Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

A moja mała mnie dziś zrobiła na szaro, wczoraj poszła spać o 20-20.30 usypia sama w łóżeczku, obudziła się o 2.40 na cyca i wróciła do łóżeczka, potem obudziła sie o 4.30 i wzięłam ją do łóżka na cyca (i miała już zostać u nas w łóżku bo tak robię, że zostaje ), a Wiki główka w drugą stronę i smacznie zasnęła nie jedząć, zjadła koło 7. Taka spryciula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki ja tez Was codziennie czytam a nie mam czasu coś skrobnąć ;( Ale muszę się czymś pochwalić dziewczynki,od piątku noszę pas Pani Teresy i dodatkowo ćwiczę i dziś się zmierzyłam i jestem zaskoczona 3 cm mniej w brzuszku ;) a w pasie chodzę od rana prawie do wieczora ,dzięki niemu mniej boli mnie kręgosłup ,jeszcze jakbym wytrzymała bez słodyczy to naprawdę byłyby efekty ;) Dziękuję Polaris ,dzięki Tobie kupiłam ten pas ;) Czytam że dużo dzieciaczków juz ochrzczonych, mój będzie miał chrzciny razem z naszym ślubem za dwa tygodnie, i mam pytanie do Was dziewczynki-czy Wasze dzieciaczki nie bały się w kościele grania organów?martwie sie czy mój synek nie będzie płakał jak będzie głosno ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odnosnie pasa tez go mam i mam takie pytanie czy on wam sie tez tak jakby marszczy?:) mam rozmiar S, czuje sie scisnieta tylko to marszczenie, jakbym miala gdzies wyjsc w nim np do znajomych na party to sie nie nadaje, bo robi wraenie pod bluzka jakby waleczkow. co do slodkiegomam obrzydzenie, nie moge patrzec, wogole nie mam apetytu, smaku na nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, długo mnie tu nie było ale niestety sezon namd morzem rozpoczęty i nawet nie mam za dużo czasu dla mojej Majeczki. Ja pracuje od rana do wieczora a malutkiej pilnuje babcia, niestety Maja bardzo odczuwa brak mamy bo dzis cały dzień była histeria, mi tez jest ciężko ale niestety musimy wytrwac bo to tylko dwa miesiące a potem będzie spokój i od września prawdziwe wakacje i dpoczynek:) Poza tym jutro w końcu idziemy na pierwsze szczepienie, bo dotychczas ciagle coś nam niepozwalało. Byłam dziś na zakupach i zakupiłam dla małej całą szafe ciuszków bo do końca wakacji nie będę miała na to czasu a teraz są super promocje na ciuszki jesienne więc można się już zaopatrzyc w większe rozmiarówki ja juz pokupowałam na 80 choc narazie miesci się w 62/68 Ditta w Gdyni już sa przeceny w Mothercare bo dziś tam też byłam Nie wiem czy małej babcia mi nie przekarmia, ale jutro zapytam pediatry o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja je rzadziej - ma przerwy ok 3 godzinne w dzień i jedną ok 5 godzinną w nocy. jutro mamy pediatre, ciekawe ile wazy bo ubranka nosi juz w rozmiarze 68, niektóre mają oznaczenie 6m a ona ma 2,5 :) Niestety gorzej z rozwojem ruchowym, przekreca sie tylko na jeden boczek, bardzo słabo trzyma głowke jak jest w pionie, za to bardzo mocno kiedy jest na brzuszku, nie ma mowy o próbach siadania. Mam nadzieje że to wszystko wina wzmożonego napiecia i po rehabilitacji przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka86 marszcze się marszczy niestety co chwilę go poprawiam, ja zamówiłam sobie L i troszkę żałuję bo mogłam mniejszy czyli M ,ale faktycznie lepiej się w nim czuje niż bez,spłaszcza brzuszek ;) kurcze oliwka piszesz że nie masz ochoty na słodkie a ja bym żarła tonami ,dzis cała paczkę wafelków śmietankowych wciełam ;( od jutra zero słodyczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogole zastanawiam sie czy moge jesc slodkie, malej znow zaczely wychodzic krostki, mleka nie pilam, nie jadam jego przetworow, jem wedline, rzeczy z grilla juz nie wiem, moze jajka?, ale jadlam tylko 2 razy. ogolnie jest poprawa bo nawet kupki robi czesciej, z tym ze wczoraj byla zielonkawa i z sluzem......musze przesledzic jadlospis. ja mam na tyle fajnie ze mala spi mi od 22 do 3 a potem rano kolo 6-7 wczoraj odciagnelam mleko pierwszy raz w nocy bo myslalam ze piers mi eksploduje- odciagnelam 60 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Dziewczęta! żaka_86 - zazdroszczę Ci tego, że masz tak blisko do morza. Wróciliśmy wczoraj z Karwi i było rewelacyjnie! Za 2 lata jedziemy na dłużej - postanowione. Anitka75 - jak głośniej zagrają w kościele, to przytulisz Maluszka i będzie dobrze. U nas ograny nie grały, bo chrzciliśmy nie na mszy, tylko w sobotę między ślubami. Dla nas bomba, bo w miarę szybko, ale nie ekspresowo. Wszystko było i nawet ksiądz sobie żartował :) Co do menu to rosół z wiejskiej kury, na drugie grillowany łosoś, pieczone ziemniaki z koperkiem i sałatka grecka, na przekąskę dwie sałatki, grzybki, ogórki, papryka marynowana, śledzie na kilka sposobów, jaja w majonezie, na kolację bigos z młodej kapusty. No i oczywiście tort, ciasto czekoladowe http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe/przepis.html , sernik pod pierzynką http://zachcialomisiegotowac.blox.pl/2008/04/Sernik-pod-kokosowa-pierzynka.html i muffiny czekoladowe http://pichcesobie.blogspot.com/2010/07/muffiny-czekoladowe-wg-nigelli.html i cytrynowe (wyszły bez rewelacji). Gościom smakowało, wyszło super! mamolka31 - ofert noclegowych w Karwi sporo. Proponuję skorzystać z serwisu http://www.otowakacje.pl/ . Przed wyjazdem wysłałam kilkadziesiąt zapytań odnośnie wolnych pokoi, dzięki czemu mogłam negocjować cenę. Polecam :) iissaabel - lepiej już? Przeszło przeziębienie? jeloonka - fajnie, że Basia łagodnie zniosła podróż :) Pola w dwie strony też spała jak mały susełek :) Aż miło się jechało! kas111 - jak u Ciebie z laktacją? Poszukiwania konsultanta laktacyjnego wciąż aktualne? Mogę Ci polecić jedną rewelacyjną kobietę, info na prv, odezwij się na qnikolina92@gmail.com Evvvve - Moje Dziecię też lubi lustro. Kapitalna zabawa, robić miny i chichrać się z tego. Ostatnio Mała uwielbia jak się bawimy w puszczanie baniek ze śliny. Moja papuga powtarzająca wszystko :) A, nie znałam przesądów lustrzanych :/ awa666 - my już jakiś czas używamy pieluch w rozmiarze 3. Ale wierzę, że znajdziesz wielu chętnych na zakup 2-ek! Widzę, że też się muszę wybrać na zakupy, skoro takie przeceny. Zamówiłam chustę tkaną i nie mogę się jej doczekać :) Kochane, zdecydujmy, co z hasłem do galerii. Ja jestem za zmianą. W ogóle to przykre, że jakiś nawiedzony babiszon nie ma swojego życia, tylko siedzi i truje na forum :( :( Wracam do prasowania :/ Po powrocie pralka nie ma odpoczynku, a w piątek znowu wyjeżdżamy, więc muszę nas przygotować! Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moja Pani Terenia też się marszczy i porzuciłam ją w kąt ale Anitka zachęciłaś mnie baaardzo i przeproszę się z moja Panią T., Oliwka to zazdroszcze ja dziś 1 dzień bez słodyczy zaparłam się na dobre, bo wcześiej to sobie obiecywałam , ale moja słaba silna wola cóż Mam nadzieje że dam radę, ale wsuneła bym cosik slodkiego oj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolina witaj, dziękuję już lepiej, pozostał mi tylko kaszel z nikąd który łapie mnie wieczorem, na szczęście nie przeszło na młodą i mam nadzieję że będzie zdrowiutka, bo 10 lipca mamy chrzest ( ale nie robię poczęstunku w domu więc z menu nie pomogę), a 12 szczepienie i usg kontrolne bioderek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chrzcin tez mielismy je bez mszy i bylo naprawde fajnie:) menu?- zrobilismy grilla, ja upieklam karpatke- nie ma to jak party na swierzym powietrzu w takim razie ja tez pzrprosze ten pas i od jutra znow bede w nim chodzila, musze wyciagnac stepper bo to najlepszy sposob na zrzucenie pupy i ud, ale powiem szczerze ze chyba musze sobie zrobic tygodniowy grafik zajec, zeby narzuc sobie jakas systematycznosc, byc lepiej zoorganizowanym. jezeli bede musiala cwiczyc o 23 to bede, chyba ze o 6 rano- co chyba bedzie lepszym rozwiazaniem. na zakupy odziezowe musze poczekac, w Polsce bede 27 lipca- ktoras jest moze z okolic bielska? musze kupic nowa bielzne a NIKI ciuszki na 68 cm 74cm bo na 62 mam tyle ze hoho, czsem 2 razy dziennie ja pzrebieram, ostatnio jakos zle zakladam jej pampersy i jest zesikana( chyba zmeczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie :) ja mam romantyczne spotkanie z panem Laktatorem ;)Staram się też w ciągu dnia systematycznie odciągać, z tym jest różnie. Uwielbiam chodzić z nią na spacerki, ale one zaburzają mi trochę rytm karmień i odciągania :/ chyba muszę się przemóc i zacząć karmić na ławkach w parkach. Używa z Was któraś może takich osłonek - chust do karmienia? Słyszałam o takich , ale nie mogę znaleźć w necie. Ostatecznie można do flanelki doszyć taką szelkę. Anitka75, czekałam w napięciu na to co napiszesz na temat pasa :) cieszę sie, że Ci przypasował. Mój też tak się lekko marszczy, ale to przez to, że ściska naprawdę mocno i troszkę skóra się wylewa. W bardzo obcisłych bluzkach to widać, ale w takich luźniejszych nie, a przynajmniej brzuszka nie widać. Mój też powoli zaczyna robić się za duży, bo brzuszek spada :) Myślałam, że mozna z tyłu na tym szwie zrobić taką zakładke i przyszyć i wtedy będzie troszkę ciaśniejszy. Moja Natunia dzisiaj pierwszy raz śmiała się głośno :D cudowne uczucie - aż mi się łezki w oku zakręciły. Ale jak tatuś chciał to nagrać to przestała. Jeśli chodzi o słodycze to mi ciężko się opanować, ale daję radę ;) 🌻 http://www.suwaczek.pl/cache/770551e5b3.png 🌻 ❤️ http://suwaczki.maluchy.pl/li-53069.png ❤️ 🌻 "Zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz..." 🌻 🌻 http://www.suwaczek.pl/cache/770551e5b3.png 🌻 ❤️ http://suwaczki.maluchy.pl/li-53069.png ❤️ 🌻 "Zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz..." 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polaris345 - karmienie w parku nie jest straszne. Na początku mi też było dziwnie, ale pamiętaj dla kogo to robisz :) Ja zawsze ze sobą mam chustę na szyi i ona świetnie przykrywa pierś. Szybka akcja przystawienie Małej i myk chustą nakrywam. Ostatnio koleżanka mi powiedziała, że bardzo dyskretnie to robię :) Nie ma się czego wstydzić, toż to cud!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem... Zawsze podobał mi się widok matki z dzieckiem i uważam to za naturalną rzecz, ale jakoś nie moge się przemóc. A tą chustę to masz taka specjalną do karmienia, czy to ta do noszenia? Jeśli do karmienia, to zamawiałaś może przez internet. Szukałam, ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, nie, chusta zwykła, apaszka, chusta na szyję. Mam ich mnóstwo bo je uwielbiam! A że dodatkowo służą jako przykrycie pewnych części ciała, to w ogóle cudnie! Spróbuj pierwszy raz gdzieś na uboczu, tam gdzie ludzi niewiele, a później to już samo przyjdzie :) Mnie nawet dziwnie nie było jak w restauracji karmiłam. Wręcz przeciwnie, byłam dumna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nie ma sie czego wstydzic, to jest rozczulajace, kiedy widze jak moj maly ssaczek przykleja sie do mnie,tak mruczy i steka radosnie gdy pije mleczko to az czlowiek rosnie w sobie, ta bliskosc jest bezcenna :) a propo usmiechu cos mi sie przypomnialo. przedwczoraj moj tata bawil sie z mala w salonie, ja bylam w kuchni, Niki cos tam na dziadka narzekala:) weszlam do salonu mimochodem po wazon na kwiaty, wrocilam do kuchni i slysze: - Nikola kto to byl? kogo to zobaczylas?mame? weszlam do salonu zobacyc czemu mnie obgaduja:P - a mala na moj widok z kolan dziadka takiego banana szczelila tak zapiszczala ze az sie poplakalam- ze szczecia-to ze ona tak juz swiadmomie na mnie reguje, rozpoznaje co do pasa wlasnie chodzilo mi o ta skore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina, ja tez uwielbiam apaszki i chusty na szyję :)Mam ich całą masę. Dzięki za podpowiedź, muszę przejrzeć i na pewno znajdę coś odpowiedniego. raz tylko odważyła się dać cycusia na spacerze, ale to było w takim parku, gdzie są osłony z wikliny. Ukryłam się jak szczur, a wiem, że nie powinnam... bo to cudowna i naturalna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja dzisiaj też się popłakałam ze szczęścia :) kurczę, niby człowiek zmęczony, wykończony płaczem i marudzeniem, a tu Szkrab się zaśmieje i wszystko inne przestaje się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Więc powinnyśmy się tym wręcz chwalić :)Bo to cudowna chwila i niesamowity prezent dla dziecka. Kurka, zaczynam pisać jak nawiedzona. Czas na mnie, to znaczy na odciąganie, bo już pełno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Nokolina - super że wyjazd udany! Żaka - dzięki za info. Może uda mi się wyrwać z domu, zanim jeszcze wszystko będzie przebrane Ja też jestem za zmianą hasła. Nowe dostają tylko dziewczyny które umieściły albumy. Ja na razie swój usunęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve -moja mimo że starsza też ruchowo na razie niewiele działa. Myślę że kazde dziecko jest inne. Trzeba odróżnić to co każde dziecko powinno umieć w danym momencie rozwoju od tego co może umieć. "Po ukończeniu 3go miesiąca: - dziecko powinno umieć: w pozycji na brzuchu podnieść głowę pod kątem 45 stopni do podstawy prawdopodobnie będzie umiało: - śmiać się głośno - wpozycji na brzuchu podnieść głowę pod kątem 90 stopni od podstawy - wydawać okrzyki zadowolenia - składać ręce - uśmiechać się spontanicznie - śledzić w sposób ciągły przedmiot poruszający się po łuku w odległości 15 cm od twarzy może umieć: - trzymać sztywno główkę w pozycji pionowej w pozycji na brzuszku unieść klatkę piersiową opierając się na przedramionach dokonac przewrotu z pleców na bok - chwycić grzechotkę włożoną do ręki" Żródło: Książka Pierwszy rok życia dziecka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem za nowym haslem. rowniez usunelam swoj album. ehhh, zmykam dzisiaj mega pranie, wieczorem mega prasowanie, mala pewnie pospi jeszcze godzinke, musze sie wykapac, przygotowac cos na obiad, od dzisiaj zaczelam reg jesc 10.00 sniadanie 13 obiad 16 podwieczorek 18 kolacja bo widze ze zaczelam cos przybierac albo czuje sie znow opuchnieta -nieregularnosc posilkow robi swoje:( i rowerek jednak wieczorem-rano czuje sie jakby mnie ktos walcem przejechal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witacie :) Jeżeli chodzi o pas to ja też mam S i też się troszkę marszczy ale pod dopasowaną bluzką wygląda w porządku. Moja mama po porodach używała tylko pasów, zero ćwiczeń i brzuszek miała super! Pytałam mojego pediatrę o to napięcie m. Stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Kazała małą jak najczęściej kłaść na brzuszku mimo złości i płaczu. Ja też uwielbiam jak Weronisia się do mnie uśmiecha a robi to naprawdę bardzo często. Główkę w pionie trzyma już bardzo mocno. Jak leży na brzuszku to tylko podniesie na chwilę...ostatnio też non stop jej rączki wędrują do buzi i i chwyta w nie pieluchy, kocyki i ubranko. Ja też chwilowo usunęłam zdjęcia. Również jestem za zmianą hasła. I tak jak Ditta napisała nowe dostają te dziewczyny, które dodały swoje albumy. Z chęcią bym się tym zajęła ale mam beznadziejny internet i mogłoby to trwać wieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dzisiaj po drugim szczepieniu. Mały troche płakał. Ale teraz smacznie śpi i nawet wiertarka u sąsiada mu nie przeszkadza. Lekarz na wysypkę polecił emulsję do ciała i krem specjalny emolium. Powiedział, żeby często nawilżać skórę dziecka. Dodał też, że niedobrze, że zupełnie odstawiłam słodycze i mleko. Mam jeść wszystko tylko sie nie objadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja też trochę się martwię, że ktoś mało życzliwy ma hasło do naszej skrzynki. Zwłaszcza jak popatrzyłam, że ktoś przesłał link do naszej galerii nie wiadomo komu. Malwiśka jeżeli to nie Ty sama usunęłaś zdjęcia to też jest dziwne, że zniknęły. Mogę się tym zająć i zmienimy hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa jeżeli to jeszcze aktualne mogę odkupić od Ciebie 1 paczkę Pamersów 2. Wyślij mi nr swojego konta i kwotę jolcia@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×