Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dzięki dziewczyny chyba tak zrobię, ale jak sobie tylko pomyśle to mnie szlak trafia. Problem z moim bratem polega na tym że on nie chce z nikim gadać bo tylko ona mówi prawdę a my kłamiemy. Co do wyprawki, ja mam wszystko oprócz wózka i kosmetyków ale to dlatego że w ciągu ostatniego 1,5 roku urodziło się w mojej i męża rodzince czterech bąbli, i na szczęście dwóch chłopców i dwie dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję bardzo za informacje o wymrażaniu nadżerki. Pocieszyłyście mnie:) Ewunia- usg połówkowe można wykonać u swojego lekarza- nie ma potrzeby badania w 3d lub 4d. Tigero- nie dość, że mamy prawie identyczny termin, to jeszcze dzieciaczki w podobnym wieku:) Aniołek- ja również odczuwam czasami bolesność tego miejsca. Zgłaszałam lekarzowi i powiedział, że to jak najbardziej normalne, bo się wszystko rozciąga. Justz- powrotu do zdrowia życzę!!!! Ja przytyłam w pierwszej ciąży 10kg, ale wczoraj gdy weszłam na wagę, to doznałam szoku, bo mam już 5kg na plusie. Chyba będzie więcej niż ostatnio:( Stylowa- ja też na pewno bym się zdenerwowała. Tym bardziej, że w ciąży jesteśmy dużo bardziej wrażliwe, ale taka sytuacja zawsze jest bardzo przykra. Może osoba, która wystawiała zdjęcia nie do końca to przemyślała i nie zdaje sobie z tego sprawy... Natalia- witaj:) Jola- współczuję sytuacji ze szwagierką. Na pewno nie powinnaś się denerwować, choć ja pewnie bym nie wytrzymała i powiedziała jej coś.Może przestanie w końcu mieszać... Bartolenka- mój gin nie podał mi częstotliwości bicia serduszka, tylko po prostu go słuchaliśmy. W pierwszej ciąży chodziłam do innego lekarza i ten częstotliwość bicia podał mi dopiero chyba tydzień przed porodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masterek - 32 kg! sporo :) ale większość moich koleżanek w pierwszej ciąży przytyła po ok. 30 kg właśnie. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 kg. stylowa - rozumiem Cię. Mnie też bardzo dotykają różne takie faux pas ze strony rodziny. U mnie np. mój Tata jak wracał z długiego urlopu, to przywiózł prezent tylko dla mojego brata córki (jest w tym samym wieku,co mój Remi), bo ''Remi wszystko ma''. Jak się dokładał do wózka dla małej Agi (dał 1000zł) to o nas, o wózku dla Remiego nawet nie wspomniał. Długi czas potem powiedział;''no ale Wy jesteście w Anglii'' - tak jakby tu pieniądze rosły na drzewach lub leżały na ulicy. Muszę dodać, że mój brat do najbiedniejszych nie należy.. Chodzi mi tylko o równe traktowanie wnuków, ale wygląda na to, że nic z tego. Muszę przyznać, że to boli :( Napewno jesteśmy w ciąży bardziej wrażliwe, ale to i tak nie było w porządku. Może przez osobę, któa dodała ten opis przemawia zawiść i dlatego tak napisała? Nie da się takim czymś w ogóle nie przejmować, ale spróbuj chociaż.. 🌼 natalia256 - witaj! i dawaj te ćw.! A! już napisałaś - dzięki :) Jola - ehh...szwagierka - szkoda gadać. Spróbuj z nią pogadać. Najgorzej to zostawić taką sprawę nierozwiązaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do badania połówkowego to chyba wszystko zależy od lekarza i sprzętu bo np. Moja lekarka nie dysponuje taką aparaturą, zresztą ja chodzę na NFZ także i tak robię to we własnym zakresie, bo nie ma refundacji:) ahh ta nasza służba zdrowia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślicznie Wam dziękuję kochane za słowa otuchy ,za wsparcie:) Dzięki za ten topik,za Was ,że na nim jesteście:) Staram się myśleć pozytywnie,widzę u siebie małą poprawę,jeszcze będzie dobrze;) Nie dam rady się dzis rozpisać,moja głowa dziś totalnie nie myśląca,ale nadrobię wszystko troszeńkę później. Miłego dzionka mamulki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni_35 myślałam ze tylko ja tak uważam ja jeszcze na sto procent nie wiem co będziemy mieli dopiero 21 .12 idę do Gina to nam powie ale bardzo chciałabym dziewczynkę A co do bicia serduszka do mój ginekolog mówi mi tylko że wszystko jest w porządku tylko ostaniu jak byłam na wizycie w listopadzie to tak samo jak tobie Milka k-ce powiedział mi ze dziecko możne urodzić się jeszcze w kwietniu . Dziewczynki oświecie mnie co kryje się pod nazwa usg połówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO....... .......... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 6. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 7. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... .....05.05/C 8. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. .......06.05 9. tigero............Natalia.......33.......Poznań............ ..........07.05/S (Tymon) 10.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 11.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ... ..........08.05 12.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 13.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 14.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05 15.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... .............13.05 16.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ..............13.05 17.justz..............Justyna.......26..........UK....... .................15.05 18.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 19.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 20.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 21.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05 22.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 23.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 24.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ...............19.05/S (Mikołaj) 25.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 26.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... .. .........20.05 27.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 28.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... 21.05 29.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia........21.05 30.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 31.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 32.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 33.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ....... 22.05 34.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 35.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 36.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 37.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... .........24.05/C (Karolinka) 38.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 39.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 40.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........25.05 41.Pigula1111........Edyta........31..... ...USA.......................28.05 42.maryla86 .....,,...Maryla.......24.....Zachodniopomorskie......30.05 43.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 44.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem..............31.05/S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połówka88
atalia ale wystarczy usg 2d żeby się dowiedzieć czy jest ok z narządami dziecka ,a usg 3d 4d to już tylko luksus dla rodziców bo mogą zobaczyć jak ich dziecko wygląda w łonie matki przed urodzeniem sie , w danym momencie wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a orientujecie się czy jak ja chodzę do przychodni do gin. na książeczkę to będę miała robione to połówkowe?? Teraz idę 3 stycznia i to będzie dokładnie 20/21 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinkaa - a lekarz Ci nie wspomniał czy to zwykłą wizyta czy połówkowe USG? ja też chodze na NFZ i mam refundowane połówkowe ale to jest taki program dla kobiet w ciąży finansowany dodatkowo przez urząd miasta i to miasto płaci za moje usg . Ja idę 22. i już nie mogę się doczekać - co tam u mnie siedzi :) Też tak jak niektóre z Was nie mam jeszcze właściwie nic kupionego, popracuję nad tym w przyszłym roku :) Jakoś się jeszcze nie mogę przemóc do tych zakupów. Tak czytam o różnych Waszych sprawach i niesmaskach rodzinnych i tak cały czas sobie myślę też o sobie. Moja siostra też jest w ciąży tylko trochę wcześniej urodzi. Najpierw myślałam że to dobry pomysł żebyśmy miały razem dzieci i dlatego tak staraliśmy się ich dogonić :) ale teraz jak tak rozmawiamy to zaczynam mieć wątpliwości czy nie będzie takiej głupiej rywalizacji :( którą nakręca przeważnie sama rodzina, dziadkowie ciocie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wspominał nic, jedynie tyle że będę miała usg bo na NFZ to co drugi miesiąc. Jak byłam na ostatnim usg to też żadnych konkretów się nie dowiedziałam, jedynie że jest ok. Ania a miałaś robioną między 11-14 tc tą przezierność i kość nosową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, tego nie miałam z resztą nic z tej profilaktyki prenatalnej nie ale to jest badanie ponad standard lub trzeba mieć wskazania - z tego co słyszałam. Co do USG ja mam je robione w innym gabinecie przez innego lekarza dlatego mam skierowanie i wtedy idę na konkretny termin i jest to coś zupełnie oddzielnego niż wizyta - chyba jak u większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okarze się jak pójdę. Mam nadzieję, że lekarz wie co robi i zbada to co ważne. Do wizyty jeszcze 3 tyg a ja już się nie mogę doczekać, idę z nadzieją, że mój maluszek pokarze kim jest :-) Do wizyty muszę jeszcze zrobić glukozę z krwi podobno bleeee sam lekarz mi to mówił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny fundusz gwarantuje kobietą w ciąży 3 :o badania USG na początku w połowie i pod koniec ciąży.ja już mam wykorzystane dwa i na obu były podstawowe informacje . żadnych dodatkowych. /poza tym to usg w przychodni jest moim zdaniem kiepskie, o wiele lepiej było widać jak robiłam w klinice to pierwsze badanie/13t/niż to które robiłam teraz /w16t/- w przychodni. ja chodzę na NFZ ze względu na lekarza prowadzącego. wszelkie genetyczne, połówkowe itd jeśli nie ma wskazań (tj. poronienia, niedonoszenia, albo chorób w rodzinie, wiek powyżej 35 rż) możecie wykonać je na własną rękę. wpisać w google badanie połówkowe i miasto i pokażą wam się kliniki które robią takie badanie, oczywiście jest ono płatne w 100% kobiety, które je robią nie mając wskazań robią je zapewne dla spokoju sumienia i poznania płci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak tam ruchy w brzuszku czujecie już coś bo ja od 17 tygodnia jak tylko się poruszyło teraz to juz bardzo wyraźnie odczuwam szczególnie wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przez te nerwy maluszek strasznie się wierci i daj o sobie znać, chyba chce żebym się uspokoiła. Ja idę na USG 21.12. i mam nadzieje dowiedzieć się kto tam sobie siedzi, to będzie 19 tydz (18tydz i 1dzień) mam nadzieje że już coś będzie można podejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa no ja też mam już 2 wykorzystane no właściwie jedno bo tego pierwszego i nie liczył ale nigdzie dodatkowo nie chodzę. No ale mam nadzieję, że chociaż płeć się teraz dowiem.Natalia no Ja 18 tydzień i właściwie jeszcze nic konkretnego nie czuję, ale myślę, że nie ma się jeszcze czym przejmować wszystko przyjdzie. Tym bardziej, że to moja pierwsza ciąża. Czytałam, że niektórzy to dopiero po 20 tc zaczynają coś czuć. Ja i tak chyba za dużo się nakręcam i doszukuje się tych ruchów, już czasem sobie myślę, że przez to to w ogóle się naczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na pewno do końca ciąży nie wytrzymam z jednym USG więc i tak będę musiała się gdzieś wybrać. a, że trzeba zapłacić? wychodzę z założenia, że i tak skoro wizyty mam za free, wszystkie badania to nie zbankrutuję jak wydam 200zł na USG,a takie zwykłe to chyba ze 100zł kosztuje, także nie majątek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałabym pojechać na 3/4d ale mam dość daleko.Dlatego się zastanawiam. Penelopa a ty czujesz już maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinkaa - w 18. czuję, szczególnie rano :) niesamowite to jest :) Z tym prowadzeniem ciąży na NFZ czy w ramach programów finansowanych przez miasto to jest bardzo różnie. Z tego co teraz obserwuje w mach NFZ to strasznie oszczędzają na kobietach - a niby państwu powinno zależeć żeby rodziło się więcej dzieci szkoda gadać . W moim wypadku wiele rzeczy dodatkowych czyli USG ( na całą ciążę przysługuje 14. -11 na wizytach i 3 dłuższe )ze szkołą rodzenia włącznie finansuje miasto dlatego jest to spore odciążenie dla naszego budżetu domowego. Szpital do którego chodzę przeszedł remont generalny i jest nawet ładnie w środku a do tego mają nowy sprzęt do USG i porządny monitor dla badanej poza tym lekarskim więc wszystko ładnie widać. Jest tak samo jak w prywatnej klinice do której wcześniej chodziłam dlatego przerzuciłam sie tylko na państwową służbę zdrowia żeby choć raz w życiu porządnie wykorzystać to na co sie płaci składki:) Jeszcze co do 3d/4d to ja nie miałam ale byłam ok 1,5 roku temu z moją siostrą i powiem Wam że na mnie zrobiło duże wrażenie, taki prawdziwy człowiek nie tylko kontury na czarnym tle. Niesamowite to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia- jak fajnie! Jeszcze nigdy nie poznałam na forum kogoś z tego samego miasta:) Ja chodzę do dr Didkowskiego w przych. Nowak & Nowak na Filtrowej. W poprzedniej ciąży chodziłam do dr Kocha i byłam bardzo zadowolona. A ty do kogo chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PENELOPA jeżeli chodzi o ruchy dziecka to nie które kobiety szczególnie przy pierwszej ciąży odczuwają nawet koło 22 tygodnia,ale ja przed ruchami bardzo mocno mi się przelewało w brzuchu takie bulgotanie nie martw się jak się poruszy to będziesz wiedziała ze to na pewno to rozpoznasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa nie zalamuj sie. Czasmi tak bywa w rodzinie, ja nie raz bylam zla z podobnych powodow, ale coz zyje sie dalej. Dziadek na pewno nie zapomnial o wnusi :) Natalia256 pewnie, ze nie bedziesz przeszkadzac:) A co do cwiczen polec jakies, przynajmniej troche sie rozruszamy Dziewczyny jak tak sobie czytam, ze jedna przytyla 2 kg, druga 3 kg to moje 5kg- ehhh. Ale sie nie lamie, przynajmniej wiem, ze dzidziol rozwija sie dobrze i mam nadzieje, ze po porodzie wszystko wroci do normy :) milka u mnie na ostatnim badaniu serdeucho malucha walilo 158 uderzen na minute, takze ok. Wydaje mi sie, ze miescisz sie w normach. Kazde dziecko rozwija sie inaczej, takze jezeli lekarz nie powiedzial Ci nic na ten temat, to znaczy ze wszystko jest w porzadku. natalka usg polowkowe wykonuje sie, jak sama nazwa mowi, po dwudziestym tygodniu ciazy. Sprawdza sie wowczas, czy dzieciatko rozwija sie dobrze i czy nie ma jakis wad wrodzonych. To najwazniejsze usg podczas calej ciazy. I na koniec, kobity moje piszecie cos o mailu i zdjeciach waszych brzuszkow. Zdradzcie mi jaki to mail, to poogladam wasze brzuszki i wrzuce swoje foty. Pozdrawiam i zycze spokojnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nic nie czuję :( ale ponoć jest tak, że szczupłe kobietki czują wcześniej, a ja jestem L-ka więc podejrzewam, że jeszcze trochę przyjdzie mi poczekać :( jestem dziś w domku wysprzątałam pół chałupy, bo tak normalnie to nie ma kiedy, albo po pracy jestem za bardzo zmęczona;/ nie zrobiłam za wiele, a czuję, jakbym przerobiła 8h fizycznie. jeszcze na zakupy, dziewczyny co dziś pichcicie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i w ogóle, moja znajoma ostatnio powiedziała, że ona na noc od samego początku dokarmia sztucznym bo inaczej pobudka co 2h, a tak to mały się budzi tylko 1-2x, co Wy o takiej praktyce? co wtedy z mlekiem w piersi? nie 'eksploduje' ona wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa a ja juz myślalam , że jestem jedyna na forum co w 18 tc jeszcze nie czuje ruchów. U mnie dziś spagetti :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×