Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pantaloniarz

co sądzicie o aborcji?

Polecane posty

Gość pantaloniarz

powinna być legalna czy nie? tyle sie mowi , że tyle Polek jezdzi za granicę, aby zrobić zabieg, ciężki temat, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie legalna...a nawet jesli w polsce nie jest....jest tyle opcji, i "alternatyw", ze ten smieszny zakaz nic nie zmienia i nikogo nie powstrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech pisałam pracę licencjacką na temat opini polaków na temat aborcji... no i co wyszło??? 70% procent było za, ale w określonych przypadkach jak gwałt, kazirodztwo czy dziecko zagraża życiu lub zdrowiu matki... ciężka decyzja ale mnóstwo kobiet na to się decyduje niestety... sama też miałam aborcję w wieku 18 lat... żałowałam bardzo... a później jak chcaiałam mieć dziecko to 3 razy poroniłam i za 4 razem... komplikacji dużo i religia dochodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie rzeka
Uważam że jeśli to matka która jest samotna i w miarę szybko to przeprowadzi to może to zrobić. Natomiast kobieta mężatka lub ta która ma stałego partnera powinna się zabezpieczyć ewentualnie pogadać z partnerem. Nie wiem co myśleć, dla niektórych wstydem jest mieć każde dziecko z innym facetem i to mogę zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mięsieńkegla
aborcji nie powinno być tak samo jak seksu papieża i gejów same kobiety hetero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pantaloniarz
to najpierw jak sie idzie do łóżka to może głowy uzyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie rzeka
olaskr ja też przeszłam aborcję ale za drugim razem. Za pierwszym urodziłam bo się bałam że może nigdy nie będę mogła mieć dzieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam stałego partnera ale zdradzał mnie na boki i ciesze się że tak postąpiłam... byłam w 4 tyg... mając 18 lat nie dałam bym rady... teraz wiem że dziecko to najlepsza rzecz na świecie ale wtedy to koniec by był... sama nie wiem jak teraz skończyłam studia z dzieckiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wg mnie powinna być zalegalizowana... nie każda kobietę stać na to... poza tym w polsce ciezko jest wyegzekwować prawo do aborcji (sprawa Alicji Tysiąć)... W innych krajach jest legalna a i tak jest przyrost naturalny.. w polsce i tak co roku wykonuje się około 400 000 aborcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnskjsbkj
aborcja jest potrzebna nowobogackim paniusiom co się gzić chcą bez zobowiązań a dziecko przerwało by im karierę i robienie kasy, gdyby to dziecko umiało mówić to wołało by " mamo nie zabijaj mnie " bo to jest morderstwo nienarodzonego dziecka i decydowanie o nim a nie o sobie jak się to wmawia a kliniki chętne na łatwy zarobek zrobią wszystko aby tak właśnie ludzie myśleli, każdy ma potrzeby ale są środki antykoncepcyjne bo seks jest dla ludzi ale rozumnych a nie zezwierzęconych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keel
Zabijanie dzieci, tak jak i zabijanie dorosłych powinno być zakazane i surowo karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli jestes przeciwko aborcji, to jej sobie nie rob. to bardzo proste i calkiem niezle sie sprawdza. kazdy ma swoj wlasny system moralny i wedlug niego postepuje. bledem jest zakazywanie kobietom usuwania wczesnej ciazy, bo jesli chca, to i tak to zrobia. sposobow jest tysiac, jednak wszystko zostaje w podziemu, dzieki czemu skala zjawiska nie jest znana. a jesli nie jest znana, to nie robi sie nic, zeby aborcji zapobiegac. w efekcie ci, ktorzy krzycza najglosniej, zeby zabronic aborcji, w najwiekszej mierze przyczyniaja sie do tego, zeby ciaze jednak byly usuwane (ale po cichu - zamiesc pod dywanik i problemu nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrrrrr
Jesteś przeciwko gwałtom to nie gwałć i nie narzucaj swojej moralności innym, przecież każdy ma swój system moralny. Argument tak samo głupi jak ten powyżej. Prawda jest taka że prawo narzuca większość a większość w Polsce nie chce zmian prawa aborcyjnego. Nieważne czy te poglądy są skutkiem moralności czy narzucenia poglądów przez ustalony/zastany system prawny. Inna sprawą jest to że argumenty z jednej i z drugiej strony są tak durne że cała dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
do izaczek_ona apropo ze gwałt okoliczność łagodząca, ale można urodzić i oddać i przez 9 miesięcy nosić pod sercem dziecko gwałciciela, patrząc w lustro za każdym razem przezywać traumę na nowo jakoś mnie ten argument nie przekonuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Epoko! Czy wy się już Boga nie boicie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy w jakich ciemnościach żyjecie. Czy wy w ogóle zastanawialiście się jaki jest sens waszego życia. Czy wy zdajecie sobie sprawę że to co dzisiaj się wyprawia to Sodoma, Gomora i cały świat przed potopem takich rzeczy nie widział. Czy za nic macie przykazania naszego Boga miłości, naszego Stwórcy, Pana który zbawia ludzi dobrej woli tych co żyją wg Jego przykazań. Wzywacie Jego Święte Imię w waszych kłótniach, przeklinacie się w Imię Jego. Nie potraficie uszanować jedynego dnia świętego, aby nie zarabiać na wasze dobra materialne, które przeminą, w proch się obrócą. Jak Pan wasz odpoczął po sześciu dniach tak i wy odpoczywajcie. ZABIJACIE siebie nawzajem waszą nienawiścią, zabijacie - utrudniając innym "aby tylko nie był lepszy ode mnie", ZABIJACIE WŁASNE DZIECI W W WŁASNYM ŁONIE, bo wam termin nie pasuje, bo co ludzie powiedzą, bo to nie ten. Czy naprawde myślicie że ujdzie wam to na sucho zabić własne dziecko, zabić życie. Cudzołożycie! Jest napisane: " NIE CUDZOŁÓŻ!" Czy za nic macie to przykazanie, które doprowadza do zła, do rozpadów małżeństw połączonych nierozerwalną więzią przez Najwyższego, d do cierpień dzieci które nie mogą być wychowywane w prawdziwej rodzinie z Matką i Ojcem. Wasze cudzołóstwa, rozpusty prowadzą do aborcji, do tak haniebnych czynów. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile zła jest przez wasze nie rozumienie przykazań, lekceważenie ich. Jest napisane "nie będziesz kradł!" czy jeśli kto myśli "jestem dobry bo nie ukradłem" albo "nie zabiłem to już już ma życie wieczne? Czy zastanawialiście się ile razy ukradłeś komuś reputacje, ile razy poprzez swoje plotkarstwo, bezmyślną paplanine ukradłeś bliźniemu swojemu jego dobrą opinie. Ile razy skłamałeś przeciw bliźniemu swemu, dla swoich korzyści materialnych? Przez swoją chciwość i pożądanie świata doprowadzacie do rozwodów, do grabienia majątków który nie należy do was. Czy przykazanie takie "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, nie będziesz szukał pomsty na bliźnim swoim" ma dla was jeszcze jakiekolwiek znaczenie. Ile to razy przechodzicie koło bezdomnych, którzy tak bardzo potrzebują waszej pomocy , ile to razy w kościele mówicie sobie "Pokój nam wszystkim" a po wyjściu zabilibyście brata swojego. Nazywacie się katolikami, chrześcijanami, a czy ktoś z was który się tak zwie miłuje nieprzyjaciół swoich, przechodzi obojętnie koło bezdomnego, odpowiada miłością na zło, mówicie "O Jezu" a nie bierzecie krzyża swego, chcecie być władcami, chcecie by wam służono a to my mamy służyć innym, "...bo nawet i Syn Człowieczy nie przyszedł na świat aby mu służono tylko aby służyć" O modlitwie już zapomnieliście, mówicie: "niech kapłani się za nas modlą" lecz oni sami potrzebują modlitwy bo sami zbłądzili. Nawracajcie się ludzie bo biada BIADA wam jeśli dzień Pański zastanie was w grzechu, żałujcie za grzechy, pokutujcie bo kielich sprawiedliwości już się przelewa i tylko przez dusze cierpiące tu na ziemi ofiarowane Panu i przez Jego łaskę i litość dzień zagłady tego świata jest przedłużany. Jest napisane: "Otworze czeluść i dusić będą się swoimi grzechami" "a ateusze będą błagać aby w końcu z ciemności zajaśniał blask Pana i stanie się tak dopiero wtedy gdy uwierzą w Niego lecz wtedy będzie już zapóźno." Okażcie skruche, proście o wybaczanie, nie żywcie urazy, wybaczajcie innym, nieprzyjaciołom swoim a będzie wam wybaczone bo Bóg jest Bogiem miłości i każdy kto uzna swoje grzechy przed nim, okaże skruchę, szczery żal za grzechy i będzię szedł przez resztę swojego życia wyrzekając się wszelkiego zła, będzię przestrzegał wszystkich tych 10 przykazań i dwóch najważniejszych na których opiera się całe Boże Prawo, naznaczy sobie pokute będzie mu odpuszczone i zbawiony będzie. Wierzcie w siły zła, wierzcie ojca kłamstwa szatana, który was zwodzi, wierzcie w wieczne potępienie, nie wierzcie w tzw."new age" (każdy zbawiony) Wierzcie W Chrystusa i Jego zapomniane nauki, wierzcie w to że dzięki waszemu nawróceniu, żalu za grzechy Drogocenna Krew Chrystusa zmyje wasze winy, zdajcie sobie sprawe że każdym waszym grzechem dobijacie gwóźdź do krzyrza Chrystusowego. Jezus cierpiał za każdego z was indywidualnie, cierpiał straszne męki aby zmyć wasze winy jeśli narodzicie się na nowo a wy jak Mu się odwdzięczacie, czy dajecie coś od siebie, coś poświęcacie się dla innych waszymi wysiłkami, waszymi dobrami. Niech każdy odpowie sobie sam. Módlcie się do Boga o nawrócenie, o łaskę, o nową drogę do Królestwa Niebieskiego "Jakże wąska jest droga do KRólestwa Niebieskiego, a jak szeroka to wiecznego potępienia" Uczcie się miłować nieprzyjaciół swoich, nie będzie już w was nienawiści, tylko żal do tych braci waszych, że tak złą drogę obrali drogę zła do zatracenia wiecznego. Módlcie się za nich wybaczajcie, odpowiadajcie miłością bo miłość rodzi miłość, zło rodzi zło. "Gdybyście ludzie wiedzieli jakie dobra nam PAN nasz Bóg przygotował w niebie ten świat nie ujrzał by więcej grzechu. POKÓJ WAM LUDZIE BŁOGOSŁAWIE WAS I KOCHAM! "Kochajcie nieprzyjaciół swoich" "Czyńcie miłosierdzie to i miłosierdzia dostąpicie" "Kto z was chciałby by być pierwszy niech będzie sługą waszym" "Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci Moich najmniejszych Mnie uczyniliście" "Kto chce zachować życie tu na Ziemi, straci je a kto poświęci życie swoje dla Jezusa będzie żył na wieki" Czytajcie proroka naszych czasów, odpowiedzi na wasze pytania znajdziecie w w tych orędziach: http://www.voxdomini.com.pl/stow/pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ciężko przenosić te 9 miesięcy i oddać do domu dziecka, niż katować własne dziecko, które się broni i ucieka od szczypców ginekologa, współmordercey. Ale gdzie ma uciec te małe dziecko skoro jest otoczone przez morderców. Nie wierzycie to sobie obejrzyjcie na yt rentgen z aborcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
O MATKO TO CO NAPISAŁEŚ JEST STRASZNE!!! jak to dobrze ze nie wierze w boga jako takiego po prostu umrę albo się reinkarnuje ufff!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
nie rentgen a usg, poza tym film wykonny tendencyjnie i w duzym przyspieszeniu.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
a 9 miesięcy to kupa czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość John Koboloski
jak tu czytam wypowiedzi tych które są za aborcją to odrazu kojarzą mi się z Joanną Senyszyn, której skrobanka już nie groźi. I taka jest prawda wszystkie które popierają ten haniebny czyn albo się już wyskrobały albo nie mogą mieć dzieci i nie chcą żeby inne kobiety je miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
Nie dokonałam aborcji, nie mam zamiaru się jej kiedykolwiek poddawać (no chyba ze odpukać zaistniałaby jedna z 3 dopuszczalnych w Polsce sytuacji - zagrożenie życia, gwałt lub poważne uszkodzenia płodu) ale uważam że do wykształcenia się funkcjonującego układu nerwowego, powinna być legalna, Kobiety które będą chciały się jej poddać i tak to zrobią. A kościół nie powinien się mieszać w sprawy państwa, nich uczy swoje owieczki tak żeby mogły, ale nie chciały. Znajoma jest świadkiem jehowy - zawsze twierdzi ze wolno jej wszystko a po prostu nie chce... a księża katoliccy jakoś swoich owieczek nie potrafią tak przekonać żeby nie grzeszyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość John Koboloski
Tłumaczenie w dzisiejszych czasach przy tak rozbudowanym systemie socjalnym że "nie mogę urodzić bo nie będe miała środków do życia i dziecko zdechnie" jest śmieszne i naiwne. Czy nie lepiej chociaż dać szansę temu dziecku a przedewszystkim sobie, a może się uda jakąś wychować dziecko, może mi nie zdechnie z głodu, a jak zdechnie co jest w dzisiejszych czasach nie możliwe bo prędzej pracownik socjalny tfu zabierze dziecko niż ono zdechnie z głodu to przynajmniej będziecie miały usprawiedliwienie że próbowałyście. Jeźdźcie do 3 świata i zobaczcie w jakiej nędzy o której wam się nie śniło wychowują się dzieci i żyją i wtedy będziecie gadać że rok miałyście słaby że nie da rady na dzieciaka wyrobić ale tak to jest jak jakieś studia po którcyh it tak nie dostaniecie żadnej pracy są ważniejsze. No cóż życze wam udanych wyborów w życiu i oby jak najmniej dzieci było wyrwanych siłą z łona tych nieszczęsnych kobiet i wrzuconych do kosza jak ostatni śmieć a wy puszczajcie się dalej i nie gadajcie że rok zły był. I niech mi ktoś powie skąd się bierze takie koorestwo na świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
poza tym kto broni mieć dzieci kobietom które tego chcą... mogą nawet po kilkanaścioro mieć, tylko niech potem nie płaczą ze nie ma ich z czego wyżywić ani za co ubrać i ze państwo za mało pieniędzy im daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
wypraszam sobie - nie puszczam się. Ale powiedz bo chciano zabronic w polsce aborcji nawet w 3 w/w przypadkach... jeśli kobieta chce być bohaterka i rodzic wtedy ok pozwólmy jej... ale po co zmuszać wtedy do tego kogoś kto uważa że nie jest to jednak właściwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logicznie myśląca
Jestem przeciwna aborcji, ale jestem ZA legalizacją. Dlaczego? Otóż dlatego, że każda kobieta i każda ciąża to indywidualny przypadek i każdy trzeba indywidualnie rozpatrywać. Czasami naprawdę może być tak, że aborcja będzie lepszym rozwiązaniem niż każdy inny wybór. No ale do takich wniosków trzeba dorosnąć, bo póki co to widzę, że jak się powie, że jest się za legalizacją, to od razu jest się uznanym za zwolennika aborcji. A tu po prostu chodzi o wolny wybór, prawo do własnego sumienia. To tak samo jak z legalizacją narkotyków. Za legalizacją każdych narkotyków również jestem, ale nigdy nie ćpałam i nie mam zamiaru ćpać. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
a w twoich krajach 3go świata kobiety dokonują aborcji szprycha od roweru, oraz rodzą się dzieci bez raczek i nóżek, bo n leku na trąd narysowana jest przekreślona ciężarna... to jest było i zawsze będzie... poza tym blastula czy morula dla mnie jeszcze dzieckiem nie jest (co nie zmienia faktu że nieplanowanej zdrowej ciąży bym nie usunęła jak pisałam wyżej... ale co robi kto inny to nie moja rzecz, lepiej niech usunie w godnych warunkach niż u lekarza rzeźnika w podziemiu). Najbardziej przeciwni legalizacji są ginekolodzy, bo jakby zalegalizowano to by im przychody z nielegalnych skrobanek spadły... a ten alarm co do turystyki aborcyjnej... hmm no cóż panom doktorom kaska za granice ucieka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość John Koboloski
Jak tak uważa jakaś kobieta to niech sobie kupi wibrator i niech tak się zaspokaja, bo seks służy do prokreacji. Dzieci siłą narodu a kto je zabija powinien być ścigany przez państwo. Bo państwo powinno chronić życie swoich obywateli, a dla mnie życie zaczyna się od poczęcia do naturalnej śmierci. I bardzo się ciesze że mimo nacisków nie idziemy drogą zachodnich "cywilizacji" które od pewnego czasu cofają się wstecz swojego człowieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniankaaa
Trzeba by też w jakiś sposób zabronić mężczyznom masturbacji, no i monitorować to jakoś, bo to w końcu miliardy dzieci którym nie dano żadnej szansy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×