Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Jak tam wam minął dzionek dziewczyny?? Ja jakoś dzisiaj wyjatkowo dobrze sie czułam( oby nie zapeszyć jak to bedzie w nocy)..... nie wiem, Jutro ide na wizyte kontrolna do lekarza, troszke sie juz boje co mi powie, w koncu to juz pewnie niedlugo Miłych snów życzę, dobranoc:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz ja-wczoraj wieczorem zauwazyłam na papierze ze odszedł mi chyba kawałek czopa-taki kłaczek ni to kremowy ni zółty -jeszcze puzniej ze nastepny kolor ma juz jakby podbarwiony krwią a raczej czyms brązowym-no to juz spanikowana-przecierz to dopiero 36tydzien od jutra...... pół nocy nie spałam-z tych nerwów-a nad ranem rozbolał mnie brzuch-z tego stresu przesiedziałam od 5 do 6 na kibelku hihih -narazie nic-cisza...... ale wiecie co???uswiadomiłam sobie jak ja sie cholernie BOJE>>>>>>>>> uhhhhhh zobaczymy co dziś przyniesie dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka nie daj się tak łatwo i przede wszystkim nie denerwuj, wcale się nie dziwię że się boisz i to pewnie bardziej niż np. ja , bo Ty wiesz co nas czeka a ja mimo wszystko nie bardzo. Trzymaj się. A ja dziś na duże zakupy spożywcze i nie zawaham się użyć kasy pierszeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet wszystkim babeczkom ja juz na zwolnieniu nie chodze do pracy i jakos nie moge sie przyzwyczaic ale jest coraz lepiej Byłam wczoraj u gina na usg mała wazy juz 2820 taka pyza ze mówie wam jak donosze moze wazyc nawet do 3800 tak mi powiedział lekarz .Nie ustalilismy daty cc ale jak dotrwam do 23 marca a to bedzie 38 tydzien zaczne wieszac firanki mysc podłoge i myc okna serio a tak zdrowa babka i cipeczke tak wywaliła ze juz nie mam watpliwosci ze córeczka. a jak u was samopoczucie? Dziewczyny moze wie któras czy tam w tej miejscowosci gdzie sie rodziło trzeba isc do urzedu po akt urodzenia czy tez moze byc w miejscu zamieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik kiedy ja rodziłam oby dwóch synów to akty urodzenia podczas meldunku odbierałam w USC tam gdzie rodziłam.Nie w moim miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mysle że tam, gdzie sie rodziło... i chyba zawsze tak było, bo mój akt urodzenia tez leży w miescie gdzie mama rodzila a nie tam gdzie mieszkala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedzi tak tez myslałam ale nie byłam do konca pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie. Bardzo proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy wyborze chusty do noszenia. Zdecydowałam się kupić, ale wybór i cena są takie różne, że nie wiem którą kupić. Macie może rozeznanie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta _angneszka_ witaj w klubie obolałych, ja wkońcu po kilku dniach przespałam chociaż częśc nocy ale to za sprawą masażu , M rozmasował bolące miejsce i troche pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet dla Was wszystkich Kobitki 🌼 Ja po wizycie u gina :) maluszek mój to już całe 3 kg szczęścia {36 tc+5 dc } cytuję gina" ale kolosa z niego nie będzie" :D fajnie bo będzie lżej urodzić!!! nic nie zapowiada jeszcze zbliżającego się porodu :) szyjka cała twarda, czop nie odkleja się brzuszek wysoko, chyba posiedzi do kwietnia :) przy okazji podskoczyłam do szpitala na KTG i po 20 min oddziałowa wysłała mnie z wynikiem do gina co się okazało serduszko pięknie i miarowo biło ruchy częste jak to powiedział doktor serce jak u sportowca :D pełnia szczęścia :) Aha dziewczyny czy wy juz prowadzicie kartę ruchów płodu wg Cardiff??? Mi właśnie wczoraj dali i obserwować do 10 pierwszych ruchów od rana o której godzinie był 10 ruch zapisać w karcie na tym koniec tak do końca ciąży codziennie :) uśmiałam się bo mój juniorek dzisiaj od 8 rano 10 kopniaków sprzedał mi w pół godziny :D pozdrowienia dla dziewczyn w szpitalach trzymajcie się dzielnie z maluszkami i miłego słonecznego dnia życzę wszystkim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:)Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet:)Wszystkie się dzisiaj wyluzujmy i dajmy totalnie rozpieszczać naszym mężom. Ja czekam dzisiaj na wizyte i się boję co usłyszę, mam nadzieję ,ze wytrzymam 2 tygodnie minimum.Taki jest plan i muszę się tego trzymać:) Torba do szpitala nie spakowana, bo zorientowałam się,że ją dopiero muszę zakupić, nie zmieszczę się z tym wszystkim. Chciałbym aby dr zrobił mi usg dzisiaj,chociaż on jest taki oszczędny jeżeli chodzi o usg czy dodatkowe badania,że aż mnie to denerwuje,mimo,że płacę nie male pieniądze.Jeśli mi nie zrobi to umówię się gdzieś prywatnie. Wczoraj odwiedziła mnie mama i odrazu zauważyła że mam brzuch już nisko, położna mówiła że to jeden z pierwszych symptomów zbliżającego się porodu...Noc była kiepska brzuszek mi się częściej stawiał.Ja już sama nie wiem czy powinnam do tego podchodzić z dystansem i traktować na tym etapie jako coś zupełnie naturalnego? Malwiśka czy ten czop to była jakaś duża ilość tej wydzieliny?ja mam od tygodnia takie żółtawe gęste jakby upławy, dzwoniłam do dr kazał zakładać lactowaginal jeśli dodatkowo nic mnie nie swędzi nie piecze.Mam nadzieję,ze to nie czop który wydala się częściami. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Wszystkiego naj!:* Mnie wczoraj bardzo bolał krzyż, myślałam nawet że to już poród się zbliża...Ale czemu od krzyża to nie wiem :) Dziś też już go czuję, a jeszcze nawet nie wstałam :/ Ja mam wizytę jutro i tez nie mogę się już doczekać. Pewnie z szyjki zostały jakieś marne strzępy... Mój mały już tylko się rozpycha i nie kopie tak jak wcześniej. Rzadko mu się to zdarzy. Kupiłam kosmetyki dla niego z Nivei, ale jak się wczytalam, to są dopiero od pierwszego miesiąca, więc muszę zakupić coś innego. Kupię coś natluszczajacego do ciała i włosów w jednym. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslicie ,że można zapytać wprost przez telefon lekarza czy wystawi zaświadczenie na cc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze wszystkie prawie popakowane.Mam strasznego lenia.Dopiero od 1.03.mam wolne i siedzę w "domu".Tak naprawdę to biegałam cały poprzedni tydzień po kasach chorych i urzędach,żeby mieć za co żyć przez następny rok (zostaje rok czasu z małą w domku).Nie wiem czy biurokracja jest gorsza w Polsce ,czy w Niemczech,ale i tak uważam ze tego trochę za dużo.Ktoś życzliwy porysował mi jeszcze kluczem maskę nowego 3 miesięcznego samochodu(na parkingu)wiec tez doszło mi załatwianie tego(naturalnie sprawcy nie ma wiec mnie trzepnie to po kieszeni,jakby było mało wydatków). Przez to wszystko nie mam weny twórczej do pakowania.Spakowałam na razie tylko rzeczy maluszka.Ale chyba muszę się zabrać do roboty,w razie w ,bo to 34 tydzień i nic nigdy nie wiadomo. Najgorsze jest to ,ze zamiast naprawdę poleżeć i odpocząć(chciałam trochę podziergac na drutach)to muszę się uczyć.Cały rok jeździłam na kursy z ortopedii i teraz 25.03 mam z tego egzamin.Naturalnie systematyczność nie jest moja dobra strona,wiec jak zwykle wszystko na ostania chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet:):) pisze bo dzis odebrałam wyniki miałam robione badania krwi na CRP i jest podwyższone:(:( gdzieś przeczytalam na necie że taka wartość podwyższona może prowadzić do wcześniejszego porodu i chyba właśnie przez to skróciła mi się szyjka...nie wime na pewno w czwartek ide do gin i się dowiem ale martwi mnie to. norma jest do 5mg/l a ja mam 7,5mg/l nie miałam wcześniej takich badań...może któraś miała i mogłaby mi coś napisać?? pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wszystkiego Naj z okazji dnia Kobietek:) A Ja ciągle w ruchu już prawie koniec remontu Mama Mi przyjżdża pomagać choć troche Mnie wyręczy:)Idę gotować obiadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się tymi wynikami nie jesteś przeziębiona ??crp to nic innego jak infekcja ,może być od kataru albo od nie wyleczonego zęba ,ja po sterydach crp miałam 24!!!przed podaniem sterydu 3,4 przy wyjsciu ze szpitala 17,5 organizm jest osłabiony wiec nie ma się co dziwić ,zwykłe zapalenie pęcherza spowoduje podwyższenie crp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojmaluszek a nie jestes troche przeziebiona,czesto nawet przy niewielkiej infekcji crp wzrasta, u Ciebie jest to niewiele ponad norme.Ale wlasnie wskazywac moze na rozpoczynajacy sie jekis stan zapalny.ja bym sie odrazu nie martwila ze to wplynie na wczesniejszy porod, ja np mam caly czas leukocyty podwyzszone chociaz wiem ze normy dla ciezarnych sa inne i moga wzrastac do 15 tys,a ja raz mialam nawet 18tys,ale moj dr nic na to nie powiedzial.poczekaj spokojnie do wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ< HEJ wszystkiego naj z okazji Dnia kobiet:) noc mialam z tzw otwartymi oczami, ani ja ani moj luby nie moglismy spac, onw ostatecznosci poszedl na kanape i ogladal tv do 4 rano a ja przewracalam sie z boku na bok....w pracy bylam na 2 godzinki wiec luz jutro 4... wedlug norweskich urzednikow kobieta moze pracowac do 36 tygodnia ciazy( jak dla mnie 29 marzec) tylko nie dopytalam dla jakich warunkow, co innego praca w biuzre co innego sprzatanie, ja mam tyle szczescia ze sama jestem sobie szefem ale powiem Wam ze wizja " posadzenia w koncu dupska na kanapie" mnie przeraza, zawsze latalam jak z piorkiem w dupce a teraz na 4 tygodnie bede musiala powiedziec STOP, ale zdaje sobie sprawe ze te 4 tygodnie to bedzie ostatni odpoczynek przed przyjsciem na swiat naszej malej terrorystki:)) co do chusty tez chcialbym wiedziec czy warto, a jezeli tak to jaka czy wiazana czy tez moze zapinana. buziaki dla WAS:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.chustowanie.pl/ - wszystko na ten temat. Ja też chcialam chuste, komus z rodziny powiedziałam i mnie uszczesliwili nosidelkiem od 3 miesiaca.. no trudno na poczatku nie bede nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też odebralam wyniki z crp, ale mam w normie. Co do chust to się nie znam, bo nie będę kupować, więc nie pomogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odpowiedzi...no właśnie nie jestem przeziębiona bynajmniej nic takiego nie odczuwam choc kości troche pobolewały w tatym tyg ale żadnego kataru ani kaszlu nie mam...i mam nadzieje ze miec nie bede:) dziękuję za odpowiedzi pocieszyłyście mnie...to moja pierwsza ciąża i strasznie się boję...to poczekam sobie do wizyty...dziękuję i trzymajcie się:):) miłego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej-kobietki co tu tak cichutko?????hop-hopp pogoda sie ładna pokazała to wszystkie uciekły spacer!na hej WIOSENNA MAMO-wczoraj miłas swój 2 termin-czyzby Karusia wyskoczyła ze nie ma Ciebie z nami??? A_B jak zdrowie-jak Laurka>>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsweaf
Drogie kwietnióweczki mam pytanie- jestem w 34 tyg.ciąży,na kolejną wizytę lekarz kazał mi oprócz moczu i krwi zrobić badanie aspat i alat,to jakieś próby wątrobowe. Czy któraś z Was je miała, czy są one standardowymi badaniami zlecanymi przez lekarzy?Ile czeka się na wynik? Z góry dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×