Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość abigailii

nieustawny salon, błagam pomózcie, przesylam zdjecie

Polecane posty

Gość abigailii

Witam, kopiliśmy dom, w którym salon jest bardzo nieustawny, nie mogę zmienić położenia okna ani balkonu.. poza tym potrzebny jest mi tam kominek, a komin biegnie tez w dość niefortunnym miejscu. tutaj zdjęcia poglądowe mojego salonu: http://a.imageshack.us/img823/4752/salonnieustawny.jpg obok zamieściłam komplet wypoczynkowy, mój jest trochę inny, ale ogólnie w tym typie, kupiłam go przed przeprowadzka i teraz nie stać mnie na kupno nowego. W salonie musi być ten komplet wypoczynkowy, kominek, tv i zależałoby mi na stole z krzesłami. Na dekoratora wnętrz tez nie bardzo mam pieniążki, ale może ktoś z Was interesuje się takimi rzeczami i chciałby mi pomóc? byłabym bardzo wdzięczna, za każdą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
kupiliśmy*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nura
a nie moze byc tak, ze tv bedzie od razu jak wchodzisz to na przeciwko, na lewo od drzwi na balkon? na przeciwko tv te dwa fotele, pod sciana kanapa. i ogolnie, caly ten komplet wypoczynkowy, tam sie nie zmiesci? i masz jeszcze wtedy miejsce po przeciwnej stronie, cala wolna sciana z tym oknem i z kominkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
aha, czyli z korytarza byłoby widać komplet wypoczynkowy i tv.. hmm nie myślałam o tym w ten sposób, myślałam ten komplet gdzieś miedzy kominkiem a balkonem po drugiej stronie salonu, ale gdzieś (pewnie pod oknem) musi być kaloryfer i tez nie chce go sofą zasłonić.. spróbuje wstawić fotele tak jak piszesz, i wkleję tu link, zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty_brzydulka
w jakim programie robisz ten projekt pokoju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
w power_net ma ktos jeszcze jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula kochanowska
a może dać telewizor na szafkę narożną,w tym kącie obok kominka? sofa przodem do kominka,krzesła tyłem myślę,że lepiej by było,gdyby stół był przy wejściu z korytarza, bo zakłądam,że stamtąd jest bliżej do kuchni,poza tym kominek to jakby centralne miejsce salonu i wokół niego powinno "koncentrować się życie" nie chce mi się ganiać z miarką i sprawdzać czy da się tak postawić,patrząc na wymiary-dużo miejsca,ale rzeczywistość może być inna i faktycznie pokój wygląda na mało ustawny,szkoda trochę zagracać mieszkanie,albo ustawiać meble tak,żeby trzeba było się przeciskać,czy chodzić slalomem co do tv koło kominka-ja mam tak,tylko kominek narożny,a obok telewizor i jest dobrze mam duże pokoje,ale stół (duży,rozkładany)z krzesłami jest tylko w kuchni,w pokojach postawiłam na przestrzeń,w czasie większych imprez przenosimy stół do pokoju oczywiście rozwiązanie w moim mieszkaniu wydaje się dobre,bo i tak ze stołu w pokoju rzadko się korzysta,z jadalni-jeśli się taką ma jeszcze rzadziej-pokoj stoi niewykorzystany przez większośc czasu, gdy ma się komplet wypoczynkowy ze stolikiem-to tam się prędzej coś zje,niż zasiada do stołu... (może jak się dzieci wyprowadzą,to zrobię w jednym pokoju jadalnię,ale teraz nie odczuwam jej braku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdgvadf
stol naprzeciw wejscia z korytarza, bez sensu zeby jak przyjda goscie tluc sie miedzy meblami i to ejszcze z jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudy7777
Ja bym zrobił odwrotnie... Kanape pod kaloryfer. A stół w ten kąt bez okien i tam jakaś komoda na szkło... Kanapa powinna być oswietlona... to tam czyta się gazety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudy7777
Tam jest 4,20 ,więc nie widzę problemu z tłuczeniem się o meble... no chyba, że będzie na 12 pokerzystów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudy7777
...telewizornia moze stac w kacie za kominkiem... jak najdalej od seriali !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudy7777
...nie rób szafek koło kominka... postaw telewizor na stojaku albo pwieś na ścianie. żadnych szafek koło kominka ... to będzie źle wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stól jadalny na przeciwko wejścia kanapa pod kaloryfer a fotele pod wejściem na taras albo na odwrót ;) kanapa dalej posunięta odściany ale pod drzwiami na taras a fotele pod kaloryfer. Tv nad kominkiem albo po jego lewejstronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abigailll
Jak już się zdecydujesz,pokaż nam które ustawienie najlepiej Ci się podoba. Ok? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
dzięki za te rady.. ja miałam taki sam pomysł jak wy, z korytarza żeby było widać stół, a tv, w rogu za kominkiem.. tylko cholera szkoda ze ten balkon nie jest bardziej na środku ,wtedy zmieściłabym miedzy nim a ściana kanapę.. a tak to jedyne rozwiązanie to takie ze kanapa zasłania kaloryfer :( a właśnie tego chciałam uniknąć bo w obecnym domu tak mam i to zabiera dużo ciepła, w zimie rozkładam kanapę lub przemeblowuje na mniej prezentacyjny sposób ale jest cieplej.. z tym ze centralne ogrzewanie będzie dopiero robione, grzejnik nie musi być pod oknem.. ale to chyba standard nie? bo gdzie go dam? na zwykłej pustej ścianie? mnie grzejniki wkurzają, nie zbyt fajnie to wygląda, pod oknem można ich zamaskować choćby jakąś zwiewną firaneczką .. co do mebli, to może ich w ogóle w salonie nie być, tv może być na ścianie.. nie chce zagracać salonu, tam głównie będzie się spędzać czas, i chciałabym swobodny dostęp do tarasu a nie przeciskanie się miedzy kanapą czy fotelami.. ciężka sprawa. a tutaj link do waszego rozwiązania: http://a.imageshack.us/img444/1435/salon5c.jpg a tutaj z kanapą obok balkonu po lewej, gorsze rozwiązanie http://a.imageshack.us/img697/5494/salon4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaraaaaa1231231234
A mnie sie wlasnie podoba to drugie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
napisałam ze to gorsze rozwiązanie z powodu tego stołu, nie wiem czemu ciężko mi sobie wyobrazić żeby on stał właśnie tam na końcu, ciągle widzę go na przeciw korytarza... a znacie jakieś pomysły na "ukrycie" kaloryfera? jakieś zamaskowanie, ale tak żeby spełniał nadal dobrze swoją funkcję..może jakieś ozdoby, żeby nie szpecił a zdobił salon? wtedy może umieściłabym go na innej ścianie, w widocznym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
znalazłam osłony na grzejnik płyt MDF ale nie jest to popularne, nawet na allegro znalazłam tylko 1 firmę.. i zastanawiam się czy nie ogranicza to oddawanie ciepła przez grzejnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniKA..
Szkoda zakrywać grzejniki,bo to z reguły zabiera dużo ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
zdecydowanie 2 ustawienie.Przecież nie będziesz oglądała tv bokiem -siedząc na kanapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Jeżeli nie będziesz uzywała stołu codziennie na 6 osób ,warto spróbować przysunąć go krótszym bokiem do ściany .Zabierze mniej miejsca.A jeszcze spróbuj zamienić miejscami kanapę i fotele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
Twoja propozycja: http://a.imageshack.us/img713/6880/salon6.jpg faktycznie na co dzień wystarczy mi spokojnie 4 krzesła, i te 2 pozostałe może nawet będę trzymać gdzieś schowane na strychu, poza tym one będą wchodzić bardziej pod blat stołu i nie będą zajmować tyle miejsca co na tym rzucie. co do zasłony na grzejnik, chodziło mi o coś takiego: http://allegro.pl/oslona-obudowa-zabudowa-grzejnika-kaloryfera-i1216185255.html z tym ze po pierwsze cena tej zabudowy, która jest po prostu wyciętą płytą MDF kosztuje tyle co kaloryfer.. po drugie obawiam się ze będzie ona tak samo ograniczać oddawanie ciepła jak postawienie kanapy przed kaloryferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
a ja mam właśnie stół ustawiony krótszym bokiem pod kaloryfer.Zasłania go ale nie zabiera ciepła.Spróbuj stół ustawić pod oknem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ja mam stół ustawiony krótszym bokiem pod oknem.Zasłania kaloryfer i nie zabiera ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
tutaj Twoje rozwiązanie ze stołem koło kaloryfera. http://a.imageshack.us/img833/6663/salon7.jpg i jeszcze jedna propozycja, dodałam tutaj jakieś meble, ale to opcjonalnie.. pewnie dopiero jak wstawimy komplet wypoczynkowy i stół będziemy widzieć czy meble będą tam pasować czy tylko zagracą salon.. z jednej strony bardzo by się przydało dodatkowe miejsce na jakieś książki i duperelki, ale z drugiej strony nie chce przytłoczyć tego salonu. Kanapę dałam na ukos i trochę zachodzi na balkon i kaloryfer, ale moja sofa jest trochę mniejsza, i pewnie dopiero na żywo okazałoby się czy wejdzie czy nie wejdzie do tego rogu. http://a.imageshack.us/img819/6666/salon8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abigailll
Fajnie sofa,ława i fotele ustawiłaś koło okien i nie zasłaniasz grzejnika. Ale ta część gdzie jest stół+ krzesła,regał jakoś mi się nie widzi--> właśnie to miejsce jest najgorzej ustawne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
no ja tez nie jestem do końca przekonana, co prawda wolałaby stół właśnie po tej stronie, od wejścia, ale sam stół to jakoś tak pusto.. ano już sama nie wiem, oczywiście może gdyby kupił jakaś fajna nowoczesna półkę, to wyglądałoby to zupełnie inaczej, tutaj w przykładzie zostawałam tylko byle jaki regał.. no i jeśli wszystko będzie dobrane kolorystycznie to tez mam nadzieje ze nabierze fajnych kształtów ten salon.. bardzo mi zależy bo to będzie główne miejsce w domu, gdzie spędzać się będzie całe dnie.. i tam przyjmować będziemy gości. dlatego jeśli ktoś ma jakiś jeszcze pomysł to bardzo proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abigailll
Wiesz co.. na tą dużą ścianę gdzie będzie stół dałabym duże prostokątne lustro w pięknej ramie ,jeśli da radę to takie długości stołu lub ew. ciut krótsze. Ładnie rozjaśnisz i powiększysz salon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×