Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

O właśnie ten kurczak też byłby fajny...już chyba zaczne wszystko szykować, żeby się wyrobić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katkazoim no właśnie tu nie chodzi ile się przytyło,tylko w jakim tempie sie chudnie.Ja nigdy nie byłam szcupła bo przy wzroście 160 ważyłam 60-62 kilo.A to przecież nie taka duża róznica.Ja myślę ,że u mnie problem leży w głowie,a z tym już gorzej .Myślę tez ,że najgorszy problem mam z tym,że muszę dużo siedzieć,bo to nie leży w mojej naturze.Jestem raczej nadpobudliwa,mam to po mamie .Kurcze może będzie lepiej,kiedy mała zacznie chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamonatalki szkoda ze nie masz pomocy w mężu bo to dużo daje:( spróbuj więcej wychodzić z małą do ludzi nawet do sklepu po zwykle zakupy napewno masz tam jakiś znjomych spotkaj się z nimi to dużo daje a jak nie pomoże to przyjedz do Polski do rodziców na jakiś czas mąż jak musi to niech zostanie a tu bedziesz z bliskimim mama pomoze ci przy dziecku a jak wrócisz za granice spojrzysz na wszystko z innej perspektywy:)mąż się stęskni i może więcej będzie ci pomagać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszce pytanko.Jak często kąpiecie wasze dzidzie,używacie jeszce czapki na główkę i czy uzywacie już szamponu do włosów? My kapiemy małą co 4-5 dni i przestałam z tą czpą,bo mała bardzo się denerwowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamonatalki my kąpiemy codziennie bo mały to uwilbia wie ze jak jestkąpanie to po kąpaniu butla a potem musi spać a poza tym po całym dniu mały jest upocony i teraz jak więcej się rusza to i mu się częsciej uleje i nie wyobrażam sobie zeby go nie wykąpać tym bardziej ze to jego stały ichyba ulubiony punkt dnia:)i napewno byłby tochę zdezorientowany jakbym go nie kąpałą codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamanatalki ja Hanie kąpie codziennie. Używam płynu 3w1 i czapke po kąpieli może miała z dwa razy założoną w okresie noworodkowym. Dziecko przecież też się poci. Oczywiście nie tak jak my ale zawsze. Główka także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i czapeczki nie używam już długo używałąm jej przez pierwsze 3 tyg a pozniej mały się denerwował i tylko dobrze mu główkę wycieram a do mycia głowy jak i ciałka używam zelu nutri sensitve z nivea baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kąpi codziennie i nie nakładam czapeczki bo u nas jest bardzo ciepło w domu. Ja mam do mycia Johnson&Johnson 3w1 i myje nim główkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katka masz taką samą wanienkę z prima baby jak my nawet kolor ten sam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe taki fajny uniwersalny kolorek ;D Bo uwaga uwaga nam kiedyś dwóch jasnowidzów ( oczywiście w różnych odstępach czasu) przepowiedziało, że będziemy mieli trójke dzieci i chłopaczek będzie w środku. także stawialiśmy na uniwersalne kolory ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny właśnie przyjechaliśmy, położyliśmy małą i przyleciałam do Was kochane. W Zakopcu nawet fajnie, oprócz- wiecie czego - bioderek :( Zaliczyliśmy jakąś niewielką dolinę z Lenką. Większość drogi jechaliśmy wózkiem a pod koniec wzięłam ją do nosidełka , bo było b. nierówno. Z powrotem cały czas siedział w nosidle. Nie mogę za bardzo napisać, czy jej sie podobało, bo cały czas spała więc chyba było ok. Jednakże pogoda nam sie udała wczoraj i dzisiaj chodziłam w swetrze. Było tak ciepło , że śnieg na Giewoncie staopniał :) Co do kwater tez ok. Trochę późny Gierek , ale jak ktos nie wymaga luksusów, tylko niskiej ceny to było w porządku. Obiadki jedliśmy po knajpkach , więc pychota. Polecam karczme w której się smemu nabiera jedzonko a potem to ważą. Je się ile się chce i same dobre rzeczy. Lenka niestety dała nam 2 noce popalić :( Tak jej się prukało, że aż popłakiwała. Więc od 2 w nocy, tylko drzemałam z nią w łóżku, bo tak się wierciła i wybudzała. Wczoraj dałam jej na wieczór i dziś rano kropelki i chyba przesadziłam, bo dzisiaj 7 kup było :) Takich niewielkich , ale jednak. Co zmieniłam pieluszkę to kupa. Mam nadzieję, ze jutro będzie ok. Bo poślizg w jelitach ma chyba niezły :) Jeszcze szybciutko odpisze Wam Zielona gratuluje ząbka. A Patusiowej postępów ze spacerami :) Ania, Tobie mogę oddać trochę mojego sadła. Przyjedz i sobie wytnij ile chcesz:) Cellulit dołączam gratis a nawet Ci do niego dopłacę :) Katka ziom gratuluje wagi.Mnie tez jeszcze trochę zostało;( Ok. juz więcej nie doczytam , bo padam. Jutro poczytam od 107 strony. dzięki za pocieszenia. Spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mamonatalki ja tez codziennie kąpie swojego synka .On tobardzo lubi .W wodzie sie cieszy . Dziś go tylko nie myłam bo boje sie ze bedzie chorwał :( Zobaczymy jak jutro bedzie , Ale codziennie główki nie myje , Uważam ze po całym dniu to i spocony może być .a po spacerku i kapieli dziecko lepiej spi ( tak mowi moja mama) ale chyba coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dan na chrzciny zbytnio nie pomoge bo tak jak mowilam ja poki co jestem niezbyt obeznana w kuchni;) a ja jak bede robic chrzciny to bedzie obiad u mamy bo maja duze mieszkanie:) co do kapieli, to kapie codziennie mala i nie wyobrazam sobie jej nie wykapac, bo po calym dniu jest troche spocona, czasem uleje to tez robi swoje no i to uwielbia. a co do czapeczki to ja ani razu nie zalozylam. nawet jak byla noworodkiem. polozne w szpitalu nie zakladaly wiec ja tez tego nie robilam. leneczkowa super ze wyjazd sie udal a tymi bioderkami to ty sie kochana nie przejmuj:) bo na pewno jest wsyztsko w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaq masz racje PAti bez kapieli ciezko zasnac tak na dobre, a jak ja wykapie to zje i od razu zasypia w lozeczku, zreszta mi samej sie po kapieli lepiej zasypia wiec dziecku pewnie tez:) wiadomo ze maluch sie poci mniej niz my, ale jednak sie poci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do szamponu to my uzywamy teraz nivea baby 3w1 i uzywamy tego od zawsze. glowke tez zawsze myje, codziennie, ale to raczej z przyzwyczajenia bo robie tak od poczatku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa super, że wyjazd udany ;D Na pewno naładowałaś się bateriee:D No i ta pogoda. Ehss...Wstawiaj prędko zdjęcia bo zapomniałam jak słońce wygląda. Ja uciekam spać. Jutro jade wybłagać w urzędzie o date ślubu na 18, to może się uda za jednym razem zrobić chrzest i ślub :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę moją na węch,jak czuje pot to ją kąpiemy,ale codziennie myję jej pupcie iszyję w zlewozmywaku.Biorę ja pod pache i heja.Myslę,że jej sie to podoba,bo fika nóżkami ,że az miło.Nauczyłam ja też myć rączki i buzię po obiadku,bo zawsze tak się uciapsze,że inaczej sie\ę nie da i tylko mycie rączek w bieżącej wodzie pomaga. Dziewczyny zmykam spać. Aha rozstepów po porodzie nie mam,a celulit miałam już przed ciążą,tak,że się za bardzo nie przejmuję. Spokojnej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do patusiowa .A ja nie myje dla Kamilka główki w oddzielnym szamponie .Nam połozna i pediatra mowily zeby do roku czasu nie myc w szamponach .JA całego synka myje w Oliatum łacznie zgłówka.Do tej pory mylam codziennie cąłego, od msc nie myje codziennie główki raczej co drugi czasmi cotrzeci dzien. Bo tak sobie pomyslalałm ze sobie tez nie myje codziennie głowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katkaziom powodzenia;) ja planuje chrzciny w lutym bo ksiadz powiedzial tesciowej ze niby miesiac przed bierzmowaniem chrzestnej mozna ochrzcic. mam nadzieje ze tesciowa mowila mu ze nie mamy tez slubu:D ale z tego co mi opowiadala to on wie o tym;) mala bedzie miala 7 miesiecy wiec mysle ze bedzie w miare spokojnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaq ja nie myje w oddzielnym szamponie, przeciez napisalam ze mam plyn i szampon w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :D Dzisiaj my pierwsze. Pospałyśmy dzisiaj ładnie. U nas w nocy było 12 stopni! masakra jakaś. Dzisiaj w końcu mgły nie ma :D idziemy na jakieś śniadanko i jedziemy pozałatwiać sprawy ;) Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być drugim też nie jest źle ;-) u nas też spokojnie w nocy, tylko raz Adi się obudził bo coś mu się śniło Własnie zrobiłam sobie kawkę i kukam na forum ;-) Katkaziom od poniedziałku już sprawy załatwiasz? pracowity tydzień bedziesz miała :-) Leneczkowa witaj spowrotem z tych wojaży :-) Uśmiechnięta wypoczęta....czego chcieć więcej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja tez juz kawusie wypiłam ;D oczywiście inke :P A jak się ma skleroze i zapomniało się spraw załatwić w piątek to trzeba od poniedziałku hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
być trzecim tez nie jest zle....wreszcie mam moment zeby cokolwiek napisać....starałam sie czytac co piszecie ale czasem udało sie tylko moment przed komputer usiąsc:) my chrzciny mielismy jak maluchy miały 2,5 miesiaca.....aniolki a kosciele na imprezie :) mamanatalki- ja kapie codziennie, moje maluchy się poca , nawet w czasie dnia ich czasem przebieram bo mi sie wydają "nieświeże" :) jestem zwolenniczką stałego rytmu dnia i od samego poczatku bardzo tego pilnuje- 19 kąpiel zeby nie wiem co.Dzieki temu dzieci wiedzą ze po kąpania jest jedzonko i spanie. W dzien mam z nimi problem, ale wieczorem zwykle nie wymagają noszenia bo dokonale wiedzą co i jak.... czapki nigdy nie zakładałam, w szpitalu nie zakładali wiec jak wrocilismy to tez tego nie robiłam-wtedy mega upały były wiec by sie zagotowały :) leneczkowa- obys emanowała energią na pozostałe kafemamy:) my w weekend mielismy nalot gości wiec totalna jazda....eh...z maluchami tez nie bardzo mały budzil sie dzisiaj 13 razy w nocy :( ratujcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dostal to co kilka poprzednich dni-dynia z ziemnaikiem mała tez nocami niespokojna-puszcza bączki i popłakuje...:( kupilismy kombinezony...:) ciezki był wybór ale były to blyskawiczne zakupy....maluchy sie darły ze ho ho a...i dowiedziałam sie dlaczego słoiczki hippa są najlepiej przez dzieci tolerowane :) bo w bobowicie i gerberze dodają wit c dużo :) całuje i miłego dnia:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie Panie! My juz tez na nogach,noc też spokojna. Leneczkowa witaj z powrotem. Ja tez byłam parę razy w Zakopanem i latem i zimą,ale powiem szczerze wolę Karpacz.Jest spokojniejszy,mniej turystów i taki bardziej swojski.Bo zakopane zaczyna przypominac rynek w krakowie,znależć zwyklą knajpę,ze swojskim jedzeniem graniczy z cudem. Ale zawsze jest super,jek fajna ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza moim zdaniem jest lepiej robić chrzciny jak maluchy są male, raz że ma się to już z głowy a dwa że jak są malutkie to więcej śpią i jest sznsa że prześpią mszę a rodzice bezstresowo przejdą chrzciny. Ja tam się stresowałam chrzcinami :-) Kurcze a ja kupowałam Bobovvity ale chyba przestanę skoro mówisz że dużo wit.c. Nadmiar też szkodzi a organizmy takich maluchów i tak są delikatne. Chyba wam pisałam jak ostatnio dałam małej brokuły. Rany jak one śmierdzą to sobie nie wyobrażącie...kupa oczywiście zielona jak te brokuły...no masakra. Musimy tej dyni spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas widocznie jest inny zwyczaj,ale nie załuje,mała odparzen i chrostek nie ma.A lekarz mówił ,żeby jej nie kapać codziennie,bo zmywa sie warstwę ochronna skory i moga wystepować podrażnienia.Tak wogole,to mała była kąpana pierwszy raz 3 tyg.po porodzie,trzeba bylo czekać ,aż pępuszek się zagoi.Wiem ,ze w wielu krajach europy tak sie praktykuje,w stanach tez ,bo kolezanka wlwśnie urodziła. Ale wiecie ,co mnie zbilo z nóg? Opowiadała,ze była u lekarza,bo maly strasznie plakał i myślała,ze to kolki.Mały ma 4 tyg.Lekarz powiedzial,ze jest na to za mały .!O rany a jego zdaniem,to kiedy dziecko jest dostatecznie na to duże??Co za bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) dzisiejsza noc to masakra jakaś, mały się wiercił płakał przez sen i nic nie zjadł przez całą noc do tego charczy i pokasłuje - chyba się przeziębił :( dziś akurat jedziemy na kontrole do lekarza to go zbada . Patusiowa co do Twojej reakcji na zachowanie twojej małej siostrzenicy to wcale się Tobie nie dziwie, za to strasznie dziwię się rodzicom dzieci którzy na takie zachowania nie reagują. Patusiowa może zmień pediatrę skoro taka niezdecydowana jest bo radę Ci dała rzeczywiście dziwną. Jagódka Filipek słodki ;) i wie co dobre :) Ania Ty narzekasz że za szczupła jesteś a tu większość dziewczyn ci zazdrości i chętnie odda parę kilo - ja też się dorzucam ;) Ja też kiedyś brałam cilesty i strasznie po nich przytyłam a byłam w sam raz :( niestety ten stan "w sam" raz już nigdy nie wrócił ;) Doris Ty to musisz być niezła kuchareczka ;) wypróbuje te filety i sałatkę. No i kurcze super że masz taką pracę że masz kontakt z ludzmi i czas dla małego i dla nas :) aaaaaaq ja podaje małemu wapno, czasem wit. C i dicoflor dla niemowląt. mamonatalki ale mnie zaskoczyłaś tym, że kapiesz małą na węch tzn. jak poczujesz pot. Ja kąpie codziennie i nie wyobrażam sobie inaczej (no czasem nie wykąpiemy jak np. późno wracamy do domu i mały już śpi) My używamy j@j bedtime wash i nivea baby i w tym też myję główkę, a czapeczkę użyłam tylko raz jak go pierwszy raz kapałam :) Leneczkowa no mam nadzieję że wyjazd jednak zaliczasz do udanych? :) Ja mysle że z bioderkami Lenki nic złego się nie dzieje ale juz dla własnego spokoju idz do tego pediatry i zapytaj. Iza z tym hippem to chyba prawda, zauwazyłam że i marchewka i jabłko małemu najbardziej z hippa podchodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna- zadzwonilam do mojej kumpeli ktora ma dzieci totalnych alergikow pomyslalam ze zasiegne jej rady co robic z tymi sloiczkami bo kurcze to dziwne ze u nas dzieciaszki mają 4,5 miesiaca jedzą 4 lyzeczki i jest totalna masakra calą noc....no i ona powiedziala mi ze jak ze starsza corką jezdzila do peani dr ktora niestety juz nie zyje to mowila jej ze dzieci wrazliwe, wczesniej urodzone zwykle najlepiej tolerują hippa bo tam dodatek wit c jest znikowmy a w bobowicie i gerberze najwiecej....wic c jest pewnie uzywana zamiast konserwantu....no cos w tym jest bo u nas po jablku bobowity jest tragedia a po hippie duzo lepiej...... i bardz tu mądry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×