Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość lukasz201
a przedmioty jeszcze to już pisałem: geografia i fizyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z fizyki musisz być dobry ;) a na jaką uczelnie chcesz iść? Ja tez myslalam o ekonomii ale mam tez kilka innych pomyslow. A fizyka i geografia rozszerzone czy podstawowe? Widziałam temat który masz w swojej liście albo jakiś podobny, nawet się nad nim zastanawialam ale wybralam inny finalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Z fizyki to byłem dobry, podobnie jak z matmy czy chemii, ale jak chodziłem do szkoły, do liceum, teraz to słabiej, wiadomo... Co do uczelni - wszib, specjalność bankowość - nad tym myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No napewno nic nie pominelam." W odp na deklaracje przystapienia do egzaminu maturalnego z dnia 8 grudnia OKE w Poznaniu informuje, ze zakwalifikowanie do egz maturalnego w roku 2015 nastapi po ogloszeniu wynikiw z egzaminow eksternistycznych i uzyskaniu przez Pania swiadectwa ukonczenia szkoly dla doroslych. O zakwalufikowaniu Pani do egz maturalnego poinformujemy osobnym pismem. Z powazaniem.... " i to wszystko. Zreszta przez telegin tak samo mi babka powiedziala. Mam nadzieje ze to nie jest zadna pomylka z ich strony bo nie chce czekac kolejny rok na mature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie w takim razie macie inaczej niż inne oke cos, trochę to dziwne... Nawet wgl w tych procedurach na stronien cke co do matur pisze ze w przypadku egzaminów ekstrenistycznych świadectwo zanosi się do szkoły wskazanej po uzyskaniu.. Dziwne to wszystko, tym bardziej ze nie wybralas tematu a na to jest czas do 7 lutego (oczywiście w twoim oke może być inaczej-mowie o standardach dla polski zapisanych w cke). Ale pewnie wszystko jest ok. A może ktoś z was tez składał deklaracje w Poznaniu i cos powie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja skladalam do Gdanska i mialam tak jak wiekszosc i jak pisza wszedzie na stronach tzn do konca grudnia byl czas na wyslanie deklaracji, jakos w polowie stycznia przyszla odp z ksero deklaracji i listem wyznaczajacym szkole i z wpisem ze mam w trybie pilnym sie u nich wstawic, pojechalam wybralam temat i faktycznie mi w tamtej szkole tez powiedzieli ze termin do 7 lutego na zalatwienie wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łukasz, tak wgl to w jakim wieku jesteś? Albo czy długo przerwę miales miedzy chodzeniem do szkoły a egzaminami? Jak nie chcesz to nie odpowiadaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
lat 20 a przerwa to 3 lata równe w marcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tylko ja myśle że fizyka to będzie koszmar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fizyka to najtrudniejszy przedmiot ze ścisłych, o ile na matematyce można policzyć i pomyśleć to tutaj jest bardzo ciężko. Ale jak znasz podstawy to zaliczysz. Wystarczy znać podstawy z każdego działu i spokojnie napiszesz. Fizykę oblałem za pierwszym razem, ale tylko ze względu na to, że kompletnie się nie uczyłem do niej ale i tak napisałem na 13pkt, 2pkt mi zabrakło do dopuszczającego. Do następnej sesji byłem już przygotowany z podstaw materiału i napisałem na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pociesze was ze ja sie nie uczylam do fizyki w ogole a zdalam na mocne 3, duzo mozna pokombinowac z wzorow :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
j/w Jak ktoś ma troche oleju w głowie to naściemnia. A kto nie ma to i podpowiedzi nie pomogą/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
no dobra fizyka, fizyką, jak ktosma olej w głowie da rade. Ale co z polskim ? :P to akurat dla takich jak ja (czyt. tych, którzy preferują ścisłe przedmioty) to masakra, podobnie jak historia. Przeglądałem oczywiście arkusze z j. polskiego - no to jak dla mnie to naprawdę masakra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatiitaM
Z polskiego i historii się cykasz? Ja na oba bez przygotowania poszedłem i zdałem. Wiedza ogólna + czytanie tekstu ze zrozumieniem i wyciąganie z niego wniosków i powinieneś zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
No obawiam się historia - napisałem, choć owszem są tam teksty, ale wiele pytań jest na podstawie tekstu + wiedzy własnej. A ja takowej z historii wiele nie posiadam. Daty i jakieś sytuacje z nimi związane nie wchodzą mi i nawet tego nie lubię. Ale Polski - przeglądałem arkusze i tak jak mówiłem, większość pytań, żeby na nie odpowiedzieć trzeba posiadać jakąś wiedzę z lektur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ee ja pisalam polski w pazdzierniku, bez jakiegokolwiek przygotowania, nawet nie zaczelam pisac wypracowania i bylo 3, byly 2 teksty i naprawde to z tych tekstowsie powyciagalo sie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatiitaM
Żadnej wiedzy z lektur nie miałem xD Ostatnią to pewnie przeczytałem w podstawówce nie licząc streszczeń oczywiscie. Choć streszczeń w liceum tez nie czytałem. Ani jak chodziłem normalnioe do szkoły, ani jak zdawałem eksterny. W październiku chyba Lalka była a nawet nie wiem o czym to. Zdam jeszcze ostatnie przedmioty to do matury za rok się pouczę solidnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że raz może się trafić taki egzamin ( a trafiają się bardzo często ), że pytania dotyczą konkretnych wydarzeń z jakiejś lektury do tego wypracowanie na konkretny temat np z Pana Tadeusza i co wtedy zrobić? Z czego wiedzę wyciągniecie? Czasem można zdać, jak się ma szczęście, ale lepiej być przygotowanym. Zresztą ja uważam, że tutaj chodzi o zdobywanie wiedzy i zdobycie dzięki temu średniego wykształcenia, a nie strzelaniu w pytania tylko po to, żeby liczyć na cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile czasu czekaliście na wyniki? Jeśli zdam wszystko za pierwszym razem to przyślą mi tylko świadectwo czy przyślą mi również wyniki z punktami(ile zdobyłam procent z poszczególnych przedmiotów)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czeka sie ponad miesiac, teraz przyda gdzies pod koniec marca/pierwsze dni kwietnia, przyjda wyniki i jezeli zaliczone wszystko to swiadectwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zaliczysz wszystko to przyjdą w osobnej kopercie wyniki i w osobnej świadectwo. Jak nie zaliczysz to tylko same wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam przed fizyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
ekstra :) a tak naprawdę to bez różnicy, tak samo było przed każdym innym przedmiotem w moim przypadku, czyli czekam do 15:00 z niecierpliwością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria Trz
Fizyka... fizyka nowoczesna głownie :) TRA GE DIA! pamietacie jakies pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomża 2015
Telefon komórkowy zawdzięcza swoją nazwę: - układowi rozmieszczenia wież nadawczo-odbiorczych. Jaki warunek dla zaćmienia księżyca? - kolejno w linii prostej słońce, ziemia, księżyc. Jakim ruchem poruszał się kolarz? - jednostajnie przyśpieszonym, potem jednostajnym, między piątą a ósmą sekundą przyśpieszenie = 0, przebył drogę 55 m. Jak powstaje fatamorgana? - od nagrzanych mas powietrza. Płyta CD: - prędkość na promieniu R1 i R2 to odpowiednio 550 i 1400 obr/min. Stosunek prędkości to 2,41. Co powoduje przepływ prądu w metalach? Elektrony, jony czy cuś tam? - elektrony. Materiały, które nie mają warstwy przewodzącej (czy jakoś tak) to przewodniki, czy izolatory? - izolatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Płyta CD: - prędkość na promieniu R1 i R2 to odpowiednio 550 i 1400 obr/min. Stosunek prędkości to 2,41. A jak obliczyliście ten stosunek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosunek - chyba podzielić trzeba ale nie wiem bo nie zrobilam tego, wnioskuje z wcześniejszych wypowiedzi. Z tego co czytam to mam większość źle.;/////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
No nie wiem ja to zrobiłem tak, że 580/60=9.66 i 1400/60=23.33 Wiec napisałem, że stosunek to 9.66 do 23.33 bo nawet nie wiedziałem jak to zapisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mieliście banalne pytanka na fizyce, cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Było też zadanie z fontanną. Gdzie wysokość strumienia wody to 140m, a pompa tej fontanny pompuje 500l wody na sekunde: a/ prędkość podać b/ moc silnika a/ tu to strzelałem w ostatnich 15 sekundach czasu egzaminu :D dałem 53m/s b/ tu to jakoś 70kW wyszło mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×