Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciąża czy nie ciąża

Kto tak jak ja czeka teraz czy jest w ciąży?

Polecane posty

dori, czemu nie mozesz brac tabl?? no widzisz, dziecko dziecku nie równe :) jedno potrafi to drugie co innego :) my też jesteśmy na etapie podnoszenia się ale jeszcze mu to nie wychodzi, ale dzielnie probuje.. tak samo lapie sie za cos i chce sie podniesc :) no i na nogi to juz w ogole chcialby stac :P ahh te Nasze dzieci :) no juz 9 przekroczyl heh ale duzy jest, doktorka powiedziala ze na swoj wyglad i wzrost prawidlowo :) u Was tez szczepienie, Leo bedzie dzielny :D to drogi u Was basen? no prosze, niech sie oswaja z nocnikiem :D jak mu tak ladnie idzie to może nie będzie później problemów hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Talaion1992
Witam dziewczyny mam pytanie. Wiem że pewnie temat był nie raz poruszany ale ....więc tak 20października kochałam się z chłopakiem doszedł we mnie . Cykl miesiączki mam nie regularny i dostałam 24 października. Był normalny. Lecz w tym miesiącu dostałam 18, lecz był krótki trwał 2dni, bolą mnie piersi, podbrzusze, mam tak jakby dretwienie macicy skurcze. Czy mimo "@" jest jakieś prawdopodobieństwo że mogę być w ciąży? Cykl mam różnie co 23, 25 różnie nawet i 30 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! :) My po szczepieniu, myślałam że będzie gorzej, bo płakał tylko przy wkłuwaniu i szybko się uspokajał :). Zdecydowaliśmy się też na szczepienie przeciwko rotawirusom, pneumokokom i później meningokokom. Róże są opinie, ale jednak się zdecydowaliśmy. A jak u was dziewczyny na co szczepiłyście? Moje dziecię już 4930 g waży, szok, nie myślałam że aż tyle :D, cieszy mnie to, bo jak jest tylko na piersi, to nie wiadomo czy mu starcza, bo on wcale jakoś dużo nie je, ale fakt nadrabia częstością, jak prawie w dzień nie śpi, to je, no coś musi robić :D. Ogólnie wszystko ok, tylko trochę trądziku niemowlęcego się pokazało, tzn. prawdopodobnie trądziku. natka, 9100 g nieźle :D, ale jak chłopak ma apetyt to tylko się cieszyć :). oj może nie torbiele, oby. ale wybierz się do gina, lepiej się skontrolować. a jak twoje cykle po ciąży, już normalne? tu nawet nie chodzi o nieprzespane noce, bo oby tak dalej było, to spokojnie da się żyć. tylko też takie napięcie przez całą ciążę, tym bardziej, że ja po przejściach jestem, więc głównie z tego powodu nie wyobrażam sobie jeden ciąży zaraz po drugiej. dorcia, fajnie z tym nocnikiem wam wychodzi :). a co za prześwietlenie u ortopedy, profilaktycznie? no tak szczególnie w pierwszym roku życia są takie różnice między dziećmi, niby wiadomo że nie można porównywać, ale się nie da, to naturalny odruch ;) kiedyś pisałaś o tym, że coś ci w wynikach wyszło za wysokie chyba, że nie możesz brać tabletek, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko, to świetnie że Albert nie płakał bardzo :) dzielny jest :D u nas mały był szczepiony na te 3 podstawowe, w odstępach 6tyg, tyle że ja kupowałam szczepionki bo są bezpieczniejsze i mniej inwazyjne, jak to mi doktorzy wytłumaczyli :) to Ci chłop rośnie :D super! oby tak dalej, niech rośnie zdrowo :D no właśnie w przyszłym tyg się zapisze do swojego gin, wolę dmuchać na zimne. a cykle to teraz ok bo mam tabletki więc wszystko jak w zegarku heh no tak masz rację, lepiej uważać i ewentualnie się zabezpieczyć dodatkowo :P trzeba odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Migotko, tak wlasnie nie moge brac tabl. ant bo cos z hormonami mam, ale zabij mnie nie wiem, taka bylam otumiona jak gin mi to pwiedzial, zenawet nie dopytalam. Mialam isc zalozyc ta spirale ale zryzygniwalam, boje sie :p. Albercik ladnie sobie przybral, ale dzieci na ccycu tak maja, ponoc... Ja mam wszystkie szczepionki darmowe, te ktore w pl sa do wykupienia/nieobowiazkowe. Natka, my mam jedna zalegla jeszcze szczepionke. Oj drogi basen, juz sprawdzalam wszystkie te rodzinne i 2-4 godz weekendiwy wypad naszej 3 to minimu 50 e i to jest tylki wstep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talaion, .... jezeli byl okres nie ma ciazy, proste. Jezeli byly tyllko plamienia ciaza mozliwa, albo cos hormony szaleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry..... Migotko, tak wizyty u ortopedy u nas sa w standardzie mniej wiecej co 2 mies :p Natka, a wy juz 4 pampersy ? My konczymy zapas 3 ale conajmniej od dwoch tyg moglibysmy 4 zakladac. A warzywka miksujesz nadal? Bo ja jak juz mu gotuje to baaaardzo drobno kroje, takie milimetrowe kosteczki:p a mieso blenderem. Moj synuwielbia zupe krem z kalarepy, nie mam pojecia czy mozna to warzywo podawac ale jemu smakuje i nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) dori to faktycznie drogi u Was basen :O co do pampersów to my już chwile temu na 4 przeszliśmy, tylko na te 7-18 :) warzywa to zależy, albo mu kroje drobno albo też właśnie blenderem, tak jak mięso :) o kalarepie nic nie wiem, ale skoro nic mu nie jest i lubi to niech je :D a poza tym co tam jeszcze lubi?? Rybka mu smakuje? Bo Ksawery jakoś za rybą nie przepada, początkowo jadł a teraz pluje he he woli mięsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor! Natka, no my tez powinnismy 4 ale zrobilam jakus czas temu taki zapas :( ech...jeszcze tydz isie skoncza :) a 4 juz tez pelny zapas hahaha. Leo uwielbia risotto z warzyw, ogolnie widze, ze lubi ryz(jak mama :p ) rybke tez lubi ale myjemy tylko lososia bo reszta dopiero po 10, 12 miesiacu .Lubi tez cielecinke zwarzywkami. Zjada chetnie tez jogurty (od 6 mies) na mleku ktore pije. Wczoraj tezzjadl z apetytem jogurt grysikowy dobrze poszedl wiec pewno tez dodamydo ulubionych hihi. Ale ogolnie jak glodny zje wszystkohaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka, sa jakies inne 4 niz 7-18 kg? U nas sa 4 i 4+ potem 5 i 5+ A u nas juz swiatecznie zaczynamy piecciasteczka adwentowe, pierwszatura upieczona, jeszcze 2,3,4 i zostanie dekorowanie... czesc zjemy a reszta obdarujemy znajomych. Ach swieta, swieta ... :) :) . Unas juz choinka pachnie zakupilismy wianuszek adwentowy i od 2.12 bedziemy swieczki zapalac... ach juz sie niemogedoczekac naszych pierwszych wspolnych swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia, to super że Leo nie wybrzydza :) oby tak dalej :) Ja z Ksawim też nie mam większych problemów :) nie, nie ma innych pampersów tylko chodziło mi o to że właśnie mamy 4 a nie 4+ (one są od 9-20) :P ojjj te święta! też się nie mogę doczekać, ten zapach... klimat... i dokładnie, pierwsze święta we trójkę :D dziewczyny, a wybieracie się gdzieś na Sylwestra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babki! :) wow już 4 pieluchy wasze maluchy noszą :). niezłe żarłoczki te wasze chłopaki, mój też się na takiego zapowiada :D używacie Pampersów tych niebieskich, białych, czy jakiś innych? my zaczęliśmy niedawno 2 nadal pampers premium care, czyli białe, ale one są tak koszmarnie drogie, także niebawem spróbujemy tych niebieskich są tańsze, a może też będą ok. dorcia, ciągle zapominam to napisać odnośnie twojej stopki ;), to nie przesadzaj z tą wagą :P, przy twoim wzroście, to wcale nie jest jakoś dużo, chyba że chcesz mieć niedowagę ;). to dobrze że zbadałaś hormony przed ewentualnymi tabletkami. a dlaczego boisz się założenia spirali? ale jak zapewne wiesz, jak planujecie jeszcze jednego malucha, to spirala nie jest zalecana. ja jestem ogólnie anty "prochowa", więc też nie wiem, czy na tabletki się zdecyduję, ale nie powiem trochę widmo wpadki mnie przeraża, więc coś trzeba wykombinować ;). faktycznie drogi ten basen. mówisz ciacha pieczecie, ja piekłam 2 lata pierniczki na święta, w tym roku chyba też upieczemy :) natka, co do sylwestra, to nasz maluch będzie miał niespełna 3 miesiące, więc wiadomo bankiety odpadają :D. ostatnio wymyśliliśmy że skoro w tym roku na święta do moich rodziców jedziemy, to może na sylwestra do mamy męża, no ale to się jeszcze okaże, czy będzie chciało nam się z małym kursować, no i jaka pogoda będzie. a ty natka co planujesz na sylwestra? :) a tobie gin zapis jakieś tabletki tak od razu, czy pytał się, sama wybrałaś, tylko ci jakieś nazwy podał i wyjaśnił czym one się ewentualnie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Migotki, wiesz, spirala to jednak cialo obce, i zawsze jest szansa, ze organizm odzuci. A pozatym tonie wiem ale jakostak niezabardzo sie w tym "widze". No ja tezjestem anty prochom. Nie to, ze planuje dziecko, ale gdybymmialajuz 2,3 to juzbymna 100% cos musiala miec ... teraz nawet jakby to nie bedzie tragedii. Haha. Pozatym jak przez tyle lat nie byli wpadki to chyba teraz tez jej nie zaliczymy. Jeszcze zawsze to M moze sie podwiazac :p i jak juz kiedys tam pojawi sie 2 bobasek to wlasnie tak zrobimy. Kiedys pytam M co bybylo gdybymbyla w ciazy, a on jak to co Leo by mial rodzenstwo i zaczal sie smiac. I nie powiem bo chyba mu to "podeszli" bo kiedys w " trakcie" pytal to co rodzenstwo....myslakam, ze mu jaja iderwe hahahaha. My mamypampersy te zielone bo u nas bialych nie ma sa jeszcze pomaranczowe. Ale te biale szwagierka mi kiedys z pl przywiozla i powiem, ze chyba bylygorsze niz te zielone nasze...powiadasz, ze drogie u nas kosztuja na promicji 12.90 za 32 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to wogole pampery unas wolno nadzien pewnocos kolo5? Moze7 no nie wiem nie licze :) Migotko, etam prawde mowiac to wogole sie nieodchudzam jem ile chcei kiedy chce. Czasem o 21 jem kolacje a po niej nie wiem kiedy "wciagne" tabluczke czekolady. Jaka tam niedowaga :p kiedys wazylam sporo ponizej 70 a wcale nie bylam chuda. Nosilam spodnie 38,40. Amen!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) migotko, my używamy niebieskich :) co do sylwka to wiadomo że go nie zostawicie, ale tak jak napisałaś do rodziny można pojechać :) my się wybieramy do brata, siostra też ma tam być :) a tabl to ja mu sama powiedziałam że chce, w sumie wcześniej brałam mikrogynon- po nich źle się czułam, teraz mam ovulastan i jest wszystko ok :) gin mówił coś że składem się różnią i że te powinien mój organizm przyjąć. I nic mi po nich się nie dzieje, nawet humorów nie mam, po tych wcześniejszych to masakra jakie miałam wahania nastroju.. dori, też sobie bez synka nie wyobrażam, póki co heh hehe mówisz że Twój mąż już planuje kolejne dziecko :P hi hi no rodzeństwo by sie przydało dla Leo ale pewnie jeszcze nie teraz...? mój znowu mówi że druga będzie córa... ciekawe..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Natka, oczywiscie, ze nie planujemy. Przynajmniej narazie. Wstepne plany sa takie malykonczy3 latka idzie do przedszkola ja do pracy. Lub zanim konczy 2,5 zachodze w kolejna ciaze :p . I takkolejne 2,5-3 lata idopracy. Dlaczego 2,5 roku, bo tyletrwa maciezynski jezeli zajde w ciaze zanim sie skonczy toprzez cala ciaze nadal bede distaeac maciezynskie i potem kokejne 2,5 roku. Natka w polowie wrzesnia maly mierzyk 75 cm ...a traz, kto wie ale ubrania na 9-12 mies zakladamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki :p dori, takie macie plany :P i fajna sprawa z tym macierzyńskim, trzeba korzystać z takich dogodności :) my też jakoś tak będziemy myśleć o drugim dziecku, ten łobuziak będzie już odchowany i taki bardziej samodzielny więc będzie się można zająć maleństwem :) ale do tego momentu jest jeszcze czas :p no my też zakładamy ubrania na 9-12 miesięcy... kurcze u nas nie mierzą dziecka a ja jestem ciekawa ile ma, cm to tak trudno ale później spróbuje tak na 'oko' przynajmniej hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka, poloz malego na podlodze, zazacz stopki i glowke i zmierz. No to pieknie tez spory chlopak. Ale nowe czy uzywane ubranka? Bo uzywanw zauwazylam, ze sa sporo mniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) dori, dzisiaj spróbuję go zmierzyć :D może się uda hi hi wczoraj goście niespodziewanie do nas przyszły i nie było jak... :) co do ubranek to nie wiem czy używane są mniejsze, nie zauważyłam tego przynajmniej. Mam takie i takie i rozmiarowo są dobre :) też dawno nie zaglądałam na pocztę :p właśnie... hasło he he migotko jak się macie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam tak jak mi dorcia napisałaś i wyszło mi 80cm, ale to moje mierzenie... ciekawa jestem jakby go zmierzyli u lekarza, ale u nas tego nie robią wrrrr :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to miałbyć
temat kto chce zajść w ciąże a wy piszecie zupełnie coś innego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babki! :) Ja też pozapominałam nawet login na pocztę :D, chciałam wam fotkę Alberta wysłać ;) natka, u nas ok, tylko mały mało śpi w dzień i nie zawsze mam czas żeby coś do was skrobnąć. pewnie coś około 80 cm Ksawi ma skoro już takie duże ubranka nosi :). a jak ząbki, dalej marudny? dorcia, co do spirali to mam podobne zdanie, też raczej bym nie chciała, no i tabletki tak samo, skoro nie muszę i są inne metody...ostatnio przypomniałam sobie, że są jeszcze zastrzyki raz na kilka miesięcy, hmm może to rozważę. a ja mojego na NFZ nie mogłam nigdzie zapisać na USG stawów biodrowych, bo koniec roku limity się kończą :O. jutro jeszcze jest szansa, że uda mi się go zapisać, a jak nie, to prywatnie zostaje... A powiedz jak u was z tym macierzyńskim, to pewnie jest przyzwoita kasa, przez te 2,5 roku? Mój mąż już mówi o rodzeństwie dla Alberta, szalony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko, rozumiemy jak to jest przy maluszku :) jak będzie ciut starszy będzie więcej czasu, nie tylko na napisanie do Nas, ale i tak ogólnie :) teraz przy ząbkowaniu ok, drugi mu wychodzi na dole ale jest spokojny :) wiesz że ja też myślę o zastrzyku, nie trzeba przynajmniej myśleć że codziennie o tej samej porze trzeba tabl brać, jutro mam wizytę u gina to zapytam o to, bo jeśli chodzi o spiralę mam takie samo zdanie co Wy :) no tak, jeśli na NFZ się nie uda to trzeba prywatnie, u nas też jest teraz z tym problem. ponoć tak weszło że są dwie wizyty, moja siostra co była z Zuzią to każde dziecko miało do kontroli, to nic można pójść, ale już prywatnie bo miejsc nie ma... no właśnie dori, też jestem ciekawa jak to z macierzyńskim u Was wygląda :) a Ci nasi mężowie chyba oszaleli hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa co do zastrzyków hormonalnych, teraz sobie przypomniałam, bo moja znajoma używa takiej antykoncepcji to ma raz na 3 miesiące, tyle że jej lekarz mówił że.. hmm.. o np jak ma się tabl i źle się po nich czuje kobieta to można odstawić i przejdzie, no a przy zastrzyku niestety trzeba odczekać aż przestanie działać, to jej podał jako minus... ale ogólnie zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po zastrzyku płodność wraca po ok roku, tak słyszałam... ale nie są drogie i nie trzeba o nich pamiętać co miesiąc... resztę dowiem się jutro od gina :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×