Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

agneszka - a ja nie wiem, oni teraz wszyscy antykolkowe niby produkują. w smoczku jest taki wentylek, jeśli o to chodzi. Mój nie miał żadnych problemów; w sumie najważniejsze jest to, żeby technika ssania była taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja czekam niecierpliwie na paczkę ale już dziś chyba nie będzie :( dopiero w poniedziałek. Moglam się wcześniej zdecydować na te zakupy :) Zrobiliśmy z maluchami laurki dla wszystkich babć dziadków pradziadków i prababć. A ja sobie łapy poparzyłam klejem na gorąco, ale laurki wyszły fajne :) Tylko mój synek to leser straszny i jak patrzę na jego zapal w pracach ręcznych to mi ręce opadają. Dwa razy kredką pomaluje i jest zmęczony i ręce go bolą. Jeszcze muszę ich jakiegoś wierszyka nauczyć bo do przedszkola nie chodzili ostatnio i nie ma sensu ich zabierać na przedstawienie. Wszystkie dzieci coś potrafią a oni nic bo kiedy ssię mieli nauczyć, wiec zrobimy własne przedstawienie. Musze sobie jakoś urozmaicać czas bo zwariuje od tego czekania :) Wczoraj mi strasznie brzuch twardniał, ale to chyba były skurcze braxtona- hicksa bo zaczynało się od dna macicy i szlo do dołu, trwało około minuty i potem spokój na jakiś czas. A nie czułam przy tym żadnego bólu i maluch się wiercił wiec myślę, ze to to. Jeśli idzie o ubieranie dzieci po porodzie to w tym spzitalu w którym rodziłam maluchy, dzieci zawijali po porodzie w takie zielone chusty i podawali do przytulenia, w tym też brali na badania i później do mycia. Myli jakieś 2-3 godz po porodzie, ubierali w ciuszki które się im dawało i przynosili. Teraz mam nie brać żadnych ubrań dla dziecka więc nie wiem jak to będzie. Pewnie założą szpitalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, wiosenna mamo - u mnie gorzej, bo kurier był i postawił przesyłkę za drzwiami. trzy piętra niżej. i muszę czekać aż mąż wróci z pracy i mi przyniesie! to mój prezent urodzinowy: http://allegro.pl/fotel-rattanowy-swirel-bujany-obrotowy-i1395524060.html napisałam mężowi, że mam igły na krześle, a on na to - ups, to lepiej wstań :P boski jest ;) a mnie niecierpliwość zżera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio boski jest :) oj posiedziałabym na takim :D:D Ja sobie kupiłam w ikei finki i na nich mam zamiar karmić, a na razie są w pokoju dziecięcym i kocham w nich siedzieć bo jak w nie wpadnę ciałkiem to czuje się jak w łóżeczku bym leżała :) a ja mam urodziny dopiero w lecie... ale wcześniej walentynki, dzień kobiet i takie tam to może cosik fajnego dostane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio.k super ten fotel naprawde, ja mam bujany taki jak kiedys babcie mialy i moja mama mowila ze dobrze w tym usypia sie dzidzie:)) a tak w ogóle to duzo roznych tematów poruszono, super bo dowiaduje sie czegos nowego a ze ja pierwszy raz bede rodzic to dla mnie to wazne. zdecydowalam sie na taki wozek podaje linka http://allegro.pl/darex-matrix-na-pompowanych-kolach-fotelik-hit-i1317326149.html tylko kolor beż+grafit jak myslicie dobry wybór? zastanawiam sie kiedy zacznie twardniec brzuch??? teraz jest w miare twardy ale jeszcze chyba nie za bardzo to chyba nic sie nie dzieje?? jestem w 26tygodniu ciazy...i nie wiem czy to normalne ze jeszcze tak nei twardnieje brzuch?? trzymajcie sie dziewczyny dzieki za dobre rady....teraz bede na bieżąco czytac....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojmaluszek łykasz magnez? jeżeli tak, to on troche zmniejsza twardnienie brzuszka:) Jeśli Ci chodzi o takie twardnienie ze skurczów:) Jeszcze troche i brzuch będzie robił sie jak kamien, ale to bliżej 30 hbd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Przyszła i pora na mnie aby się do Was odezwać. Czytam Was od początku, ale bałam sie odezwać, bo przy pierwszej ciąży jak się odezwalam to poronilam, więc miałam zle skojarzenia, choć przecież to nie ma nic wspólnego. Dziś zaczęłam 27. tydzień. Termin mam na połowę kwietnia i raczej się nie przyspieszy bo moj synus ma wymiary o około tydzień za małe jak do wieku ciąży, ale to dobrze, bo może nie będzie z niego żaden gigant i będzie mi go łatwiej wydać na świat:) Też właśnie zastanawiam się jak to jest z położna po porodzie bo chodzę prywatnie do lakarza. W przyszłym tygodniumam wizytę, to spytam. Ogólnie to brzuch mi twardnieje jak tylko wstane z łóżka, byłam przez to nawet przez parę dni w szpitalu. Biorę teraz fenoterol i luteine 2x po dwie tabletki:/ Co do wózków to raczej zdecydowana jestem na baby boom cr-v ze wzgledu na ciekawą ramę. Co o nim sadzicie? Ale sie rozpisalam! Narazie kończę. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo - finki są świetne! też zdarzało mi się w takowych karmić, rzeczywiście wygodnie mojmaluszek - poczatkowo myślałam właśnie o takim bujanym, ale schiza jakiegoś mam, że mi dziecku nóżkę czy rączkę zgniecie (starszemu oczywiście, nie noworodkowi). taki bujany tradycyjny być może dostanę po prababci, ale będę miała w sypialni do karmienia, jeśli mi nie będzie wygodnie na leżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wymyśliłam lozeczko 140x70cm które można później przerobić na tapczanik ze względu na koszty. Mam nadzieję, że starczy na parę ładnych latek. Jak dobrze że jest Allegro, bo wychodzić z domu nie mogę i nie wiem jak bym kupiła wszystkie potrzebne rzeczy! Wczoraj wysłałam męża do tesco po wstępne zakupy bo są teraz promocje, to zamiast pościeli kupił mi kocyk hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witacie dziewczyny:) 26 tc, + 7,5kg , Jeszcze nie kupiłam centymetra żeby zmierzyc brzuszek Wiosenna mamo mi paczka tez raczej po niedzieli dojdzie bo dzwonił przed chwilą Pan z allegro i mówił że ją pakuje tylko zapomniałam napisac jakie kolory chcę. Ja kupiłam dwie butelki własnie z tommee tipee(choc zamierzam też karmic piersią. Co do kapania dzieci po porodzie to lepiej nie kąpac przynajmniej jedną dobę, i będziemy z mężem pilnowac aby położna nie kąpała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio, fotel fantastyczny też taki bym chciala!!!!Ale muszę sie zadowolic zwykłym bujanym od teściowej, ale planuje pomalowac ramę na blady róż żeby go odswieżyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a czemu nie można kąpać dzidziusia zaraz po urodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa połozna nam tłumaczyła że dziecko jak się rodzi jest pokryte mazią a ta maź chroni maluszka przed bakteriami i innymk czynnikami ze srodowiska, poza tym w niemczech od trzech lat ponoc nie kąpie sie dzieci chyba do 3 miesiąca tylko przeciera się wilgotna pieluszką i okresie tych trzech lat o 60% zmniejszyło się wystepowanie alergi wśród dzieci!!!To chyba świadczy o tym że jednak pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqqaaa
żaka_86:o ale pierdzielisz farmazony:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa dzidziusia nie kąpie sie zaraz po urodzeniu, bo maz płodowa zawiera dużą ilośc tłuszczów (tłuszczy?), które zapewniają dziecku ochronę i odpowiednie nawilżenie skóry. Chroni tez przed otarciami itp. Czasami dzieci potrafia być naprawdę obficie usmarowane ta mazią, sama nieraz widziałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka_86 Gdyby dziecko nie zostalo umyte z mazi przez tak długi okres czasu, to na jego skórze zrobilaby sie skorupa nie do zdarcia. Umysie dziecka z jednodniowej mazi to nie lada wyzwanie- szczegolnie, jesli jest jej na ciałku sporo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem juz sama, wiem tyle co mówią mi inne mamy i polożna ze szkoły rodzenia, a ponoc w wielu szpitalach myją dopiero na drugi dzień a po porodzie tylko wycierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym prosiła o linka z takim fotelem z Ikei, bo jakoś nie kojarzę :) Też myślę o jakimś fotelu typowo do karmienia, bo chyba na łóżku w nocy będzie niewygodnie. Witam nowe Koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja kolory pięknie wypisałam w mailu do pana :D Ciekawe czy dostanę takie jak chciałam Butelkę mam z aventu i dr brown kupiłam bo słyszałam że są na prawdę antykolkowe. Zobaczymy. jeśli chodzi o maź to faktycznie chroni skórę maluszka. To jakby taki naturalny balsam. Musimy pamiętać ze smyczek cały czas był w wodzie i jego skóra znajdowała się w innym środowisku. Po porodzie mogłaby nadmiernie wyschnąć i łuszczyc się jeśli ta maź byłaby całkiem starta od razu. Są rożne szkoły. Faktycznie niektórzy zalecają zostawienie tego jak najdłużej, inni ścierają od razu część, a resztę zmywają po kilku godzinach. Tak samo jak z łożyskiem- jedni zalecają odcięcie jak tylko pępowina skończy tętnić, a inni czekają długo (oglądałam kiedyś program dokumentalny o skrajnym przypadku- kobiety czekały aż łożysko samo odpadnie! Dziecko było połączone z łożyskiem kilka dni) a finki wyglądają tak: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50078464 Ja kupiłam na promocji po 99 zł i jestem z nich zadowolona. Czytałam maluchom książkę i wszyscy zasnęliśmy :) Dopiero się zwlekliśmy z łóżka. Teraz do północy będą szaleć, a ja z nimi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieka myszko dzieki za informacje wlasnie chodzilo mi o takie samoczynne twardniecie brzuszka to teraz wiem ze wszystko jest dobrze tylko trzeba czekac bo juz sie balam...dziekuje a co do fotela to wlasnie chodzilo mi o noworodka a potem sie zobaczy moze sie zmieni a jak nie to wyprobuje na starszym:) pozdrawiam trzymajcie sie dziewczyny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry po niedługiej nieobecności :) hanio.k kiedy masz urodziny? Widzę, że Koziorożców jest tu więcej, miło :) Dołączam do dziewczyn biorących Furagin, a czy któraś z Was bierze Macmiror 500? Ja dostałam i zaczynam działać :/ Zaświadczenie do SR dostałam od swojego prowadzącego gina, mimo przebywania na zwolnieniu. Jeśli zaś chodzi chodzi o wizyty położnej to pierwsze słyszę/czytam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane zmierzylam wlasnie brzuszek i mam 94cm tyle ze jestem obzarta ze hoho;) wiec zmierze sie jeszcze jutro rano. ile mam kg na plusie to nie wiem bo nie mam wagi w domu, ale w srode ide do poloznej i wtedy dowiem sie jaka jest prawda:) u mnie jest 26 tydzien:) co do snow to wole sie nie wypowiadac, czasem snie na jawie, przez to moj facet tez ma problemy ze spaniem, a co do koszmarow to szkoda gadac! porazka. same okropnosci. za tydzien kochane jade do POlski na szalenstwo zakupowe. dzis kupilam regal do dziecinnego pokoju firmy jysk: www.jysk.pl/130/326/3609850/a/catalog fajny bo jest na kolkach, bardzo ustawna i pojemna, mysle ze przeznacze ja na pampersy, jakiesc kremiki, reczniczki, odnosnie na aprawy higieny dziecka:) wiec z mebli zostalo mi lozeczko i komoda z przwijakiem oraz reszta innych rzeczy ktorych nie mam:) od jednej kobiety dostalam fajna torbe spacerowa, a wniej byla posciel, termoopak na butelke, mata do pzrewijania w terenie, jakis niby kocyk w zabki, sweterek,nosidelko ( ale na poczatek chyba zakupie chuste) wszystko niebieskie ale co tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieska Myszka również Cię witam ;) Fajnie masz , bo jesteś już obcykana w tym temacie i pewnie masz ułatwienie jeśli będziesz rodzić w tym szpitalu co pracujesz, bo juz wiesz co i jak... zazdroszczę ogólnie, to witam dzisiaj wszystkie dziewczynki ;) ostatnio na wizycie mała obróciła się główką do góry a do tej pory była cały czas główką w dół... to dobrze czy źle? jak myślicie? u mnie szyjka ok i reszta też. umówiłam się już na glukozę, ale troszkę się boję, że będzie ohydne ;/ moja mała strasznie mocno się ostatnio wierci, że brzuch mi aż faluje i widać to gołym okiem przez obranie ... czasami głupio się czuję jak siedzę w towarzystwie. nieraz też tak kopnie mocno, że aż się wystraszam ;/ dziwnie mi teraz tak co do mierzenia to ja mam 27tc i +8kg. nie mam centymetra to nie wiem jaki brzuszek ma obwód i jeszcze jedno... chciałabym dostać hasła do tej Waszej galerii. Jestem już z wami na bierząco około 2 miesięcy... to mój adres i proszę o hasła kamusia316@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam cos takiego- http://allegro.pl/extra-duzy-fotel-maxi-sako-xxxl-podnozek-free-i1399795628.html doskonale sie sprawdza przy bólach kregoslupa, tych ciazowych tez:) Mam nadzieje, ze sprawdzi sie rowniez jako siedzisko podczas karmienia, bo mozna go modelowac jak sie chce:) W szkolach rodzenia i na traktach porodowych sa worki sako. Zmniejszaja napiecie macicy podczas siedzenia i niweluja bol. Przepraszam, za brak polskich znakow, ale ta klawiatura:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamusia316 :) Jeszcze nie pracuje, robie mgr ale oficjalny tytul pozoznej juz posiadam:) No niejako jest to ulatwienie, ale czasem chyba lepiej nie wiedziec hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko zgadzam się ze się super na tym siedzi :) Ale wstać już to sztuka :) Miałam takie cudo podczas porodu. Jak siadłam tak nie moglam dupska do góry podnieść, jeszcze te skurcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy takie siedziska w szkole rodzenia na Inflanckiej i faceci się dziwią, czemu dla nich takich nie przewidziano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×