Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

A moja linea negra zaczyna sie już pod biustem i idzie do samego dołu, na szczescie jest cieniutka.. mam nadzieje że szybko zniknie po porodzie i nie bede chodzić taka "przepołowiona" . Co do imon to moja siostra 32 lata, ma na imie weronika julia - kiedy była mała oba imiona były naprawdę żadkie.. i oczywiscie była przezywana że "weronika w majtki sika".. ale przecież takie przezwiska to u dzieci normalne. Ja miałam bardzo popularne wtedy imie - Ewa (dzis prawie nie spotykane u dziewczynek) i tez wiecznie słyszałam że "spadłam z drzewa na kamyczki i potluklam cycki" ... jakoś żadnej z nas nie musieli rodzice z tego powodu na terapie wysyłać. A siostra to nawet dumna była że ma takie oryginalne imie. Swojego synka nazwała Leon - mały ma 3 latka, rozwija sie prawidłowo dzieci go nie przesladują i w ogóle żadnego problemu z tym imieniem nie ma. Tylko jego "dziewczyna" Lena woła na niego "Lenon" bo jej sie z własnym imieniem kojarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze byłam ANKA SKAKANKA która też spadła na kamyczki i potłukła sobie cycki...a myślałam że mam takie pospolite imię. Fakt jest taki że dzieci były, są i będę wredne dla innych i nic tego nie zmieni...zawsze znajdą na innych przezwiska i wyzwiska, poczynając od wyśmiewania się z imienia, ubrania a kończąc na tym kto co dostał na urodziny nie mówiąc o komunii. wiosenna mamo - fajny traf u ciebie w rodzinie z linią, u mnie w rodzinie już się nie sprawdziła - linie miałam z Kacprem i teraz z Malutka :) Licealne ciąże wciągają...nie widziałamco prawda wszystkich odcinków ale wiem o co chodzi więc czasami oglądam dalsze losy mamusiek. Evvvve - u mnie linia też zaczyna się już pod biustem. Od biustu do pępka jest cieniutka ale widoczna a już od pępka do spojenia łonowego gruba i ciemna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta! Każdemu dogodzić nie można, a nawet nie trzeba. Każdy daje dziecku na imię tak, jak mu się podoba, i nikomu nic do tego. Gdyby każda z nas miała na imię Małgosia czy Dominika (przypadkowo wybrane), a każdy facet byłby Marcin, czy Piotr to byłoby nieco zbyt nudno. Nie wiem tylko po co i na jaką cholerę ktoś stara się tym dzieciom „pomóc? Czy one naprawdę potrzebują pomocy? Jestem przekonana, że nastawienie dzieci w przedszkolu do innych imiona wynika z niedojrzałości ich rodziców. Bo skąd dziecko ma wiedzieć, że takie imię jest mniej spotykane, a inne częściej? Oczywiście, wszystko dzieci wynoszą z domu, więc może nam tylko być żal ich rodziców, które tylko odważnie potrafią w domu gadać, czy na pomarańczowo pisać. Ja też planuję dać synowi na imię wyjątkowo, i już spotykam się z dziwnymi minami, rymowaniem imion, itd. Ale i tak jak będzie syn, to wybrane przez nas imię dostanie. To nasza sprawa, i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam powiedziec, ze imię Ruben nie ja wymyslilam :P tylko Lea, żona Jakuba, 4 tys. lat temu. Ja je mojemu Synowi nadalam, bo uważam, ze jest piekne - z pewnoscią piekne ma znaczenie, w szczegolnosci w polaczeniu z drugim imieniem - Jan, Ruben Jan - Oto Syn, Bóg jest laskawy poza tym, to szanowna pomarańczka nie wie, ze nie wypada krytykować imienia juz nadanego? propozycje jeszcze ewentualnie, ale nadanego imienia nie, jak i nazwiska :P z tego wlasnie powodu nie mowilam nikomu przed porodem, jak mój Syn bedzie mial na imie, teraz również. Bo ja uważam, ze jest piekne, z piekna tradycją, znaczeniem, brzmieniem. A jak ktoś woli nie wiem... przykladowo "Dżastin" - nie mój cyrk i malpy nie moje. Ostatnio slyszalam, że rodzice nazwali Syna Mściwoj. I co, zle bo Słowianskie? Może mi nie odpowiadać, ale co mi do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o linie - tylko sie cieszyc, jak jej nie ma... po porodzie przez dlugi czas nosilam tę nieladna, ciemna pręgę. Skora sie kurczy, a linia jeszcze ciemnieje, wokół pępka to wygladalo, jakbym miala tam brudne. I nawet jak już mialam ładny, plaski brzuszek, to nie nosilam krotkich koszulek, bo mi zwyczajnie było wstyd. po pol roku gdzieś zniknela. Teraz widze, ze jest znów - tym razem dluższa, tez aż pod biust siega. a depilacja bikini... lusterko i maszynka elektryczna. inaczej bym nie dala rady. i tak ledwo-ledwo sie udaje. w zeszlej ciązy maz mnie golil, ale jednak wole sama. poki daje rade, to nie oddam mu tej fuchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja "rosnę" systematycznie od kilku tygodni i trochę już się uzbierało. kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........29............................7........ ... ................90 Anitka75...........29............................15..... ....................103 aaaaaaanula83....31............................10,5...... .................100 awa666............28.............................9....... ....................102 ditta...............29..............................6.... ........................92 hanio.k............27+3............................7,5... .....................88 iissaabel..........30...............................13... ... ....................... jeloonka..........29+5.........................9,5....... .. ............... 95 mamuli.............27............................6,5..... .. .....................92 Martka77..........30+6........................10,5....... ................105 Mikołajka83......................................7,5.... ....................96 mojmaluszek.....28...............................9....... ..................110 pijawa2............28+5...........................7...... ....................93 A_B.................28+6...........................8..... .....................92 calvadoss.........27...........................15..... ......................... Viki_58a..........28............................10........ .....................95 MagdaK29........26+6.........................10.......... .................95 lolita1980........28.............................11.... ....................112 żaka_86.........27+6..........................9,5.......... .................95 limonkowa........29+4..........................4,1....... ....................84 mausi86...........26.............................8....... ......................102 wiosenna mama...32...........................1,7 kg.........................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie dziewczyny, którym coś dolega- trzymajcie się.Jeszcze kilka tygodni i będzie można się odstresować. Ja też mam cieniutką linię sięgającą prawie do piersi:). Jeśli chodzi o laktatory to ostatnio na szkole rodzenia położna doradzała żeby nie kupować przed porodem jeśli zamierza się być cały czas z dzieckiem przez pierwsze miesiące. Ona niedawno urodziła synka i podobno tak ładnie ssał, że nie było takiej potrzeby a poza tym jeśli to ma być sporadyczne odciąganie pokarmu to wystarczy laktator ręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo mogę do Was dołączyć? mam 23 lata (no jeszcze przez 2 dni mam 22) i moja kochana córcia początkowo miała się urodzić 01.04.11 ale teraz wyszło, że jednak 22.03.11. Co do imion, o których rozmawiałyście to uważam, że każdy ma prawo wybrać dla swojego dziecka takie imię jakie mu się podoba i tyle. Ja poszukując imienia dla małej chciałam poczatkowo Zuzię, ale póxniej stwierdziłam, że za popularne. co do tej kreski na brzuchu ja mam ale taką cienką i ledwo widoczną, no chyba że się jeszcze pojawi. Ale bardziej od kreski martwi mnie wystający pępek ... jak mi się to strasznie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie laktatorów to ja właśnie też dużo o tym czytałam bo chciałam elektryczny ale one podobno ranią sutki i brodawki i do tego kosztują kupe kasy. I chyba zdecyduję się własnie na ręczny z aventu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abysa witaj:) Ja też mam wystający pępek:) W poprzedniej ciąży też miałam i mogę Cię zapewnić, że calkowicie wrócił na swoje miejsce. Co do imienia jestem zwolenniczką tradycyjnych imion. Najważniejsze, aby nam się podobało i ładnie komponowało się z nazwiskiem. Na szczęście to rodzice o tym decydują i opinie sąsiadek, cioć czy dziadków nie powinny być decydujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany mamuśki ale się rozpisałyście! :> Olać pomarańcze! Byłam na usg, z sercem wszystko w porządku. Ufff. Mam tzw. krążenie hiperkinetyczne. U mnie rozstępów na razie brak, linia jest lekko widoczna, pępek trochę wystaje i wygląda śmiesznie ;) Witaj abyssa88 :) Rany ale mój maluch teraz szaleje...cały brzuch mi faluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trtr
Dziewczyny, może Wam się przyda:) Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 22 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach. To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...:) 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny kochane!!!! dziś się załamałam!! odkryłam że pojawiły się u mnie na brzuchu rozstępy:(:(:(:( jestem załamana a co do linii to też mam przez caluuuutki brzuch do samego dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interpretacja siatki centylowej nie do końca mi się podobała. Skopiowałam bez dokładnego przeczytania. Tu jest to lepiej wyjaśnione: Jeżeli masa ciała dziecka jest na poziomie 50 centyla oznacza to, że 50% rówieśników jest szczuplejszych, a 50 % jest cięższych, natomiast jeżeli parametry te są na poziomie 10 centyla, oznacza to, że 10% dzieci jest szczuplejszych, a 90% jest cięższych od badanego dziecka w danym wieku. * niedobór masy ciała lub wysokości - pomiędzy 10 a 3 centylem * nadwaga - pomiędzy 90 a 97 centylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan nie załamuj się. Dbaj o brzuszek cały czas, a te rozstępy ktore się pojawiły powinny po ciąży z biegiem zblednąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co stosujecie na rozstępy? ja od początku ciąży używam oliwki a od jakichś 2 m-cy kupiłam taki olejek na rozstępy z eucerin-u. Drogi jak cholera (ok 50zł) ale za to baaardzo wydajny i do tego o niebo lepszy od oliwki - nie pozostawi aż tak tłustego filtra na skórze więc spokojnie można się nim smarować też rano pod ubranie. a co do tych centyli... mój aniołek w30 tyg ważyła 1615 i mój gino powiedział że to tak normalnie ani dużo ani mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli zgadza się z tym co w tabeli. U mnie 30+5 waga 1800 - też średnio:) NA rozstępy używam niezmiennie kremu fissan. Rozstępów brak - więc nie zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluch w 22 tyg ważył 495g. Zobaczymy ile będzie w poniedziałek :) Ja od początku używałam Mustelę (drogi ale bardzo wydajny) a od miesiąca Fissan. Już nawet nie przeszkadza mi jego zapach i konsystencja :) Życzę miłej i przespanej nocki kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie wiem ile moje dziecie waży,ale mam nadzieje,że nie będzie duże,lepiej chyba rodzić drobniejszą kruszynkę ? Mam za to kreski na brzuchu... nie wiem czym są spowodowane. Teraz synek boxuje mnie w brzuchu po obu stronach :D chyba mu ciasno :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Różyczka_, jak znajdziesz chwilkę to wykop tabelkę, w której wpisujemy kilka danych o sobie i jak masz ochotę się przyłączyć do tabelki pomiarowej i chwalić się cotygodniowym rozmiarem brzuszka to też zapraszam :) Zwróć tylko uwagę, by obie tabelki były skopiowane możliwie z ostatnich stron, bo te są najbardziej aktualne. Tabelka pomiarowa pałęta się kilka stron wcześniej, tej z danymi musisz poszukać troszkę głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę pomiarową masz nawet na tej stronce, Viki58a wstawiła najbardziej aktualną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Julka nie jest wymiarowa a jest sporo większa niż powinna a kreskę na brzuchu mam z leną też miałam traktuje to jak normę po urodzeniu sama znikła a żaka jak chcesz rodzić w gdańsku to laktator obowiązkowo musi być położne zwracają na to uwagę i to raczej w każdym szpitalu gdańskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U mnie ostatnio pełno emocji i wrażeń. Wczoraj byłam w szpitalu na izbie przyjęć, ale na razie puścili mnie do domu. Zrobili KTG, USG szyjki. Stan do obserwacji, bezwzględnie muszę leżeć. Dostałam też zastrzyk w pupę, yyyyyyyy to boli! Na razie biorę fenoterol (też się po tym trzęsę, masakra), luteinę, nospę forte. Mam nadzieję że to wystarczy i dzidzia jeszcze posiedzi w brzuszku. Dziękuję za wsparcie! Co do imion - wg mnie wyobraźnia dzieci jest tak duża że do każdego można wymyślić przezwisko, rymowankę, więc w ogóle się tym nie ma co przejmować. Ja osobiście zwracam uwagę żeby nie gryzło się z nazwiskiem i tyle. Rodzice muszą zdecydować sami, a czasem i to trudne, bo 2 osoby to dwa zdania :)) Jeloonka - fajne te szkolenia. W warszawie było w listopadzie. Mam nadzieję że mój stan pozwoli mi na pójście na zajęcia do szkoły rodzenia o pielęgnacji noworodka. Wiosenna mamo - a ile ma Twoja szyjka? Piszesz że zostały marne strzępy... Na szczęście Ty jesteś najbardziej zaawansowana z nas, więc zostało Ci już naprawdę niewiele... No i gratuluję córeczki, w końcu wiadomo na pewno :) Butelki Avent nie pasują do Tomee Tippee. Ja mam akurat 3 butelki Avent a laktator ręczny Tomee Tippee, ale laktator ma w zestawie butelkę, a w razie konieczności użycia drugiej można zawsze przelać. Ja zecydowałam się od razu na laktator ręczny bo nie są drogie, a może się przydać już w szpitalu do pobudzenia laktacji. Potem myślę też się przyda, no ale każda musi zdecydować indywidualnie. Koszt na allegro na pewno dużo mniejszy niż w sklepach (trzeba zwracać uwagę co dokładnie jest w opisie aukcji, bo nie wszyscy sprzedawcy dają gwaracnję). Basik - ja uczulenia nie mam. Może spytaj gina czy możesz brać wapno? Wiem że w takich sytuacjach odsyłają do dermatologa, ale ponoć ciężko trafić na dobrego. Mam nadzieję że jeśli Ciebie odeślą to nie dotknie Cie ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch i biust smaruję od początku kremem Mustela, na razie działa, więc nie zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też brak rozstępów (odpukać!) używam kremu Gerber - w aptece około 25 zł a fajnie sie rosmarowuje i pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny i pozdrawiam nowe kwietniówki.ja też nie mam tej ciemnej linii ale jakoś mnie to nie martwi,cieszę się że nie mam jeszcze rozstępów,kończę 30tc może sie uchowam a jak już sie pojawią to może nie az tak dużo?do tej pory używałam kremu pharmaceris,a teraz kupiłam perfecta mama-ładnie pachnie,szybko się wchłania.oliwki nie lubię i nie smaruje się nią-wlewam zawsze troszkę do kąpieli zeby skóra się nawilżyła.generalnie czuję się ok,ale strasznie szybko się męczę-zawsze byłam w ruchu a teraz wszędzie mi za daleko,zaraz sapię jak parowóz,już nie mogę sie doczekać,marzę żeby już mieć małą po tej stronie brzucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×