Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

witam wszystkie ciezarowki robilam hcg tydzien temu i bylo 22000.w czwartek ide na USG sprawdzic czy jest wszystko ok.przy tych wszystkich badaniach krwi USG i bicie serca i tak jest najwazniejsze.jestem w 7 tygodniu.w pracy szefowi jeszcze nie mowie bo ostatio powiedzialam wszsytkim w 9 tygodniu a tydzien pozniej sie dowiedzialam ze poronilam .nawet rodzicom jeszcze nie mowilam.tym razem chce cierpliwie poczekac do konca I trynestru chociaz moze byc ciezko utrzymac tajemniece jeszcze tyle tygodni bo juz mam przyciasnawe spodnie :) oby wszystko bylo w porzadku i Wam tez tego zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
cześć dziewczątka. Byłam wczoraj u gin na usg. 5ty tydzień od zapłodnienia ( 7 od ost @) mój babelek ma 0.59cm i serduszko bije jak szalone:)) powiedzcie mi jak któras chodz do gin na NFZ to na te podstawowe badania które teraz mam zrobić ( cukier, gr krwi, mocz, morfologia itp..) dostaje się skierowanie i sa za darmo czy trzeba sobie wszedzie płacić? Bo ja chodze prywatnie i nie dostalam skierowania tylko lekarz napisał na kartce co mam zrobic( więc trzeba za kazde zapłacić) i za 4 tyg mam przyjsc na wizyte. Tak sobie pomyslalam ze gdyby na NFZ były za darmo to pojde do swojego rodzinnego i poprosze o skierowanie co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mama
Witam dziewczyny. Widzę, że wszystkie borykacie się z jakimiś dolegliwościami ciążowymi, a moje właśnie chyba minęły. Piersi już tak mocno nie bolą i mdłości też jakby ustąpiły. W piątek będzie 10 tydzień więc może to już czas na lepsze samopoczucie :) Jeśli chodzi o betę to moja była wyjątkowo niska i od samego początku wskazywała, że ciąża jest młodsza. W 29 dniu cyklu miałam betę 58, dwa dni później 216. Dlatego cały czas twierdzę, że urodzę w kwietniu :) Macie jakieś przeczucia co do płci maluszka? Bo ja czuje, ze u mnie to chłopczyk :) Życzę miłego dnia mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mama
anka bardzo się cieszę, że już jesteś w domu. Obżarstwa troszkę szkoda, ale za to będziesz miała po ciąży problem odchudzania z głowy. Trzeba doszukiwać się plusów w każdej sytuacji. Kajusia ja dostałam skierowanie na NFZ na mocz i cukier, ale że zmieniłam lekarza to nie robiłam tych badań bo to jest laboratorium w przychodni i wyniki byłyby tylko w karcie u tego lekarza, którego zmieniłam. Poczekam na wizytę we wrześniu i wtedy zrobię. A jeśli nie dostanę skierowania to czytałam, ze niektóre laboratoria mają pakiety dla ciężarnych i wtedy te badania wychodzą taniej. Jeśli masz możliwość poprosić o skierowanie na te badania to bym tak zrobiła, zawsze to 30 zł zostaje w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajusia - ja chodzę na NFZ i mam za darmo. Także pomysł z lek.rodzinnym jak najbardziej trafiony. Grupa krwi jest najdroższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) mi gin zawsze daje skierowanie na badania i mam za darmo, a grupe krwi i jeszcze pare badan mialam juz robione wiec to mi odpadnie :) a co do plci to mi jest wszystko jedno, ale jakos tak chcialabym chlopca :) kiedys mowilam ze tylko i wylacznie dziewczynka a teraz mi sie zmienilo :) imiona juz tez mam wybrane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! I ja dołączam do grona tych, które miały do czynienia z pawikiem ;) Już myślałam dzisiaj, że nie pójdę do pracy... Ja też dostałam skierowanie na badania i jeszcze w tym tyg zamierzam się wybrać. Ja coś czuję, że u nas będzie chłopiec. Chciałam bardzo dziewczynkę ale teraz jest mi już obojetne! Ważne żeby dzieciątko było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniszka no u mnie to jest tak ze cokolwiek zjem to od razu mi sie tym odbija i robi mi sie niedobrze. Na szczescie nie wymiotuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się w zeszłym tygodniu tak strasznie odbijało. Teraz mam wrażenie, że już mniej :) A co najlepsze od wczoraj mam taki większy brzusio.Nawet mój mąż zauważył! Ogólnie jestem szczupła więc może wcześniej już będzie widoczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktory to u ciebie tydzien ? bo u mnie juz prawie 4 tygodnie od zaplodnienia :) juz nie moge sie usg doczekac 1 wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ciężarówki :) Ja dzisiaj byłam u lekarza i po raz pierwszy widziałam moje maleństwo, które na razie jest czarną plamką z bijącym serduszkiem. Gin powiedział mi, że to 6,5 tygodnia. Czyli 7 leci. Termin porodu tak jak myślałam na 11.04.2011. Założył mi kartę ciąży. I tak jak Justys zapisał tylko jakie badania zrobic. Czy to naprawdę takie drogie? Kurcze, nie dosyc ze chodzę prywatnie do gina i wywalam masę kasy to jeszcze za badania mam płacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys u mnie też prawie 4 tydz od zapłodnienia :) Ja na USG idę w przyszły czwartek i też się nie mogę doczekać! Narazie widziałam tylko pęcherzyk. Mam nadzieję, że zobaczę coś więcej...Poza tym boję się o tą torbiel :/ No niestety tak to jest z tymi prywatnymi wizytami... Ja chodzę do prywatnego centrum medycznego. Mam tutaj pakiet i prawie wszystkie badania mam za darmo pod warunkie, że mam skierowanie od lekarzy z tej placówki...więc póki co nie mam na co narzekać... Uciekam spać!!! Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko pozazdrościć wam dziewczyny ja dopiero za 2 tyg zobaczę jak bije serduszko mojego maleństwa ❤️ badania zrobili mi przy pierwszej wizycie wyniki poznam też za 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś ide na pierwsza wizytę do gina połączoną z USG, za tydzien ide na samo USG. Ale jestem ciekawa czy już coś widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) no ja tez pierwsze usg mam za 2 tygodnie wiec dosc pozno ale mysle ze zobacze juz dzidzie i serducho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja byłam wczoraj u lekarza, miałam usg, lekarz mówi, że wszystko jest wporządku, wg usg wyszło, że dzidziuś jest o dzień starszy niż wynika to z daty OM. I jeśli dobrze zrozumiałam lekarza to ma 12 mm :) Także po wizycie wyszłam uspokojona i szczęśliwa, następną mam dopiero 15 września. Pozatym w nocy i rano męczą mnie trochę mdlości, czyli tylko jak w żoładku zrobi się pustka. Ale jak coś zjem to jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
wtam was dziewczyny i dzięki za ciepłe słówka-ja wdziałam wczoraj bijące serduszko.sprawca tez był przy tym i oboje sie bardzo wzruszyliśmy.jesli chodzi o badania podstawowe to kosztują od 5-19 zł oznaczenie grupy krwi było najdroższe bo 23zł.tak przynajmniej płaciłam u siebie w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
i jeszcze do wiosennej mamy i wszystkich innych mamusiek-zróbcie jak najszybciej podstawowe badania,zebyście miały pewność ze jest ok.gdybym nie zmierzyła cukru chodziłabym jeszcze 2-3 tyg ze strasznymi wynikami a tak od razu wylądowałam w spitalu jestem pod opieką i kontrolą i dzidzia jest zdrowa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka no ja mam wyniki ok bo sama od siebie robie raz na dwa miesiace. ale ci zazdroszcze ze juz widzialas serduszko...... ja tez bym juz chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Ja na pierwszej wizycie tez widziałam już swoje maleństwo - wówczas było czarną kropką i miał 6 mm!! Następnym razem idę koło 6-10 września :) Nieźle jest zobaczyć swoje dziecię, nie? : ) Powiedzcie jak u Was jest z... kupkami ? :classic_cool: Bo mnie o wiele gorzej to idzie niż wcześniej :classic_cool: Co do mdłości, to mnie za bardzo nie męczyły, sądziłam że już mi przeszły, ale dziś cały dzień czuję się fatalnie mdło. to chyba tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brestova no ja mam od poczatku ciazy tylko biegunki i mam ich juz dosc :( a mdlosci mam wieczorami ale nie wymiotuje, ale i tak czuje jak wszystko idzie mi w gore w przelyku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja właśnie dopiero wróciłam z izby przyjęć! Rano pojawił się krwiomocz i parcie na pęcherz. Na początku myślałam, że coś z dzidzią nie tak... W szpitalu zrobili mi usg i badanie moczu. Z dzidzią wszystko w porządku...serduszka jeszcze nie słychać. Wyszły mi za to jakieś bakterie w moczu! :/ Dostałam antybiotyk :( W ogóle lekarz króry mi robił usg coś wspomniał, że w moim przypadku z tą torbielą to powinnam leżeć w łóżku bo jest ryzyko...ehhh chyba muszę o tym wspomnieć mojej gin. A jeżeli mowa o kupkach ;) to ja tak jak Justys! Maksymalne rozwolnienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka, czyli z tymi kupkami to działa albo w jedną albo w drugą stronę jak widzę : ) Justyś no ja też nie wymiotuję, ale jest mi zwyczajnie mdło. I podobnie jak Tobie - wszytsko mi staje w przełyku. A jak popatrzę na jerdzenie to już w ogóle. Na razie tak to u mnie wygląda, bo nie wiem co będzie potem, w końcu to dopiero (już!) 7 tydzień : ) _agneszka_ - dobrze że z dzidzią wszytsko w porządku, że z dwojga złego to "tylko" bakterie w moczu. Dobrze że pojechałaś na pogotowie i tam temu zaradzili. Z tym leżeniem to tez mi się wydaje że powinnaś leżeć, moja kumpela jak miała torbiel to musiała leżeć całe 9 miechów. Oczywiście mogła chodzić po domu coś zjeść czy siku czy prysznic, ale bez szaleństw. Więc faktycznie dopytaj się swojej gin czy aby na pewno nie powinnaś leżeć, a jeśli ona powie że nie, a Ty będziesz miała nadal wątpliwości to [po prostu idź może do innego lekarza? a swoją drogą - dużo pochłaniacie jedzonka? Bo ja jakby mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o jedzonko to mam tak ze głód dopada mnie dopiero wieczorem i to taki średni. Mogłabym nic nie jeść, ale nie dlatego ze mnie odrzuca tylko mi sie poprostu nie chce. Zreszta przed ciążą miałam podobnie :) I powinnam ograniczyc kawe z mleczkiem, ktora uwielbiam. Pije ok 3-4filizanek dziennie. Oczywiscie jedna jako sniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B - z tą kawą na początku miałam podobnie, zawsze byłam kawoszem i jak się dowiedziałam o ciązy nie umiałam sobie odmówić, i tak jak Ty na śniadanie kawa. Ale potem jakoś przestało mnie po prostu do niej ciągnąć i teraz piję góra jedna na dzień i to jak mam ochotę : ) ale 3 - 4 to chyba troszkę za dużo ? czy mi się wydaje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajnie jest zobaczyć maleństwo i fajnie jest usłyszeć od lekarza, że wszystko jest tak jak byc powinno :) Ja mam takie chwile, że martwię się czy na pewno wszystko jest ok, czy dzidzius jest zdrowy i takie tam. Wczoraj lekarz mnie uspokoił, ale przed następną wizytą pewnie znowu będę się stresować....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brestova no niestety maksymalnie powinno sie wypijac chyba 1 filizanke dziennie. Wiec musze ograniczyc. Za godzine ide na usg...az nie moge sie doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, miło się Was czyta :) Ja też mam termin na kwiecień [dokładnie 7-04-2011]. Co do kawy, to zdecydowanie najlepiej ograniczać. Sama piłam kilka dziennie, a teraz jak nie mam gigantycznych mdłości, to piję sobie Ricore.. Małe oszukanie siebie, ale myśli się przede wszystkim o Bąbelku, prawda? pozdrawiam Was ciepło, M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z USG. Pęcherzyk jest w macicy :D I to nie blizniaki hehe Tak jak myslalam mam ok tygodniowe przesuniecie czyli nie jestem w szóstym tygodniu a tak naprawdę w piątym. Jest to baaardzo mloda ciaza wiec tez na USG byla widoczna maleńka kropeczka. USG powtarzam za 2 tygodnie aby zobaczyc czy jest echo wokol zarodka (wiec przenosze przyszlotygodniowa wizyte na za 2tyg). Ale sie wzruszylam, teraz tylko trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok i bąbelek się rozwijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AB no to masz tak jak ja tydzien mlodsza ciaze niz liczac od ostatniej @. pewnie owulka byla pozniej u ciebie bo u mnie sie przesunela o 5 dni :) jestem juz prawie w 7 tyg, ale ciaza jest w wieku 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×