Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karollllinaaa

Czym umyć dziecku włosy, żeby zeszła tłustośc po maści z wazeliną??

Polecane posty

Gość karollllinaaa

Mała ma długie włosy i dopadło ją łojkotowe zapalenie skóry. Na szczęście tylko maleńki obszar ale akurat na czubku głowy. Dwa razy myłam jej włoski - wczoraj i dziś a one dalej takie strąkowate i mega tłuste już nie wiem czym jej te włoski umyć żeby to cholerstwo zeszło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydki i gruby
Płynem do naczyń , serio nie śmiej się , włosów nie zniszczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydki i gruby
Tylko uważaj na skórę małej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollllinaaa
Dodam tylko, że w maści jest wazelina i neomecyna chyba. Spróbuje najpierw tym mydłem jak nie pomoże to tym płynem chyba no, mam pur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollllinaaa
Dziękuję za rady :kwiatek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co płyn? oj, żebyś przypadkiem nie załatwiła tym skóry.Olej to, że są strąki, zdrowie ważniejsze. A jak się okaże, że płyn podrażni to dopiero może się bagno zrobić.Szare mydło albo delikatny szampon a co jest tłuste, niech będzie do końca kuracji, mała nie umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollllinaaa
Tylko raz miała posmarowane bo od razu zeszło miała tego b. mało więcej nie smarowałam. Tylko trudno to zmyć rozlazło się po włosach ehh moze szampon dla dzieci jest za słaby? Jutro będę myła szarym mydłem, dwa razy pod rząd umyje mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogóle co...
Podobno pomaga nasmarowanie dziecku włosków oliwką, a poźniej normalnie delikatnym szamponem. płynem do naczyń możesz u siebie eksperymentować, ale u dziecka, bałabym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nafta kosmetyczna we włosy a potem normalnie umyć szamponem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmoczyc włosy nanieść maseczke na włosy lub odżywke potrzymac i spłukac i umyc 2 razy szamponem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie to przechodziłam więc dla osób które znalazły ten temat: - szampony, płyny do naczyń nie pomogą nie ważne ile razy będziecie myć, wazelina rozpuści się tylko w tłuszczu/rozpuszczalniku do tłuszczów. U mnie nie zadziałała też metoda z wcieraniem we włosy mąki kukurydzianej/ziemniaczanej/suchego szamponu, ale niektórzy ją polecają bo ten proszek "zbiera" chociaż część tego tłuszczu - dlatego na włosy należy nałożyć dużą ilość oleju lub oliwki do włosów, wcierać, wazelina rozpuści się w tym tłuszczu. Potem nałożyć dużą ilość odżywki/maski i wcierać - wtedy tłuszcz się zemulguje i powstanie na włosach luźniejsza maź. Dokładnie spłukujemy ciepłą wodą, następnie myjemy szamponem do włosów dla dzieci (np. Babydrream). Znowu spłukujemy, nakładamy odżywkę (bo po szamponach dla dzieci włosy mogą się plątać), spłukujemy. U mnie zadziałało a miałam mocno wytłuszczone maścią z wazeliną włosy, włosy nie są zniszczone. - inna opcja to benzyna apteczna - dobry rozpuszczalnik do wazeliny, ale trzeba bardzo uważać bo od oparów można zemdleć i nie może się dostać do oczu. Kupuje się ją w aptece za ok. 20 zł buteleczka, i robi płukankę, można też ściągać nadmiar wazeliny/oczyszczać małe miejsca namoczonym w benzynie wacikiem. Daje ona wrażenie "chłodzenia" rąk i włosów ale o dziwo nie są po tym zniszczone, ale proszę uważać i robić to w przewiewnym pomieszczeniu. Widać że działa, woda z benzyną w czasie płukania robi się biała i tłusta. Ja najpierw przepłukałam benzyną, potem robiłam ten pierwszy sposób oliwką dla dzieci i wszystko zeszło, włosów nie zniszczyło więc nie martwcie się, da się tak wytłuszczone włosy uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może by tak... NOVA Centrum Edukacyjne? Szukasz ciekawego kierunku i potrzebujesz legitymacji? NOVA Centrum Edukacyjne da Ci to, czego potrzebujesz? Bezpłatne kierunki, własne pracownie specjalistyczne i nauczyciele z pasją? Tak, to u Nas Przyjdź z dowodem osobistym i zapisz się! Liczba miejsc ograniczona, dlatego zapraszamy, jak najszybciej! ul. Krakowska 17/9 Tarnów 143000350/796400893

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcierac w skore glowy olej np z migdalow, czy kokosowy (moze byc kulinarny nie musi byc kosmetyczny). zostawic na godizne, potem umyc wlosy szamponem. nie plynem do naczyn, no ludzie... powinno zejsc po 1-2 razach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn dwuletni kilka razy sobie wysmarował włosy wazeliną,to dziadostwo można zmyć tylko mydłem luksja lub innym typu arko tylko nie docenia wystarczy dwa lub trzy razy włosy zmyć.Nie płyny do naczyń,szare mydło też nie skuteczne,po trzech myciach mydłem wystarczy szampon,pozdrawiam zrozpaczone mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

słuchajcie przed chwilą emulgowałam oliwką i są bardziej tłuste niz były. o co chodzi i czy ktoś da kon...ą odpowiedź jak zmyc ten tłuszcz z włosów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×