Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

kochane w tym szczegolnym dniu zyczę Wam spelnienia marzen, spokoju ducha, i zeby nasze pociechy te narodzone i te wyczekiwane mialy sie dobrze i kazdego dnia swiadczyly swoim istnieniem ze na tym świecie jednak cuda sie zdarzaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny i brzuszki! Życzę nam wszystkim przede wszystkim spokoju, beztroski i oczywiście zdrówka dla każdego maleństwa, każdej mamy i reszty naszych rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Wam Kwietnióweczki zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego dla Waszych Maluszków i całych rodzinek:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt. Rodzinnych spotkań i wspaniałej atmosfery z najbliższymi. Oby te Święta dały Wam dużo radości i nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zyczymy wam zdrowych szczesliwych i pogodnych swiat:) aby wasze malenstwa w brzusiach sie slicznie i prawidlowo rozwijaly:) jestem juz po wigilii:) i malutka szaleje juz:) buziaki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane zdrowych, pogodnych świąt w rodzinnym gronie oraz samych radosci i sukcesów, a i zdrowych i bardzo garzecznych dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja u rodzicców więc z netem gorzej. Tak szybko piszecie, że mam sporo zaległości. Jednak z okazji Świąt życzę Wam i Waszym najbliższym dużo szczęścia pomyślnośći i spokoju, pociechy z Waszych dzieciątek tych, które są na świecie i z tych, które się już niedługo pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W te święta magiczne, życzenia ślę liczne. Pachnących jodełek z ogromem światełek. Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka. Prezentów pod choinką od Mikołaja z wesołą minką Ciepła rodzinnego w Dzień Narodzenia Pańskiego. Dużo jedzenia na stole, NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ WESOŁE!!! Do wszystkich tych które spędzają Święta bez drugiej polowy..my jesteśmy małżeństwem od 4,5 roku,wczoraj spędziliśmy razem pierwsza wspólna Wigilie.Maz zawsze miał jakiś dyżur,wiec spędzałam Wigilie u rodziców.W zeszłym roku w ogóle byłam sama(mieszkamy 400 km od rodziny,mąż miał znowu dyżur,po czyli 25.12 jechaliśmy dopiero do rodziny).W tym roku znowu nie mogliśmy być z rodzina.Maz chciał dyżur ewentualnie 26,wtedy moglibyśmy na święta być z rodzicami i na 26 wrócić.Niestety dziś siedzi w pracy ,wiec z wyjazdu nici.Tak to niestety bywa.Juz się do tego przyzwyczaiłam.Takie jest dorosłe życie i nic na to nie poradzimy.Zawsze staram cieszyć się tym co mam.Jutro znowu będziemy leniuchować razem.A co do konfliktów damsko-męskich zawsze mowie "nie wymagaj od faceta skomplikowanych procesów myślowych".Do nich trzeba mówić prostym językiem i nie więcej jak 2 prośby czy polecenia na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z poprzedniczką w zeszłe święta ja nie mogłam z nim ich spędzić a w tym roku on a kwietniowe święta zapowiada się że spędzę w szpitalu:( a faceci to nasze duże dzieci które kochamy ale nie można za wiele wymagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
hej. chciałabym się dowiedzieć jakie rzeczy bierzecie do szpitalnej torby,takiej co w nagłych wypadkach trzeba mieć oraz już gotową na poród? bardzo dziękuję za odpowiedzi ,z góry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane ja wiem ze to juz prawie po swietach ale zycze wam wszystkiego co najlepsze spokoju przede wszystkim i zdrówka a reszta sie ułozy . pozdróweczka i trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniolek99 - szczerze to ja nie mam pojecia, nawet o tym nie myslalam, moze zaczne na poczatku kwietnia. Przed pierwszym porodem kiedy mialam zaplanowana cesarke (2dni przed terminem) to nie mialam nic spakowanego (nawet nie bralam pod uwage mysli ze moge zaczac rodzic wczesniej sn). Torbe przygotowalam sobie wieczorem przed pojsciem do szpitala i to chyba tylko takie najpotrzebniejsze rzeczy typu szlafrok, pizama, pieluszki itp. Ubranka mąż mi przywiozl jak sie Maleństwo urodzilo - teraz musze sie bardziej przygotowac ale tak jak pisalam jeszcze o tym nie mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już byłam w szpitalu i mam odłożone 2 koszulki skarpetki i bieliznę szlafrok szczoteczkę ręcznik i kapcie żeby nikt nie musiał szukać a torbę do porodu przygotuje przed Wielkanocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taka małą listę ze szpitala,co należny zabrać(tylko jeśli chodzi o dokumenty to może to inaczej w Polsce wyglądać) -ubezpieczenie -dowód osobisty -karta ciąży -świadectwo zawarcia małżeństwa,w przypadku niezamężnych własne świadectwo urodzenia Dla nas -kosmetyki do mycia -4 ręczniki -2 staniki do karmienia -4 koszule nocne -2 pary skarpetek -kapcie -szlafrok -klapki pod prysznic -lekkie ubranie do gimnastyki porannej -2-4 par majtek jednorazowych poporodowych + wkładki Dla dziecka -nosidełko -kocyk -1 komplet ubrania do wyjścia ze szpitala -pajacyk,sweterek,koszulka(wszystko po 1 sztuce,czasem szpitale ubierają dzieci w swoje ciuszki) -2 pieluchy -1 mala chusta do wycierania buzi itp. przy czym zaznaczam każdy szpital ma u nas trochę inne wymagania,a co do ręczników i liczby koszul to po prostu nie wiadomo ile będzie się z nas lalo po fakcie. Musze przyznać ,ze robiliśmy dziś duże zakupy (przez internet)na wyprawkę.Bardzo długo praktycznie nic nie kupowałam,bo...Ale jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam kupować ciuszki.Dziś zaglądaliśmy ile kosztują wózki i foteliki dla dzieci.Nie wiem czy to na koniec roku czy wchodzi od 2011 nowa kolekcja ,ale to co chciałam było sporo po przeceniane.Zamówiliśmy fotelik maxi cosi pebble z podkładką family fix(to akurat było dawno postanowione,maja najlepsze oceny w testach,a podkładkę można potem użyć dla większych dzieci).Wózek maxi cosi mura 4(wiem ze są trochę przyciężkawe,ale porządne no i był spoooory rabat).Zamówiliśmy tez łóżeczko Babybay.Łóżeczko jest rewelacyjne,bo wiemy ,ze mała będzie z nami spać w sypialni,a to się przyczepia do łózka rodziców.Dziecko śpi z rodzicami,ale bezpiecznie w swoim łóżeczko,bez stresu,ze zgniotę dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taka małą listę ze szpitala,co należny zabrać(tylko jeśli chodzi o dokumenty to może to inaczej w Polsce wyglądać) -ubezpieczenie -dowód osobisty -karta ciąży -świadectwo zawarcia małżeństwa,w przypadku niezamężnych własne świadectwo urodzenia Dla nas -kosmetyki do mycia -4 ręczniki -2 staniki do karmienia -4 koszule nocne -2 pary skarpetek -kapcie -szlafrok -klapki pod prysznic -lekkie ubranie do gimnastyki porannej -2-4 par majtek jednorazowych poporodowych + wkładki Dla dziecka -nosidełko -kocyk -1 komplet ubrania do wyjścia ze szpitala -pajacyk,sweterek,koszulka(wszystko po 1 sztuce,czasem szpitale ubierają dzieci w swoje ciuszki) -2 pieluchy -1 mala chusta do wycierania buzi itp. przy czym zaznaczam każdy szpital ma u nas trochę inne wymagania,a co do ręczników i liczby koszul to po prostu nie wiadomo ile będzie się z nas lalo po fakcie. Musze przyznać ,ze robiliśmy dziś duże zakupy (przez internet)na wyprawkę.Bardzo długo praktycznie nic nie kupowałam,bo...Ale jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam kupować ciuszki.Dziś zaglądaliśmy ile kosztują wózki i foteliki dla dzieci.Nie wiem czy to na koniec roku czy wchodzi od 2011 nowa kolekcja ,ale to co chciałam było sporo po przeceniane.Zamówiliśmy fotelik maxi cosi pebble z podkładką family fix(to akurat było dawno postanowione,maja najlepsze oceny w testach,a podkładkę można potem użyć dla większych dzieci).Wózek maxi cosi mura 4(wiem ze są trochę przyciężkawe,ale porządne no i był spoooory rabat).Zamówiliśmy tez łóżeczko Babybay.Łóżeczko jest rewelacyjne,bo wiemy ,ze mała będzie z nami spać w sypialni,a to się przyczepia do łózka rodziców.Dziecko śpi z rodzicami,ale bezpiecznie w swoim łóżeczko,bez stresu,ze zgniotę dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 208
co jest bezpieczniejsze dla dziecka ?czy poród naturalny czy cc? ja się boje naturalnego i szczególnie że ponoć w moim szpitalu nie dostanę znieczulenia przy naturalnym .na samą myśl tego bólu jaki to jest mnie paraliżuje,chociaż jeszcze nigdy nie rodziłam to się nasłuchałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia ja przy pierwszym porodzie miałam dokładnie taki sam problem jak Ty. Szpital nie oferował znieczuleń, a ja panicznie boję sie bólu - zresztą nie widzę sensu cierpienia. Załatwiłam sobie cesarkę. I cc i sn niesię za sobą zagrożenia dla dziecka jak i dla matki, ale skoro mam wybór to biorę też pod uwagę własną wygodę i psychikę (bałabym się że ból porodowy mnie "złamie" a opowieści że po bólu mamy nagrodę jaką jest dziecko absolutnie do mnie nie przemawiają, bo taka samą nagrodę "dostaję" kiedy mogę nie cierpieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B ja jestem tego samego zdania co ty i moze nie chodzi o to ze panicznie boje sie bólu bardziej boje sie porozrywnia otem probemów z seksem plastyki krocza i innych a nie prawda jest ze po cesarce gorzej sie do siebie dochodzi ja jestem tego zywym przykładem ze szybciej doszłąm do siebie po cesarce niz moje znajome po ciezkim porodzie naturalnym i kazda kobieta powinna miec mozliwosc decydowania jak chce rodzic jesli mamy teraz taka mozliwosc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie poświątecznie! Jak tam zdrówko? Ja się czuję objedzona, pomimo tego że naprawdę pilnowałam się żeby nie jeść dużo! aż boję się wejść dzisiaj na wagę, jak nic z kilogram lub dwa do przodu! Piątkowe mierzenie brzuszka może być rekordowe pod względem przyrostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po świętach:):))ja w wigilie wylądowałam w szpitalu bo dopadła mnie paskudna rwa kulszowa,nie mogłam się ruszyć.dostałam kroplówkę z pyralgny i mam brac paracetamol i wszystko.utknęłam w domu-mogę przemiescić się tylko w obrębie mieszkania czesto muszę odpoczywać.ale tyle w tym dobrego że podłączyli mnie na izbie przyjęć do ktg i pani dr stwierdziła ze jest rewelacyjne:)bardzo się ucieszyłam. a dzis byliśmy odebrać zamówiony wózek-wiem że nie wszystkim się podoba ale ja jestem zachwycona.jeśli chodzi o poród-ja mam zaświadczenie o przeciwskazaniach do porodu sn i baardzo się z tego cieszę.-nigdy nie wiadomo co się stanie i jak będzie przebiegał poród sn,wszystko może się zdarzyć i to mnie przeraża.w cc podoba mi się to ze mniej więcej wiem czego mam się spodziewać,jak to będzie przebiegać ile czasu to zajmnie i co będzie potem.więc bardzo się ciesze z cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po Świetach :) Ja też czuję się mega objedzona, a wciągu tych 3 dni przybyło mi 0,6 kg. Byłam dzisiaj u lekarza, bo całe Święta męczył mnie kaszel i katar, ale na szczęście to nie oskrzela. Dostałam syrop i pastylki do ssania i na razie tyle. No i oczywiście zalecenie spędzenia Sylwestra w domu :) w sumie i tak mieliśmy żadnych planów na tę noc. Anka napisz proszę, jaki kupiliście wózek? Ja nadal mam problem z wyborem wózka :( jakie są lepsze koła pompowane czy piankowe? Od wielu osób słyszałam, że piankowe są niezawodne, a pompowane ciągle trzeba dopompowywać, że często się przebijają itp. Już sama nie wiem... Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdz na stronkę www.roan.pl kupiłam model marita ma dobre opinie w necie popytałam znajome młode mamy i wózek ten spełnia wszystkie wymagania.za cały komplet zapłaciliśmy 1480 zł-głęboki spacerówka ,nosidełko plus folia.wybrałam nr 961 chyba taki z czerwonym kwiatkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka - z piankowymi kołami wózki są lżejsze, ale na pewno jest gorsza amortyzacja, więc po mieście się nadają ale "w teren" - do lasu itp już znacznie gorzej. Dodatkowa zaleta piankowych kół - nie przebijesz opony. Widziałam też modele mieszane - tzn. tylne koła pompowane, przednie skrętne piankowe (przednie skrętne mogą być też pompowane, to wszystko zależy od modelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlop ja chyba będę rodzic w Niemczech i aż mnie zamurowało że tyle formalności muszę załatwić a jak myślicie lepiej dla dziecka paszport czy dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!! Po świętach czuje się jak wielka słonica, tak się objadłam że szok. no ale inaczej się nie dało, każdy tyle smakołyków na stole stawiał. Muszę się przyznać że zrobiliśmy sobie z moim mężusiem wyjątkowy prezent, wózek:):) zdecydowaliśmy się na x landera XQ i wydaje w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik ja tak samo starsznie sie boje porozrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×