Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam jakiegoś odpowiednieho

kwas foliowy-jaki polecacie? jaki same brałyście?

Polecane posty

Gość gość
A czy kobiety mają świadomość, żeby łykać kwas foliowy jeszcze w czasie łykania tabletek antykoncepcyjnych, bo przecież to po ich odstawieniu najczęściej zachodzimy w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jesli ja teraz planuje dziecko to juz mogę przyjmowac kwas ? Czy tez nie bedzie za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenalka
jeśli planujesz potomstwo to nawet powinnaś już zacząć przyjmować kwas foliowy to podstawa, żeby wyeliminować wady cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie! Mi lekarz przed ciążą kazał zrobić badanie MTHFR, aby sprawdzić jaki kwas foliowy i witaminy z grupy B powinnam przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślałam, że tylko ja robiłam to badanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie ja z polecenia mojej położnej biore Folik Mama. Jest naprawdę doskonale zbilansowany i uważam ze warto aby kazda z nas po niego siegnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iglaka
znam folik bo sama go brałam przy obu ciążach, jest sprawdzony zawiera odpowiednią dawkę kwasu foliowego więc można go spokojnie przyjmować, najważniejsze jest to, żeby zapewnić maluszkowi zdrowy rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
folik niestety nie zawiera aktywnych form folianów :( Dla mnie i pozostałych kobiet, które mają mutację mthfr nie jest on chyba za dobry, bo mimo przyjmowania niestety nie zmniejszy ryzyka wad cewy nerwowej. Przyszłe mamusie sprawdzcie lepiej czy jestescie nosicielkami mutacji genu MTHFR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulejka
ja tam brałam już nawet na kilka miesięcy przed zajściem w ciążę brałam folik, wolałam zadbać od samego początku o tą kwestię, żeby potem nie żałować, że nie zadbałam o kwestię zdrowia mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosmankaa
Folik jest chyba najbardziej popularnym kwasem foliowym, obecny na rynku od wielu lat więc spokojnie można mu zaufać, poza tym zawiera odpowiednią ilość witamin które pomogą w prawidłowym rozwoju naszego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja starałam sie prowadzić dobra diete i oprócz kwasu foliowego nic nie brac. A chodzilam w ciązy latem wiec tez miałam dostęp do warzyw i owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wiesz, warzywa i owoce nie zapewnią takiej dawki folianów co suplement diety. Foliany się ulatniają to i tak konieczne jet przyjmowanie folika mama aby dziecko uchronić od wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bullka
bierzcie folik mi pomógł uchronic dziecko przez chorobami układu nerwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jesli ja teraz planuje dziecko to juz mogę przyjmowac kwas ? Czy tez nie bedzie za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lankaa
Osobiście stosowałam Infolic https://aptekaprima24.pl/inofolic-proszek-60-saszetek to taki suplement diety, który w swoim składzie posiada myo-inozytol oraz tak ważny kwas foliowy. Przyczyniają się przecież do wzrostu tkanek matczynych w ciązy. Pomagają także w prawidłowej produkcji krwi myślę, że na pewno wspiera nas podczas ciąży i warto jednak go kupić dla pewnego zdrowia i wzrostu naszego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gliffka
Wiadomo, że jak staramy się o dziecko to trzeba o siebie dbać, bardzo wazny jest kwas foliowy, ja brałam suplement folik i synek urodził się zdrowy, poza tym bardzo dbałam o to co jem no i się nie denerwowałam bo nerwy strasznie szkodzą na maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie jest najważniejsze. Jednak nie zawsze tez mozemy przewidzieć to ze w danym miesiącu zajdziemy w ciąże ;) Dlatego bierzmy go przez cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy należy przyjmować już w chwili kiedy pojawia się myśl o dziecku, tak aby ryzyko wystąpienia np. wady cewy nerwowej zmniejszyć do minimum. Dodatkowo zdrowa dieta bogata w foliany. Ja do końca 1. trymestru brałam sam kwas foliowy bo tak zalecił mi lekarz prowadzący ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy trzeba brać już na etapie planowania ciąży ponieważ układ nerwowy kształtuje się na samym początku ciąży, a w momencie kiedy dowiemy się o ciąży nie może brakować w organizmie folianów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę raz dziennie powinno sie przyjmować czy przez cały okres ciązy czy tylko przez jakiś okreslony czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kwas foliowy zaczęłam tak na 3 miesiące przed ciążą jak sobie wymyśliliśmy. że już pora :) I dokładnie 3 miesiące później wyszły mi 2 kreseczki :) I tydzień temu lekarz potwierdził mi ciąże :) :) :) Ale ja brałam taki zestaw z żelazem i witamina D i kwasami Omega3 .I biorę to cały czas http://pregna.com.pl/pregna-plus Jak pytałam mojej lekarki to mi poleciła właśnie ten preparat jako jeden z nowoczesniejszych i najlepiej przyswajalnych bo ma dwa rodzaje kwasu foliowego w tym jakiś najlepiej przyswajalny folian. No i te dodatkowe rzeczy w tym kwasy Omega które bardzo podobno korzystnie wpływają na rozwój mózgu dziecka i układu nerwowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulupka
a ja zaczełam brać folik na miesiac przed zajściem w ciążę ginekolog od samego początku tłumaczył mi jak to ważne w przypadku starania się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też brałam Pregne Plus ale zaczęłam tuż po tym jak się dowiedziałam o ciazy. Zaskoczyła mnie troszkę ;) Ale zaraz lekarz i powieedział że w takim razie jak nie bralam foliowego wcześniej to nie mam panikowac tylko od teraz zacząć brać taki najlepiej przyswajalny w wysokiej dawce plus jeszcze Omega 3 bo to też wpływa bardzo na rozwój mózgu. Mówił, że jest na bieżaco i poleca mi ten co polecił zonie - też własnie zaciążyła :) więc Pregna chyba dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore femibion 1;jestem w 11 tygodniu ciazy lekarz zalecil jeszcze do konca 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobizaka
znacie mama dha premium? biore juz od paru miesięcy bo zaczęlam jezcze przed staraniami o dzidziusia, te witaminy są bez żelaza którego lekarz nie kaza mi brać ze względu na ryzyko cukrzycy ciążowej, nawert nie wiedziałam ze wtedy nie powinno się brać żelaza, zresztą anemii ni emiala więc bez sensu brac, wyniki wszystkie mam dobre, czuję się ok, cieszy mnie uniknięcie konieczności jedzenia ryb, które wiem ze są zdrowe ale ich zapach doprowadza mnie do mdłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Preventin intensiw polecam, tanio znalazłam w tej aptece - https://www.aptekamini.pl/prewenit-intensiv-30-tabletek.html Sama jakoś nie robiłam specjalnie porównań tych produktów, po prostu zawierzyłam temu, co sugerowały koleżanki i chyba wszystko jest w porządku. Widziałam też droższe, ale czy w czym mogą być lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie najlepszy jest Femiovit. Biore już drugie opakowanie. Poleciła mi go pani farmaceutka, więc ja jej całkowicie zaufałam i myślę że jeśli chodzi o najbardziej zbilansowany suplement to miala 100% racji. I Wam go również polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore już drugie opakowanie Feminovitu. Poleciła mi go pani farmaceutka, więc ja jej całkowicie zaufałam i myślę że jeśli chodzi o najbardziej zbilansowany suplement to miala 100% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem jak najbardziej za…Bardzo trafny wybór witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj swoją połozną. Moja własnei wspomniała mi o tym suplemencie i przyjmuje już półtora miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×