Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

podczytalam troszke widze, ze wiekszosc z nas ma spadek formy ale czego tu sie dziwic, jestesmy juz prawie na finiszu i ze wszystkim coraz ciezej dzieki kropeczko za odpowiedz - ja tez sama do konca nie wiem co to te skurcze prxepowiadajace, chociaz lekarz z tego co mu mowilam to twierdzi, ze to co czuje to wlasnie te skurcze. wozek wystawilam - czekam az ktos zadzwoni i wlasnie mi przyszla wiadomoisc ze wyczeppany mam limit tego cholernego internetu na ten mieisac - super wiec teraz nie wiem jak mi sie uda tu zagladac. porazka no nic uciekam trzymajcie nozki razem i do zas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane ale sie rozpisujecie.Ja podczytuje ale jakos mi brak weny twórczej do pisania.Piekna pogoda jakoś odciąga mnie od kompa.Jatuska fajnie ze sie odezwałaś i dobrze ,że u ciebie wszystko ok. Kropeczko ty nawet nie strasz nas wczesniejszym porodem!zaciskaj nóżki a kruszynce tłumacz ,że to jeszcze nie teraz chyba ze chce zostać świątecznym kurczaczkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej majóweczki. czytam was i konca nie widać. Dziś zakupiłam sobie ten migdałowy olejek na krocze aby coś podziałać w kierunku nie nacinania. Wiem wiem, ze juz późno, ale zawsze coś tam pomoże. Weszłam do sklepu z wózkami - Pan mi powiedział ze TAKO jest rewelka a RIKO nie całkiem. Zapytałam go dlaczego tak sądzi, a on mi na to ze nie sprzedaje tej firmy i napewno dlatego ze jest do bani. Ale we mnie zadrrzało. Głupek no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj stuknął mi 37 tydzień - ale mam już pietra - jak to będzie wszystko.Położna mi powiedziała ze z reguły wieczorem skurcze sa bardziej możliwe do spodziewania, więc gonię po sklepach póki dzień.....hihihihiih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam przed chwilą po dwóch latach kaszankę!!! :D Otwarli u mnie sklep rusko-polski,hurra:) Kupiłam jeszcze taka polską oranżadę czerwoną z Helleny i kasze gryczana i kubusie i życie znów jest piękne:) ...x... Niezależnie z jakiego kraju paczka idzie zasady są te same,a z tymi ciężarnymi to oni do trzeciego miesiąca totalnie olewają sprawę a cięzarną jako cięzarną traktują dopiero po 3 miesiącu,ale tak to słyszałam ,że w wielu krajach jest DeeYaa jeśli chodzi o wwóz żywności to są pewne zasady-nie każdy rodzaj jedzenia przejdzie,np kiełbasa tylko próżniowo zamykana i limit to chyba 0,5 kg,wielu produktów absolutnie nie można,ale oczywiście zawsze próbuje się przemycać mając nadzieję,że się nie trafi nam kontrola bagażu. Ogólnie jest chyba 3 kg żywności limitu. Po przylocie i odbiorze bagażu osoby losowo wybrane przechodzą kontrolę bagażu. Nowy sprzęt np typu laptop zostaje opodatkowany i oclony. Jesli znajda coś zakazanego np kiełbasa luźno pakowana to wyrzucają i karaja pienięznie. Ach,jak w więzieniu hehe jaTuśka ostatnio przy mnie koleżanka przebierała synka i mnie też odrzuciło,a przy swojej córce takiego czegoś nie miałam,więc nic się nie martw ,bedzie dobrze;) Kurcze dziewczyny jak bede miała chwilkę to o tych kremach z filtrem poszukam,bo pamietam ,że tam było wiele ważnych rzeczy napisanych,między innymi ,że jeśli już użyć chcemy takiego kremu to ma to byc jakis specjalistyczny i faktor nie powinien chyba przekraczać 25,ale nie pamietam tak dokładnie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie naszla ochota na nalesniki i wlasnie przed chwilka zjadlam dwa. Tylko szkoda, ze bitej smietany nie mialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalesniki z owocami i bita śmietanką z polewą czekoladową.........mniammmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tu trochę podczytuję dzisiaj. Z tymi kremami to masz rację stylowaa. Dziecku potrzebna jest witamina D, która powstaje pod wpływem promieniowania słonecznego. Dlatego nawet na bardzo słoneczne dni wystarczy filtr 30. Jeżeli dziecko ma bardzo wrażliwą na słońce skórę to można stosować blokery, czyli filtr 50, ale to naprawdę przy bardzo dużym nasłonecznieniu. Jak nasze maluchy zaczną wychodzić na pierwsze spacery, to w zupełności wystarczy jakiś Bambino, który ma bodajże faktor 6, mocniejsze filtry będą potrzebne dopiero latem. Ale i tak dziecko do trzeciego roku życia nie powinno być wystawiane na bezpośrednie działanie słońca. Co do pasów to pamiętam ze wszystkich szpitali, że położne zawsze odradzały stosowanie pasów. Dokładnie nie wiem dlaczego, bo mnie to specjalnie nie interesowało, nie planowałam ich używania. Dzisiaj przyszła stała klientka i powiedziała, że brzuch mi się obniżył. Kurczę... jakoś nie zauważyłam. Nawet pomyślałam dzisiaj, że ja jednak wolę urodzić przed świętami, bo już bym chętnie najadła jak człowiek, a nie poskubię, poskubię i już franca zgaga mnie dopada. Ja się jej nie pozbędę aż do porodu. Ale jak się teraz nad tym zastanawiam, to chyba mi się trochę lżej oddycha. Może jednak coś w tym jest:-) kaszanka - o rany! zwykle nie jadam, ale teraz jak to napisałaś to po prostu język mi do d... ucieka, żeby jeszcze była zgrillowana... mniam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie majóweczki, wpadam na chwilkę się przywitać i zbieram się na wizytę kontrolną/ będziemy sprawdzać jak malutka przybiera na wadze;)))) Piszecie o kremach z filtrami, ostatnio położna mówiła o tym, że dla noworodków dozwolone są wyłącznie kremy z filtrami fizycznymi (inna nazwa: mineralne) i tylko wówczas kiedy jest to konieczne. Bo malucha przecież nie wolno wystawiać bezpośrednio na słonce więc najlepiej posmarować zwykłym kremem dla niemowląt. Wiecie o co chodzi-nowe normy:))) Lecę, wpadnę później i dam znać jak nasza Smerfetka urosła... :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esti1983
NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. TERMIN/PŁEĆ 1. annjaa............Ania.........28......Gdańsk............30.04/ (Natalia) 2. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie...... ............01.05 3. Kasiulaaa s-ce...Kaśka.......22......Sosnowiec...........0 2.05/ (Julka) 4. natalia256.......Natalia.......24........Toruń.............03.05/ (Laura) 5. Atena_35.........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA...03.05/ (MILENA) 6. weska............Marta.......27.....Szczecin. ..............05.05/C 7. Znów_mama.....Alicja.......33........Poznań.............06.05/ (Zosia) 8. tigero.............Natalia......33.......Poznań............07.05/ (Tymon) 9. bunia3..........................30........Toruń................08.05 10.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn.................09.05/S 11.Lorien..............Beata.......23..........Kraków........11.05/ (Kubuś) 12.Kankuun...........Dorota......32........UK.....................12.05/S 13.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała......12.05/ (Jasio) 14.mamuskamaj.....Arleta.......25........Lubin.............13.05/(Zuzia) 15.Julietta40.....Agnieszka...40....woj.podlas kie.15.05/ (Maksymilian) 16.justz..............Justyna......26..........UK........ .............15.05/S 17.milka78.........................33........Kraków...........15.05/ (Maciej) 18.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ..........16.05/C 19.cv.................Wioleta....24.........Niemcy..... ..........16.05/Alex 20. Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ......19.05/C 21.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie..21.05/ (Maksymilian) 22.Stylowaa..........Ania....30......Chorzów/Island ia..21.05/(Nataniel) 23.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. ..22.05/ (Lenka) 24.fauletka..........Wioletta................ok.Tarnowa.............22.05/S 25.Kooralinkaa......Kornelia.......21.........Ch-ce..................22.05/S 26.Agnes71..............Aga........26.......Wrocław.................23.05/C 27.Emilia_83...........Emilia.......27......Wielkopolsk ie..23.05/ (Adrian) 28.JOLA1237...........Jola.........27.........Wrocław...24.05/ (Mateusz) 29.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie.....24.05/ (Karolinka) 30.Dosia255.......Dorota...27....Waterford/Irlandia....24.05/ (Amelia) 31.tosia204............Agata.......28......kuj-pom.......24.05/ (Mateusz) 32.#stokrotka#........Monika.....29.......dolnośląskie. .....25.05/ (S i S) 33.Pristina86.....Natalia...24...Gdynia/Gdańsk...26.05/ (Zuzia/Majka) 34...x.....................Ania.......22......wlpk.......26.05/ (Maja i Jasiu) 35Justynka_87......Justyna......23.......Nadmorzem........31.05/ (Jaś) 36.Zuzi-mama.......Marzena.....20.......mazowieckie......23.05/(Zuzia) 37._-KasiaGJ-.......Kasia.....22.......opolskie..............03.05/(MICHAŚ) 38. em_trz..........Magda........22......Żyrardów............. . 23.05 /? 39. DeeYaa.........Hania.........28......wlkp................ ...08.05 40. esti1983.........Estera.......27......Warszawa..........8.05/Julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esti1983
Hej! ja dziś nie miałam dostępu do komputera, bo akurat mąż postanowił popracować w domu. Poza tym, czuję się nieźle, jestem na zwolnieniu, ale trochę pracuję, tylko do świąt, więc jeszcze niecałe dwa tygodnie (praca w szkole - świetna rzecz!). No i trochę roboty wydawniczej, właśnie mi się dziś zwaliła:) ale też na 2 tygodnie. Całe szczęście, że większość zakupów mam zrobione! Kupiliśmy już: ubranka, brakuje mi tylko ze dwóch sweterków, wanienkę, pieluchy, ręczniczki, kosmetyki, wózek (używaną bartatinę, bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że będzie dobra na nasze wertepy), łóżeczko, pościel. Mam nadzieję, że malutka nie urodzi się wcześniej, bo ubranek nie wyprałam. Miałam zrobić to dziś, ale taka paskudna pogoda, a tak pachniałaby pięknie wysuszone na słońcu). Jak już pisałam, czuję się nieźle, puchną mi nogi, ręce (też już nie noszę obrączki) oraz chrapię, jak mam za płasko. Poza tym raczej ok, mam lekkie skurcze jak przy okresie, czy wtedy dobrze jest poleżeć? No i za niskie żelazo, ale to mam całą ciążę. To jest moja pierwsza ciąża, więc trochę się denerwuję. Ale podobno maluch zdrowy, więc powinno być wszystko dobrze. Początkowo miałam termin na 20 maja, ale każde usg pokazuje, że urodzę 8, więc zobaczymy. Uff, ale Was zamęczam! Z tym obwodem i wagą sprawdzę jutro rano, bo teraz się opycham, więc to zupełnie nie miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esti z tymi terminami z usg może być różnie. Ja wg OM mam na 13 maja, według 1 usg na 9, wg 2 usg na 4 maja a ostatnie wykazało, że na 13. Także już sama nie wiem. Mam tylko nadzieję, że nie urodzę w długi weekend majowy. Nie żebym coś planowała, ale wiadomo jak to może być z dyżurami w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babolce kochane :) ale dzisiaj mialam zaleglosci cholerka kilka stron czytania :P niestety dzisiaj mialam napiety grafik :-O heh ale padam na cycki doslownie.. z tymi bolami podbrzusza, ja jak duzo chodze i za szybko to czasem cos zaboli no i mysle ze mala juz niezle napiera bo czuje lekki dyskomfort :/ co do kremow z filtrami - ja kupilam oczywiscie z nivea 30faktor :) ale napewno na lato kupie jeszcze tą 50tkę nivei - poza tym babki na SR mowily ze dziecko ma bardzo cienka skore na stopkach i jesli mamy zamiar w lato wyjechac na spacer bez skarpetek to trzeba tez stopki posmarowac - nie wcierac!!! tak opowiadaly tigero twoj organizm pewnie przygotowuje sie juz na powitanie Tymona :) noo chyba ze to co za oknem sie dzieje ma taki wplyw na Ciebie :/ mam tez te pieluszki z belli i mysle jakie jeszcze kupic czy 1 czy 2... hmm/? x ty prorokujesz tu!!! wrozka Kasandra czy coooo :P hehe Justynka- ale ci sie termin przesunal :D nooo kompletuj wyprawke ;) stylowa - kaszanka?? nie cierpie :/ ale jak znam zycie jakbys mnie poczestowala taka pieczona to pewnie bym pochlonela bo przeciez w ciazy to wszystko na opak :P kropeczko witaj 🖐️ jaTuska - helllooooooo 🖐️ ja to jestem z grupy lelum polelum - ciepla klucha a pozornie twardziel wiec juz tez panikuje... damy rade co?? :))) witam nowe mamuski :))) atena - ja jak spaceruje po miescie to widze ze u mnie tako i espiro to najpopularniejsze wozki ;) i dziewczyny sobie chwala.. :D moja sasiadka tez kupila espiro - naprawde fajnie wyglada :] jak znam zycie jeszcze z 17razy zmienisz zdanie co do wozka poki nie klikniesz KUPUJĘ!! :P:P:P:P:P:P:P ale ten lezak baja :) Penelopka Helloł :P nie no Maksiu to chyba wykopie ojca z wyra na wycieraczke jak tak dalej pojdzie :P alez u mnie pizdzi :-( szok strach nos za drzwi wystawic :-O buuu ja chce wiosne ;-/ Lorien- po co Ci mleko juz? nie chcesz karmic czy co? bo az mnie z papci wywaliło ze wy juz mleko modyfikowane kupujecie.. to chyba niepotrzebnie bo często dzieci sa uczulone na takie mieszanki i jesli nie mozesz karmic to szpital ustala jakie mleko malec pije.. matkooo mi troche jeszcze zostalo do kupienia- wozek z fotelikiem najwiekszy wydatek 2tysie :-/ a reszta jakies pierrrdddolki z ktorych sie uzbiera niezla sumka...wiec czas organizowac jakis hajsik :] milego weekendu laski :))))) odpoczywajcie :] ale nie na mopie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze nie klikłam KUPUJE KOCHANA ale juz tuż tuz. Się ze tak napiszę przymierzam.......hihihihi Poza tym malutka chyba sie rozpycha bo czuje dosłownie malutka stopke i taką bulwę z boku brzucholka...........nie-fajne uczucie, no ale juz niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj 35 tydzień, od jutra 36 zacznie lecieć. Jejku i pomyśleć, że zostało tak malutko czasu. Ja czekam do świąt, bo później to czas tak poleci, że nawet się nie obejrzymy. Mi została tylko do poprania pościel, ale chciałabym to zrobić na początku maja. Jak nie zdążę to mężuś będzie miał bojowe zadanie- przygotować łóżeczko dla córusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esti1983
Jak się zaczernia nick? To głupie pytanie, ale nie mogę tu nic znaleźć. Moja dzidzia już jest odwrócona i sobie stuka główką. Rozpycha się strasznie. A ja w domu mam taki bałagan, że nie wiem, za co się brać. Jutro musimy zrobić porządki, zdecydowanie! Denerwuję się tym, że jeszcze nie wyprałam ubranek ani nie przygotowałam mieszkania, ani nie spakowałam torby, a z usg mam już 36 tydzień (wiem, że to może być różnie). A jak nie zdążę? Stanowczo muszę się jutro za to wziąć! A z tymi wózkami to coś okropnego! Taki wybór, że nie wiadomo, co wybrać. My się zdecydowaliśmy na jedo bartatinę na paskach. Ja zmieniałam zdanie codziennie, więc w końcu mąż zdecydował i kupił używaną na allegro. I całe szczęście, bo za bardzo się tym przejmowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula ja tez zrobiłam juz takie drobne zakupy.......na allegro. Powoli przymierzam się do reszty , np łóżeczko itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena ja nie całe 2 tyg temu kupiłam łóżeczko dopiero. Spiesz się pomału z zakupami bo zegar tyka coraz szybciej nam ;p Teraz oglądam sukienki na allegro, bo ja chrzciny robię 28Maja i muszę jakoś wyglądać , ale boje się że będę jeszcze puchlna po ciąży i ciężko mi będzie coś dobrać żebym się sobie podobała... Pożyjemy zobaczymy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaaaaaaa plisssssss dowiedz się koniecznie co z tym ZZO,ok??????? 500zł, a 100 czy 200 to zasadnicza różnica! mi na wizycie we wtorek dr nie mówiła o innych stawkach, tylko, że konsultacja z anestezjologiem 50, a ZZO 500;/ daj znak koniecznie. zjadłam tosty z szynką i serem i jestem bardzo spełniona, mogę iść spać, moja godzina wybiła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej.Widze dobrze ze w nocy nie wlaczalam kafe bo i tak nikofo nie bylo:P a mi sie nudzilo. Niestety zasnelam ale znowu tylko na 2h i zdarzyly mi sie glupoty snic: 2 zeby mi wypadly, jechalam samochodem do Ameryki:P Dzis pogoda ladna u nas, slonce swieci i zaraz bedzie dawac mi po oczach:P Dzis pewnie maly ruch bedzie bo bedziecie korzystac te ktore moga z pogody. Ta myslalam co u bartolenki bo nie daje znaku a przeciez lezala w szpitalu. Chce kupic taka poduche do karmienia dzis dla blizniakow ale nie wiem czy to sie przydaje? milego dzionka Wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuski Ja na chwilke tylko sie przywitac, bo grafik zas napiety, wiadomo jak to w sobote u mnie.Bede zaraz robic salatke i pyszne ciasto cytrynowe z beza.....mniammmmmm. Dziewczyny juz prawie sie zdecydowalam jaki wozek, X-lander .Przygladalam sie juz tylu, ze juz powoli zaczynam miec dosc.Tylko jeszcze niewiem czy trzykolowy czy cztero. Krem z filtrem...kurde oczywiscie niepomyslalam. Dobra teraz lece a Wam zycze milego dzionka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majóweczki:) Trelevinaaaa przecież szpital nie może mi narzucić jakie mleko mam podawać małemu. U nas w szpitalu gdy jest problem z karmieniem bez problemu dają butelke z mlekiem i właśnie podają bebilon. Nie wiem jak u mnie będzie z karmieniem więc kupiłam, bo wiem że mama nas wszystkich dokarmiała. A tak naprawdę to cały czas się zastanawiam czy będę karmić piersią, nie jest to przecież obowiązkiem. U nas nie ma pogody... pochmurno za oknem i pewnie będzie padać. X a w jakiej temp tą pizze piec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fauletka- robisz smaka na ciasto, a ja wlasne zjadlam buleczki z pasta jajeczna.mniam lorien- maz piecze ja w 220 stopniach i tak 30 minut. wczoraj tez zrobil na kolacje hehe bo jak pisalam Wam przepis na ciasto to mi sie zachcialo i zrobil wieczorem:P co do mleka to ja nie pomyslalam kompletnie o tym a mysle ze kupic jedno opakowanie nie zaszkodzi i miec tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X no pewnie że 1 nie zaszkodzi, ja mam kupione 1 na razie bo przecież tak naprawdę nie wiadomo ile nasze dzieciaczki będą jeść a siedzieć z dzieckiem przy cycu np co godzine bo tak będzie chciało jeść to bez sensu bo się nic w domu nie zrobi, nie mówiąc o wyjściu na zakupy itp. Ja dziś spróbuję tą pizze zrobić mam nadzieje że mi wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello majoweczki! A ja tylko na chwilke przywitac sie bo dzisiaj troche mam zajec zaplanowanych wiec zycze wam udanego weekendu.:) Pozniej Was poczytam i wiecej napisze. buziaki slodziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja też będę musiała kupić z jedno opakowanie tak na wszelki wypadek, bo niestety do sklepu mam kawałek i nie chciałabym wysyłać męża nie wiadomo o której godzinie. W domu przecież nie zginie. A powiedzcie mi czy Was też bolą piersi a dokładniej brodawki ?? Bo dzisiaj normalnie u mnie masakra jest. Życzę spokojnego weekendu dziewuszki :) My jutro idziemy na chrzciny do synka kuzyna. Mam nadzieję, że posiedzę trochę, bo ostatnio nie najlepiej się czuję. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv- tylko nie szarzuj z robota:P mamuskamaj- mnie nie bola piersi, same brodawki tez nie. pod tym wzgledem u mnie cisza i spokoj:P najedz sie na tych chrzcinach jutro:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×