Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Czy warto uczyć się z repetytoriów maturalnych 2014 na egzaminy eksternistyczne, które ma się zamiar zdawać w 2015 roku? Czy materiał w repetytoriach różni się co rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy egzaminy eksternistyczne są trudniejsze od matury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie biorę się za rozwiązywanie infy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To daj znać jak Ci idzie z informatyką, będę wdzięczna za każdą wskazówkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym listem poczytaj w google o dokumentach seryjnych jak się je tworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korenspodencja seryjna programu word, tam jest wszystko wytlumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje ze informatyka ta na egzaminach jutro będzie łatwiejsza od matury z informatyki z poziomu podstawowego bo te zadania tam... Nie kumam wgl o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę robić na open office, a te pliki z danymi będą w jakim programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
To zależy jaki środowisko wybraliście. Jeśli Windows to będzie Office a jak Linux to będzie OpenOffice. To tak po pierwsze. Po drugie, najpierw tworzy się katalog na pulpicie nazywając go cyframi pesla. Następnie wkłada się płytę z danymi do napędu oraz kopiuje dane z płyty właśnie do folderu z peslem. Następnie zaczynacie pracę. Moim zdaniem prezentacja PP jest prosta. Można zarobić szybko sporo punktów, następnie róbcie to co jest proste, na rzeczy trudniejsze przyjdzie czas. Jak zaczniecie od rzeczy trudnych, to wam braknie czasu i będzie kłopot. Prezentacje najlepiej zapisać w formie pokazu slajdów. Pewniejsze niż prezentacja PP. W office będzie jakiś tekst, proste formatowanie, zmiana czcionki itd. Najtrudniejszy moim zdaniem jest Excel. Tam jeszcze mogą żądać stworzyć plik txt i w nim zapisywać odpowiedzi np. 1.1 - odpowiedź. Po następne nie zdajecie Informatyki tylko Technologię Informatyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na internecie wszędzie są pokazane dane w arkuszu kalkulacyjnym, a po ściągnięciu pliku ze strony cke, dane w są programie tekstowym - notatniku. I wtedy niestety w openoffice nie wyświetlają mi się dane po załadowaniu. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jakich zadań można spodziewać się na egzaminie z programu openoffice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skopiuj dane z notatnika i wklej do programu kalkulacyjnego. Egzaminowany dzięki za wytłumaczenie, jest mi teraz lżej na sercu, bo wiem mniej więcej czego się spodziewać, wczesniej byłam cala w nerwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O dziękuję, udało się. A jak się scala dokument? I na czym polega rozszerzenie? Mam zapisać tak "listy.xxx"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Informatyka jest prosta. Ja zdałem kompletnie nie ucząc się do niej. Jest parę zadań na teście co wypełniamy długopisem i są to zadania zamknięte ( są banalne ) jak ktoś ma pojęcie o komputerze. Natomiast na komputerze jest tak jak Egzaminowany napisał, wkładacie płytkę do napędu, kopiujecie dane do wcześniej utworzonego folderu z nazwą swojego peselu. Zaczynacie od zadań najłatwiejszych żeby nabić sobie jak najwięcej punktów, potem bierzcie są te trudniejsze. Egzamin trwa 2 godziny, to bardzo mało żeby zrobić wszystkie zadania w dodatku idealnie. Czas na tym egzaminie leci naprawdę mega szybko, zrobicie dwa trzy zadania i już godzinka zleci jak z bicza strzelił. Generalnie ja przyszedłem nie przygotowany nawet nie wiedziałem ja to wygląda ( na egzaminie się dowiedziałem bo z komisji facet gadał co mamy robić ) i napisałem na 3jkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę wdzięczna za napisanie jak się scala dokument i jak zrobić wykres w prezentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janfi
Czy warto uczyć się z repetytoriów maturalnych 2014 na egzaminy eksternistyczne, które ma się zamiar zdawać w 2015 roku? Czy materiał w repetytoriach różni się co rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, materiały w repetytoriach się nie różnią. Ale te do nowej podstawy programowej mogą być inne . Masz zamiar zdawać w lutym 2015? Bo to jest istotna informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam zamiar zdawać w lutym 2015 i październiku 2015. Repetytoria mam do matury 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdawałem liceum w takiej formie w latach 2011-2013 i mogę opisać parę spraw na temat egzaminów. 1. Zdawałem w Bielsku-Białej w trzech sesjach + czwarta poprawkowa z fizyki. 2. Na każdym przedmiocie średnio 15-25 osób. Najwięcej ludzi zawsze było na egzaminach z matematyki, fizyki, chemii. Od 40-70 osób. 3. Nigdy nie byliśmy podzieleni na dwie grupy ze względu na dużą liczbę zdających, jeśli było 40-70 ludzi, egzamin odbywał się na sali gimnastycznej gdzie spokojnie się wszyscy zmieścili. 4. W komisji trzy panie, bardzo miłe i pomocne. Dwie siedzą na samym przodzie przed biurkiem zajmują się swoimi sprawami i co jakiś czas rzucą okiem przez salę. Trzecia pani siedzi z tyłu za naszymi plecami i patrzy czy ktoś się nie odwraca. Lepiej nie ściągać, u nas takich co się wiercili i coś tam ściemniali, panie upominały. Natomiast raz zadzwonił telefon i o mały włos co by nam unieważnili egzamin. Oczywiście nikt się nie przyznał od kogo to był telefon :) 5. Testy zawierają pytania które czasem mają taką treść, że ciężko ją zrozumieć, ale jak ktoś jest kumaty to spokojnie sobie poradzi. 6. Pytania zazwyczaj są łatwe lecz sformułowane tak że wydają się bardzo trudne. 7. Czasem większość odpowiedzi można już uzyskać z samego pytania ( poważnie ) trzeba tylko wiedzieć jak to posklejać i napisać. 8. Poziom jest różny, pamiętam pierwszy raz jak pisałem fizykę, to dałem d**y po całości a poziom był bardzo łatwy, wystarczyło przygotować się z podstaw. Przyszedłem na egzamin z fizyki kompletnie nie przygotowany ( nie miałem jak się uczyć byłem w pracy za granicą ) i oblałem. Do poprawki z fizyki byłem już przygotowany ale zauważyłem że pytania na poprawce były mega trudniejsze od tych które pisałem za pierwszym razem. Dużo przekształcania wzorów, sporo materiału do których nauczyciela nie lubią podchodzić ze względu na czas. Generalnie było ciężko ale zdałem. Nie ma tak naprawdę sprawdzonej receptury poza tym żeby się uczyć i jeszcze raz uczyć. Ja poszedłem do liceum po 11 latach przerwy od szkoły zawodowej i udało mi się uzyskać średnie wykształcenie w wieku 29 lat. Warto było, dzisiaj dzięki wykształceniu mam pracę w redakcji i zajmuję się tym co lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cały czas piszecie informatyka, informatyka, informatyka a to nie jest informatyka tylko technologia informacyjna a to jest różnica. Matura z informatyki wygląda inaczej bo ona jest z informatyki a nie z TI nie wiecie nawet z czego egzamin zdajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak wrażenia po technologii informacyjnej? jakie były zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proste, jestem zadowolona, Są egzaminy poprawkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy biologia jest trudna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biologia to zależy ale raczej tak, trzeba wiedzieć wszystko :) Co do poprawek to poprawiamy tylko w następnej sesji. Nie ma specjalnych poprawek po oblanym egzaminie. Jak ktoś nie zaliczy egzaminu z danego przedmiotu to może go poprawiać dopiero na następnej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych co dziś TI zdawali. Działało wam 2 zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie były zadania na technologii informacyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezentacja Tabelka + wykres Formatowanie tekstu pytania zamknięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezentacja - zdjęcia i opisy do niej były na plytce , było to zadanie na 12 punktów trzeba było tam wkleic tekst, zmienić czcionkę, wkleic zdjęcia, zrobić tabelke, łącze do strony internetowej, wyrównać do prawej, zrobić tło Arkusz kalkulacyjny - wybrać z listy najwyższą i najniższa place, obliczenia typu zsumowanie, wyciągnięcie średniej, procent z czegoś tam, podać ilu było poszczególnego szczebla pracowników, zrobić wykres do tego Word- kolumny, nagłówek, stopka, wyjustowanie, zmiana czcionki, numerowanie, I zadania na prawdę i fałsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś z was zdaje coś jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×