Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

lolita - tak, maluszek spi bez podusi, na samym przescieradelku. ja podkladalam pieluszke pod buzie, wtedy w razie ulania wystarczylo zmienic pieluszke, a przescieradelko czyste. No i na poczatku spal w rozku, a potem spiworki (i tak do dzis, a ma juz 2,5 roku i bez spiworka spac nie chce - lubi to!) oliwka, ja kupowalam tutaj, ale nie wiem ,czy ma wszystko co chcesz: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16902622http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16902622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny :) widzę że tu poruszacie taki sam temat jak na wizażu u mam marcowo-kwietniowych :) oliwka86 - r_p77 i rodzyneczki, zobacz sobie, bo są sprawdzeni i fajne rzeczy mają :) tak btw. to jakby mi któraś kliknęła to byłabym wdzięczna bardzo bardzo bardzooo :) http://obsessive.o2.pl/zgloszenie,114,avikusia.html aha i mam jeszcze pytanie.. ile przeciętnie takie nowe łóżeczko musi się wietrzyć? bo w pon. jedziemy po nie i narazie będzie stało u mnie w domu, bo na mieszkaniu jeszcze remont pokoiku dla Amelii czeka, no ale tak orientacyjnie chciałabym wiedzieć kiedy najlepiej je złożyć, żebyśmy ze wszystkim zdążyli.. bo tak na ostatnią chwile to wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolita ja tak jak Hanio podkładałam pod buzię pieluszkę, mięciutką flanelową. Zdarzało się, że brałam małą rano do swojego łóżka, jak M wychodził do pracy, wtedy układałam ją cała na jego poduszce i przykrywałam kocykiem. Nakarmiona, przewinięta potrafiła tak spać do 10, a ja z nią:) Polecam Wam fajny sklep internetowy babystyle.pl - ceny ok i wybór duży. Zbieram się dziewczynki na usg. Wpadnę wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B powiem Ci szczerze ze bardzo zaciekawił mnie ten leżaczek-bo słodko Twój Kacperek sie na nim prezentuje-ahh juz sie nie moge doczekać takiego słodkiego bobaska..... mój maluszek-w marcu kończy 2 latka- chodzi i pokazuje ze mama ma w brzuchu-Atan-Natan jeszcze nie umie dokładnie wypowiedzieć--ale Alan to woła w 100% wyrażnie zwłaszcza jak chce pomocy cwaniaczek mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka a kupowałaś już coś w tym sklepie? Daj znać jak tam po usg. r_p77 - u tego sprzedawcy kupowałam i mogę go jak najbardziej polecić! szybko, sprawnie i bez problemów. Rzeczywiście ten leżaczek też bardzo fajny! Wszystkie maluszki w tej kąpieli wyglądają przesłodko!! :) Malwiska ja też już się nie mogę doczekać!! :) Już bym chciała mieć mojego bąbelka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Ja dziś tez miała masakrę w nocy ok. 2.00 dopiero zasnęłam a potem co godzinę pobudka i do wc, tak do 6.00 i już nie zasnęłam. ale w dzień nadrobiłam i dopiero się obudziłam:) r_p77też polecam robiłam bardzo duze zamówienie i ani jednej pomyłki i wszystko ok. Dziewczyny jak tak sobie poleniuchowałam to w końcu dzidzia zaczęła szalec w brzuszku, ostatnio była leniwa bo ja za dużo się ruszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie zaczęła zgaga męczyć a tak się cieszyłam ze jakoś mnie to chyba ominie bo jak byłam w szpitalu to dziewczyny strasznie narzekały a ja jakoś byłam wolna od tego problemu,ale niestety wczoraj była masakra dziś już zakupiłam cosik na zgagem,słuchajcie aż do wymiotów mi się zbierało... co do spania to ja juz od dawna narzekam,wstaje 2 razy w nocy siusiu a pozniej zanim si e ułoże do spania ,niestety mija troche czasu najlepiej spi mi się nad ranem chyba ze zmęczenia ,staram si e w dzień nie spać bo w nocy byłaby MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki nasz urok częstego wstawania w nocy:)Ja przez ostatnich pare dni 3-4 razy to muszę wstawać,ale mały buszuje tak,że się nie da spać:):) Dziewczyny jeszcze "trochę"a będziemy mieć te Nasze pociech :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony bardzo bym już chciała zeby był kwiecień ,a z drugiej strony boję się jak cholera co to będzie jak sobie poradze ,czy będę umiała itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita1980 nie jesteś z tym strachem sama kochanieńka,ja tez sie boję czy dam sobie radę z maluszkiem,to moje pierwsze dziecko a wiem ze nie moge liczyć na pomoc rodziny niestety ,tylko ja i mąż będziemy opiekować się maluszkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielam Wasze obawy.. a dziś jeszcze taki dzień mam, że aż wyć się chce... ehhh, dobra już nie smucę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocne wstawanie to dobry trening przed nocnym karmieniem. Ja mam jeszcze to utrudnienie że śpimy na duzym materacu na podłodze - zawsze mi to najbardziej odpowiadało... a teraz jak trzeba sie podniesc z tym całym ciężarem kilka razy w nocy to masakra. Ale juz zamowiłam łozko, wiec to ostatni tydzien gramolenia. Majcia wczoraj cały dzien leniwa była a dzis od rana to w ogóle sie nie ruszala, az zadzwonilam do lekarza. Kazał zjesc słodkie i odczekac a jka dalej nic to do szpitala. Po pierwszej dawce cukierków był jeden maly kopniak a potem znow cisza dwie godziny. Juz sie zbierałam do lekarza jak mala sie nagle obudzila i teraz juz czuje ponad 10 ruchów na godzine... uff... ale był stres. Też sie boje czy dam rade.. ale po takim dniu to juz bym wolala móc w kazdej chwili podejsc do dzidzi i sprawdzic czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pytanie -czy wazne jest na którym boku się śpi?czytałam ze najlepiej dla maleństwa spać na lewym,a czy ja robię krzywdę swojemu śpiąc na prawym?moze wyda się Wam głupie to pytanie ale bedę wdzięczna za odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie jesteście same! Z jednej strony bardzo bym chciała mieć już maluszka ale z drugiej strony też się boję jak to będzie...ale damy radę!!! :D Ja w nocy wstaję już nawet do trzech razy... Nikolina 🌼 Anitka najlepiej spać na lewym. Ja też ostatnio śpię częściej na prawym lub na plecach bo jak śpię na bokach (zwłaszcza lewym) to "dostaję" niezłe kopniaki. Wtedy mam wrażenie, że maluchowi tam strasznie niewygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak że na siku w nocy wogóle się nie budzę, jedynie teraz przez tą chorobę czasami się budzę ale to dlatego że zaczynam się dusić. A co do kwietnia, z jednej strony już bym chciała zeby był bo jest mi i ciężko i mam mega zgage a z drugiej strony wiem co mnie czeka hehe wiec niech Maleńka siedzi sobie w brzuszku jak najdłużej a ja sobie jeszcze będę odpoczywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini... co do spania znalazłam cos takiego: POZYCJA NA PLECACH: Sprawia, że cała masa ciężarnej macicy spoczywa na kręgosłupie, jelitach, i dwóch głównych naczyniach krwionośnych: 1) aorcie (rozprowadzającej krew z serca po całym ciele) 2) żyle głównej dolnej (odpowiedzialnej za odpływ krwi z całej dolnej części ciała do serca) Może spowodować: - ból pleców - hemoroidy - mniejszą wydajność ukł. trawiennego - trudności w oddychaniu i krążeniu krwi - hipotensję (niskie ciśnienie krwi) POZYCJA NA PRAWYM BOKU: Masa ciężarnej macicy spoczywa na żyle głównej dolnej (umiejscowionej po prawej stronie kręgosłupa) mimo wszystko, choć w mniejszym stopniu niż w pozycji na plecach. Może być przyczyną obrzęków i żylaków choć nie musi... Ciśnienie krwi w żyle głównej dolnej jest dużo mniejsze i dlatego mniej opiera się uciskowi ciężarnej macicy. POZYCJA NA LEWYM BOKU: Jest najlepsza dla kobiety w ciąży, powoduje odciążenie nerek i lepszy przepływ krwi, dzięki czemu organizm łatwiej pozbywa się obrzęków oraz lepiej usuwa niepotrzebne produkty przemiany materii. Można na lewym boku wspomagać się poduszkami i zakładaniem nogi na nogę. Tylko ile sie da leżeć w jednej pozycji...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodkie te Wasze maleństwa w kąpieli:). Ja raczej kupię zwykłą wanienkę i gąbkę, choć ten leaczek też może być fajny. U nas taka wstrętna pogoda od wczoraj, że aż chyba wpływa na moje samopoczucie.Zupełnie nie mam energii. Ja też słyszałam, że zalecane jest spanie na lewym boku ale przecież ciężko cały czas być w tej samej pozycji, szczególnie jak zasnąć nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zasypiam na lewym a za każdym razem jak się budzę to leże albo na plecach albo na prawym boku ale nie daje sie zwariowac. A mi wcale do kwietnia nie spieszno bo teraz w ciąży rodzina jest przy mnie a od maja, zaraz po porodzie sie to zmieni i zostaję sama bo innego wyjścia nie ma i tego sie boję, do tego pies szczeniak border colli istne ADHD!!Dlatego korzystam póki moge i leniuchuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strona dla mlodych-przyszlych i obecnych mam. szuka mam, ktore komentujac beda wspoltworczyniami "poradnika" zapraszamy z ciekawymi opiniami, z pomyslami, ze swoimi doswiadczeniami oraz z pytaniami. www.poradymamy.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie powiennam Wam pisac ale u nas na ulicy rozegrała sie tragedia po 19-spalił sie mojej kolezanki dom-ona mieszkaa na 1 piętrze a rodzice na dole- spaliła sie jej mama,znalezli tylko spalone zwłoki-dla mnie to TRAGEDIA i nie mogę dojsc do siebie... człowiek nie docenia co ma-czesto chce wiecej-- przekinajac los ze za mało dał-a ludzie staja w obliczu takiej tragedii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka dziękuję. Widzę, że Martynka od maleńkości ma wciąż te same wielkie oczy - śliczne. Hanio słodko wygląda Twój synek w tym wiaderku. Też się kiedyś nad takim zastanawiałam, ale nie zdecydowałam się. Może gdybym zobaczyła na żywo bardziej by mnie przekonało. Ten temat pewnie jeszcze powróci jak już urodzimy, ale ja na wyjazdy brałam taki malutki dmuchany basenik. Kupowany za b.małe pieniądze i też się sprawdzał. Wkleję zdjęcie do galerii. A_B a Kacperka w leżaczku nie widzę :( Pomimo, że to moje drugie dziecko też się boję. Ula dała nam mocno w kość przez pierwszych kilka miesięcy. Teraz się z tego już śmiejemy, ale było bardzo ciężko. Dużo, a właściwie bardzo dużo płakała. Więcej nie piszę, bo większość noworodków się tak nie zachowuje:) Boję się, że Agatka też taka będzie, a tu jeszcze starszą trzeba będzie się zająć. Oczywiście mam już jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o karmienie i opiekę, dlatego mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Początki są trudne, buzują hormony, ale szybko dochodzi się do wprawy. Super jak może nam ktoś pomóc - mąż, partner, mama itp. Ja tej pomocy wiele zawdzięczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka przykro mi bardzo. Takie tragedie są straszne zwłaszcza jak dotykają naszych znajomych, bliskich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga021
cześć dziewczyny, ja tez mam termin na kwiecień i aż sie dziwie ze wcześniej nie wpadłam na to żeby zobaczyć czy jest takie forum:(. co do mnie to jestem na etapie wyprawki i powiem wam ze jestem przerażona jak czytam na internecie ile rzeczy jest potrzebne, póki co mam wózek i ciuszki od znajomych i rodziny a cala reszta jeszcze przede mną, jakieś rady??? pozdrawiam was i do jutra.a Moja Oliwka ma już 29 tygodni:):) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiska trzymaj sie! Jestesmy z Tobą! Mnie dziś babcia wylądowała w szpitalu, więc też mi nie jest do śmiechu:( Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga021
dziewczyny mam pytanie: czy do laktatora avent podejdą butelki TOMMEE TIPPEE????? bo chce te butelki a laktator avent i nie wiem co począć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laktator
zawsze można przelewać z laktatora do butelek aventu ja tak robiłam miałam laktator MEDELA a butelki aventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga021
a czy warto wcześniej kopić laktator???????? na allegro te aventu sa ponad polowe tańsze niż w sklepie!! czy macie zdanie na temat tego aventu??? butelki chce tommee tippee, czy któraś z was jest jeszcze tak zagubiona jak ja????????? pozdrawiam was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my po usg. Dzisiaj był wyjątkowo chętny do współpracy i ślicznie pokazywał swoją buźkę:) Dzidziuś jest idealny do wieku ciąży, aż lekarz się dziwił, że taki "proporcjonalny", wszystko co mierzył wskazywało ten sam tydzień i dzień:) Waży 1700 g. Wszystkie badania wyszły super. Niestety tak, jak to czuję jest ułożony bardzo nisko. moja szyjka tego nie wytrzymuje. Znowu się skróciła a rozwarcie wewnętrzne jest na 6 mm. Mam więcej leżeć...przecież więcej się nie da:( Malwiśka, bardzo współczuję tym ludziom. Takie wydarzenia uświadamiają nam, że nie do końca doceniamy co mamy... U mnie ze snem jest tragedia. Zasypiam ok 1, ok cztery pobudki na siusiu. Staram się spać na lewym boku, ale ile można? Rytuał przekręcania, układania poduszek pod brzuch, nogę....wybudza mnie kompletnie... o 6 dzwoni budzik, bo muszę wziąć leki...później albo uda się jeszcze zasnąć, albo nie... Cienie pod oczami nie znikają. Czasmi uda mi się zdrzemnąć w ciągu dnia, chociaż z Martynką i babcią w domu to niełatwe;) Staram się dostrzec dobrą stronę mojego przymusowego leżenia, w sumie za kilka tygodni będę mogła tylko o takim lenistwie pomarzyć:) Witam nową kwietnióweczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga zapewniam, że nie Ty jedna jesteś taka zagubiona:) Ja używałam z aventu butelki, laktator, sterylizator - w sumie byłam ze wszystkiego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avent to bardzo popularna firma, ma bardzo bogaty asortyment. Moja koleżanka miała wszystko z aventu, więc wszystko do siebie pasowało. Butelki, smoczki, podgrzewacz, potem różne uchwyty do butelek, łyżeczki.... na masę tego jest. To dobra firma. Ja miałam butelki tommee tippee i nie wiem dlaczego, ale moja córka nie umiała lub nie chciała z nich pić. Próbowałam wielokrotnie, co jakiś czas. Nauczyła się dopiero, jak jej miałam zamiar butelkę odstawić! Zamieniłam mleko z butelki na mleko z kubka + słomka. Ale wiem że te butelki są rewelacyjne, świetnie wykonane; przebadane. Znam inne dzieci, które piły lub piją tylko z tych butelek. Zrobiłam w tym tygodniu zakupy wyprawkowe, brakuje mi tylko kilku rzeczy i jesteśmy gotowi :D Na allegro kupiłam świetne koszule nocne do karmienia, polecam :) (u tego sprzedawcy są koszule tańsze i droższe - tańsze z elastanem, droższe 100% bawełna, którą polecam!!) http://allegro.pl/show_item.php?item=1416370441 http://allegro.pl/vienetta-koszula-nocna-ciazowa-do-karmienia-m-i1406436434.html http://allegro.pl/show_item.php?item=1421080282 Znowu się zasiedziałam... a brzuszek mi dokucza, napina się. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×