Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

kurka napisałam długiego posta, wyskoczył mi jakiś błąd i wszytko zniknęło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie chce mi się drugi raz pisać tego elaboratu, który zniknął, więc poruszę tylko jego najważniejszy element :) Ja byłam na glukozie. Przypadło mi na 22 tydz. Zapytałam lekarza czy oby nie zbyt szybko, ale powiedział, że generalnie nie ma problemu i nic tu nie zafałszuje wyniku. Dostałam go już do łapki z komentarzem, że jest ok. A jeśli chodzi o samą glukozę to nie ma co panikować, nie jest taka tragiczna :) Ja nie jestem zbyt "słodką dupką" a dałam radę. Wcisnęłam cytrynkę i było ....znośnie. Po prostu woda z cukrem. Pierwszy łyk nawet smaczny. Najgorsze czekanie na pobranie, ja miałam na 75 g, więc pobranie po godzinie i po dwóch. Nie ma co się martwić, że na czczo bo po takiej ilości cukru nie miałam apetytu do 15 :) A jeśli któryś lekarz nie zalecił badania to mnie nie dziwi. Mój lekarz powiedział, że gdyby nie fakt, że mam to badanie w standardzie pakietu medycznego to jak bym poszła na kasę chorych to by mnie na nie nie kierował. Powiedział, że mam bardzo prawidłową wagę, wysportowaną sylwetkę, bardzo ładnie nabieram masy, w rodzinie nie było cukrzycy i u mnie też z cukrem było ok. Więc badanie i tak wyjdzie dobre. I w sumie to miał rację. Wyszło, że ok. Ale i tak się cieszę, że je miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny..rany, czytam i czytam, jakby mnie tydzień nie było, a tu raptem od wczoraj tyle wpisów:) Fajnie, fajnie... Zdjęcia super. Moonson, ja w 39 tygodniu wyglądałam jak ufo i za nic w świecie nie wkleję swojego zdjęcia:) Ślicznie wyglądałaś:) Tyle różnych wątków się przewija, że trudno zareagować na wszystkie. Zgadzam się, że dostęp do galerii nie powinny otrzymywać absolutnie "świeże" forumowiczki i że ewentualne wpisy 'pomarańczy" powinny być przez nas ignorowane. Jeśli ktoś ma jeszcze pomarańczowy nick, szybko zmieniać:) Ja dzisiaj jestem po kolejnej wizycie u mojego lekarza rodzinnego. Niestety lekarka rozkłada ręce i mówi, że nic więcej nie może dla mnie zrobić...dostałam skierowanie do laryngologa i alergologa... Też budzę się w nocy i czasami do rana nie mogę zasnąć. Ostatnio właśnie w tych bezsennych godzinach mój łobuz ma czkawkę:) Co do cukrzycy ciążowej to trzeba słuchać zaleceń lekarza i będzie dobrze. Można skorzystać z rad dietetyka, aby skomponował nam odpowiednią dietę. Przykładowe diety można znaleźć też w necie, a przynajmniej wskazówki, czego unikać szczególnie. U mnie w poprzedniej ciąży poziom cukru był wysoki, ale skończyło się na diecie i codziennym mierzeniu glukometrem. Dałam radę, choć czasami musiałam walczyć z zachciankami...ech.... Jak Wasze przygotowanie do świąt? U mnie choinka już ubrana. Martyna zobaczyła w niedzielę, jak sąsiedzi ubierali i nie dała się przekonać, że to za wcześnie;) A niech tam...dla niej mnóstwo radości, nawet lalki wiszą na choince:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuski ;) Piszesz Jordan.pl że podobny płaszczyk widziałaś w H&M to się cieszę wielkie dzięki, bo myślałam że moze fason jakis niemodny albo co ;) zobaczymy z jakiego materiału jak przyjdzie,a za rok na kolejny sezon też wystawie go na Allegro niech posłuży kolejnej mamuśce ;) Kamusia316 fajny ten wóżeczek tylko wagowo za ciężki 14 kg ;( Agnieszka nie jesteś sama z tą bezssennościa ja tez się budzę w środku nocy i po kilka godzin nie mogę zasnąć a do tego dalej mam głupie sny;( malwiśka ale śliczne zakupy zrobiłaś uroczy ten różowy komplecik i czapeczki ;) Tak sobie pomyślałam dziewczynki,bo któraś tu juz pisała wcześniej że będzie wystawiac jakieś ciuszki po dzieciaczkach na allegro,to powklejajcie linki moze bysmy sobie pokupowały między sobą;) mnie naprzykład interesują ciuszki na synka;) Miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zaczał sie 23 tydzien i lekarz nie zlecił mi tego badania na glukoze czy jak to tam brzmi kazda ma to badanie zlecane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zgadzam się pomarańczowe trzeba ignorować, jeśli ktoś na stałe to na czarno poprosimy. Malwiśka ładne te ubranka. A ja tam się Malwiśce nie dziwie że kupiła, bo mnie też korci choć zakładałam że zakupy od sytcznia. Ale jak dzicinka bryka w brzuchu a ja oglądam te ubranka cudeńka to wszystkie bym kupiła, więc tak jak napisałam ja się nie dziwię, Dziwię się tym pomarańczowym wpisą nic nie wnoszą, chyba tylko chcą kłótnie sprowokować i po co. A ktoś wie co z katalaną , która zalożyla ten wątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77 - mój mąż też chce już ubierać choinkę, powiedziałam mu, że chyba go pogrzało, a on mi na to, że on przynosi w piątek choinkę i już :) Jak dziecko :) basik1978 - ze dwa posty wyżej pisałam o glukozie, zerknij może znajdziesz tam coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim Mamusiom... Pierwszy raz na forum i nie wiem czy już wymieniałyście swoje doświadczenia z kremami zapobiegającymi rozstępom. Ja do tej pory stosowałam Foliacti Pharmaceris ale właśnie mi się kończy i zastanawiam się czy znowu kupić to samo czy może macie coś godnego polecenia w rozsądnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide do lekarza jutro u mnie dzis zaczął sie 22 tydzień i ciekawa jestem czy mi da już na ta glukoze skierowanie,wiem na pewno ze u mnie dziewczyny robią bo jak jestem czasem w przychodni to sie konsultuja nawzajem wynikami ,wiec napisze jutro po wizycie jak tam i co tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem czy kazda ma to skierowanie ale jak robisz morfologię i cukier jest ok to nie ma obawy.mi wykryli cukrzycę w 6tc i od tego czasu jestem na insulinie więc na glukoze mnie nie poślą.:):)a co do kopniaczków to mówicie ze jak łozysko jest na scianie przedniej to słabiej czuć -ja miałam w 13tc kosmówkę na ścianie przedniej a teraz na połówkowym napisane jest -łożysko w dnie-to jest zagadka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolla ja stosuje gerbera i jestem zadowolon ok 22 pln za 150 ml nie jast tłusty i ładnie sią rozsmarowuje i wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zakupy dla bąbla to wg przesądów nie wolno do 25 tyg ciąży. Nie wiem czemu, ale niejednokrotnie to słyszałam. Ja póki co nie mam nic, zbieram tylko info co kto ma zamiar nam przekazać, ale nic nie przyjmuję :) Trochę dla przesądu, trochę ze względu na magazynowanie, chcę się jeszcze pocieszyć przestrzenią w domu, bo potem to już tylko plac zabaw :) W sumie mam jedną rzecz! Termometr do wody, dostałam od koleżanki, ale póki co to chyba prezent dla mnie i męża, bo korzystamy na całego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam 16 listipada to badanie na skierowanie od mojej ginekolog...bo powiedziala ze juz czas i ze takie badanie trzeba wykonac...to zrobilam, i wszystko jest dobrze. powinnas zapytac o badania w tym mies w jakim jestes teraz...moze zapomniala albo cos..ja musze sie o wszystko pytac i upominac sama swojej gin bo ona jest jakas taka niedomyslna i nie rozumie chyba ze to pierwsza ciaza i mamy prawo nie wiedziec jakie badania sie robi...ona jest od tego by nas przez to przeprowadzic jak nalezy...to jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 23 tygodniu ciąży dziecko jest do uratowania w przypadku jego niespodziewanego urodzenia, może dlatego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi się chce ogórkowej ze masakra ide do sklepu po ogóraski,i jeszcze placków ziemniaczanych tez mi się chce i chyba nie bedzie wyjścia trza robić:)od paru dni jestem wiecznie głodna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj łazanki z grzybami-mniaaam już ładne zapachy z kuchni dolatuja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wstępie tylko powiem tak--a może panienka która tak ładnie tu pisze na pomarańczowo napisała by to samo pod swoim nickiem??? co??? takiej odwagi to już niema nie?? ale na pomarańczowo każda umie smarować...zał mi tej która to pisze!!! a co do moich zakupów pragnę zauważyć ze u mnie leci juz 6 m-c nie 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i moim piewszymi zakupami są ubranka nie wózek...wiec zastanów się droga pani XXX specjalistko od pisania anonimów!! poza tym to ze wyraziłam własne zdanie i nikt mi tego nie zabroni-Polska to wolny kraj mam do tego prawo!!!!!! a jak się komuś nie podoba to niech umija moje posty szerokim łukiem i nie komentuje--proste jak 2x2ŻEGNAM OZIĘBLE PANIĄ ANONIMOWĄ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka, daj znać jak już do Ciebie przyjdzie ten ciuszek: http://allegro.pl/h-m-kwiaty-w-rozu-body-spodenki-56cm-i1340722006.html chce go chyba zamówić, napisz mi tylko czy jest w rzeczywistości też taki śliczny i miły w dotyku. Aaaaaa, właśnie kupiłam ten prześliczny dresik!!! https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=1357369124 No nie moge sie powstrzymać od zakupów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam do klubu brzuchy powyżej 100cm :) ja na glukozę idę w przyszłym tygodniu a to będzie 21 tyd. zazdroszczę Wam tych zakupów ale postanowiłam że w tym roku nic nie kupię i chcę sie tego trzymac. aaa to wszystko takie piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny próbowałam sie zarejestrowac i sprawdzam czy sie udało kiedys pisałam pod loginem karolimna , ale sie rozpisałyscie nie było mnie raptem trzy dni a tu tyle czytania , dziewczyny mam pytanie jak ułozone sa wasze niunie bo mi lekarz na usg powiedział ze połozenie miednicowe i niewiem czy to dobrze jestem w 23 tygodniu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka z tym ułozeniem to chyba teraz trudno powiedziec bo bryka jak szlone w brzuszku teraz jak byłam na połówkowym to lekarz mówi swietne ułozenie za moment no nie odwróciło sie o 180stopni i tak to teraz jest ma duzo miejsca i szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 nie wściekaj się, szkoda nerwów i humoru. Lepiej skupmy się na ważnych sprawach, a nie ocenieniu siebie nawzajem, bo nam się tu zrobi niemiła atmosfera, a przecież nie o to chodzi. Weźmy zignorujmy "głupie" komentarze, ja tak robię, bo na prawdę nie obchodzi mnie kto jest wredny a kto nie. Nie wpadam tu na plotki charakterologiczne tylko po konkretne porady, z resztą jak pewnie większość z nas. Jak ktoś jest anonimowy to i tak nic nie poradzimy, a nie widzę sensu by się wkurzać. Szkoda psuć tej miłej atmosfery, która tu panuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie się zatanawiałam , dzieki , dziewczyny jak ułożone sa wasz niunie bo jak byłam na usg to mi lekarz powiedział ze połozenie miednicowe wiec sie troche zastanawiam , w sumie dopiero 23 tydzien, sliczne te ciuszki jak cos ciekawego znajdziecie to podajcie linki , moze cos mi sie spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, skoro pomarańczowe wpisy mają być ignorowane to powiedzcie mi proszę, jak do chol...y zmienić ten kolor? Ja już dość długo piszę, z różnymi przerwami, ale nie przypominam sobie żeby była możliwośc wyboru koloru nicka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny 29 - jesteś na czarno :) Jak nie jesteś zarejestrowana, albo się nie zalogujesz to wywala Cie na pomarańczowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×