Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość przystojniak jak się patrzy
@egzaminowany Zanim studia (UAM) to jeszcze przed nami matura. Czas goni, musimy się uwinąć z prezentacją przede wszystkim, do 8.04 bibliografia a ja nie wiem ani jaka szkoła ani jaki temat i nerwy niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i elegancko. :) Zdaliśmy, a ci co nie zdali, to zdadzą w październiku . :) @ambiwalentna_93 Oho, po tych egzaminach, matura to tylko formalność. Co do kierunku studiów, to wyczytałem tu że meandrujesz pomiędzy psychologią a filozofią. Pozwolę sobie nieskromnie doradzić: nie zmarnuj się - idź na psychologię. :) @przystojniak jak się patrzy No faktycznie, czasu mamy niezbyt wiele, ale myślę, że dla nas osób zdających eksterny, osób ambitnych i nie bitych w ciemię, temat prezentacji to sprawa na 2-3 nieco wytężonej pracy. Co do meritum, o KURczątko! :D Spodziewałem się zdania, no ale bez przesady. List odebrał mój brat(notabene listonosz), podaje rozszarpaną mi już kopertę mówiąc "no niestety, nie zdałeś". Tak więc zrezygnowany(z racji obiekcji co do języka angielskiego) biorę kopertę(aczkolwiek teraz nie pogardziłbym dodatkowym rokiem na przygotowania do matury :D) i doznaję małego szoku, wzrok kieruję na adresata, ponieważ podejrzewam jakiś błąd w pakowaniu kartek z wynikami, to dlatego gdyż: j. angielski = 4 (33 pkt.) j. polski = 5 (39 pkt.) matematyka = 5 (39 pkt.) Te dwie naciągane piątki cieszą niesamowicie i wynagradzają cierpienia z racji że zazwyczaj wcześniej brakowało mi jednego lub dwóch punktów do oceny wyżej. :D Czwórka z angielskiego oznacza, że strzelanie było nadzwyczaj udane, piątki świadczą o dobrym obrobieniu zamkniętych z matematyki oraz o pewnie nieudanym do końca wypracowaniu na j. polskim. No ale z racji ocen nie widzę potrzeby składania wglądu. :) Reasumując, całą przygodę z egzaminami kończę następująco: Historia = 5 (45 pkt.) WOS = 5 (43 pkt.) PP = 5 (42 pkt.) TI = 5 (41 pkt.) J. Polski = 5 (39 pkt.) Matematyka = 5 (39 pkt.) Biologia = 4 (37 pkt.) Geografia = 4 (36 pkt.) J. angielski = 4 (33 pkt.) Chemia = 3 (27 pkt.) Fizyka = 2 (22 pkt.) Średnia 4,27 - jest dobrze. :) Też wydzielili mi termin odbioru świadectwa na 29 marca. :P Oczywiście będę tu jeszcze zaglądać przez jakiś rok, usługując doświadczeniem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolo1234
@Przemuś chyba się żle zrozumielismy ja nie mam nic przeciwko kursom eksternistycznym prowadzonym np. przez oke ja chce uprzedzić tylko @gupeq przed w/w osrodkiem lub ogłoszeniem w prasie lokalnej typu ''średnie w 1 rok'' lub ''liceum w 1rok''bo to jest komedia nie korzystaliśmy z żadnych materiałów to były wykłady i tak np.chemię prowadziła studentka chemii.. a na 1 spotkaniu p.''dyrektor''obiecała cuda na kiju a potem była tragedia i tak cudem zdałem 9 przedmiotów z niezłymi ocenami na 11 egzaminów 8 w 1 ławeczce przed szanowną komisją..tym którzy zdali gratuluję...JESTEŚCIE WIELCY...bo naprawdę nie jest łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@przystojniak jak się patrzy - gratuluję !! Wspaniałe wyniki! Maturka to teraz nie masz co się przejmować : ) Dobrze, że się dowiedziałeś, że poszło już pismo, zgadamy się wszyscy czy lądujemy znów z tej samej szkole ;D Ustnymi się nie martwmy, no czasu mało, ale szybko się dowiemy jakie są tematy i damy radę! :) Bo rozumiem, że w piśmie dowiemy się, gdzie jestesmy przydzieleni.. Na jaki kierunek się wybierasz na UAMie? @Przemuś - również gratuluję super wyników !! Ładnie Cię braciszek wykiwał, ja bym już zeszła na zawał : D Spokojnie, moje zafascynowanie naukami społecznymi nie zaślepiło mnie na tyle, abym chciała żyć z filozofii ;D Moim największym pragnieniem od zawsze jest ta psychologia (kliniczna ofc oraz szkoła psychoterapii), a jako drugie chcę dorzucić później kognitywistykę i tutaj właśnie z tą filozofią też się zastanwiałam :d Ja dzisiaj przysnęłam rankiem na chwilę i dopadł mnie koszmar, w którym to 3x pod rząd przychodziły wyniki z matmą, przy której widniało groźne 14pkt, dawno nie miałam tak realistycznego snu! Od razu zerwałam się i pobiegłam za głosem niewyjaśnionej intuicji do okna, gdzie mignął mi listonosz , więc pobiegłam tak jak stałam za nim i wyszarpałam mu mój list (bo oczywiście u mnie tak nakomplikują, że czekałabym jeszcze kilka h), po czym bałam się go przez kilka minut otwierać :D Nadal chyba do mnie jeszcze nie dotarło, że będę studentką UAMu 😍 tylko nie wiadomo na jakim teraz jeszcze kierunku! To wszystko od października było wielkim chaosem. Jeszcze raz cieszę się z tymi co zdali, no i czekam na werdykt reszty! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@tolo1234 - ja rówież poszłam na taki kurs w Poznaniu. Jakaś szkółka bodajże ELKA czy coś.. może to to samo? Wpadam na zajęcia raz czy dwa i zrezygnowałam, jeszcze coś dopłacałam, ale materiały jakie dostałam to była KPINA! Zaczęłam kupować migiem repetytoria... Cóż, najlepiej postawić na siebie :) Bo w pierwszej sesji ludzie przyszli radośnie nastawieni... w kolejnej już sie częśc nie pojawiła. Zawalili, bo im zaufali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
@ambiwalentna Jestem na 99% przekonany, że chcę na psychologię :) więc pewnie będę od Ciebie notatki kserował. No jeszcze do mnie nie dociera tak się cieszę. Co do tego gościa z którym rozmawiałem to mówił, ze w piśmie będzie przydział, zadzwonimy sobie po temat i troszkę mnie uspokoił. To żeby podsumować moje "osiągnięcia" Zdawałem w 4 sesjach 1. WOS = 5 (40 pkt.) PP = 5 (40 pkt.) TI = 4 (33 pkt.) 2. Biologia = 4 (34 pkt.) Geografia = 4 (34 pkt.) Chemia = 4 (33 pkt.) 3. Fizyka = 2 (19 pkt.) Historia = 4 (36 pkt.) 4. J. Polski = 5 (43 pkt.) Matematyka = 5 (39 pkt.) J. angielski = 5 (45 pkt.) czyli średnia 4,27 - jest super :) Przemuś no i średnia nas łączy i ta nieszczęsna fizyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@przystojniak jak się patrzy - to wspaniale! Nie znam nikogo kto się tam wybiera, a tak zawsze chciałam znać, a tu na forum :D Psychologia to moje życie, z moich notatek dostaniesz stypendium, haha :D Tak sobie radząc dostaniesz się na 100% , ja teraz szybko muszę wziąć się do roboty! Jestem więc ciekawa tego pisma jutro! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
Nie wierzę żeby pismo do jutra dotarło do nas. Obstawiam piątek (wersja optymistyczna) lub poniedziałek (pesymistyczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho, pismo dojdzie za jakiś czas, bo zawsze wysyłają ekonomicznym, tj. minimum 2 dni oczekiwania od dnia nadania przed godziną 15:00. @przystojniak jak się patrzy Prowadzę sobie statystkę na podstawie danych od forumowiczów i nie tylko, i średnia 4,27 pada bardzo często. :P Tak nawiasem, biorąc pod uwagę fakt że zdawałeś w Poznaniu tak jak ja, tak jak ja pisałeś egzaminy w 4 sesjach, i tak jak ja w ostatniej miałeś zestaw maturalny(j. obcy, matematyka, j. polski) - czy tak jak ja nie robisz tego za sprawą kursów prowadzonych przez firmę z siedzibą na os. S. Batorego? ;P @tolo1234 Raczej nie tyle źle się zrozumieliśmy, co jednak nie chodzi o nam o tę samą szkołę. Poszperałem w internecie na podstawie twego wpisu 'ośrodek edukacji dla dorosłych' i chodzi ci pewnie o tę 'Elkę', którą zacytowała już ambiwalentna_93. W moich kursach kierownik projektu od razu, prosto z mostu zaznaczył, że to, jakie będziemy mieli wyniki zależy wyłącznie od naszego zaangażowania w naukę i jak będziemy się obijać to po prostu zawalimy temat(pewnie dzięki temu w statystykach mogę zobaczyć, że 'słuchacze' moich kursów mają lepsze wyniki niż ogół zdających). Widzę, że w tej 'Elce' trzeba było stawiać się fizycznie na 'wykładach', u mnie wygląda to tak że mam wszystko dostępne w platformie internetowej i uczę się przez internet. Ale bardzo dobrze, że poruszyłeś ten temat - jest wiele cwanych 'szkółek' które czyhają na podatnych na ich chwytliwe hasła ludzi, którym chęć jak najszybszego uzyskania wykształcenia bardzo zwiększa łatwowierność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Przemuś - jak pierwszy raz obiło mi się o uszy o egzaminach eksternistycznych to też skontaktowałam się z tą szkołą na Batorego, cała zadowolona, że mieszkam obok, ale jakoś zdeprymowało mnie to, że nauka przez internet jest dla mnie czymś abstrakcyjnym, nie umiem uczyć się z ekranu. I wówczas trafiłam na tą fałszywą Elkę, która zresztą bardzo szybko zmieniła nazwę. Ale kobieta, która to prowadzi sprytnie podrzuciła nam najłatwiejsze przedmioty na pierwszą sesję, nieświadoma dałam sobie jej wypełnić aplikację i pozwolić wysłać, dopiero po jakimś czasie złapałam się za głowę dlaczego nie wzięłam takiej fizyki na pierwszy rzut, aby później uniknąć takiego stresu i ryzyka. Hah, skoro tak wiele osob czyta to forum, to ta kretyńska szkółka na pewno straci ;) Tam wmówiono nam, iż dyrektorka jest też w komisji i jeżeli będziemy "ładnie uczęszczać na zajęcia" to bez problemu dopiszą punkcik albo dwa. Że też dorośli ludzie na tyle dali się nabrać, żeby zawalić pierwszą sesję... Przykre. Odradzam wszystkim kolejnym Poznaniakom !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
@Przemuś normalnie mnie rozszyfrowałeś :P ADTI pomoże ci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Myślicie o pracy za granicą po maturze? Aby zarobić na studia, tak od czerwca do września.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@przystojniak jak się patrzy Po późniejszym spostrzeżeniu układu przedmiotów byłem już tego pewny na 100 %. :P PS. Musze sprostować jedną sprawę, otóż dzisiejszą kartkę z wynikami nadali wczoraj priorytetem i doszła dziś. Przejrzałem wcześniejsze koperty i jedne nawali jak ekonomiczne, a drugie jako priorytetowe. Podejrzewam, że dzielili je tak ze względu na ważność, tj. informację o np. dopuszczeniu wysyłali ekonomicznym ponieważ jest to sprawa drugorzędna. Informacje o wynikach, o planowanym wglądzie do arkusza nadawali priorytetem. Zatem kartka o maturze powinna być nadana priorytetem, gdyż w tej sprawie nie mamy za wiele czasu. :P @egzaminowany Raczej nie myślę o pracy za granicą, w przeciwieństwie do wielu młodych ludzi mam jakieś perspektywy w tej naszej, pięknej Polsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam o sezonowej pracy w Skandynawii, dobrze się zarabia "na kapuście" itp :D Ale jednak perspektywa pobytu na miejscu i zarabianiu, nie powiem, dobrej kaski w kelnerstwie jest kusząca, a już zasmakowałam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
Wtrącę swoje 3 grosze odnośnie " KURSÓW PRZYGOTOWAWCZYCH DO EGZAMINÓW EKSTERNISTYCZNYCH ", ja jako zdający i mieszkający w Warszawie, przestrzegam ludzi, żeby nie dali się nabrać w naszym mieście na taki kurs, który przeprowadza Centrum Edukacyjne NOVA. Kurs jest strasznie drogi, nie wiem ile teraz kosztuje ale gdy ja na niego uczęszczałem kosztował 800zł za semestr (1600zł łącznie). Zdarzało się, że nauczyciele spóźniali się na swoje zajęcia, a niektórzy prowadzili zajęcia na przysłowiowe 'odwal się'. Może i kurs dla ludzi, którzy postanowili po bardzo długiej przerwie stanąć oko w oko z zaliczeniem szkoły średniej jest przetarciem i przypomnieniem materiału z przed wielu lat, ale dla osób w wieku 19-21 lat stanowczo odradzam. Lepiej zainwestować w porządne korki bądź po prostu kursy maturalne, które bardziej przygotują człowieka do zdania wszystkich 11 przedmiotów niż pompowanie pieniążków na konto takiej szkoły jak NOVA. Lepiej dać pieniądze osobie, która poświęci Ci czas, wytłumaczy np. indywidualne korepetycje (takie jest moje zdanie w tej sprawie po zdaniu 11 przedmiotów w 3 sesje). Sam bardzo ale to bardzo żałuje, że zapisałem się na taki kurs, połowa ludzi zrezygnowała po pierwszym semestrze (ja niestety głupi zostałem i zapłaciłem kolejne 8 paczek za 2 semestr w którym może byłem na 2-3 zajęciach, bo chyba więcej nauczyłbym się w domu niż na takim kursie). Powiedzmy sobie szczerze, patrząc teraz z otwartą stroną Centrum Edukacyjnego N***, co nam da 15 godzin biologi, 15 godzin FIZYKI! (ludzie, którzy uczą się naprawdę sporo mają problemy z zaliczeniem tego przedmiotu), żeby zaliczyć egzamin eksternistyczny nawet na te 15 pkt? JEDNO WIELKIE NIC! Nie dajcie się omotać sloganom ' szkoła średnia w 1 rok ' bo jak widać po naszym przykładzie, niektórzy potrzebują 4 sesji, żeby zdać 11 przedmiotów. Jest to tylko moja opinia na ten konkretny temat, może ktoś uważa inaczej, szanuje jego zdanie ale warto, naprawdę warto zainwestować w dobrego korepetytora, który poświęci czas jednej osobie bądź od biedy kurs maturalny niż takie zbiorowe uczenie się w weekend, w który każdy myśli o spotkaniu ze znajomymi niż kiszeniu się w klasie i słuchaniu bełkotu nauczyciela, który zgarnia za to pewnie nie ładną sumę pieniędzy. Jeszcze odnoście tych śmiesznych ilości godzin.. w 15 godzin osoba, która nie rozumie przedmiotu (np. Fizyki lub Chemii) nie jest w stanie ogarnąć wszystkich wzorów, wszystkich zadań z bardzo obszernych działów. Pozdrawiam wszystkich, jeżeli ktoś miałby pytania odnośnie egzaminów w Warszawie, bo speców z Poznania już mamy :D, to z chęcią pomogę, mam to już za sobą!, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moochild109
brajan no proszę a ja chciałam się zapisać na ten kurs i jeszcze dojeżdżać z Bydgoszczy co weekend..! Na szczęście zrezygnowałam bo stwierdziłam, że za dużo fatygi z dojazdami (+ dodatkowe koszty) czyli jest jednak podobnie jak w szkołach dla dorosłych tak jak podejrzewałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@brajan - Które przedmioty zdawales? ja w tej sesji zdawalam wszystkie 11 i gadałam z ludźmi, którzy też chodzili na kurs do centrum edukacyjnego, o którym pisałeś. Opowiadali podobnie jak Ty i zwykle po paru takich weekendach rezygnowali a kasa przepadała ;/ Ja na żaden kurs nie chodziłam i większość testów była bardzo łatwa (z naciskiem na matematykę - byłam w szoku, ze taka prosta się okazała), ale z drugiej strony fizyka to w większosci strzelanka, bo niestety ten przedmiot u mnie kuleje, ale z minimalną wiedzą było parę zadań żeby sobie punktów nałapać (to ostatnie z dopasowaniem definicji). No cóż, ja na wyniki czekam, myślę, że jutro dojdą ale raczej jestem dobrej myśli. Co do kursów to osobiście odradzam, bo spokojnie można przygotować się w domu z takich przedmiotów jak polski, historia, wos, pp, ti, angielski, biologia, geografia (zakres materiału jest podany - wystarczy odpowiednio sobie go podzielić i opracowywać zagadnienia).. z matematyką, fizyką i chemią może być gorzej, bo te przedmioty trzeba zrozumieć, ale tak jak pisał Brajan to za 1600zł (zamiast kursu) można sobie spokojnie opłacić korki z tych przedmiotów. Takie jest moje skromne zdanie. ze swojej strony polecam wirtualne lekcje matmy: http://www.youtube.com/user/MrCiupi Ciupi świetnie daje radę i jakby się przyłożyć do oglądania to z nim spokojnie eksterna można zdać (a jesli bedzie brakowac to mozna się udać do niego na korki ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moochild109
ktoś wie kiedy wyślą wyniki z Gdańskiego OKE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
evijot @ ja zdawałem tak jak pisałem wyżej Polski 48%, Matme 36% i Fizyke 30% te przedmioty po prostu zostały mi do zdania, nie wiem czemu nie zadzwonisz do OKE i nie dowiesz się wyników, ja tak zrobiłem i kamień z serca mi spadł, niż miałbym jeszcze czekać. Przynajmniej wiem, że mogę już ogarniać konspekt i bibliografię, którą musimy złożyć do 8 kwietnia (Warszawa) i przygotowywać się na maturę. Świadectwo dojdzie do mnie 27 marca (też mi gościu powiedział przez telefon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
moochild109 @ nie warto i jeszcze raz nie warto zapisać się na taki kurs, zainwestuj jeżeli coś Ci nie poszło w jakieś naprawdę dobre korki, osobę, która poświęci Ci indywidualnie czas niż grupowa nauka tak jak napisałaś w szkole dla dorosłych bo tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
nie wiem czemu skasowało mi odpowiedzi.. evijot @ zadzwoń do naszego OKE w Warszawie i dowiedz się wyników telefonicznie, takie czekanie jest straszne, szkoda Twoich nerwów. Zdawałem tak jak wyżej napisałem Polski 48%, Matma 36%, Fizyka 30%. Dowiadywałem się dzisiaj na 100%, że bibliografię i konspekt trzeba dostarczyć do 8 kwietnia, 27 marca dostanę świadectwo, które też trzeba im dostarczyć (chodzi mi o szkołę na Mińskiej, w której będe zdawał mature). moonchild109 @ dobrze, że nie poszłaś na taki kurs, dno dno i jeszcze raz dno, lepiej zainwestować w korki i dać pieniądze osobie, która poświęci czas indywidualnie niż uczyć się na takiej zasadzie jak napisałaś, na zasadzie szkoły dla dorosłych w której każdy ma nas w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domoonchild
bydgoszcz dostala, przynajmniej ja :D zdalem, ale swiadectwa w liscie nie bylo takze teraz bibliografia i swiadectwo i matury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzbrz
egzaminy zaliczone. 29 po świadectwo. deklarację maturalną złożyłem wcześniej (dostałem list, że została przyjęta). ktoś wie, co mam zrobić jeśli chcę zdawać ją w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@brzbrz - wcześniej to znaczy kiedy. Wszyscy piszący składaliśmy deklarację do końca 2012r. Jeżeli już wszystko zdałeś to oczekuj pisma od OKE na temat szkoły, gdzie będziesz mógł wybrać temat pracy maturalnej i złożyć bibliografię (do 8 kwietnia), wszystko jest przedyskutowane powyżej. Najepiej jednak dzwonić. Bo z pytania "co mam zrobić jeśli chcę ją zdawać w tym roku" mogę też zrozumieć, że złożyłeś deklarację jeszcze wcześniej i już Ci przepadła ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzbrz
ps, tematu pracy nie mam do tej pory.. mam wrażenie że coś jest nie tak :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzbrz
ambiwalentna_93: dzięki za odpowiedź. chodziło o tę deklarację do końca 2012 roku. na razie dostałem tylko list z wynikami, więc najzwyczajniej zadzwonię do nich i wszystkiego się dowiem. dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy. Ja też jeszcze nie mam tematów maturalnych (jestem oke poznań), więc nie wiem do którego należysz Ty, ale powinieneś mieć podobnie. Kolega przystojniak jak się patrzy napisał stronę wcześniej czego się dowiedział też dzwoniąc do oke, możesz już się zorientować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolo1234
@przemuś @ambiwalentna ...co za żal że wcześniej się do was nie odezwałem a śledzę to forum już od roku..no cóż za naiwność się płaci , mam tylko nadzieję że uchronię choć jedną osobę przed pójściem na taki złodziejski kurs..u mnie nie wszystko stracone znalazłem szkołę która mi zaliczyła oceny z oke i kontynuuję naukę dalej ..chylę czoło przed dyrektorem tejże szkoły..wspaniały człowiek..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×