Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam jakiegoś odpowiednieho

kwas foliowy-jaki polecacie? jaki same brałyście?

Polecane posty

Moim zdaniem lepiej brać coś z przetworzonym już do formy aktywnej kwasem foliowym, czyli metafoliną. Nie każda kobieta jest w stanie przyswoić taki zwykły syntetyczny kwas foliowy, a chyba nie robi się na to badań, więc lepiej brać coś, co na pewno przyswoimy niż coś, co się wchłonie w niewielkim procencie lub wcale :/Metafolinę zawiera np. femibion natal. Właśnie go sobie kupiłam z polecenia lekarza, bo planuję zajść w ciążę w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważajcie na kwas foliowy by nie brac go w nadmiarze. Ktoś na forum napisał że nie zaszkodzi nadmiar. To bzdura!!! Poczytajcie najlepiej o tym zanim go weźmiecie bo nadmiar prowadzi do wysypek, depresji a w czasie ciąży nadmiar kw. foliowego zwiększa u dziecka zachorowanie dziecka na astmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nadmiar kwasu foliowego wydziela się z moczem , także nie ma obaw przed przedawkowaniem, ale warto jednak uważać co się bierze i zainwestować w Folik a nie jakieś pochodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5mg przepisywany przez repetę przez lekarza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa Maja
A ten metafolin czy coś, to co to takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafolina –- jest biologicznie dostępną formą folianu. Dzięki temu jest substancją odżywczą gotową do bezpośredniego wykorzystania przez organizm i jest lepiej przyswajana niż kwas foliowy. To cytat ze strony Femibionu który chyba jako jedyny zawiera właśnie metafolinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny bierzcie Folik bo jest on lekiem, a nie suplementem i chroni skuteczniej niż suplementy od powstawania wad u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirella30
A zawiera metafolin? Mój lekarz mocno mnie uczulał na jego wartość. Ufam mu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwoska
A co tow ogole jest... Mysle ze teraz to jednak kazdy szuka dziury w całym... Ja byłam 3 razy w ciązy i brałam Folik i wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też brałam folik i nie zamierzam zmienić go na coś innego w przyszłości. W sumie jest przebadany klinicznie i sprawdzony od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fellicjita
Podobno tez kobiety które już przez długi czas przyjmują tabletki antykoncepcyjne powinny przyjmowac równiez kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zazywam z firmu puritans pride tab. 250 szt cena chyba 25zł. przed pierwsza ciaza go brałam, za pare miessiecy planuje druga ciaze wiec tez go biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam różne, najlepiej jeść to co ma kwas foliowy, a nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie nie ma znaczenia, kwas to kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy z tego co wiem jest bezpiecznym suplementem obecnym na polskim rynku od wielu lat, a jeśli chodzi o preparaty multiwitaminowe, to różnie może z nimi być, niektóre nie przechodzą żadnych badań i kontroli, więc czasami warto się zastanowić czy je łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirrelka
Ogrom lekarzy poleca brać kwas foliowy nie tylko podczas ciązy, ale nawet przed zajściem w ciążę jeżeli dziecko jest planowane. Poza tym słyszałam że znaczenie ma forma kwasu foliowego. U mnie lekarz polecał Femibion, bo ma najbardziej przyswajalną formę kwasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różnie mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam femibion w ciąży i karmiąc piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy 1 tabletka kwasu foliowego dziennie bedzie wystarczająca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obojętnie jaki i tak będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda866
Ja brałam prenalen multivit + DHA zatem ten polecam z doświadczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka65
Mi lekarz też zalecił femibion, brałam go parę miesięcy wcześniej przez zajściem w ciążę, a także w trakcie, tyle że od 2 trymetru zamiast natal 1, kontynuowałam natal 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z witaminami nie ma co przesadzać, więc jeśli nie masz niedoborów to przyjmuj tylko Folik. I kazda z nas powinna go przyjmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie każda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabellka88
Ja brałam chela ferr. Generalnei miałam problem z kwasem bo nie mogłam dobrac odpowiedniego preparatu , miałam nudnosci albo zaparci. Dopiero jak zaczełam brac chelaferr moje problemy sie skończyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde Folik jest takim najpopularniejszych lekiem, stąd własnie wiele kobiet po niego sięga. On to chyba z 13 lat jest juz dostepny na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik zwykły kup i nie wydziwiaj już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie polecam Folik. Brałam przy pierwszej i drugiej ciązy i wszystko było i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×