Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość angela1230
Witam. powiedzcie mi czy ja znajde gdzieś na necie jakies inne arkusze egzaminacyjne z przedmiotow czy tylko te w informatorach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy z biologii na egzaminie obowiązuje materiał głównie z DNA? Czy jeszcze z budowy ciała itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
budowa ciala obowiazuje w staaaarej podstawie programowej i w rozszerzeniu, w informatorze masz podane wszystkie wymagania i zagadnienia. polecam wikibooks do nauki biologii, przerobilam calosc i zdalam na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej bo mnie zastanawia, skad z roku na rok tak slaba zdawalnosc matematyki? ludzie przychodza na te egzaminy na totalnym janie, nieprzygotowani w ogóle, i strzelaja z odpowiedziami? i stad takie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Zdałam LO eksternistycznie w lutym 2014 roku. Czy jeśli chciałabym przystąpić w tym roku do matury, to z języka polskiego na ustnym muszę zdawać prezentację, czy wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1994
z tego co mi powiedziano to zdaje sie mature na postawie kiedy otrzymało sie świadectwo szkolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do trudności- są łatwe, przynajmniej infa, chemia, geografia, pp i wos, wystarczy pouczyć się kilka dni i na 4 się napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na matematyce, chemii i fizyce dostaje się karte ze wzorami? Widziałem że jest coś takiego, ale nie mam pewności jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej zdaje ktoś w Lublinie? Będę podchodziła pierwszy raz i trochę się stresuje. Mam pytanie do ludzi, którzy już zdawali: Czy zadania bardzo się różnią od tych w informatorach? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różnią się i to znacznie. najtrudniejsza zawsze była sesja zimowa duzo łatwiejsza jesienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sesja zimowa trudniejsza? No to teraz wystraszyłam się. Też się stresuje, chce wszystko zdać za pierwszym razem, ale już wątpię w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zwątpiłam. Ale trochę się cieszę, że ostateczne egzaminy różnią się od tych w informatorach, bo te próbne nie poszły mi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest z tymi wzorami. Dają czy jednak nie? I jak się niby różnią te egzaminy od tych z informatorów? Więcej otwartych i bardziej zaawansowanych czy po prostu trudne pytania również znajdują się w zamkniętych? Mimo że ucze się już jakiś czas to i tak mam pietra przed tymi egzaminami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego sesja zimowa trudniejsza? Zależy jaki się trafi arkusz po prostu. Z ciekawości porównałam wyniki sesji jesiennej i zimowej z poprzedniego roku szkolnego i zimowa poszła większości osób nawet lepiej. Jedynie z fizyki zdało mniej osób niż w jesiennej, tak to wszystko raczej wychodziło na plus dla zdających w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest ktoś z Wrocławia i zdaje egzaminy eksternistyczne w Lutym?Jeśli tak to niech da znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaaa
Jak sie uczyliscie z chemii i fyzki? Z tego najbardziej sie boje. Z matmy mam korki, 5 juz zdalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jest ktoś kto zdaje w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podchodziłem w 5 sesjach. To prawda, że egzaminy raz są łatwiejsze, a raz trudniejsze. Zazwyczaj jest na przemian, ale nie ma reguły. Najtrudniejsze przedmioty to Fizyka, Matematyka i J. Angielski - w sensie najsłabiej zdają. Jeśli piszecie egzamin z matematyki, fizyki, chemii, to starajcie się nie zostawiać pustego arkuszu. Większość robi tak, że jak nie wiedzą jak rozwiązać zadania, to olewają i zostawiają puste miejsce. A to błąd. Bo już za samo wyprowadzenie wzoru i wypisanie danych i szukanych można zdobyć cenne punkty. Wzór można wyprowadzić bez żadnego problemu, bo każdy dostaje przed egzaminem kartę wzorów - tyczy się to fizyki, chemii i matematyki. Trzeba się naprawdę nie uczyć i nie ogarniać, żeby nie wyprowadzić wzoru. Często już w samym pytaniu mamy odpowiedź, albo podpowiedź, z której możemy wywnioskować co dalej robimy. Generalnie nie jest znowu tak łatwo jak tutaj niektórzy piszą. Czasami zadania są bardzo trudne i ludzie wychodzą po 10 minutach z sali :) U nas na fizyce i matematyce pisało po 120-140 osób. Potem jak moja dziewczyna zdawała w następnej sesji, to połowa tych ludzi podchodziła znowu. Zależy jak się trafi, ale największa zdawalność jest na przedmiotach typu WOS, Podstawy Przedsiębiorczości, Informatyka. Najmniejsza na przedmiotach ścisłych. Z Polaka i z Historii też się można wyłożyć. Generalnie rada taka to uczyć się na bieżąco, utrwalać materiał i spokojnie na dostateczny się napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z chemii uczę się z mojego starego podręcznika z liceum. Fizykę zostawiłam sobie na jesień, więc jeszcze się nie uczyłam. Szkoda, że nie dodają arkuszy z poprzednich lat - tak jak to robią z maturą. Chyba najszybciej utrwala się wiadomości robiąc zadania. Aż tyle osób było na egzaminie? Myślałam, że na takie egzaminy przychodzi maks 5 osób, bo w Internecie nikt za bardzo nie porusza tematu tych egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się wydawało że raczej mało osób podchodzi do tych egzaminów. Ja jeśli zdam wszystko podchodzę od razu do matury, więc stresuje się coraz bardziej. Już mam wszystko zaplanowane więc najgorsze będzie rozczarowanie. Matma to dla mnie już w ogóle czarna magia, czuję że jestem nie przygotowana, do tego stres działa na mnie paraliżujaco, zapominam wszystko. Nie wiem czy liczyć na szczęście. Coraz sceptyczniej podchodzę i mam wrażenie że wszystko obleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam tak samo. Teraz w lutym do wszystkiego ale matma to tragedia. W necie sa e-podreczniki. fizyki i chemi z nich sie uczylam wszystko fajnie opisane i wydaje mi sie ze umiem tak na 60% w sumie wiecej nie potrzeba byle do matury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podręczniki jeszcze z okresu jak chodziłam do LO i uczę się z nich. Wcześniej podchodziłam do egzaminów na luzie, czytałam opinie że łatwo je zdać ale im bliżej zbliża się termin tym bardziej denerwuje się. Gdzie zdajesz egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak myślicie z wiedzą na poziomie ostatniej klasy gimnazjum da się zdać te egz chociaż na 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy co - polski myślę, że bez przygotowania każdy zdałby na 30% bo zazwyczaj pracuje się z jakimś tekstem i wystarczy czytać ze zrozumieniem. Ale przedmioty ścisłe takie jak chemia czy biologia to radziłabym trochę się pouczyć. Zrób próbne egzaminy z informatorów i się przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdaje w Szczecinie.. I stresik juz tez pomału łapie. Przygotowuje sie sama bez jakichkolwiek korkow takze zobaczymy jak to bedzie .. No ale mam nadzieje ze sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 osób zdaje eksternistycznie? Coś bardzo mało. U nas najmniej było na Wosie, PP , Geografii i Informatyce - około 17 osób. A tak to średnio 70-90 osób pisze. Najwięcej na matmie i fizyce - ponad setka. Bielsko-Biała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,chciałam sie dowiedziec cos na temat liceum eksternistycznego, egzaminow. prawie 20 lat temu skończyłam ZSZ,i od jakiegos czasu chciałam sie zapisać do jakiegos zaocznego technikum,ale trafiłam w internecie na liceum eksternistyczne co bardzo mi to odpowiada,nie musze dojeżdżac do zadnej szkoły tylko ucze sie przez internet.moje pytanie jest takie jak zapisze sie teraz to zdaje egzaminy np w pażdzierniku,ale jak wygląda sprawa zadaniami nauką dostaje od razu wszystko co mam sie uczyć i kuję czy np co tydzięń przesyłane sa jakieś zadania prace drogą elektroniczną,powiem tak nie byłam jakąś dobra uczennicą i boję sie czy dam sobie rade,zależy mi tylko na papierku żeby miec to średnie wykształcenie.Może polecicie mi którą firme szkołe wybrać bo jest tu ich kilka.mam nadzieje ze ktoś mi troche wyjaśni ,dziękuje i pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stronie oke sa podane informatory i tam sa wymagania szczegolowe co trzeba umiec. Najlepiej tam sobie zobaczyc. Ja np robilam tam ze opracowywalam sobie sama punk po punkcie i tak sie uczylam... mialam isc do szkoly eksternistycznej ale poczytalam opinie i czesto to sa oszustwa byleby kase wyludzic.. ja super uczennica tez nie bylam a jakos tam sama daje sobie rade takze ciezko na egzaminach byc nie powinno. Jakbys sie teraz zapisala to w pazdzierniku bys zdawala ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy nie ma tu nikogo kto uczy się przez jakąś szkołę internetową,właśnie dlatego pytałam bo boję sie ze mogę zostac oszukana,dlatego myślałam że ktos poleci którąs ze szkół internetowych bo nie mam pojęcia jak się zabrać sama za szukanie i naukę,tym bardziej że szkołe zawodowa kończyłam w 1998 roku kawał czasu temu i musze uczyć sie prawie od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×