Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

hey Dostałam dziś wyniki ocena niedostateczna,jestem załamana matura przepadła:(( sweterek12 Obie mamy do zaliczenia matematyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkingabb
Współczuję wszystkim, którzy nie zdali, ale będzie dobrze! Ja w zasadzie nie placzę już po tych dwóch niezdanych. W zasadzie jak na 11 zdawanych to nie jest tak źle. Jak można obejrzeć swoje egzaminy? Przemek pisał coś o wglądzie, jak to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
bierz wyniki z oke i idź do szkoły powiedz ze chcesz 6 semestr zdawać i nie ma problemu - w rozumieniu ustawy egzaminy eks są rownoznaczne z 3 klasą LO czyli 6 semstr na chwile obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapisując sie na 6 semestr w szkole zaocznej muszę zrezygnowac calkowicie z egzaminow eksternistycznych? i mam jeszcze pytanie czy wszystkie licea zaoczne zgodza sie na takie cos? i czy zdajac np matematyka na 6 semestrze bo tylko ona mi zostala pisze odrazu test z calego materialu 3 klas czy jakos etapami? prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
tak całkowicie. niewiem w moim przypadku to zdawałem przed komisją nauczycielską z tej szkoły i oczekiwała ona może nie prostych a konkretnych rzeczy. ja ci powiem tak - pierwsza szkoła do której zadzwoniłem mówiła że sie musi zorientować, zadzwonic zapytać natomiast do drugiej podjechałem z papierami i nie było problemu od ręki mnie wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak dlugo czekales na egzamin? a co jesli sie komus noga powinie na tym egzaminie? ma drugą sznse czy cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
tydzien. nie ma opcji zeby Ci nie poszło skoro z eksternami dawałaś rade to w normalnej szkołe bedzie ci o niebo łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robaczki :P, bierzcie korepetycje i to jak najwięcej jak nie ogarniacie matematyki, szkoda zaprzepaścić zaliczone przedmioty. @kkingabb Pobierasz wniosek ze strony swojego OKE, podobny do tego: http://www.oke.poznan.pl/files/cms/64/wniosek_wglad_egz_ekst.pdf Drukujesz, wypełniasz, podpisujesz, składasz i czekasz. :) Tekst z uchwały: '' 22. Na wniosek osoby zdającej sprawdzone i ocenione arkusz egzaminacyjny i karta odpowiedzi są jej udostępniane do wglądu w miejscu i czasie określonym przez dyrektora komisji okręgowej.'' Sam jak pójdę 'wglądnąć' to nie liczę na wyszukanie jakichś nieprawidłowo ocenionych zadań, choć do piątek z geografii i biologi brakuje mi kolejno 3 i 2 punkty, idę tam tylko z ciekawości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie poszlo mi latwo ze wszystkim po za matma 3 razy juz ja oblalam i bralam korki... czyli w miare latwy jest ten test w zaocznej? jutro bede dzwonila moze mi sie uda jeszcze na ten semestr sie dostac,a matura by mi wtedy przepadla w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
z matura to ci nie powiem bo nie mam jej po dziś dzien i nie zamierzam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandora, niestety Matura przepada.. mam ten sam problem i to drugi raz! Te egzaminy nie powinny być w takich odstępach.. Może warto spróbować z tym zaocznym i mieć z głowy? Nie wiem jak oni oceniają tą Matme..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i zadam durne pytanie..ale jakie powody napisać w prośbie o przedłużenie sesji? Co prawda nie mam jeszcze wyników ale podejrzewam,że nie zdałam a zostały mi tylko trzy przedmioty. A to była moja ostatnia sesja i chcę przedłużyć o ile się będzie dało. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałem nawymyślać ci kilka abstrakcyjnych powodów typu: pies zjadł bilet na pociąg, czy krowa, która się cieli. :p Ale przeczytałem treść wniosku 'Zwracam się z prośbą o przedłużenie okresu zdawania egzaminów eksternistycznych z zakresu szkoły podstawowej dla dorosłych/gimnazjum/dla dorosłych/liceum ogólnokształcącego dla dorosłych o jedną sesję egzaminacyjną z powodu ' I jak mniemam tam trzeba napisać coś w stylu ''niezaliczenia przedmiotów takich i takich" czy "uzyskania oceny niedostatecznej z przedmiotów takich i takich" Mogę się mylić, najlepiej jak się wypowie jakaś osoba co już składała taki wniosek i rozpatrzyli go jej pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey ja juz przedłużałam sesje jeden raz wlasnie teraz w lutym bo zaczynalam w lutym 2010 i to byla moja 5 sesja , w uzasadnieniu napisalam ze nie zaliczylam ostatniego przedmiotu itd i sie zgodzili. ale nie wiem jak to teraz bedzie naprawde skoda mi czasu pol roku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostekrpk A Ciebie poinformowali o tym z czego masz sie nauczyc na ten test w zaocznej,czy bylo wszystko? i rozumiem ze to bylo w formie pisemnej? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie obdzwoniłam wszystkie szkoły zaoczne w moim mieście i jiestety nie mam szans,w kazdej szkole slyszalam co innego podobno musiala bym napisac 6 egzaminow bo liceum trwa 6 semestrow,w pozostalych dopiero rusza 1 semestr albo 2 czy 3 wiec mi sie nie oplaca,zaczynac od nowa,a w jesczze jednej szkole babka powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci wogole. wiec pozostalo mi tylko czekac do pazdziernika... zalamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
no mozliwe ze poporstu klasy nie mają ale u mnie nie bylo mowy o 6 egzaminach mialem jedno zaliczenie tyle ze jeden ustny drugi pisemny. poszukaj w innym miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi870
madzilaczek- ja dzwoniłam dziś do Krk i powiedzieli, że oni wyniki wysyłają 30 marca ;( I nic więcej nie chcieli powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze w jednej szkole mi powiedzieli ze w trakcie semestru mnie nie przyjma bo juz odbylo sie 50% zajec,i tylko od wrzesnia a co mi to da jak ja mam w pazdzierniku egzamin:/ Bede jeszcze cos kombinowala. a z czego miales ten egzamin w tej szkole zaocznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje tym co zdali;). A co do tych co parę razy już nie zdali matmy/fizy radzę darować sobie eksterny, bo najwyraźniej samodzielna nauka tych przedmiotów wam nie wchodzi, bywa i tak. Moim zdaniem z tymi przedmiotami potrzeba częstej pracy, możecie ewentualnie spróbować jakiegoś kursu maturalnego z tych przedmiotów na który dosyć często się chodzi i potem próbować zaliczyć. Może to i lepiej, że tak wyszło, bo skoro ekstern z matmy wam nie poszedł to z maturą z matmy też byłoby krucho. Ćwiczcie i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno pytanko? Świadectwo dostałeś wtedy z tej szkoły co zdałes ten ostatni egzamin tak? i nic juz z oke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pandora999 Przykro mi, lecz przedłużać sesje można tylko jeden raz, a ty pisałaś że już to zrobiłaś, tak więc niestety kombinuj z tymi szkołami średnimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi- dopiero? o kurcze a ja czekam i czekam..:) Brakuje zeby jeszce doła na swieta złapała jak któregoś egzaminu nie zdam.>:/ Ale dzieki za info..:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sr546i87i
Słyszałem że można przedłużać tą sesję w nieskończoność.U nas jeden chłopak przedłużał fizykę 7 razy, jak nie zdał to pisał wnioski i tak dalej i za każdym razem przechodziło więc nie wiem dlaczego tutaj piszecie że można przedłużyć jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
Pandora wiesz co ,moim zdaniem nie ma sensu isc do takiego liceum,sama widzisz 6 semestrow,daj spokoj.Egzaminy mozesz dalej zaliczac-ja nie zgadzam sie z Przemkiem,poniewaz jeden Pan byl ktory nie zdal matematyki 10 razy :P a i Sesii ja tam sie nie poddaje ,fizyke tez musialam powtarzac,reszte udalo sie zaliczyc i tez z fizyki bylam "ciemna"a jednak sie udalo i matme tez sie uda.Tym razem musi.Pandora,nawet jesli nie zaliczymy w pazdzierniku,zawsze mozemy pozniej w lutym zdawac :) do matury niestety pozostal rok ...:( jak dostalam te wyniki bylam zalamana,ale trudno,tak mialo byc,nie ma sie co poddawac ,zaliczymy ta matme i w przyszlym roku zdamy mature,a teraz poprostu co jakis czas trzeba cwiczyc i sobie powtarzac ta matme,zostal nam jeden przedmiot!!nie poddamy sie!!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
Pandora,jeszcze mam pytanie,Ty zdajac w bydgoszczy czekasz na wyniki z oke gdansk ?? Ja na poprzedniej sesji bylam w bydgoszczy zdawac egzamin z informatyki :P bylam wsciekla ...tyleee kilometrow :P a swoja droga,sporo ludzi matmy nie zaliczylo :( ciekawe kto tamw komisji jest :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgt4t
Ja słyszałem że na teście z matematyki jest tak że z samych zadań typu która odpowiedź jest dobra ABC można wystrzelać sobie 15pkt nie biorąc się nawet za rozwiązywanie części którą trzeba samą obliczyć.Czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można wyciągnąć papiery z OKE, i ponownie złożyć - i można dalej zdawać. Więc o to się nie martwcie ;) - sama tak robiłam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie powstaje pytanie, jak to się ma to do zapisów "Procedur organizowania i przeprowadzania egzaminów eksternistycznych": '6. Osoba dopuszczona do egzaminów eksternistycznych zdaje egzaminy z zakresu danego typu szkoły w okresie nie dłuższym niż 2 lata.' oraz '7. W uzasadnionych przypadkach osoba zdająca może ubiegać się o przedłużenie okresu zdawania egzaminów o jedną sesję. Wówczas składa ona stosowny wniosek do dyrektora OKE.' Hęę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×