Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Mi fizyka nie poszła za dobrze, w tej sesji c*****o poszła !i chemia i fiza, reszta ok. Mam nadzieje ze zalicze wszystko i ta chemie i fizykę tez z odrobina szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fizyka to była porażkaaaaaa co innego w informatorach i co innego na testach.Przecież na ocene mierną oprócz 30%punktów powinno też być 30% łatwych pytań takich na mierną a tutaj dają chyba robią wszystko żeby nie zdawać i brać następną kase.Trzeba poczytać jaki jest poziom wiedzy na ocene 2 w lo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musze się dowiedzieć u siebie w kuratorium jaki jest poziom wiedzy wymagany na mierną bo tu mi nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazdy jest fizykiem jak ktoś chce tą fizyke umieć to pójdzie na studia i tam będzie sie realizował a mi po co wyliczanie zadan ,powinna być podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nabijaja kase tylko im nie chodzi o człowieka ,.....niestety(((-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzy razy Wam pisałem, że to co jest w informatorach to tylko podgląd jak mniej więcej wygląda egzamin, a nie to co będzie na egzaminie. Materiału jest bardzo dużo, w końcu to liceum z całych trzech lat. Dlatego powtarzam, że tylko nauczenie się podstaw z każdego działu gwarantuje Wam - pewne zaliczenie. Ale jak Wy się uczycie z informatora i myślicie, że się uda no to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mądraliński ja fizyke zaliczyłem w szkole na 4 a na mierną to była teoria .a nie skonczyłem liceum z przyczyny odemnie nie zależnej i przerwałem w czwartej klasie a w trzeciej już kończyłem fizyke tak więc nie jestem głąbem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytania są tak konstruowane że komisja doskonale wie co taki przeciętniak nie umie .a 30% powinno być tak łatwe żeby napisać na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego egzaminu nie odpuszcze łatwo tak sie nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria Trz
a ktoś kojarzy te pytania na koniec i te prawda falsz? ja zawsze staram sie zapamietać i nic mi nie idzie. Co do stosunku do wyszło mi 2,41 czyli tą 1 częstotliwość podzieliłam przez drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
A to zadanie z wypukłe, płaskie, wklęsłe i gdzie się to wykorystuje? ja z tego co pamietam to dałem: wypukłe: lustro na skrzyzowaniach płaskie: dentysyczne dalej nie pamietam, ktos pamieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego mądraliński? Czyli co, żeby zaliczyć na dwójkę powinni Wam dać najłatwiejszą teorię bez liczenia? Przecież to na tym właśnie nie polega. Zdaje się cały zakres materiału, czyli każdy dział z fizyki, więc pytania są z każdego działu. Właśnie 30% trzeba zaliczyć żeby zdać, więc Wam powtarzałem tutaj trzy razy, żeby zdać - lepiej zacząć się uczyć kilka miesięcy wstecz po troszku z każdego działa, tak żeby wiedzieć podstawy. To wtedy wystarczy żeby mieć pojęcie o każdym dziale z fizyki i napisać spokojnie egzamin na ocenę dopuszczającą. Ale jak ktoś "uczył się" informatora tydzień przed egzaminem a teraz płacze, że zadania były trudne to przykro mi, ale sam sobie jest winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Zadanie za 6 pkt - kto pamięta? Ułożyć chyba od najsłabszego do najmocniejszego: Fale radiowe Promieniowanie Gamma Mikrofale Promieniowanie rentgenowskie Podczerwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze promieniowanie y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomża 2015
Gościu napisał: "co innego w informatorach i co innego na testach". A co Kolego myślałeś? Naprawdę chciałbyś, żeby CKE dawała pytania typu: Co się stanie jeśli wypuścisz jabłko z reki? Poleci do góry czy w kierunku ziemi? Chciałbyś zdać liceum bez wysiłku? Pragniesz, żeby ludzie śmiali się, bo zdobyłeś wykształcenie po prośbie? Żeby mówili, iż wykształcenie przez egzaminy eksternistyczne, jest gorsze od liceum, że nie jest to prawdziwe średnie? Ktoś wcześniej napisał, że wczorajsze pytania z fizyki były łatwe. Przyznam, że nie były najtrudniejsze, ale podkreślam, że zawsze rozumiałem fizykę. Dla innych mogły być bardzo trudne. Dziś jęz. polski i do domu. Pozdrowienia dla zdających w Łomży i podziękowania dla kadry tutejszej CKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, jeden jest dobry z tego drugi z tamtego.ja uważam np ze matma byla lattwa chociaż dobra z niej nigdy nie byłam i nawet dobrze mi nie poszła ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Jestem podobnego zdania jak powyżej - dla jednych matma, fizyka będzie trudna i porażką, dla innych będzie tak z polskm, historią, a dla innych z chemią czy biologią... Generalnie jakiś poziom być musi i skoro są wymagania i podstawa programowa to na jej podstawie przygotowywane są egzaminy. Zresztą nie bez powodu trzeba zdobyć 30% żeby zdać. Gdyby chceli, by zdawalność była niska i chcieliby tylko kase zarabiać - jak to ktoś napisał - to uwierzcie, że nie było by zadań w których naprawdę nie trzeba wielkiej wiedzy - bo to wystarczy na to 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminy są trudne ponieważ poziom jest jak w normalnym liceum. Nikt nie powiedział, że będą one łatwe a żeby zdać trzeba wiedzieć cały materiał a nie tylko to co napisali w informatorze. Ta forma uzyskania średniego wykształcenia NIE JEST DLA KAŻDEGO. Ciężko jest samemu systematycznie uczyć się w domu ( wiem to po sobie ) , ale jak już człowiek złapie bakcyla i chce się uczyć, postawi sobie przed sobą cel to go osiągnie. Zdobycie średniego wykształcenia w formie egzaminów eksternistycznych, jest o wiele większą sztuką od zrobienia tego, chodząc normalnie przez 3 lata do liceum, to wie każdy i jest to oczywiste. Zauważyłem, że większość tutaj po prostu ma kaprys na zdobycie średniego, potem przegląda informator, uczy się go na pamięć kilka dni przed egzaminem a potem wielki żal do wszystkich, że on tego egzaminu nie zdał. Informator to INFORMATOR = w którym zawarta jest przykładowa konstrukcja budowania pytań, zadań, oraz wymagana wiedza zdającego. Informator służy do tego aby zapoznać się, jak przebiega egzamin i z czego musimy się przygotować. A potem każdy się powinien przygotować z książek, z google, zapisać się na kurs itp. To już wola samego zdającego i może sobie wybrać jak ma zamiar przygotować się do egzaminu. Uczcie się normalnie uczcie się tak jak robilibyście to w szkole i na pewno zdacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz201
Jak po polskim? Jak dla mnie - nie był aż tak trudny jak się spodziewałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była switez Adama Mickiewicza i zbrodnia i kara. Polski będzie zdany raczej mi się zdaje, wypracowanie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się wydaje że polski ok-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci co chyba tyle piszą to są albo z cke jacyś nawiedzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie mogliby na ładne oczy nawet 2 postawić a ten tylko tak pisze co chyba bieda go niedopadła .Dla niektórych LO to drzwi na dalsza edukacje a dla innych LO to sprawa czy stracisz prace czy nie tak więc ludzie maja różne potrzeby i zmartwienia i nie piszcie uczcie się nie wiadomo ile bo jak ktos ma 4 dzieci to nie jest łatwo.A to co wyżej to chyba z CKE ktoś siedzi i komentuje na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co mi wżyciu z tego się przyda co ?????jak okulary chce kupic to ide do okulisty i tam mi dobiorą albo silnik i jego praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też gość
też nie potrafię nawet nicku sobie wybrać! procenty przydadzą się w banku, moc silnika przy naprawie auta, a optyka żeby bankier, mechanik i okulista mnie nie oszwabili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ktoś będzie potrzebował czegoś to sobie znajdzie i sprawdzi w internecie, zresztą nawet jak by teraz ktoś umiał załóżmy moc silnika policzyć to za 5 lat raczej zapomni i będzie szukał tak czy siak sprowadza się do szukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I informator jest po to żeby się z niego uczyc a raczej na jegoo podstawie nie wiem o co wam z tym, mamy w innformatorze określone wymagania i materiał i na podstawie tego się uczymy, mamy tam spisane wszystko czego trzeba się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem żadnym pracownikiem CKE i tak dalej. Sam zdałem liceum w takiej formie kilka lat temu. Od kilku lat widzę nic w tej formie się nie zmieniło. Ciągle ludzie myślą, że jeśli nauczą się pytań z informatora to jakimś cudem zdają egzamin. A to tak właśnie nie działa. Gadacie, że wiedza którą trzeba znać za kilka lat się Wam nie przyda? Właśnie prawda taka, że się Wam przyda tylko jeszcze o tym nie wiecie. Ja miałem małe dziecko na głowie, sprawę rozwodową, 10 lat przerwy w nauce od czasów zawodówki i zdałem. Tylko trzeba się uczyć, troszkę tego, troszkę tego i na pewno zdacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale gościu nie jesteś chyba tutaj od pouczania??prawda ,nie jesteśmy małymi dziećmi więc po co te uświadamianie jak masz dzieci to zajmij się nimi a nie zabierasz tu głos i nic ciekawego nie masz do powiedzenia tylko w kółko to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja Cię k***a pouczam i innych? Widać jesteś nieźle sfrustrowany skoro tak najeżdżasz i nie potrafisz docenić porządnych rad. Ale spoko uczcie się dalej z informatora to na pewno zdacie.. Już nie będę Wam tutaj pisał bo widać, że Wam to tylko szkodzi, zamiast ma pomagać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×