Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witam nowe kwietniówki i majówki Judyta gratuluje wyników. Anka1976 też bym na Twoim miejscu nie robiła amniopunkcji i dziwię się, że lekarz w ogóle coś takiego proponował. Odnośnie wózka to też zwróciłabym uwagę na rozmiary gondoli. Moja córeczka urodzona w maju, przejeździła w niej jeszcze prawie całą zimę. Fakt nie jest duża, ale i gondola była dosyć długa. Poza tym co pisała Pijawa pomyśl też ile miejsca masz w bagażniku. Jeżeli dużo nie ma problemu. Jeżeli mało sprawdzaj też wymiary wózka po złożeniu. Niestety ciężko jest znaleźć wózek idealny :) O imionach jeszcze nie myślę. Może jak poznamy płeć. A ja się cieszę, że właściwie prawie wszystko już mam dla dzidzi po mojej córeczce. Jedynie garderobę będę musiała dokupić jeżeli okaże się, że to chłopczyk. Fajnie się kupuje te wszystkie rzeczy dla maleństwa, ale niestety pamiętam ile to wszystko kosztowało. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze coś napiszę:) MagdaK29 gratuluje wyników. Iissaabel moje wyniki poza czerwonymi krwinkami były w normie. Mania a propos imion nie będę się wypowiadać, bo to bardzo indywidualna sprawa:) 123.. mamy ten sam termin:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania487
Hej dziewczyny!! Jak tam dzis samopoczucie u mnie jest ładna pogoda, słoneczko świeci tylko że strasznie zimno, a że ja jestem takim zmarzlakiem małym to nawet w zimowej kurtce mi jest zimno.... Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
cześć koleżanka mi poleciła wózek marki RAF-POL jest wiele typów, są bardzo tanie i dobrej jakości, duzy wybór kolorów :) zreszta same zobaczcie wpiszcie w googlach raf-pol i wskoczy wam artykuły dzieciece z allegro. To sa prosto od producenta w sklepie zapłacicie za niego 2razy tyle. Napiszcie jak wam się podobają, bo ja się zakochałam w limonkowym z pompowanymi kołami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuli no właśnie czerwone mi spadły, reszta oki, czy dostałaś coś na to od lekarza. Ja czekam na wyniki toxo i dopiero się będę konsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś super- jak na razie. Wczoraj w nocy poznawałam tajniki robienia ptysi hahahahahaha. Czasami mam takie przerwy w spaniu jak mnie żołądek boli, wtedy mięta i kuchnia TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
witam kwietnióweczki:)bardzo sie cieszę ze jeteście takiego samego zdania jeśli chodzi o aminiopunkcje.moze pani dr .chciala podwyższyć sobie statystyke,czułam się przypierana do muru a bardzo nie lubie jak ktoś próbuje mnie do czegoś zmusić. a jesli chodzi i pogodę to w bydzi zimno:(zastanawiam się co kupić sobie na zime zeby było cieplutko i obszernie i na całą zimę?jesli chodzi o kurtki i płaszcze dla ciężarówek to nic ciekawego nie widziałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi akurat te wózeczki raf-pol nie podobają się. Zresztą ja szukałam wózka do którego mogę przyczepić fotelik dobrej marki, która ma wszystkie atesty i dobre wyniki w testach zderzeniowych dlatego wybrałam wózek Maxi Cosi Mura z 4 kołami. Przy pierwszym synku miałam wózek duży i potem spacerówki Chicco ale oglądałam ostatnio program że testy fotelika wyszły kiepsko (akurat tu chodziło o konkretny model 9-18kg) ale jakoś nie mam już zaufania do tej firmy. U mnie po wynikach morfologii okazało się, że spadła mi w ciąży hemoglobina (w pierwszej ciąży tez tak miałam). Mam 11,3. Dostałam żelazo w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, ja też za bardzo nie widziałam w sklepach fajnych kurtek / płaszczyków dla ciężarówek. Do grudnia pewnie uda mi się zmieścić w starą kurtkę, a potem to nie wiem, może coś będę pożyczać od rodziny. Ja teraz szukam dzinsów, i też nic nie mogę znaleźć. chyba kupię normalne tylko większe po prostu, będą też na po ciąży. Co do wózków, to strasznie trudny zakup. Dużo dobrego słyszałam np. o graco - że w mieście dobrze się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ciuchy dla ciężarówek, to radziłabym szukać w lumpeksach po prostu. Stwierdziłam że nie ma sensu wyrzucać kasy na coś co potem się pewnie nie przyda. Moja szwagierka pracuje obok takiego sklepu i przyniosła mi wczoraj oryginalne dżinsy dla ciężarnej firmy HM nowiutkie jeszcze z tymi wszystkimi metkami i kartonikami przyszytymi za 25 zł. Tak się składa że widziałam w HM takie same i kosztują 179 żł. Po prostu szok. Wzięłam te dżinsy chociaż jeszcze czas, ale niedługo będą jak znalazł. Wiem, że do tego sklepu co jakiś czas przywożą te spodnie i może kupię za jakiś czas jeszcze z 2 pary. Ale faktycznie przydałaby się jakaś ciepła kurtka albo płaszcz większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja większość ciuchów (oczywiście używanych) ciążowych typu bluzki kupiłam na angielskim ebayu, moja siostra mi je później przysłała z Wlk. Brytanii. Niestety na polskim allegro mało jest ciuchów w moim rozmiarze, kupiłam tylko spodnie nexta 8 (poslkie 36) i okazały się bardzo duże, babcia mi je zwęziła i teraz w nich chodze. Nie mam zamiaru płacić za bluzke 2 razy więcej tylko dlatego że ma napis "ciążowa" i chodzić w niej pół roku. Co do płaszcza, ja akurat mam taki ciepły jesienny typ grzybek na 2 guziczki na piersiach dół jest puszczony i obszerny więc napewno mi się teraz przyda (kupiłam go jeszcze przed ciążą 2 lata temu bo to jest normalny płaszczyk). Co do kurtki będę musiala coś wymyślić bo napewno w moje kurtki zimowe się nie zmieszczę bo wszystkie mam bardzo dopasowane (noszę normalnie rozmiar 34/36).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Kochane Kwietnióweczki proszę trzymajcie kciuki właśnie idę na wizyte, ciekawe co u mojego Maleństwa. Oby było dobrze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewolkus
witam kwietniowie przyszłe mamy ;) Miło będzie do Was dołączyć :) Mam termin na 7.04 jest to moja druga ciąża ale szczerze mówiąc poczatki były fatalne, plamienia, utrata wagi ehhh... ale póki co dzidzia się rozwija prawidłowo a to jest najważniejsze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabel mój lekarz nawet tego nie skomentował. W poprzedniej ciązy też chyba tak miałam, muszę to sprawdzić. Ja mam właśnie wózek trójfunkcyjny Chicco Trio Tour 4, w którym jest fotelik który ma ocenę z testów 4, więc całkiem dobrze. Foteliki maxi cosi są rzeczywiście bardzo często bezpieczne, ale niestety drogie. Tu jest strona z testami fotelików i innymi przydatnymi informacjami na temat fotelików www.fotelik.info/pl/testy/. Też uważam, że strasznie zdzierają na tych ubraniach ciążowych. Tylko dla tego, że są ciążowe są 2 razy droższe. Spodnie mam z poprzedniej ciąży H&M, ale bluzek nie kupowałam typowo ciązowych. Zwykłe, dłuższe tuniki bardzo dobrze się sprawdzają. Gorzej już z kurtką lub płaszczem, ale tym będę się martwić jak już się nie będę mieścić :) Ditta7 spodnie jednak polecałabym typowo ciążowe są dużo wygodniejsze. Anka87 POWODZENIA!!! 26.04.2011 - czekamy na Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwiśka25
witajcie-tak jak niektóre ja posiadam anemie-dostałam Tardyferon w tabletkach-jesli chodzi o wuziu to jak swiat swiatem kupimy juz w 8 mcu-podobaja mi się--http://allegro.pl/nowosc-warrior-tako-fotelik-aukcja-prod-raty-i1244224820.html lub http://allegro.pl/wozek-gleboko-spacerowy-2w1-nowy-baby-ace-folia-i1243335828.html same ocencie-obecnie dla młodszego dzieciaczka miałam NESTOR RAMBLERA na 4 pompowanych kołach i własnie taszczenie go doprowadzało mnie do szału-ja po malutku kompletuje juz wysprawkę gdyz po synku wszystko oddałam dalej-zostały tylko łózeczko i kocyki--wiec i do łózeczka mam-a teraz czaję sie na jakis ładny kosz Mojżesza dla maluszka Do lekarza mam na 22 i troche mnie to martwi bo byłam u ekarza w 12 tygodniu-czyli 11 skonczonym a nie zrobił mi przeziernosci a teraz jak juz pujde to bendzie 16 tydziena 15 skonczony wiec TO CHYBA ZA PUZNO NA PRZEZIERNOSC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
wózek ładny tylko nie czerwony w środku bo to musi byś koszmar dla dziecka. wyobraźcie sobie ze lezycie w miejscu gdzie sciany sa ognisto czerwone przeciez mozna nerwicy dostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katharinak_83
witam dziewczyny od samego ogladania wozkow, ubranek itp to aż głowa boli - wszystko bym kupiła. Mnie dalej męczy przeziębienie mam nadzieję tylko, że to nie jest bardzo niebezpieczne. Odnośnie ciuchów to faktycznie trzeba się przejsc do używanych zwlaszcza po spodnie bo ceny nowych to chyba wzięli z kosmosu. pytanko do anka87 - gdzie planujesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwiśka25
kazdy ma inny gust a o gustach sie nie dyskutuje podobno :-) ale mi wogóle sie nie podoba...brzydka goła rama i ta rączka taka dłłługa cienka ble....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Właśnie niedawno wróciłam do domu...byłam w sklepie z typową odzieżą ciążową! Ceny droższe niż np w h&m!!! tragedia! :/ Kupiłam już na allegro jedne spodnie, używane z h&m, materiałowe czarne i jestem bardzo zadowolona! w b dobrym stanie za 30 zł! szukam jeszcze jakiś fajnych jeansów na zimę. A jeżeli chodzi o wózki to pozytwyne opinie słyszałam o Graco. Często za to widuję chicco i maxi cosi.Na pewno te wózki nie należą do najtańszych wręcz przeciwnie ;) A jaki mi wybierzemy to jeszcze nie mam zielonego pojęcia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chciałam na allegro kupić spodnie, znalazłam sprzedawcę który ma nowe za połowę ceny, ale niestety się zagapiłam i mnie przelicytowali... ech Przezierność robi się pomiędzy 11-14 tygodniem, mnie lekarz wysłał w 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kwietnióweczki:) Wózkowe zakupy to ogromny problem...tak dużo wszystkiego! Córkę wozilam w wózku, który dostaliśmy od znajomych. Przestaliśmy używać i przekazaliśmy dalej, swoją drogą ciekawe ile dzieciaczków do tej pory w nim jeździło:) Wiem jedno - absolutnie muszą być koła pompowane. Podoba mi się maxi cosi Mura3... cena kosmos, ale może uda się kupić używany:) A co odzieży ciążowej, to ja mam problem z kurtką. Wszystkie, które mam są dopasowane...teraz leżę plackiem w domu, ale w końcu trzeba będzie wyjść;) Zaczęłam szukać na necie kurtek lub płaszczy. Dramat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja już po usg - wyniki w porządku, wszystko w normie, nt - 1.1. Wynik z krwi dopiero za tydzień odbiorę. Okazało się, że maluszek musi mieć grupę krwi z rh+ po tatusiu, bo pojawiły sie u mnie przeciwciała - ja mam B (rh-). ale jakoś sie tym specjalnie nie martwię. Szkoda tylko, że to jedno ze wskazań do cc, a ja chciałam naturalnie. Czuję sie jeszcze dość kiepsko (ciągle te mdłości), więc nie rozglądam się za ciuszkami, wózkami itd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka b fajny wózio! :) Cena nóweczki też fajna ;) Ja też mam wszystkie kurki, płaszcze raczej dopasowane...i też muszę już szukać.. wiolonczela to dobrze, ze wszyskie wyniki w porządku! ja też mam rh - a mąż +. W piatek idę sprawdzic czy nie wytworzyły się przeciwciała...hmm pierwsze słyszę, że to jest wskazaniem do cc. Widocznie nie jestem doczytana w tym temacie ;) Mnie właśnie chwilę temu jakieś mdłości dopadły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka 77 Mi też podobają się maxi cosi mura 3 ale niestety u mnie na osiedlu pełno schodów i podjazdów więc kupuję opcję z 4 kołami. Fotelik samochodowy już mam maxi cosi cabrio - mam nadzieje ze bede miec dziewczynke bo fotelik jest rózowy w kwiatuszki jak bedzie chlopczyk to ten sprzedam a kupie drugi lub juz w komplecie z wozkiem. Zreszta wozek bede kupowac tak kolo marca - początek kwietnia zeby miec jak najdluzej gwarancje i nie zajmowal mi miejsca w domu. mamuli Foetliki chicco sa naprawdę swietne, tylko kilka miesiecy temu pokazywali na tvn turbo program o fotelikach i jeden fotelik chicco nie pamietam dokladnie ktory model,ale taki ktory jest w formie fotela z wlasnymi pasami przy zderzeniu te pasy nie dosc ze nie trzymaly dziecka to wyrywaly sie z fotela. Strasznie to wygladalo. Wiem ze mieli je wycofac, w krajach unii juz ich nie da sie kupic ale w Polsce nadal są. Co do wozkow mialam i bylam zadowolona :) Malwiśka25 Możesz iść prywatnie na usg i zrobic tylko przeziernosć. Ja tam miałam zrobić (u mnie jest jeden gabinet zajmujacyu sie tylko usg 2d i 3d) ale akurat na wizycie ginekolog mi zrobil wiec narazie na usg sie nie wybieram.Aha za wizyte z usg place 80 zł (w tym wlasnie byla robiona przezierność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wśród czynników będących wskazaniem do cc wymienia się również konflikt serologiczny. Tak usłyszałam od swojego lekarza. Jestem w pierwszej ciąży i ryzyko konfliktu jest niewielkie bo do reakcji obronnej dochodzi najczęściej dopiero w wyniku krwawego porodu. Tylko, że w moim przypadku wskazań do cc jest więcej. Mam dosyć dużą wadę wzroku, a 3 lata temu miałam zabieg usunięcia przegrody pochwy, która uniemozliwiała zajście w ciążę. Tak więc mój maluszek to cud. Przegroda była gruba a miejsce szwu czuję do dzisiaj. W trakcie porodu naturalnego mogłoby dojść do pęknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka 25 - niestety po 14 tygodniu trudniej jest zmierzyć przezierność a prawdopodobieństwo uzyskania pomiaru spada do 90%. Powinna być ona wykonana przez odpowiednio wyszkolonego lekarza i na wysokiej klasy sprzęcie - a nie każdy ginekolog ma taki sprzet i uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
wiosenna mama...25......Małopolska......23.03.....3 ORLLA................29......Belfast..........23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka....30.03, 01.04...2 (1 to mój Aniołek) mania487 .........18.......Morąg............01.04....1 Judyta10..........28......Szczecin..........01.04..... katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2< br /> minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 aaaaaaanula83...27.......Sokołów.........04.04......1 Martka77..........32......Wrocław.........04.04.....2 paula8122......... .29.......Warszawa.....04.04......1 K_inka_..............30......Poznań.........04.04... ..2 basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1 iissaabel.............33.......Radom..........07.04.. ...1(4 Aniołki) mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........10.04.....1 mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 anitka75............35......podkarpackie...12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04..... 1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze...........14.04.....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 3 ( 1 Aniołek) MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 123111213...........30......Warszawa........26.04......1< br /> hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....1 katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2 katharinak_83 ja zamierzam rodzić w szpitalu na ujastku. Chodzę prywatnie do zastępcy ordynatora właśnie z temtego szpitala. A Ty gdzie zamierzasz rodzić?? Podaje moje gg jesli masz ochotę popisać odezwij się 2321475

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Aha :) jestem po wizycie i jestem bardzo szczęśliwa moje maleństwo żyje co najważniejsze i bardzo dobrze się rozwija oby tak dalej!!Dostałam magnez, żelazo, witaminki i jeszcze 1 opakowanie duphastonu wizyte mam 26 października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki!!! Witam nowe kwietnióweczki :) Ja już na szczęście wykurowana, tylko lekki kaszel został. Moja ciąża jakaś dziwna, bo to początek 15 tygodnia, a mnie dopiero zaczęły cycki boleć :P Większości ta dolegliwość ustępuje, a mi się zaczyna. Ale cieszę się, bo przy okazji trochę urosną :) Wiolonczela, ja tez zagrożona konfliktem, w tym miesiącu muszę sprawdzić przeciwciała. To moja druga ciąża, a córcia ma po mnie grupę A rh-, ciekawe jak będzie tym razem. Co do wózka, to mam po córce X-landera XA i jestem z niego zadowolona, skrętny, wygodny, super się prowadzi po leśnych ścieżkach, jedyny minus to waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×