Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem ateistką

Dlaczego religia jest złem?

Polecane posty

Gość zaznaczę że jestem ateistką
Nauka też istniała i istnieje, a wszystkie mocarstwa upadły - co z tego? A Osama binladen wymordowal tylu ludzi, a jest człowiekiem głęboko religijnym :P terefere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markus666
odsyłam do tego blog'u ponieważ jest fajnie napisany i trafia do ludzi, znajdziesz coś na ten temat. www.whatsthatfuzz.wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele
Aleś ty prostacko głupia, ateistko. Ubliżasz innym wyzywając od moherów i każąc spierdalać, wystawiasz sobie bardzo ładną opinię :( Może jednak skoczysz do kościoła i pomodlisz się o rozum bo tego dobry Bóg zapomniał ci dać....choć może wiedział co robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara jest dla słabych
potwierdzili to Hitler i Stalin Wyższa rasa podporządkowuje sobie niższą rasę... prawo, które widzimy w naturze, i które możemy uważać za jedyne wyobrażalne prawo." ze zjazdu partii w Norymberdze, 1933 rok "Wyzwoliłem Niemcy od głupich i poniżających mitów sumienia i moralności... Wyszkolimy młodych ludzi, przed którymi świat będzie drżał. Chcę młodych ludzi zdolnych do przemocy - władczych, nieustępliwych i okrutnych." Adolf Hitler, "Mein Kampf" (Boston: Houghton Mifflin Co., 1943), str. 285 Józef Stalin (największy sowiecki dyktator i zbrodniarz - ok. 60.000.000 ludzi na sumieniu) "W bardzo młodym wieku, będąc nadal uczniem w szkole kościelnej, w Towarzyszu Stalinie rozwinęło się krytyczne myślenie i rewolucyjne sentymenty. Zaczął czytać Darwina i stał się ateistą. G. Glurdżidze, przyjaciel Stalina z lat chłopięcych, opowiada: "Zacząłem mówić o Bogu, Józef mnie wysłuchał, i po chwili ciszy powiedział: 'Wiesz, nabierają nas, nie ma żadnego Boga...' Byłem zdumiony tymi słowami, nigdy przedtem nie słyszałem nic podobnego. 'Jak możesz mówić takie rzeczy, Soso?' wykrzyknąłem. 'Porzyczę ci książkę do poczytania; ona ci pokaże, że świat i wszystkie żywe rzeczy są całkiem inne od tego co sobie wyobrażasz, i całe to gadanie o Bogu jest najzwyklejszą bzdurą,' powiedział Józef. 'Co to za książka?' zapytałem. 'Darwin. Musisz to przeczytać,' przekonywał mnie Józef." biografia, E. Yaroslavsky, "Landmarks in the Life of Stalin" (Moscow: Foreign Languages Publishing house, 1940), str. 8-12 Lew Trocki (fanatyczny komunista, najbliższy współpracownik Lenina - znany prześladowca chrześcijan) "Darwin zniszczył ostatnie z moich ideologicznych uprzedzeń... Teoria ewolucji... ogarnęła mną całkowicie... Darwin stał dla mnie jak potężny odźwierny przy wejściu do świątyni świata... Byłem jeszcze bardziej zdumiony, gdy przeczytałem..., że on zachował swoją wiarę w Boga. Abolutnie nie byłem w stanie zrozumieć tego, jak teoria powstania gatunków na drodze selekcji naturalnej i selekcji płciowej oraz wiara w Boga mogły się pomieścić w jednej i tej samej głowie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara jest dla słabych
Mao Tse-tung (twórca i dyktator komunistycznych Chin, faktycznie największy zbrodniarz ludzkości - ok. 80.000.000 ludzi na sumieniu) "Chiński socjalizm jest założony na Darwinie i teorii ewolucji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murdock
Wiara nie jest zadnym zlem.Wiara laczy sie z Bogiem bo o tym mowimy.Bog jest Stworca wszechswiata i dlatego wiara w Niego jest wielkim dobrem.To dzisiejszy wojujacy neopoganizm twierdzi ze jest inaczej.Dzisiejsi ateisci walcza z religia jak nigdy dotad.Jest to skutkiem tzw."konca czasow".Szatan wie ze ma malo czasu.Dlatego wsciekle chce ukrasc Bogu tak wiele dusz jak tylko sie da.Mowa jest O WAS_ATEISCI.Jezeli sie nie nawrocicie to na pewno znajdziecie sie w jego krolestwie-w piekle.Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgythuyjhu
kolejna żałosna wieszczka najprawdziwszej prawdy :O nie trzeba obalać argumentów bo dla obiektywnego człowieka na pierwszy rzut oka widać że naciągane ''Religia narzuca ludziom fasadową moralność i sposób życia, a z reguły pośrednio uczy ona złych postaw: obłudy, zawiści, nietolerancji, lekceważenia nauki i rzetelnej wiedzy, faktycznie sprzyja rasizmowi i antysemityzmowi, prowadzi do ksenofobii i agresji'' a to rozwaliło mnie najbardziej :D nawet szkoda komentować, zapytam tylko o jedno :CZY ATEIŚCI SĄ TOLERANCYJNI DLA JAKIEJKOLWIEK RELIGII??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe , że wszystkie te punkty wypisz wymaluj pasują do KK . Ale rozumiem ,zę mówiąc " religia " autorka nie nie ogranicza sieylko do chrześcijan ,ale ma także na myśli muzułmanów , buddystów , sikhów , scjentologów .... i Bóg wie kogo jeszcze . Czy tak autorko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem wierząca i nikt mnie nie zmusza do wiary w bzdety . Ale to chyba zależy od tego w kogo albo w co wierzysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mopdopodłogi
każdy ma prawo wyboru: jedni wierza inni nie i co wam do tego? Zakłądacie jakieś durne tematy żeby przekonać innych do swoich racji, żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwy agnostyk
wyznawanie religii to świadomy wybór innych ludzi i chooj ci do tego swoją drogą naprawdę nie rozumiem ateistów: tak bardzo was to boli że inni wierzą? zazdrościcie że odnaleźli większy sens w życiu niż wy i że wiara jest dla nich często czymś co daje im siłę - a wy tego nie macie? bo nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhhhaaa
wiara jest dla słabych - ahahahaha :D też mi ''autorytety'' - same fanatyczne komuchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza odpowiedź najlepsz
Naczytałaś się mądrych książek i... bezrefleksyjnie je przepisujesz dumna jak paw. Spróbuj się zastanowić: 1. Co parę lat, stosunkowo często wobec historii religii, zachodzą zmiany w dogmatyce prawie każdej religii. 2. Jeśli dla Ciebie np. historia o zesłaniu na ziemie syna po to by wymazał z ludzi grzech który samemu się na nich zesłało i żeby zrobił to przez danie się zabić tymże ludziom, co i tak jest bez znaczenia bo jest on Bogiem... jest prostsza niż proponowana przez naukę historia o przywódcy powstania politycznego, to coż... 3. Czy słyszałaś o innych religiach niż katolicka? Nie każda wymaga jakiegokolwiek strachu itp. Nie każda nawet wyklucza jednoczesne kultywowanie kilku religii (to a propos 1.) 4. Akurat ateizm nie chroni od uzależnienia ekonomicznego od KK w Polsce. 5. Jak powszechnie wiadomo każda wojna religijna miała drugie dno i przyczyny polityczne lub gospodarcze. 6. I znowu: nie każda religia ma w ogóle jakiś kodeks etyczny. Nie każda ma 10 przykazań. Zresztą związek między religią a jakimiś moralnymi zasadami jest odwrotny: religia je przyjęła bo obowiązywały w danej grupie, a nie na odwrót. 7. Poziom umysłowy pasterzy kóz sprzed 2 tys. lat nie różni się zasadniczo od naszego to po pierwsze, a po drugie religia nie czyni nic innego niż reklamodawca w tv, Tusk na wiecu, nauczyciel na lekcji itp. Po prostu zachęca do postępowania tak jak on chce. Dobre czy złe, nie wiąże się z religią. 8. O jakich obietnicach mówisz? Czyżby znowu katolickich? Poprawka: nie każda religia składa obietnice, większość zakłada istnienie jakiegoś innego świata po śmierci, ale nie wszystkie twierdzą, że masz jakiś wpływ na to gdzie się znajdziesz. 9. Oczywiście znów religia=kościół katolicki. Innej nie znasz i nie słyszałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm nie no ja jestem z pogląda
prowokacja niby religia jest złem a jazda głównie po katolikach byle głupi to obśmieje punkt 1 : gdyby to była prawda nie byłoby chocby soborów, rozłamu na katolicyzm i prawosławie, reformacji o takich rzeczach jak kobiety kapłanki juz nie wspominając punkt 2 : genezis mozna czytać jak kazanie Natanka i wtedy rzeczywiście przy obecnym poziomie wiedzy wygląda to nawet nie śmiesznie tylko absurdalnie tyle że Genezis Potop i w ogóle wszystko z Biblii przed Mojżeszem jest przepisane z Sumeryjskich mitów niemal słowo w słowo > głupio tak było rozpocząć od gorejącego krzaka to chłopcy zerżneli od mądrzejszych a potem juz poszło ktoś na serio jeszcze w te bzdury typu Bóg stworzył świat w 5 dni czy jak tam to szło a potem odpoczywał wierzy poza fundamentalistami ? NIE i kropka punkt 3 : zdecyduj się religia czy katolicyzm ? do czego pijesz bo jak do wszystkich religii to ja chętnie porozmawiam jak to buddyzm utrudnia rozwój osobościowy i duchowy człowieka :D dobra więcej mi się nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja maleńka
Dlaczego religia jest złem? Dlatego że religia to biznes, który robi się na ludziach naiwnych. Jeśliby Watykan sprzedał całe swoje bogactwa które posiad... Pałace ,złoto.... i kupiłby za te pieniądze jedzenie dla głodujących, zaczełabym chodzić do kościoła, i wierzyć że księża są wysłańcami Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dopiero niedorzeczne
Jakby księża pooddawali majątki to co? Bóg którego teraz nie ma nagle by się pojawił? Albo jest albo nie ma i o to się w zasadzie ten spór rozchodzi, a nie o to czy byśmy woleli żeby był i która opcja by nam się bardziej podobała. Uwierzysz, że masz w kiblu aligatora, jeśli Cię przekonam, że korzystniejsze dla Ciebie jest w to wierzć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość światła miasta
"Dlaczego religia jest złem?" ale która religia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm nie no ja jestem z pogląda
hehe ok ale dlaczego tylko Watykan ma oddawać majątki ? a islam nie może ? przecież jest ich więcej niż katolików no i mają ropę :P ach rozumiem islam nie pasuje na chłopca do bicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murdock
takimi haslami jak to w tym topiku-ateisci probuja przekonac samych siebie o tym ze niby Bog nie istnieje.A ja was zapytam tak: Czy nie czul bys sie inaczej gdybys wiedzial ze twoje zycie na ziemi dobiega konca?Na swoim lozu smierci pamietaj modlitwe do Milosierdzia Bozego.Nawet jezeli jestes nadal niepewny,otworz swoje serce i pros Przedwiecznego Ojca o przebaczenie.Pamietaj obietnice Jezusa:jako Sedzia i jako Zbawca przebacze wszystko az do ostatniego oddechu moich dzieci na ziemi.Modl sie tak mocno,abys mogl otworzyc srece chociaz raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm nie no ja jestem z pogląda
murdock jesli ktoś jest ateistą to znaczy że nei wierzy w żadne niebo, raje, 50 dziewic, krainę wiecznych łowów czy co tam dlaczego miałby więc prosić o cokolwiek skoro wierzy ba, wręcz jest pewien że po śmierci nie ma nic ? no bo tak myslą ateiści to się kupy nie trzyma tak samo jak ten topik nvmd 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Każda religia to sekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×