Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Nowe dane do tabelki: waga 8500 ale nie zmierzyli małej także, sama ją później zmierze. Patusiowa ja bym się obok małej położyła i też spała;P idziemy sie właśnie położyć po szczepieniu. Dzisiaj do Poznania jedziemy sobie do piątku :D Może uda mi się do kina na Harrego Pottera wskoczyć :D :D wiem wiem stara jestem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestesmy po wazeniu emilka przytyla ponad pol kilo przez miesiac a wiec to bardzo dobrze jak na nia :) teraz ma 6900, ale nie wiem ile mierzy, jak wy mierzycie swoje dzieciaczki, moja to tak sie kreci ze nie daje rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meisje8 ja filipka mierze po kawalku.......bo inaczej to nic z tego... .mój synuś to mały pudzian jak ostatnio bylam dwa tygodnie temu u lekarza to warzyl 7500 g a jutro idziemy na szczepienie to pewnie ponad 8 kg bedzie wazyl......on caly czas czas ponad kilogram na miesiac przybiera ale je jak oszalaly.....ale niby dzieci ktore urodzily sie male tak maja...... kurecze tak mi sie nie chce nic robic a balagan taki ze szok..... prubowalam dzisiaj filipowi dac kaszke w butelce bo jak widzi lyzezczke to szalu dostaje.....ale co niepasuje........mleczny potwor z niego......a naprawde chcialabym zeby chociaz na noc pil kaszke bo na mleku budzi sie co trzy godziny w nocy i meczy mnie to juz powoli...... piotrus wczoraj od babci dostal harmonijke i caly czas na niej gra......wyobrazacie soobie to???????? makabra.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meisje ja też po kawałku małą mierze, osobno nóżki, tułów, i główka. A ubrałam małą w bodki na kr rękawek, kurteczke, spodenki ocieplane, skarpeteczki i paputki. W poczekalni oczywiście było mega gorąco także dobrze, że jej krótki nałożyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem sory dziewczyny że sie opuszczam w pisaniu ale naprawde dużo roboty mam i próbowałam wykorzystać ładną pogode na spacery i odwiedzanie snajomych :) dzisiaj jest brzydko wiec siedze w domu i pomagam mamie w rozliczaniu watu i innych pierdół katkaziom ja ide w piątek na pottera - podobają mi sie efekty i w ogóle, tak że nie jesteś sama :) łukasz mi dzisiaj ryczał chyba z 2 godziny, jeść nie chciał, przebierałam go nic nie dało, dopiero suszarka go uspokoiła. bidulek :( ja jutro ide na szczepienie, zobaczymy ile przytył ale coś mi sie wydaje że nie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meisje-moja też miała ciemieniuchę,ale niedużą i po 1,5 m-ca sama jej zeszła. A jeśli chodzi o czapkę to była PO kąpieli.Ja tez muszę zrobic zakupy dla małej jak pojedziemy na święta. Dziewczyny,wiecie,że tutaj jak lekarz daje recepte dla małe to za wiekszość lekarstw nie muszę płacić.Przydało by się coś takiego w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na szczepienie idiemy jutro....nie lubie tego :( jagodka- ile wazyl Filip jak sie urodził i w którym tyg? bo moje maluchy tez idą z wagą jak burza:) u mnie Igor tez budzi się , moze zagęść kleikiem , ja zageszczam kukurydzianym i daje butelką, bo łyzeczką byłoby meczące jak moja mała na kolacje 210 sobie łyka :) czekam na kolezanke- bedą ploty :)))) jesli dzieci pozwolą :) robiła któras z was sama jedzonko dla dziecka? najpierw ugotowac a potem miksowac? nie wiem co z olejem czy masłem....bo w słoiczkach są oleje dodawane napewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dziewczyny,fajnie,w tym tygodniu będą nowe aktualizacje.Ja az sie boje moją zważyć,bo choba najgrubsza będzie.Kurcze,ale ma apetyt.Dni niejedzenia są bardzo rzadkie.Mam nadzieję,że w przyszłości nie będzie miała problemów z waga. Meisje-moja ma chyba z 2 kg wiecej,to chyba jakis gigant.Zmierz koniecznie Emilkę,bo może jest krótsza.Kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka,ja jeszcze nie gotowałam,ale moja teściowa mówiła ,że masełko smaczniejsze.A ja kurczę leniwa jestem,a mam nawet gołąbka w zamrażarce.Tylko muszę poszukać ekologicznych warzyw,bo na takie z ogródka to tutaj nie ma szans. Smacznego dla Twoich maluszków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izka urodziół sie w 39 tygodniu a wazyl 2680 g i dzieki za rade z tym kleikiem musze koniecznie spróbowac bp filip tez na noc 210 ml sobie zyczy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka mój urodził sie w 38 tyg i wazył 2780 tez mały był jak na chłopa i tez je jak oszalały:)zjada 200ml co 4 h i teraz miedzy posiłkami daje mu jeszcze po kilka łyzeczek jabuszka czy marchewki zeby go powoli do nowosci przyzwyczajac:) izka a z kolacja postanowiłam tak ze zrobie na pierwsze zupe cebulowo-serowa z czosnkowymi grzankami ,taka fajna sałatke z sałaty lodowej,panierowanych filetów z kurczaka prazonego ziarna słonecznika i cos tam jeszcze w niej jest ale juz nie pamietam bo mam przepis od kolezanki i upieke mu jakies ciasto albo kupie torcik i bedzie git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katka ziom ja sie wysypiam przy malej:P mi zawsze mierza mala, jutro mam dzwonic czy sa szczepionki, bo dzisiaj nie dowiezli z hurtowni. meisje ja swojej sama nie mierze bo tez by nie dalo rady:) jagodka moja PAti przybiera w miesiacu ok kilograma, urodzila sie w 40 tygodniu z waga 3050. iza ja daje sloiczki bo nawet nie mam blendera ani nic zeby zmielic. zreszta ja jestem wygodna:D kupuje otwieram i daje:P dziewczyny bylam w rossmanie i kkupowalam malej sloiczki hippa. zwrocilam uwage w pewnym momencie na obiadki firmy rossman, na ktorych byla etykietka, owszem od 4 miesiaca, ale np warzywa z indykiem, kurczakiem itd. to chyba za wczesnie dawac 4-miesieczniakowi miesko ze sloiczkow? bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiowa,no wLasnie z tym bananem jest tak samo.Trzeba uważać,ja zawsze najpierw sprawdzam,co i od kiedy moge małej podawać,bo moga być problemy.Kurcze,ale te firmy oszukują. Ja sie chyba zabiję,mała niedawno zasnęła,a sąsiad wziął się za wiercenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale banana widzialam w kilku innych firmach takze po 4 miesiacu a mieso zawsze po 5 i wyzej. a tu taka niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja PIotrusiowi dawalam słoiczki z bobovity od 4 miesiaca i wszystko dobrze po nich było jak byl troche starszy to kupilam mu sloiczek z gerbera i dostal takiej wysypki ze szok a byla to cielecina i jagniecina czyli miesa ktore zekomo bardzo zadko uczulaja a jak z bobovity dostawal to nic mu nie bylo,wiec nie wiem co gerber dodaje do sloiczkow takiego ze go uczulilo?????? a banana to kiedy mozna dawac bo juz nie pamietam?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do meisje8 ja podaje kleik ( kukurydziany i ryżowy) na zmaine zeby nie zbrzydlo dla dziecka zfirmy bobo vita. Kupilam z nestle nie potrzebnie bo z tej firmy jest kleik bardziej o wyrazniejszym smaku i jego nie podaje ( nawet nie próbowałam) A przynajmniej moja pediatra mowila zeby nie mieszać firm bo jest to podobnie jak z mlekiem ze dziecko róznie reaguje . do patusiowa odnosnie zuek z mieskiem - zalecane jest podawanie po 6-7 msc .Bo uklad pokarmowy dziecka jest jeszcze nie przygotowany do tego typu potraw.Wiec dziwne ze juz sa po 4msc .Ale ja również widziałam po 5 wiec sie zdziwilam. A ja dziś caly dzien od lekarza do lekarza. Pytałam pediatre odnosnie pielegnacji siusiaka .Mowila zeby nie odciagac do 2 roku zycia.Dziśdelikatnie odsunela to od razu u Kamilka krwia podeszlo dlaego powiedzial zeby absolutnie tego nie robic( tak ich uczyli na szkoleniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodka85 czy Twoje dziecko nie ma alergii???Bo do gerbera jest dodawane masło ( a dzici uczulone nie moga dostawac jego w posilkach) a gerber dodaje , chyba hipp i bobovita nie robi posiłków na masle ale nie chce skłamac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka na sloiczkach jest od 4 miesiaca. ale Leneczkowa wkleila kiedys kawalek artykułu w ktorym bylo napisane ze moze uczulac i jest zalecany pozniej. z drugiej strony jak ja patrzylam na jakiejs stronie o bananie to wlasnie bylo ze malo uczula i od 4 miesiaca mozna dawac:O takze opinie podzielone. ja malej dalam i nic jej nie bylo. a moje dziecko usilnie probuje sie przekrecic na brzuch z plecow, i ledwo ledwo jej brakuje i sie wnerwia bo nie potrafi. z poczatku nie wiedzialam o co je chodzi bo sie wyginala strasznie i prawie plakala a jak ja dalam na brzuch to usmiech od ucha do ucha i zadowolona... a tak kiedys nienawidzila lezec na brzuchu ze ledwo co ja polozylam to musialam ja dawac na plecy spowrotem bo byl ryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaqq na maslo napewno nie ma alergi raczej na pyłki jest uczulony tak jak mamusia............ kurcze pieluchy mi sie koncza nie macie moze informacji o jakis promocjach pampersów??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdzies czytałam,że banana można podawać dopiero w 7 m-cu.ale każde dziecko inaczej reaguje,ja chyba sprobuję ponowić próbę.zobaczymy co bedzie.a sloiczki z miesem mala palaszuje i nic sie nie dzieje,ale warzywka bardziej jej smakuja.chyba zaczyna sobie wyrabiac saki na ulubione rzeczy. dziewczyny mój mąż ostatnio kupił kaszkę dla małej od 6-mca,ale w składzie jest mandarynka.ale sie zdziwiłam,na razie jej nie otwarłam,bo przecież nie można jeszcze podawać cytrusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w czasie studiow mialam bardzo duzo zajec z lekarzami , pediatrami i ludzmi zwiazanym z medycyną i pamietam ze jak mialam w wojewodzkim szpitalupołożniczym to jak rozwinąl sie temat diety lekarz dosc stary ale niezwykle powazany powiedzial ze dziecko do 1 roku zycia powinno jesc jedynie krajowe owoce....zapamietalam to i sie do tego stosuje....ale rzeczywiscie w wielu słoikach od 4 mies są banany-zaleznie od firmy jako podstawowy składnik lub jako dodatek.... co do miesato 5 miesiac to najwczesniejszy czas w jakim mozna podawac z tego co mi waidomo, tez słyszałam ze czesto sa rewolucje po tych słoikach z miesem.... kolezanka ktora u mnie była jest w ciązy....ale fajnie... rozwinelam z nia temat tetna płodu a płci. podobno jak ma byc dziewczynka tetno płodu powyzej140 sprawdzało sie u was???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Jagodka85Jagodka85Jagodka85 w realu jest chyba promocja. Popatrz na skład co podałaś dla dziecka Piszac o maśle miałam na mysli (mleko masło) wiec na białko?? Ja to juz samanie wiem z tymi bananami ( chyba moj dostał od nich uczulenia ) ale w tym samym dniu tez dostał zupke jarzynowa wiec dokonca nie wiem .Ale odstawiłamjedno i drugie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo w koncu mam spokoj, mala spi:P byla ledwo zywa bo od 14 nie spala i nie chciala wcale spac jak ja kladlam, i po kapieli przy butli zasnela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały też już lula ja byłam u dentysty i jestem bardzo zadowolona bo nic nie bolało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! mała daje mi do wiwatu. Nauczyła się podciągać do siadania i teraz jak ją położe to jest ryk nie z tej ziemi. Dobrze jest tylko na kolanach u mnie na siedząco. Wysiadam! Do tego znowu średnio z jedzeniem, a jak czytam ile już waża Wasze maluchy to się dobijam. Porzeczkowa Ty straszyłaś 5940? to co ja mam powiedzieć z naszym 5500? :( Z miłych rzeczy to postanowiłam urządzić mężowi impreze urodzinową w sobotę. Tylko nie mam pojęcia co mam podać. Zamówiłam tort, myslę też o jakiś 2 sałatkach no i czymś na ciepło. Ale kompletnie jeszcze nie mam pomysłu. Jak maci coś na takie okazje to dajcie proszę znać. A poza tym to dziś przyszedł prezent, któy zamówiłam na allegro. Kupe kasy wydałam i nie powiem Wam póki co na co bo nóż widelec mąż przeczyta :D izka - powodzenia na szczepieniu. Pamiętaj o danych do tabelki dla mnie! A czym szczepisz?? Marysia miała przeróżne tętno więc nie wiem ktore miałabym uznać za miarodajne :) a co do słoiczków to jak Was czytam to chyba podam dopiero po 5-6 miesiącu bo troche się boję tego co piszecie - wysypki, bóle bruszka. Ale nie wiem jak wytrzymam :) patusiowa - Mania też ostatnio pokochała pozycję na brzuszku. Juz sie zaczynałam martwić o to bo zawsze po minucie był ryk a tu hop! na brzuszek i gębusia wygląda jak uśmiechnięty pęknięty pomarańcz :D aaaaq - a u jakiego lekarza dziś byłaś? mam nadzieje ze wszystko jest OK! zielona - ja uwielbiam pottera! Pamiętam we wakacje na TVN co piątek leciał odcinek. W jeden z tych piątków zaczęła się moja akcja porodowa i od wtedy co piątek przy potterze i malutkiej wspominałam poród :D jagódka - wspólczuje tej harmonijki :) a co do budzenia to współczuje! moze wez ten kleik sprobuj! juz czas dla nas sie wyspaC :) meisje - to fajnei ze Emi juz prawie 7 kg waży. Mam nadzieje ze te nasze panny to nie beda takie niejadki na całe życie! Dziewczyny to w jakim mieście się spotykamy? Poznań ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tęczowa poczytaj ostatnie strony bo ja wczoraj zastanawiałam się nad taką kolacyjką urodzinową dla męża i dziewczyny fajne propozycje dawały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tęczowa fajna sałatka i szybka:) 1 zupka chinska lagodna 1 zupka chinska ostra kapusta pekinska, ewentualnie glowka salaty lodowej( ja ja wole) puszka kukurydzy puszka czerwonej fasoli 1 duza piers pokrojona w kostke, usmazona bez przypraw, tylko nie rumienic zbyt mocno majonez, ok 4 lyzek ( ja lubie winiary) makaron z zupek chinskich kruszymy drobno i wrzucamy do michy, dodajemy przyprawy do nich dolaczone, tluszczyk wyrzucamy, dalej dodajemy kukurydze, fasole, oczywiscie odsaczamy najpierw, potem pokrojona w paseczki kapuste, ew, salate i kurczka juz usmazonego. Wszystko mieszamy i dodajemy majonez, jak 4 lyzki za malo, no to wiecejodstawiamy salatke na ok 2-3h do lodowki. Pod wplywem majonezu makaron pecznieje i robi sie miekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tęczowa .Byłam dziś u rehabilitantki bo KAmilek ma główke przekrzywiona delikatnie na lewa strone( asymetrie) no i umowieni jestesmy na zabiegi a pżóniej u pediatry bo chcialam dokadnie dowiedziec sie jak dbac o siusiaka . Wiesz z tymi słoiczkami to możesz wprowadzac tylko na poczatku musisz po kilka łyzeczek i sprawdzac czy nie ma uczulenia , alergii jak bedzi eok to zwiekszac .I pamieta zybys nie wprowadzala za szybko kolejnych pokarmow tylko odczekac z tydzien do dwóch .A wszystko bedzie odbrze:) Dziekuje ze pytasz:*:* Kobietki mam nadzieje ze niedlugo przyjmiecie mnie do galeriii :) Juz nie moge sie dozekać zeby pokazać swojego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×