Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witam wszystkie przyszle mamusie i gratuluje! chetnie sie dopisze jesli pozwolicie.przechodze do Was z topiku "starania na kwiecien 2011" no bo sie udalo. robilam test 27 lipca i byl pozytywny a wczoraj dostalam wyniki hcg z krwi i jest 22000.mieszkam w Kanadzie i mam juz 3 letniego synka ale to jest moja trzecia ciaza bo w marcu mialam wywolywane poronienie bo ciaza byla martwa. u nas jest podobnie jak w tej wspomnianej Irlandii pierwsze USG robi sie najwczesniej w 12-13 tygodniu i to i tak na zadanie bo to genetyczne.normalnie pierwsza wizyta u guna i USG jest w 5 miesiacu (o zgrozo!).normalnie caly czas prowadzi lekarz rodiznny a prywatnie i odplatnie to szansy nie ma zeby isc. teraz bede miala USG w przyszly czwartek ale to tylko z powodu martwej ciazy bo wtedy ciaza obumarla a ja tak chodzilam przez kilka tygodni i dopiero w 10 tygodniu mialam zle przeczucia bo nie czulam sie wogole w ciazy no i zrobili mi USG. teraz sie strasznie boje czy wszystko bedzie dobrze ale staram sie myslec pozytywnie. udalo nam sie w pierwszym cyklu co mnie zaskoczylo a czuje sie dobrze.mam lekkie mdlosci i wrazliwosc piersi no i tak jak wiekszosc z Was jestem strasznie senna i zmeczona.o 9 nusze juz byc w lozku bo padam na twarz. pozdrawiam wszystkich i dopisuje sie do tabelki: nick.............wiek......miasto......tydzień..... termin pordu ...(które dziecko).... katalana.........33.......Warszawa.... 5.............04.04.2011.....(2) wiosenna mama.....25......Małopolska.... 9...........marzec 2011.....(3) eterno...........30...........Poznań........ 6...........11.04.2011?.....(3) brestova..........26........J-bie...........6...........1 1.04.2011..(1) justys1818........21.........Żywiec........5.........ok. 17.04.2011...(1) kajusia99..........22.........Żywiec.........?.......... 10.04.2011.....(?) MagdaK29............29...........Poznań........ 4...........?.04.2011.....(1) mamusia22..........22..............W-Śl..........6...... ......9.04.2011....(2) monis24.............24............Śląsk..........6..... ......11.04.2011...(2) _agneszka_........28...........W-wa...........5......ok 17.04.2011....(1) szpilka85...........25............Konin..........6....... .11.04.2011.......(1) Hawa2000..........36...........niemcy.........7........7- 04-11..........1 mama_kwietniowka..39.......W-w.............6.........10.0 1.11.........1 jovita_m...........32........... Brzeg...........6........01.04.2011......(2) ktosia1980.........30...........Toronto........6........04.04.2011.......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mama
Dziewczyny pozwoliłam sobie ułożyć tabelkę według terminów i wykasowałam tydzień ciąży bo co tydzień trzeba by zmieniać, u wielu z nas wpisany jest już nieaktualny i chyba niepotrzebnie robić takie zamieszanie. Jak wam się podoba to niech taka zostanie, a jak nie to zawsze można nadal używać starej. Mam nadzieję, ze wszystko się zgadza i dobrze to wyjdzie. NICK.............WIEK......MIASTO........TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------------------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg...........01.04.2011........2 katalana..........33......Warszawa........04.04.2011........2 ktosia1980........30......Toronto.........04.04.2011........2 Hawa2000..........36......niemcy..........07.04.2011........1 mamusia22.........22......W-Śl............09.04.2011........2 kajusia99.........22......Żywiec..........10.04.2011........? mama_kwietniowka..39......W-w.............10.01.2011........1 brestova..........26......J-bie...........11.04.2011........1 eterno............30......Poznań..........11.04.2011........3 monis24...........24......Śląsk...........11.04.2011........2 szpilka85.........25......Konin...........11.04.2011........1 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011........1 justys1818........21......Żywiec..........17.04.2011........1 MagdaK29..........29......Poznań..........??.04.2011........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zauważyłam, że wpisałam błędnie datę- zamiast kwiecień to styczeń Ale gorąco od rana, ja ledwo zipię, nie wiem jak Wy Kochane wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg...........01.04.2011..... ...2 katalana..........33......Warszawa........04.04.2011..... ...2 ktosia1980........30......Toronto.........04.04.2011..... ...2 Hawa2000..........36......niemcy..........07.04.2011..... ...1 mamusia22.........22......W-Śl............09.04.2011.... ....2 kajusia99.........22......Żywiec..........10.04.2011.... ....? mama_kwietniowka..39......W-w........10.04.2011..... ...1 brestova..........26......J-bie...........11.04.2011..... ...1 eterno............30......Poznań..........11.04.2011.... ....3 monis24...........24......Śląsk...........11.04.2011... .....2 szpilka85.........25......Konin...........11.04.2011..... ...1 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011..... ...1 justys1818........21......Żywiec..........17.04.2011.... ....1 MagdaK29..........29......Poznań..........??.04.2011.... ....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w sobotni ranek :) Wiosenna mamo mi się tabelka podoba! Jestem za! U mnie wszystko się zgadza :) mama_kwietnowka ja też ledwo zipię! Jest strasznie gorąco!! Jeszcze spałam dziś 11 h!!! Masakra! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też się strasznie męczę w te upały. I w ogóle nie mogę się przyzwyczaic ze tak wcześnie jestem senna i muszę się położyc. Bez zegarka mogę powiedziec że jest 21 bo zaczynają mi się kleic oczy. I tak faktycznie jest. Może to i dobrze bo w poniedziałek wracam do pracy po urlopie i będę się wysypiac przynajmniej. Poza tym dzisiaj trochę mnie mdli od rana ale to nic. Mam tylko nadzieję, że mnie nie dopadną wymioty jak wrócę do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja nadal nie mam objawow ciazowych. Mam lekki bol piersi i tyle. Az sie zastanawiam czy wszystko jest w porzadku. W poniedzialek ide na bete a nastepna w srode, musze sprawdzic czy rosnie bo lekarz zalecil. Mam nadzieje ze bedzie ok. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys1818 - ja też czuję się dobrze, no fakt jestem bardzo senna, ale nie wiem czy to od ciąży. Bolące piersi, czasem biegam co chwilę do łazienki - szczególnie w nocy ale po za tym czuję się ok i też mnie to czasem niepokoi. A z drugiej strony z tego co wiem są kobiety, które mają stasznie męczące objawy ciążowe a i tak okazuje się, że coś jest nie tak. Nie ma chyba reguły, wiem po sobie, że każda ciąża może być inna. W pierwszej wogóle ani trochę nie bolały mnie piersi, a teraz tak. Ale z kolei dokuczały mi nudności choć obyło sie bez wymiotów. Pozatym być może jeszcze wszystko się rozkręci:) Sama też czasem świruje, panikara ze mnie, mam czarne myśli, ale staram się jakoś z tym radzić i się nie zadręczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej kobitki:) zrobilam tydzien temu test i wyszly mi dwie kreski ale ta druga byla taka slabiutka.okres spoznia mi sie juz 8 dni,strasznie bola mnie piersi i mam bole w podbrzuszu,czasami mam takie dziwne klucie w dole brzucha.innych objawowo nie mam poza tym ze mam ogromny apetyt:) teraz czekam na wizyte u lekarza,a mieszkam w uk wiec tutaj system jest troszke inny, mam nadzieje ze testy nie klamia i ze bede szczesliwa mamusia!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na usg. Jest pęcherzyk!! Cieszę się bardzo ale też jestem bardzo zmartwiona :( Jak się okazało to na jajniku mam 4 cm torbiel :( Nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń, gwałtowych ruchów, biegać itp :( Zapomniałam Wam wcześniej napisać, że od wczoraj miałam dziwne kłucia i prawdopodobnie mogą być spowodowane tą torbielą...albo tym, że macica się powiększa... Na kolejne usg idę za 2 tyg. Już w ogóle odechciało mi się chodzenia do pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj rzaba :) Na pewno jesteś w ciąży :) Gratulacje! Też tak miałam na pierwszym teście. Powtórzyłam test za 2 dni i wyszły dwie bardzo wyraźne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do testow to nie ma zasady bo ja pierwszy w dniu spodziewanej @ mialam bladziutka kreske, powtorzylam po 2 dniach i znow blada kreska, po 4 dniach to samo. Jutro tez zrobie i zobacze czy wkoncu sciemnieje bo chce tescik ladny na pamiatke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja dzis powtorzylam tescik i sa mega mocne krechy wkoncu bo przez caly tydzien takie bladziochy byly. Jutro ide na bete i powtorka w srode :) pozdrawiam i buzka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Jeśli chodzi o testy to może liczy się też jakość. Ja pierwszy kupiłam w rossmanie wzięłam jakiś najtańszy, byłam pewna, że i tak będzie negatywny. A tu niespodzianka. Druga kreska ledwo widoczna, ale była. A na ulotce pisało wyraźnie, że oznacza to ciążę nawet jeśli druga kreska jest bardzo słaba. Zaraz potem kupiłam następny, bo nie umiałam uwierzyć, że to prawda. Poszłam do apteki i kupiłam trochę droższy sure check się nazywał. Podobno bardzo dobry. I choć robiłam go późnym popołudniem w jakiś 1 dzień po tym jak miałam dostać okres to druga krecha była mocno widoczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny : ) Jak tam Wam mija niedziela ? Mam nadzieję, że wypoczywacie jak należy :) U mnie w sumie objawy minęły, jedynie zgagę mam, ale da się przeżyć. Noi zajebiste zmienne humorki mam - po prostu czad :classic_cool: Poza tym jakoś leci : ))) Ja miałam dotać okres 1 sierpnia i tego samego dnia z rana zrobiłam test i wyszły mi dwie grube krechy :) Do gina poszłam chyba cztery dni później, widać już było pęcherzyk - miał 6 mm!! Następna wizyta na początku września. Żadnej bety nie robiłam : ) A jak tam z piciem kawy u Was? pijecie? miłej niedzieli :) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za kawą ogólnie nie przepadam, chociaż w pracy zawsze z rana jedną wypiłam. Wiem, że w małych ilościach podobno nie jest szkodliwa w ciąży, ale na szczęście radzę sobie bez niej i nie piję wogóle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie kawy to czytałam trochę w książce o ciąży którą sobie kupiłam. Nie ma potrzeby zupełnego rezygnowania z kawy, ale nie zaleca się więcej niż 1 dziennie a poza tym najlepiej aby była to rozpuszczalna i z mlekiem a nie taka siekiera. Ja właściwie nie jestem uzależniona od kawy ale od czasu do czasu szczególnie do towarzystwa lubię wypic, ale właśnie rozpuszczalną. Tej prawdziwej, jak ją nazywam "błotnej" nie cierpię, już sam zapach mnie odrzuca a więc nie ma problemu. Zrezygnowałam natomiast z Coca Coli, którą uwielbiam, ale wiem, że to też kofeina ana dodatek w niezdrowej postaci :) Tak poza tym to od wczoraj dopadły mnie mdłości - nie wymiotuję ale takie zamulenie mam i jakbym w siebie nie wmuszała to w ogóle chyba bym nie jadła. Pozdrawiam Mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć 🖐️ z miłą chęcią dołączę do sympatycznego grona mamuś kwietniowych. Wystaraliśmy się o drugie dziecko za pierwszym podejściem i już jestem pełna obaw... Chyba jak każda kobieta w ciąży. Najważniejsze jest zdrowie Maluszka. Termin mam na 21 kwietnia. Do lekarza idę dopiero 6 września. Mam pytanie - co łykacie? Kwas foliowy, witaminy ciążowe czy na razie nic? W pierwszej ciąży łykałam witaminki, a teraz coraz więcej negatywnych opinii słyszałam o tych suplementach. No i nie wiem co robić. Mój lekarz zaleca witaminy, ale on jest chyba zbyt zabiegany, aby przemyśleć to gruntownie ;) Mam nadzieję, że miło spędzimy najbliższe miesiące, a może i lata. Aby tak się stało, nie polecam podszywania się na pomarańczowo i używania zaczernionych nicków. Bo jest już mnóstwo topików na kafe, które pięknie się zaczynają, a po miesiącu do trzech, przenoszą się na prywatne zamknięte fora. Bo laski mają wysokie mniemanie o sobie i lubią podkładać innym świnie. Sorry za taki wywód na dzień dobry. Ale ja nie chciałabym nigdzie więcej się przenosić. W zimie będzie tu gwarno :D Pozwoliłam sobie wpisać się do tabelki 🌻 NICK.............WIEK......MIASTO.......TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------- -----------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg...........01.04.2011..... ...2 katalana..........33......Warszawa........04.04.2011..... ...2 ktosia1980........30......Toronto.........04.04.2011..... ...2 Hawa2000..........36......niemcy..........07.04.2011..... ...1 mamusia22.........22......W-Śl............09.04.2011.... ....2 kajusia99.........22......Żywiec..........10.04.2011.... ....? mama_kwietniowka..39......W-w.............10.04.2011..... ...1 brestova..........26......J-bie...........11.04.2011..... ...1 eterno............30......Poznań..........11.04.2011.... ....3 monis24...........24......Śląsk...........11.04.2011... .....2 szpilka85.........25......Konin...........11.04.2011..... ...1 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011..... ...1 justys1818........21......Żywiec..........17.04.2011.... ....1 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 21.04. ........ 2 MagdaK29..........29......Poznań..........??.04.2011.... ....1 Ja na razie czuję się dobrze. W pierwszej ciąży nie miałam mdłości ani zgagi. Teraz tylko czuję, że automatycznie wypycha mi się brzuszek do przodu; co także zauważyłam, chociaż to dopiero pierwszy miesiąc ciąży. Niestety, druga ciąża to nie to samo co pierwsza :D wszystko mam "poluzowane" ;) hehe Pozdrawiam Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. chyba niejasno skleciłam zdanie "nie polecam podszywania się na pomarańczowo i używania zaczernionych nicków." chodziło mi o to, aby używać zalogowanych czarnych nicków, a nie używania pomarańczowych. Ponieważ to zazwyczaj pomarańcze sieją zamęt. OK, kończę już ten smętny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z każdego kalendarza ciążowego wychodzi, że termin porodu mam na 20 kwietnia, a nie 21. Także jak ktoś będzie się dopisywał, to bardzo proszę o korektę :) no a teraz spać :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka witam nowa kolezanke:) ja dzis bylam na becie zeby sprawdzic czy dobrze rosnie, a nastepna w srode. Szkoda ze na wynik musze tak dlugo czekac :( wizyta dopiero 8 wrzesnia ale na szczescie czuje sie dobrze, zdnych dolegliwosci nie mam poza bolem piersi wiec jest ok :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mama
Witajcie. U mnie nadal 9 tydzień leci. Mimo brzydkiej pogody weekend spędziliśmy całkiem miło. Skończyliśmy wszystkie remonty, posprzątałam sobie domek i o dziwo czuję się nadzwyczaj dobrze. Ból głowy jakby ustępował. Mdłości też mniejsze. Jeśli chodzi o witaminy to ja łykam jak na razie tylko kwas foliowy. Jeszcze przez 2 tygodnie zamierzam go brać, a potem kupię już jakieś witaminki. Jeszcze nie wiem jakie, ale coś wybiorę w aptece. Jest tego teraz bardzo dużo. Czekam, aż skończy się gotować zupa i zabieram moją dzieciarnię na spacer. Życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :classic_cool: Ja ogólnie zawsze piłam kawę codziennie, po prostu uwielbiałam jej smak. Teraz już nie mam takiej potrzeby, staram się ograniczać jeśli tylko mogę. W sensie jeśli nie mam wielkiego smaku to nie piję wcale ale jeśli chęć mnie najdzie to piję słabą i z mlekiem : ) Co do witamin to ja nie biorę żadnych, jedynie kwas foliowy :) Moja ginekolog powiedziała, że narazie mam jeść owoce i warzywa a nie pakować w siebie witaminy w pigułkach : ) Więc tak też robię : ) Mnie się kończy 6 tydzień, a zaczyna 7 : ) Ale ten czas szybko leci, prawda? :-) witam też nową mamuśkę : -) miłego dnia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×