Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
tak bardzo nie chce mi się pisać pracy maturalnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mi ktos napisac do kiedy mam zlozyc wniosek do oke. Tak ogolnie to mam przedluzony termin o dwie sesje egzaminacyjbe czyli ta w pazdzierniku edzie ostatnia. Moze mi ktos pkdac terminy itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile się nie mylę to deklarację z przedmiotami do zdawania na październik wysyłasz do 31 Sierpnia 2014 roku i nie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po egzaminach eksternistycznych które zaliczyłem w wieku 30 lat :) Pamiętam jak to było, stres przed każdą sesją hehe. Miałem taktykę 4/4/3 czyli w trzech sesjach to zaliczyłem. Oczywiście mata fiza i chemia na sam koniec zostawiłem a na początek najłatwiejsze. Zawsze mówiłem sobie że przy następnej sesji się przyłożę i nauczę a później i tak uczyłem się dwa tygodnie przed egzaminami :) Najlepsze uczucie to jak dostałem świadectwo w kopercie, coś niesamowitego. Tego uczucia nie da się opisać słowami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam pytanie do których, którzy są po egzaminach. Ile godzin dziennie przeznaczaliście na naukę i przez ile miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam pytanie do tych, którzy są po egzaminach. Ile godzin dziennie przeznaczaliście na naukę i przez ile miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, żeby zaliczyć na dopuszczający wystarczy 30% wiedzy z danego przedmiotu także musisz sam/a odpowiedzieć sobie ile trzeba Ci czasu na naukę. Ja z tych łatwiejszych przedmiotów przygotowywałem się tak miesiąc przed egzaminem po 2, 3 godzinki dziennie. Natomiast Język Polski uczyłem się bite 4 miesiące po 4-5 godzin dziennie ze względu na te wszystkie lektury które trzeba znać żeby zaliczyć ten przedmiot. Matematyki również dość długo się uczyłem tak samo jak Fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak żeby znaleźć arkusze z chemii albo fizyki z poprzednich sesji egzaminacyjnych? Da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się żadnego znaleźć i w necie nie ma czegoś takiego. Są tylko przykładowe arkusze które są bardzo łatwe i śmieszne w porównaniu do tego co jest na egzaminie. Te arkusze przykładowe są tylko tak żeby rozjaśnić jak egzamin wygląda ale takich banalnych pytań się nie spodziewaj niestety. To jest szkoła średnia, tutaj materiału jest bardzo dużo, trzeba się uczyć i Tobie radzę właśnie to. Ja też tak kiedyś kombinowałem szukałem w necie, uczyłem się z przykładowych arkuszy i nic to nie dało. Musisz przysiąść do nauki jak chcesz zdać liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze wiedzieć. A ty jak sobie poradziłeś? Zdałeś? W ilu sesjach? Co poradzisz przy ścisłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscowa
Z jakich materiałów, książek się uczyłeś? Piszesz,że poziom jest zdecydowanie wyższy niż na arkuszach, co masz konkretnie na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscowa
Jeszcze jedno pytanie jeśli zdam ostatnie przedmioty w sesji zimowej 2015 to czy mogę w tym samym roku podejść do matury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdawałem w trzech sesjach. Najpierw cztery potem znowu cztery i na koniec trzy najtrudniejsze dla mnie czyli mata fiza i chemia. Przy ścisłych musisz uczyć się od podstaw z każdego działu tak żeby mieć pojęcie i nie zaczynaj od środka tylko niestety od podstaw. Z fizyki przerabiałem każdy dział krok po kroku, uczyłem się liczyć zadania i wkuwałem teorię. Z matematyki i chemii tak samo. Uczyłem się tylko i wyłącznie z internetu. Co do tego poziomu to jest on wyższy dlatego że pytania są trudniejsze i czasem inaczej skonstruowane. Te testy przykładowe to naprawdę bardzo łatwe są w porównaniu do prawdziwego egzaminu, jak pójdziesz na pierwszy egzamin to będziesz wiedzieć co mam na myśli :) Jak zaliczysz wszystkie przedmioty w lutym 2015 to spokojnie możesz przystępować do matury w tym samym roku jednak wniosek musisz złożyć nie wiem teraz albo do końca grudnia, stycznia albo lutego ? Poczytaj w informatorach CKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
Dzięki za info,kiedyś pisałam do oke i tam mnie poinformowali,że nie ma takiej możliwości,żeby kończąc lo w lutym zdawać w tym samym roku. A z jakich stron korzystałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
Mam zamiar uczyć się od "podstaw" Od maja zaczynam przygotowania do ścisłych, ponieważ z humanistycznych jeszcze coś pamiętam. Super jeśli można podchodzić do matury w tym samym roku, będę miała więcej czasu na przygotowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz zdawać maturę w maju 2015 roku należy złożyć deklarację maturalną do 31 grudnia 2014 roku. Z tym, że matura 2015 będzie trudniejsza, zmienia się podstawa programowa. W szczególności matematyka będzie trudniejsza. Oczywiście, aby zdawać maturę musisz zdać wszystkie egzaminy z zakresu LO. Lepiej rozłóż sobie to na dwie sesje jesienną i zimową. Na prawdę tak będzie łatwiej. Po za tym jak byś wszystko zdała w październiku to masz około pół roku na przygotowania do matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany matura jeszcze przez dwa lata jest na starych zasadach więc nie wprowadzaj koleżanki w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdacie jak się będziecie uczyć, ja robiłem w ten sposób LO w wieku 27 lat i zdałem w dwóch sesjach ale uczyłem się solidnie. W końcu jest to szkoła średnia materiału od groma. W liceum uczysz się tego przez 3 lata masz zaliczenia, zadania domowe i wszystko w ratach. Tutaj na jednej sesji trafiają się pytania z całych trzech lat danego przedmiotu także logicznie na to patrząc jest trudniej. Dlatego najlepiej rozłożyć sobie to na dwie/trzy sesje i przygotowywać się do trzech przedmiotów na październik a potem kolejnych trzech na luty i resztę np na październik bo jest więcej czasu na naukę. Każdy musi sam sobie ocenić na ile go stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uurys31
Gosciowa a co zdajesz w październiku i gdzie? Jak podasz maila to ci mogę wysłać testy z matematyki i fizyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
Będę rozkładała przedmioty na dwie sesje. Jeszcze nie zdecydowałam co będę zdawała w pażdzierniku. Jednak myślę,że przedmioty humanistyczne, wos, j.polski, geografie plus może fizykę. W lutym resztę, potrzebuje dużo czasu na chemię bo zawsze miałam z nią problemy. Z drugiej strony może warto zdawać przedmioty w lutym te, które ewentualnie zdawałoby się na maturze? Co sądzicie o tym? Ponawiam pytanie z jakich materiałów korzystacie ucząc się do egzaminów? Uczycie się z materiałów przygotowujących do matury ? Będę zdawała w Warszawie, albo w Łodzi, mój adres nauka-85@wp.pl Będę wdzięczna za podesłanie arkuszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
Ja sobie kupiłem materiały do nauki na całe 11 przedmiotów z nadzieją na wszystko w październiku z tym że bez nastawiania na zdanie wszystkiego bo wątpię że się uda. Na luty reszte co się nie uda. Tak jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
Mateusz12 - vademeca, repetytoria tak ? Ja jak narazie mam vademaca wydawnictwa greg plus zamierzam korzystać ze stron internetowych, nie wiem czy to wystarczy na przygotowanie się do egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
dostęp do forum ze wszystkimi materiałami itp. itd. Troche to kosztowało ale wole wszystko w jednym miejscu mieć niż szukać i się w******ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
mateusz12 - a możesz podać stronę tego forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
tu wszystko masz napisane. http://www.naukaprzezinternet.pl/ wybierasz system jakim chcesz się uczyć, wysyłasz zgłoszenie, potem kase a oni ci przysyłają hasło na swoje forum z materiałami. Masz tam tematy do przerobienia, test próbne itp. Ja dopiero zaczynam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
Dzięki za linka, może z niektórych przedmiotów skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie nie płaćcie za materiały bo po co ? Stron z materiałami w necie jest cała masa i to zupełnie ZA DARMO. Płacicie praktycznie za to co jest w necie zupełnie za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
np. gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matura na obecnych zasadach obowiązuje tylko w tym roku, czyli w roku szkolnym 2013/2014. Matura 2015 jest już według nowych zasad. Więc twoje informacje są nierzetelne, ale jak chcesz sprawdź sobie na stronie CKE. Materiały są darmowe w sieci szczególnie do matematyki, ale książki też można kupić. Szczególnie opracowania lektur i wierszy. Szkoda czasu marnować na szukanie streszczeń w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteusz12
Jakie jest wasze podejście do zdawania sposobem jak matura przez słuchawke? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×