Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Witam. O co chodzi z tym plikiem zawierającym komputerowe realizacje poleceń?Załóżmy, że mamy jakieś dane.txt, importuje je excela i tam sobie sortuje, filtruje liczę itp. na koniec zapisuję ten plik i już? Owy plik będzie przecież wyglądał tak jak go wykorzystałem przy ostatnim podpunkcie zadania i nie będzie w nim "widać" jak wykonałem poprzednie polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkryłam na youtube świetną Panią Marlenę Ledzianowską, która omawia lektury na maturę i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tych plików z płytki nie da rady zmienić, swoją pracę 'zapisujesz jako' w folderze ze swoim peselem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej słuchajcie jak to jest na TI z tym rozszerzeniem plików mam sie nauczyc tego rozszerzenia ,jakie jest do prezentacji a jakie np do listu korespondencji seryjnej ??? na egzaminie to musze rozpakowac na pulpit czy jak ??? do d**y to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto wiedzieć jakie są rozszerzenia, a z płyty nic nie ruszasz, bo nawet nie da rady, poprostu otwierasz pliki w danym programie i zapisujesz prace w folderze jaki musisz założyć na pulpicie ze swoim nr pesel, ale to wszystko będzie wytłumaczone przed egzaminem. Przyjdzie informatyk (tak było u mnie) i wszystko wyjaśni także bez stresu :) moją radą jest aby uważnie zapisywać pliki, bo raz nawaliłam i musiałam robić od nowa całe zadanie. Także na luzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to zawaliłas??? mam wszystko krok po kroku zapisywac? czy tylko efekt koncowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Efekt końcowy w złym formacie zapisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworzysz na pulpicie plik z twoim numerem pesel. Kopiujesz wszystkie pliki z płyty do folderu z twoim numerem pesel. Z reguły na płycie masz to wszystko w folderze nie osobno. Jak otworzysz plik z peselem masz tam folder z wszystkimi plikami pod Linuxa jak i pod Windowsa. Masz już gotowe zapisane pliki Excel a nie txt. Kopiujesz plik Excel (Windowsa ) lub plik pod Linuxa open office arkusz kalkulacyjny. I wklejasz go do folderu z numerem pesel. I wtedy w folderze z peselem masz pliki skopiowane z płyty oraz plik Excela. I tak samo robisz z innymi plikami. Jak tworzysz prezentację, to nowy, prezentacja Power Point, do folderu z peselem kopiujesz np. zdjęcia do prezentacji. W zadaniu mogą kazać ci utworzyć plik txt i w nim zapisywać odpowiedzi. Np.: Zadanie 1 (nazwa pliku txt) Odpowiedzi: a) 100 produktów(przykładowa odpowiedź) lub 30 filmów(jak na moim egzaminie) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Access zdarza się na egzaminie, czy tylko excel, word i power point?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Niestety, przeprowadzki nie mogę odwlec, szczególnie na trzy miesiące-dostałam prace, mam już umowe o mieszkanie itp. A dojazd będę miała dość duży, bo 300 km. Jeszcze będę musiała zadzwonić dziś, a najwyżej zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był na komputerze zainstalowany, ale w arkuszu(przynajmniej w lutym 2013 roku) nie było zadania z wykorzystaniem Accessa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wróciłam właśnie z angielskiego i ogólnie jestem zadowolona, gdyby nie fakt, że pomimo wielu próśb o nie wnoszenie telefonów to znalazł się chojrak, który wniósł i zadzwonił mu dwukrotnie. Dobrze, że zdecydowali się tylko jemu uniewarznić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Accessa nie było w żadnym arkuszu jaki miałam od oke i cke. W październiku 2013 też nie było więc obstawiam, że go nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie zdawałaś(jakie OKE)? @ Wiolaaaa9393 Skoro tylko, ty wyjeżdżasz to nie możesz na te kilka dni w maju wrócić do obecnego miejsca zamieszkania. Może twój pracodawca się zgod*******ońcu to masz tylko pięć dni z obowiązkowymi egzaminami maturalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też właśnie wracam z angielskiego, skończyłem po jakiś 50 minutach. Ogólnie uważam, że egzamin był prosty i naprawdę wystarczy liznąć angielski w podstawówce żeby go zdać. Bardziej obawiam się chemi w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OKE Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwalają mnie tacy ludzie którzy wchodzą na salę egzaminacyjną z telefonami :) To jest paranoja, OKE informuje o zakazie wprowadzania do sal jakichkolwiek urządzeń telekomunikacyjnych w tym podkreślone TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH, na stronach www w informacjach to samo, w szkołach gdzie zdaje się egzaminy wiszą kartki na drzwiach w salach jeszcze egzaminatorzy przypominają a ludzie i tak wnoszą i mają później przy głupocie po egzaminie :) U nas na Chemii rok temu egzaminatorzy byli przeczuleni na tym punkcie i powtarzali to na każdym kroku mimo tego znalazł się jeden śmiałek który wniósł i zadzwonił mu telefon. Oczywiście na początku szukali sprawcy i egzamin wstrzymany, zostaliśmy ostrzeżeni że albo się przyzna ten któremu zadzwonił telefon i unieważnią tylko tej osobie a reszta może dokończyć albo jeśli zadzwoni drugi raz to przerwą cały egzamin wszystkim. To sobie wyobraźcie w jakim stresie pisałem ten egzamin z chemii :) I tak się stało że jakoś 20 min po tym znowu zadzwonił telefon i dzwonił a koleś próbował go wyłączyć. Wszystkim przerwano egzamin ale później na prośbę wszystkich dyrektor zgodził się aby unieważnić tylko jemu a reszta mogła pisać. Ja 21 fizykę piszę, ostatni egzamin w historii eksterna i mam nadzieje że ostatni pozytywnie zaliczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angielski był banalny i było zadanie identyczne jak na którymś arkuszu umieszczonym na strone OKE. Zadanie o tłumaczce, która była śledzona przez kogoś. Dokładnie identyczne, ten sam tekst itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak poszedł angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy w zadaniu z listem pisalo ze ty jestes w wielkiej brytani czy ten znajomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajomy jest z wielkiej brytanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to życzę powodzenia na fizyce :) jak już ostatni to musi być dobrze. Przede mną jeszcze 6 egzaminów i mam nadzieję, że już telefon nie zadzwoni nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam obawy co do Ti ,nigdy nie byłam dobra w te klocki a to juz za pare godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak wam poszedł niemiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę obejrzeć na youtube parę filmików z obsługą excela, power pointa i worda. Za zadanie z excelem jest najwięcej pkt z tego co pamiętam. Oprócz tego trochę teorii, bo jest 10 zamkniętych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest takze prezentacja jesli ja zrobisz dokladnie to juz jest zdane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Ja tez dzisiaj zdawalem angielski i jak dla mnie byl prosty. Skonczylem po godzinie, nie uczylem sie nic bo nigdy w zyciu nic sie nie uczylem na angielski a i tak zawsze bylo 5 ;) Chociaz bylo widac, ze kilka osob mialo z tym problem ale mysle, ze dla przecietnej osoby ktora dogada sie po angielsku to nie byl trudny. Jutro TI a w niedziele WOS na ktory jeszcze musze sobie troche poprzypominac. Co najczesciej powtarza sie na WOSie z pytan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, egzaminy zdawałam w OKE Łódź. A województwo, w którym będę to dolnośląskie, Nawet jeśli pracodawca się zgodzi to troche słabo tak jeździć ileś razy w miesiącu, ale jeśli nie będzie wyboru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sluchajcie a do czego jest stosowany indeks dolny i gorny? bo jak sie robi juz wiem ale do czego to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×