Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iloveya

slub przed czy po?

Polecane posty

Gość iloveya

Jestem w ciazy, termin mam na poczatek lutego. Rodzice sie niedawno dowiedzieli o sytacji i nalegaja na slub przed porodem, my chcemy po porodzie i postanowilismy ze bedzie to koniec kwietnia (przed swietami). Myslicie ze dobra jest taka decyzja? Boje sie brac slub w czasie ciazy ze wzgledu na dziecko no i tez ze wzgledu na to ze roznie sie czuje...jestem w ponad 3 miesiacu a czesto mam jakie omdlenia itd. nie wyobrazam sobie slubu w takim stanie ;/ Czy dojde "do siebie" po porodzie w lutym do konca kwietnia? Bedzie to jakies 8 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze nie dojdziesz jesli chcesz brac slub po porodzie(co uwazam za sluszne) to moze wezcie z pol roku po porodzie bo wtedy dzieciatko podrosnie i moze juz nie bedziesz karmic piersia i wogole figura wroci do stanu przed ciaza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 8 tygodniowej śmieszki
ja jestem 8tyg po porodzie i już doszłam do siebie. Tzw wróciłam do poprzednich rozmiarów:) Czasem jeszcze zdażają mi się lekkie uplawy ale w niczym mi one nie przeszkadzają. Jednak na twoim miejscu bardziej bym się zastanowiła nad dzieckiem niż na dojściem do siebie. Z kim w tym czasie zostawisz takie maleńkie dziecko na tak długi czas?? Nie bedziesz cały czas myśleć co u dziecka?? czy nie placze czy mu się nic nie dzieje złego?? Ja brałam ślub w 6 mieisącu ciązy i szczerze mówiąc dobrze się z tym czułam. Wcale nie było po mnie widać ze jestem w ciąży.Sukienke mialam obcisła i rozmiaru sprzed ciąży. tak się wybawiłam jak nigdy. Ale to już od ciebie zależy.. każda ciąża jest inna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iloveya
tak ale rodzice nam wciaz gadaja ze bysmy powinni wziac przed porodem...wiec juz troche idziemy na kompromis ze zrobimy to jak najszybciej sie da ale po porodzie... Poza tym nie mozemy mieszkac ze soba bez slubu ;/ wiec juz wole nawet nie wygladac bardzo super ale zeby miec ten papier i tworzyc normalna rodzine a nie ze osobno wszyscy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iloveya
ale to moj facet nie chce brac teraz...nie wiem o co mu chodzi...wg niego to za szybko, on jeszscze troche niedojrzaly jest... a jesli chodzi o dziecko to myslimy zeby zrobic tak ze sala bedzie przy hotelu i tam bedzie np.opiekunka z dzieckiem wiec bedzie ono tak jakby z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że tak napisze ale scyzoryk mi się w kieszeni otwiera. Za przeproszeniem Twój facet może się pierdolić bez ślubu ale zamieszkać to już za trudno. Ja bym się zastanowiła czy sen ma małżeństwo z niedojrzałym człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce ślubu w trakcie ciąży, więc nie będzie chciał po porodzie, a niedojrzałość jest tylko kiepską wymówką. Moim zdaniem lepiej PRZED, ale skoro partner nie chce, to takie pytania są bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie mogą zamieszkać baz ślubu to raczej autorka zostanie Panną z dzieckiem bo pewnie chłopak już planuje się rozmyślić i zawsze mu będzie za wcześnie na ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iloveya
on chce wziac slub ale po narodzinach, bo nie jest gotowy na to finansowo a do kwietnia da rade uzbierac na slub i wesele. nie zostawi mnie bo juz jestesmy dlugo ze soba, 4 lata, a to chyba tez o czyms swiadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego nie możecie zamieszkać razem teraz? Jak się dziecko urodzi to do kwietnia tylko ty będziesz się nim zajmować i wstawać w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam taki dylemat, ale zdecydowaliśmy, że nie ma na co czekać - raz kozie śmierć i koza ma to z głowy :) Byłam w 5 miesiącu, czułam się bardzo dobrze, bawiłam świetnie i teraz mogę już spokojnie myśleć tylko o dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1987
Nie bierzcie wcale .Śluby ze względu na dziecko kończą się rozwodem. Jeśli wcześniej nie mieliście planów odnośnie ślubu to nie ma sensu teraz tego zmieniać a dziecko możecie wychowywać razem bez papierka. A już jak słyszę teksty że rodzice nalegają to nie wiem czy się śmiać czy płakać żyjemy w XXI wieku a co niektórzy zatrzymali się chyba w średniowieczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tak jak kasia mówi. Nie bierzcie tylko ze względu na dziecko. My i tak mieliśmy w planach ślub, a dziecko przyspieszyło. I nie rozumiem kwestii, że "nie możecie zamieszkać razem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×