektury, całość przerobiłem za pomocą audiobooków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się po minucie takiego audobooka wyłączyła, mam mózg skłonny do dygresji, więc muszę tylko czytać ;D Własnie tutaj nie wiem co zrobić.. mianowicie lista lektur na egzaminy eks jest nieadekwatna do litaratury na aktualną maturę. Od 5 lat nie zmieniają nic w tych zasadach i przyjęlam, że przerabiam tylko to z listy na OKE, co znajdę w wymaganiach maturalnych, repetytoria również nie posiadaja wycofanych już lektur, a w końcu wiele osób z nich korzysta.. Mam nadzieję, że będą trzymać się tych wielkich dzieł, których od lat nie wycofują z nikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
Przemuś strona na temat kształcenia eksternistycznego (eksternista.pl jeżeli o niej mówiłeś kilka postów wyżej) pomału nabiera kształtu jeżeli masz jakieś pomysły zostaw mi swój adres email. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkhjjkr67
Jeśli chodzi o Język Polski największą uwagę przywiązujcie do LEKTUR to jest podstawa na każdym egzaminie i 95% każdego egzaminu. Środkami stylistycznymi sobie nie zawracajcie głowy bo na 100% nic takiego nie będzie, na moim egzaminie nie było, na koleżanki też i od kolegi i mojej ciotki również a zdawaliśmy co kolejną sesję w przeciągu 3 lat także naprawdę lepiej przeczytajcie każdą lekturę bo później jest tak że większość pytań dotyczy jakiejś lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
co do tych lektur to też nie do końca jest tak jak piszesz ponieważ w sporej większości zadań (przynajmniej w październiku u.r.) chodziło bardziej o czytanie ze zrozumieniem. były podane fragmenty z lektur i z tych fragmentów należało opracowywać odpowiedzi. na j. polski polacam przypomnieć sobie charakterystycznych autorów danej epoki literackiej ponieważ takie pytania padają. ostatnio było pytanie odnośnie Kochanowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Um, no własnie jak przeglądałam próbny arkusz to te środki wsszystkie ciekawe są i też są fragmenty lektur. Kurczę, niech to będzie chociaż trochę podobne do matury! No nic, jutro się okaże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
@placek922 router to urządzenie które umozliwia łączenie się z siecią zewnętrzną (tzw WAN) tak więc źle odpowiedziałeś a zapewne chodziło Ci o switcha lub huba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
@ambiwalentna_93 próbne arkusze sie niestety znacznie różnią od tych aktualnych, nie tyle konstrukcją zadań co kryteriami punktowania poszczególnych zadań. Dotyczy to w zasadzie każdego przedmiotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dzisiejszej informatyki to siedziałem 1,5 h na egzaminie ,ale chciałem być przy zgrywaniu moich plików :) Dlatego długo siedziałem,przepuściłem Pana i dwie koleżanki i zostałem ostatni dlatego byłem jako świadek :D Przyznam się bez bicia,lektury u mnie leżą ,więc Polski może pójść mi najgorzej ze wszystkich lektur.Jak zaliczę to będzie cud.. A WOS łatwizna nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placek922 - WOS łatwizna, a z polskim na co czekasz, otwieraj google i czytaj analizy największych lektur polskich, bo i tak zawsze z nich jest cokolwiek więcej, reszta to liczę na analizę tekstu, a nóż się trafi jak w próbnym, mozna mieć nadzieję i na to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytam streszczenia :D Kurde trochę późno się obudziłem ;/ Mogłem w ten tydzień trochę przeczytać tych lekturek xD A co do pracy to jak myślicie co będzie i co było w poprzednich latach? Rozprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×