Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

a, to jakis mądry lekarz musial byc, ktory stwierdzil, ze apap jest do dupy i trzeba brac paracetamol. przeciez substancja czynna apapu jest wlasnie paracetamol! z domowych sposobow na przeziebienia jeszcze polecam wywar z korzenia imbiru. korzen mozna kupic w supermarketach czy dobrych warzywniakach, kawalek wielkosci zabka czosnku pokroic w plasterki i zalac szklanka zimnej wody i na kuchenke. od momentu zagotowania, gotowac jeszcze 3 min. pic goracy lub letni z dodatkiem miodu i cytryny. ma wlasciwosci przeciwzapalne, rozgrzewa. mielony imbir mozna tez uzywac do plukania gardla - dwie lyzeczki zalac szklanka cieplej wody i plukac poza tym sok z malin, z czarnych jagod, herbatka z lipy... jakkolwiek kiedy pojawiaja sie wieksze problemy (zapalenie oskrzeli itp - warto siegnac po mocniejsze leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio mysle ze chodzi o to ze paractamol lepiej się wchłania,zresztą jak byłam w szpitalu to na ból głowy podawali mi własnie czysty paracetamol w kroplówce i zauważ ze wiekość lekarzy jednak poleca paracetamol niż apap...zreszta sparwdziłam na sobie i rzeczywiście lepiej na mnie działa,w moim przypadku szkoda pieniedzy i żołądka na apap,wiec myśle że lekarze w szpitalu to nie konowały tylko specjaliści skoro sie mianują profesorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calvadoss lolita babki jaka ulga ze ja nie sama ... kazda tu pisze o mini brzuszkach a wydawało mi sie ze ja jedyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita, ja specjalista nie jestem, ale z tego co czytalam, skład chemiczny maja taki sam, to po prostu inna nazwa leku. a w kroplówkach oczywiscie podaja "czysty" lek - i nazwę substancji czynnej. w tym wypadku substancja czynna jest paracetamol, ale nie podaja ze np. producentem jest firma A czy firma B. w przypadku tabletek roznica jest producenta a wiec i nazwy tabletek. Leki przecibólowe - skład chemiczny CODIPAR > paracetamol 500 mg PANADOL > paracetamol 500 mg PARACETAMOL > paracetamol 500 mg APAP > paracetamol 500 mg APAP Extra > paracetamol 500 mg > kofeina 65 mg APAP Noc > paracetamol 500 mg > chlorowodorek difenhydraminy 25 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik jak przed świetami robiłam zakupy to Pan z warzywniaka zapytał sie mnie czy na świeta już będzie ,wiec ja na niego spojrzałam i mowie ze tak ale na Wielkanocne ,to był zdziwiony i powiedział przepraszam:)za wiele nie przytyłam w sensie ze nie widzać jakoś strasznie po mnie,wszytsko w brzuch w cycki i troche uda mi przytyły, w sumie 10,5kg to nie mało a podobno teraz przede mną najwiecej kg ,az z ciekawości zaraz sie zważe i zobacze czy mi przybyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś wirusy szaleją widzę. Trzymajcie się wsystkie dziewczyny, które coś "dopadło'. Gawi, życzę w takim razie jak najkrótszego pobytu w szpitalu.Mnie stantąd wypuścili z podwyższonymi enzymami wątrobowymi, więc dlatego myślałam że aż tak zacięcie nie trzymają. Ja chodzę na szkołę rodzenia na Dyrekcyjną.A wiesz może kiedy dokładnie mają przenosić się na Borowską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jak pielęgniarka postawiła bańki na plecach jakoś nową metodą na powietrze to tylko trzymały się dwie:(,ale jak starsza doświadczona kobieta postawiła Mojej Mamie te bańki co podgrzewa się ogniem to wygrzała i w ciągu paru dni była zdrowa. A co do leków w czasie ciąży to nie wiem co i jak bo odpukać nie miałam problemów zdrowotnych jeszcze ale dziewczyny Trzymam kciuki za was zdrowia zdrowia i zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik wiec brzuch tyle ile było czyli 110cm ale 0,5kg do przodu czyli juz nie 10,5 a 11kg,rosne hehehe za tydzien w piatek mam usg ciekawa jestem ile mały urósł w ciągu 3 tygodni to będzie u mnie 30 tydzien +2dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita u mnie juz moze z 15 kg strach sie wazyc a tak jak u ciebie brzuch sterczący i tez w uda poszło a piersi nie bardzo bo jak z synkiem byłam w ciay to byłam totalna pamela matko takiego cyca nie miałam nigdy a teraz inaczej chyba ze sie zacznie jazda teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita a ja byłam ostatnio na choince u syna to babki pytały ze juz szybko chyba rodze ja mówie ze za 2 mesiace ponad to juz próbowały wiesz załagodzic ze pewnie duze dziecko wody płodowe te sprawy ale trzymam sie tego jak niewiem ze to duze dziecko i duzo wód płodowych dobre nie.......? a jesli chodzi o stawianie baniek zawsze lepszy efekt miały szklane banki takie własnie mam przekazywane z pokolenia na pokolenie ale wiem ze mozna kupic i najlepsza metoda ogniowa wyciaga odrau .po zdjeciu ich odrazu widac gdzie wiecej naciagneło tam było skupisko chorobowe fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka83 - aż sprawdziłam normy dla glukozy, u mnie jest napisane na wyniku, że norma to 70-105, ale przy wyniku dla badania na czczo! Natomiast po 1h po zażyciu może być max 180, po 2h max 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę sie oszukiwać duzym dzieckiem i wodami bo mam wszytsko w normie a mały wazył 13 stycznia 1030gram wiec normalnie :)ale wcale sie tym nie martwie ,ciężko mi w nocy z łóżka wsatać i takie tam inne rzeczy związane z brzuchem ale co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyn, moze macie taka urode, ze Wam sporo wody w organizmie sie zarzymuje? moja bratowa ponoc w szpitalu zostawila 15kg, jak urodzila to bez przerwy biegala do WC na siusiu. Ja w szpitalu zostawilam 7kg tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio myśle ze w moim przypadku tak jest zresztą mam inne objawy wskazujące ze zatrzymuje wode w organizmie np drętwienie palcy u rąk najgorzej jak zaczynaja boleć ,głupie uczucie,puchnięcie dłoni i stóp ograniczyłm sól mam zamiar porozmawiać o tym z moim lekarzaem przy kolejnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dyskusja rozgorzała na temat podejścia lekarzy do naszych choróbsk :) Dzięki dziewczyny za wsparcie. A mam pytanie do tych, które są chore lub mają temperaturke - ja od wczoraj mam uczucie jakby piersi urosły mi o 1 rozmiar i zrobiły się takie bardzo ciężkie a przede wszystkim twarde (jak przy nawale mlecznym ale bez bólu) też tak macie?? Bo ja już nie wiem czy to od choroby czy od ... ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, to rzeczywiście! troche zatrzymuja wodę też jablka ponoc. pij herbatkę z pokrzywy - tutaj co nieco o działaniu (na zachodzie herbatka z pokrzywy bardzo polecana cieżarnym): Pokrzywa leczy wypryski, bóle głowy, pomaga w przypadku tworzenia się piasku nerkowego, w chorobach nerek. Pokrzywa jest najlepszą oczyszczającą i krwiotwórczą rośliną leczniczą. Ponieważ ma ona także korzystny wpływ na trzustkę, herbatka pokrzywowa obniża poziom cukru we krwi. herbatka leczy także choroby i zapalenia dróg moczowych, chorobowe zatrzymanie moczu. Jest szczególnie polecana w kuracji wiosennej również ze względu na posiadane właściwości przeczyszczające. Przeciwdziała schorzeniom wątroby i dróg żółciowych, chorobom śledziony, nawet guzowi śledziony, w zwyrodnieniu śluzowym żołądka i narządów oddechowych, przy skurczach i wrzodach żołądka, wrzodach jelita, chorobach płuc. W chorobach wirusowych i bakteryjnych pokrzywa jest również wspaniałym pomocnikiem, świeża pokrzywa przeciwdziała stanom znużenia i wyczerpania, ponieważ zawiera dużo żelaza. Dzięki silnemu dzialaniu odwadniającemu pomaga przy obrzękach, pomaga też w beldnicy, niedokrwistości, anemii i innych poważnych chorobach krwi. W połączeniu z innymi ziołami, pokrzywa jest skutecznie stosowana także w białaczce. Zmniejsza skłonność do przeziębień i pomaga w chorobach artretycznych i reumatycznych. Herbatka poprawia stan włosów, skóry, paznokci, usuwa zmęczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B - tez mi sie ostatnio takie cos przytrafilo :) myslę, ze po prostu zaczela sie produkcja mleka i juz. takie uczucie, jakby piersi "falowaly" mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio a powiedz mi kiedy tak mniej wiecej mialas i od kiedy masz siare?? Ja wiare mam od jakies 2 miesiący i juz nawet nie pamietam czy w pierwszej ciazy tak mialam ale raczej nie. No nic...ważne że wkońcu moje piersi nie są miseczką A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina no dokładnie, dlatego też Awa nie ma czym się martwić, bo mieści się w normie po 2 godzinach. Dziewczynki współczuję Wam tego chorowania :( ja nawet z domu nie wychodzę, bo jakoś się boję, że coś złapię. Wystarczy mi to, że biorę antybiotyk, bo mam jakiegos paciorkowca w organizmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie Dziwczynki, ile nas tyle prawie norm glukozy. Tak samo z diagnozami lekarzy. Ale póki nie pójdę do lekarza, to ufam Wam że cukrzycy nie mam:) Mnie piersi się nie zmieniły, choć jestem chora dopiero od dzisiaj. Z resztą w ogóle jeszcze mi siara nie leci. Ale mnie gardło drapie od kaszlu:/ Biorę Bioparox. Tantum verde na mnie nie za bardzo działa. Jeszcze spróbuję miód z cytryna na ciepłą wodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B, ani w pierwszej ciazy, ani teraz siara mi nie wyplywa, wiec trudno stwierdzic, od kiedy mam. przez to "falowanie" czuje, ze jest, bo ono jest b. podobne do uczucia jak mleko naplywa, jak sie juz karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie teraz doczytalam że zamiast napisac mam SIARE napisalam mam WIARE hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-B przepraszam nie chcę się wtrącać bo to Twoja sprawa, napisałaś że idziesz jutro do szkoły rodzenia, ale jesteś chora nie boisz się że możesz zarazić inne ciężarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co jednak nie bede szła. Myślałam że pójde jakbym wogóle widziała poprawe ale jednak znowu dostałam temperatury więc jutro zadzwonie do położnej że mnie nie będzie. Pójde na zajęcia oddechowe z następną turą rodzących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki z tego co wiem to zaczynają się przenosić od marca, najpierw porodówka, patologia ma się przenieść do końca marca tak mi mówiły położne. Położna też mi mówiła że ja już mam cholestazę to będe ja miała do końca ciąży i niestety nawet jak wyjde to i tak wróce na płukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia200
czy któras z was spotkała się w ciąży z terminem "macica zachowana"? czy to zle czy dobrze? to stwierdzenie wyszło po badaniu na samolocie , po włożeniu przez lekarza palca do pochwy? zapomniałam spytać co to znaczy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola a jesteś w ciąży ? może to znaczy to samo co zamknięta ? nie mam pojęcia kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi, a masz typowe objawy cholestazy tzn. silne swędzenie skóry? Może za bardzo się wypytuje ale ja po wyjściu ze szpitala powtórzyłam w dia-labie badania, bo nie miałam silnych objawów i okazało się, że enzymy są ok.To chyba musiał być błąd laboratoryjny. Dlatego mnie to zainteresowało. No ale trochę o tym czytałam i faktycznie wynika z tego, że cholestazę trzeba leczyć do końca ciąży jeśłi już pojawi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×