Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Aprils mother możesz mi powiedzieć co Ci laryngolog dał na to ucho? U mnie ten katar chyba przechodzi, ale już parę razy też mi się tak wydawało i wracał na nowo. Poza ty bolała mnie przez 3 dni głowa i bałam się, że to jakieś zapalenie zatok, ale od wczoraj po południa już jest o wiele lepiej. Sama nie wiem, nawet miałam dzisiaj iść do laryngologa, ale ostatecznie zrezygnowałam. Ja na Dicloforze 60 czytałam, że zaleca się jego stosowanie u matki na miesiąc przed porodem, aby uniknąć alergii u dziecka. Nie wiem ile w tym prawdy, ale może spróbuję, bo Ula miała alergię na białko mleka. Jenny i Lolita dobrze, że u Was już lepiej. A_B jeszcze raz wytrwałości. Już jest co raz bliżej 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kwietnióweczki! Tu mąż Viki58a. Pisze z upoważnienia żonki, gdyż Viki58a jest w szpitalu od dziś. Rano słabo czuła ruchy dziecka więc pojechaliśmy do szpitala, zrobili jej KTG i wyszły małe skurcze więc ją zostawili na obserwacji. Ale miejmy nadzieje że wszystko będzie dobrze i szybko ją puszczą do domciu. Gawi Ty chyba jesteś w szpitalu też na Dyrekcyjnej we Wrocławiu, to jak czytasz to i masz ochotę to możesz odwiedzić Viki :) jakby co leży na patologi sala nr 8. Pozdrowienia dla Was wszystkich od Viki58a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla Viki niech wytrzyma jeszcze troszkę w dwupaku dobrze że była szybka reakcja to pewnie w szpitalu zadziałają. Czekamy na dalsze wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuli - nt. Dicofloru 60 - pewna bardzo dobra pediatra powiedziała mojej kuzynce, że to jest ściema. Że jeżeli jedno dziecko miało alergię na białka mleka, to każde następne jest jakby z zasady uczulone. Ten dicoflor mogą sobie łykać profilaktycznie mamusie zdrowych dzieci - wtedy badania na dicoflorze sięgają 100 % skuteczności :) Ale oczywiście, jeżeli to da Ci nadzieję i nieco spokoju, to przecież możesz to łykać. Probiotyki nie zaszkodzą ani Tobie ani dziecku. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze słówko do Mam, które zabierają ze sobą do szpitala osłonki na piersi - wygotujcie je sobie w domu. Potem w szpitalu wystarczy oblać je wrzątkiem, a z wygotowaniem może być problem w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co to ten czop??Pytam bo to Moja pierwsza ciąża i nie wiem do końca co to jest. Dziś miałam wizyte wszystko ok a usg mam za dwa tygodnie lekarz mówi,że "porodu jeszcze nie widać":)to dobrze nich mały jeszcze sobie posiedzi w środku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli wlasciwie mi nic nie dal do stosowania bezposrednio do ucha,mimo, ze stwierdzila ze jest"brzydkie".dostalam bioparox do gardla,i linomag do nosa.mnie ucho nie boli ale mam przytkane z powodu infekcji gardla,wiec mam nadzieje ze ten bioparox pomoze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie dziewczyny, co to jest ten czop i jak to zobaczyc?? bo ja tez bym chciała wiedzieć, a wy pewnie wiecie, jesli mozecie to prosilabym o opisanie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korek z gęstego śluzu w okresie ciąży chronił maleństwo przed infekcjami. Teraz, przed porodem, czop śluzowy zostaje wypchnięty z szyjki macicy, by zrobić miejsce rodzącemu się dziecku. Na bieliźnie możesz zaobserwować galaretowatą, bezwonną kulkę, przezroczystą lub lekko różową. Odejście czopa śluzowego oznacza, że szyjka macicy się rozwiera, jednak pamiętaj, że to indywidualna sprawa każdej kobiety, jak długo potrwa u niej ten proces. Może kilka godzin, ale też może ciągnąć się nawet dwa tygodnie. Od chwili wydalenia czopa lepiej powstrzymać się od stosunków z mężem, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo infekcji. O odejściu czopa śluzowego powiedz swojemu lekarzowi być może on zadecyduje o zaaplikowaniu Ci antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDZIE JEST PANI MALWISKA???
:) CHCE DOBRANOC JEJ POWIEDZIEC,SZALONA ORKA :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej w sobote mamuski a ja ledwie zyje niestety antybiotyk dostałam na to gardło kaszel taka infekcja ze nie dało sie jednak domowymi sposobami z tego wyjsc wczoraj totalne apogeum juz miałam taka chrype ze niewiem jescze tego mi brakowało kurcze na koniec niedaleko przed rozwiazaniem pogoda u mnie paskudna to jeszce dodatkowo dołuje jak niewiem Przy pierwszej ciazy z synkiem u mnie czop wygladał jak gestsze upławy z dodatkiem krwi nie było tego strasznie duzo ale lekarz jak zadzwoniłam to zbagatelizowł to a nastepnego dnia zaczelam juz rodzic w 36 tyg i wszystko było na hura wiec obserwuj sie celina jak cos tylko znowu sie zacznie grzej do szpitala niema co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana-u nas pogoda sie załamała....brzydko szaro i deszczowo! ale za to jutro mój syneczek kończy 2 latka!!!! wiec 2 lata temu dziewczynki byłam na ostatnich nogach-a jutro( 2 lata temu) o 18.15 mój skarbek przyszedł na swiat! jak ten czas szybko leci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sądząc i patrząc na poprzednie wpisy to jednak pani RÓŻYCZKA NIEMA CO ROBIĆ TYLKO MNIE ZACZEPIAC?? wypadało by zmienić styl wstawiania emotków i styl pisania buahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie też pogoda brzydsza, bo nie ma słoneczka... dzisiaj czekają mnie 3 ostatnie tury prania ubranek, matko, ile tego jest! Czekam jeszcze na pościel więc to będzie kolejna rzecz do prania. A tak poza tym to u mnie bez zmian. Łóżko, książka, spanie... :) Dużo zdrówka dla wszystkich chorych i wytrwałości dla tych leżących w domach i szpitalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja odpoczywam bo mi słabo po kąpieli. Mąż sprząta i robi obiad, bo dziś goście... U nas pogoda typowo wiosenna, więc wietrzymy mieszkanko. To miłego weekendu Wam życzę, bo nie wiem czy uda mi się wpaść do Was choć na chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam w sobotni poranek :) U nas za to ładna pogoda- słoneczko świeci. Dzisiaj kończę 34 tc - do bezpiecznego okresu zostały jeszcze dwa. Trzymajcie się dziewczynki - miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) A_B trzymaj się! Już niewiele Ci zostało! Jenny to fajnie, że już jesteś w domku! Pozdrowionka dla Viki!! Niech się tam trzyma dzielnie! Coś nam się niektóre mamuśki dawno nie odzywały, ciekawe co tam u nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki Ja się dopiero co zwlekłam z łóżka bo noc miałam , ech szkoda gadać. Dostałam skurczy i to bolesnych i regularnych i w ogóle. No i do 3 rano leżałam, chodziłam, kucałam i jakoś mi się nagle przypomniały ze wszystkimi szczegółami poprzednie porody wiec sobie obiecałam, ze szpital dopiero jak zacznę wyć z bólu, albo wody odejdą. No i o 3 skurcze przeszły i poszłam spać. Dziś wstałam, podbrzusze mnie boli, ale nie tak porodowo tylko tak jakby było "po przejściach", mała się wierci. Ciśnienie sobie zmierzyłam, ale jest ok za to ciągle mam takie kropeczki przed oczami jak wstaje. To pewnie anemia jednak coraz większa się robi. W poniedziałek chce się umówić na USG to od razu zapytam lekarza czy mi da receptę na zastrzyk z żelaza, bo ja nie mogę brać doustnie. No i to w zasadzie tyle. Dziewczyny w szpitalu trzymajcie się! A co do czopa to u mnie nigdy nie był z krwią. Zawsze był taki przejrzysto mleczny i sobie odchodził po kawałku, a na koniec wylatywał taki większy kawałek. Pogoda u nas ładna, przynajmniej przez okno bo tak to zimno. Miłego dnia życzę Malwiśka 100 lat dla synka. U nas dmuchanie świeczek będzie w kwietniu. Mam nadzieję, ze będziemy już w pełnym składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo, to mialas przygodę! Ja pewnie już bym była na porodowce, a Ty, zaprawiona w bojach wzielas to na spokojnie :) Takiej to dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Viki tzrymaj się:) Wszystkiego dobrego dla maluszka malwiśki:) wiosenna mamo zazdroszcze Ci ze jestes juz w bezpiecznym okresie,trzymam mocno kciuki bo wydaje mi sie ze rozpakowywanie zacznie sie od Ciebie:) U mnie koncze 35 tydzień, jeszcze ze 2 i robie wszystko w domu, bo nie moge patzrzec na brudne okna, przykuzone schody, ja jestem pedantyczna i wydaje mi sie ze jak ja posprzatam to dopiero jest czysto, az glupio sie przyznac. Spedzam duzo czasu przy kompie bo chce podgonic z praca magisterska, i przekraczam czasami zalecany limit 4 godzin,mam nadzieje ze to sie nie odbije na moim malcu.oczewiscie robie przerwy. dzisiaj w nocy mialam mega zgage,az mnie bolalo w dolku, to chyba przez pesto ktore zjadlam na kolacje.teraz jest lepiej ale chyba potrzymam diete. czy ktoras z was ma laktator tommy tippe, bo wlasnie mi przyszedl i mam nadzieje ze dobrze wybralam. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź w sprawie tego czopa.Pewnie wystraszyłabym się widząc coś takiego,ale już będe wiedzieć:)U Nas też już prawie wszystko gotowe dla maluszka. A jak tam dziewczyny imiona wybrane na 100%??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) U mnie jak zwykle weekendowy spokój, mały globtroterek z dużym globtroterem poszli na podbój parkowo-polnych ścieżek. Oby przyszli wymęczeni, to spokój utrzyma się do konca dnia. Ostatnie 2 dni miałam jakieś słabsze, nawet laptopa nie chciało mi się włączać. Kontaktowałam się z Viki, czuje się dobrze. Zaaplikowali jej fenoterol i oprócz typowej po leku "trzęsiawki" jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn które niestety muszą leżeć w szpitalu dużo siły i wytrwałości 🌼 Ja właśnie skończyłam gotowanie zachciało mi się leczo mmmmnnnniiiiaaaammmm :D jakoś ostatnio mam smaka na warzywka szczególnie duszone :) Wczoraj kupiłam sobie herbatkę na laktację z HIPP granulowaną podobno ma dobre działanie i w smaku jest ok :) mi smakuje !!! Pogoda dzisiaj byle jaka rano było słoneczko teraz pochmurnie i wiatr mocno wieje :( Mam teraz 3 tygodnie męża w domku siedzi na zwolnieniu skręcił nogę biedaczek :( Mam nadzieje że wydobrzeje do porodu na szczęście nie ma gipsu bo to już nie pierwsze skręcenie tej kostki! Jak wam dziewczyny zaczął się weekend?????????????????????? mi jak widać kiepsko a do tego maluszek siedzi mi bardzo wysoko uciska na klatkę ciężko już mi oddychać aż boli dodatkowo kwasem mi się ciągle odbija i żołądek boli z tej ciasnoty chyba !!! Trzymajcie sie ciężaróweczki miłego spokojnego weekendu i odpoczywajcie duzo przed nami ostatnia prosta !!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 1 kwietnia a jakos nie czuje zeby bylo tak blisko, nie mam problemow z oddychaniem, zylakow, spuchnietych nog, funkcjonuje prawie jak wczesniej moze cos ze mna nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ LASECZKI:) Ja dalej wegetuje na lewym boku bo ciągle mnie prawa strona rwie że hej. Ja tez mam dziś gości ale chyba sobie szybko pójdą bo ja nie zabradzo mogę siedziec przez ten ból. Torby do szpitala mam już spakowane, mężulek wczoraj skręcił łóżeczko tylko tak śmierdzi farbami że wietrzymy je na tarasie, mam nadzieje że to pomoże pozbyc sie tej chemii, tak więc z czystym sumieniem mogę leżec :) M na podwórku pierze tapicerkę w aucie bo od wrzesnia pieska budka zajmowała cały tył auta i też przeszło zapachem psiaka, jak to zrobi to po niedzieli zamierzamy sprawdzic jak się bazę pod fotelik montuje i czy będzie wogóle pasowac.Niby jeszcze tyle czasu ale wiecie ja to należe do tych przezornych hehe Oj coś słoneczko się pomału spod chmur wydostaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka wszystkiego najlepszego dla synka. Vicki trzymaj się dzielnie i wytrzymaj jeszcze trochę :) Mi w poprzedniej ciąży nie odszedł czop, więc różnie to może być. To znaczy pewnie odszedł, ale już z wodami. Ja ostatnio nie narzekam na spanie. Wreszcie mogę normalnie oddychać. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje się spakowana! Viki i pozostałe dziewczyny w szpitalach - dużo siły życze i szybkiego powrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kochane:) aprils mother to powiem ci ze mnie tez juz szarpie w srodku zeby zrobic te porzadki, u mnie pogoda piekna, swieci sloneczko i jak widze ten caly kurz ( nawet na kwiatkach to szalu dostaje), dlatego poszlam dzis do pracy, wyrzylam sie w innym domku :P tez jestem pedantyczna ale coz, naprawde staram sie nie upkrzyszac zycia innym tym faktem. ale odbije sobie za 3 tygodnie, mam nadzieje ze sniegu juz nie bedzie, kupie nowe kwiaty do domu, posieje warzywa, robie sobie powoli plan prac wiosennych:) dzisiaj bede robila drozdzowki z ciasta francuskiego z brzoskwiniami:) wozek kupiony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
jaki płyn do kąpieli polecacie ? oraz jaką oliwkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oilatum. Zadnej oliwki dodatkowo nie trzeba. Ja oprocz Oilatum uzywalam tylko linoderm do pupy, do buzi kremu na mrozy lub na slonce, a na wyjazdy mam zel pod prysznic dla dziecka z musteli. To jedyne kosmetyki, ktore uzywalam do tej pory, a dziecko ma blisko 3 lata, ale to chlopiec wiec nie ma dlugich wloskow, ktore trzeba myc szamponem. My w kapieli tylko moczymy wloski w wodzie z oliatum i sa piekne i pachnace. A skorka super gladka bez kremow i oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×