Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
no i na dzis satrczy ostatnie pranie sie robi posprzatalam mieszkaie , jutro wezme si e za kuchnie jakmaz bedziemial wolne , wiec dzis juz laba za 4 h mala pojdzie spac i sobie odpoczne troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja Wam wspolczuje tych mdlosci i wymiotow... u mnie przeszly juz jakies 2tyg temu. teraz bym tylko jadla i jadla a tesciowa piecze ciastka na choinke i tak mi slinka cieknie:) musialam sie polozyc bo umylam podloge w kuchni i plecy zaczely mnie bolec:( w ogole mam takie ataki bolu. trwaja kilka minut i przechodzi. to chyba macica sie rozciaga, a Wy tez macie takie bole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja dzisiaj sie lenię. poza obiadem dla mężula nic mi sie dzisiaj nie chce a musiałabym wyskoczyć do sklepu i ogarnąć troszke mieszkanie bo mój mężul to jak małe dziecko :P wszystko trzeba za nim sprzątać. Co do bóli to też mam. Czasem mnie zakłóje z prawej albo lewej strony a czasem to czuje jakby mi delikatnie podbrzusze twardło i pobolewa. Jak mowiłam o tym ostatnio lekarzowi to powiedział ze to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuniaaa88
powiedzcie jak to jest z tym połówkowym.czy wystarczy zrobić usg które ma każdy ginek w prywatnym gabinecie(pewnie lepszy niż w przychodniach)? czy zwykłe usg nie wykaże ewentualnych wad narządów? czy wszystkie narządy zostaną zbadane tym usg? czy 3d 4d jest niezbędne przy badaniu połówkowe? bo czytałam że to taki luksus dla rodziców? i że starczy zwykłe usg 2d u swego ginka. czy wy na parkowej lub u arciszewskich dostawaliście jakies prezenty dla dziecka np .ubranko czy krem do pielęgnacji dziecka itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja to nieslyszalam w pierwszej ciazy o tym polowkowym nie wiem moze poprostu bylo zrobione znalazlma na necie jak to wyglada http://www.usgecho4d.pl/usg-rozwoju-ciazy-polowkowe.html not o zdjecia coreczki takie mam , na wizycie zapytam teraz lekarza a ewunia a ty gdzie masz zamiar isc robic noi o jakie prezenty ci chodzi dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
tzn chodzilo mi kiedy te preznety dla dziecka jak wychodzilas po porodzie czy po jakiejs wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuniaaaa88
w tym tygodniu idę do swego ginka i zapytam czy on mi zrobi połówkowe ,bo jak czytałam na forum to jest zwykłe usg na którym mierzone jest wszystko,a te 3d to jest luksus.więc jak starczy te 2 d ,to chyba nie pójde na 3d. albo parkowa albo arciszewski . a o prezenty pytam bo innne dziewczyny dostają jakieś próbki butelek itp na tym badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Ja połówkowe mam 19 stycznia.Juz sie nie moge doczekać,bo jestem ciekawa czy to chłopiec czy dziewczynka.Bo na pierwszym usg lekarka nic nie wspominała,także czekam.Chciaż już nie moge sie doczekac,bo mialam tylko jedno usg a to bedzie drugie i ostatnie i do samego porodu nie zobacze mojej dzidzi. Mnie też odrzuca od miesa.Owoce moglabym jeść caly czas.A samopoczucie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na połówkowe też jakoś po 15 stycznia się umówię. Podobno najlepiej tak między 20a 22 tc puki dzieciak nie jest zbyt duży. 3d i 4d to dla rodziców taki kaprys po prostu ja żadnych prezencików nie miałam prócz reklamowych gazetek, a w poprzedniej ciąży dostałam butelkę AVENTU dla małego ale ja używałam NUKA Powiedzcie kiedy może siara płynąć? Bo u mnie na brodawce z takiego gruczołku przy nacisku leci mleko dodatkowo jest to miejsce zaczerwienione, pojutrze na pewno lekarza o to zapytam. W końcu doszła moja poducha rogal;) Dziś próba generalna na razie synek ja męczy a i dostałam 2 czapeczki dla maluch róż i zieleń ble nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja się tylko witam padnięta jestem po dzisiejszym dniu najpierw się obiegałam w domu bo mi się porządków zachciało do tego obiad potem z młodym 1,5 godz wracałam z przedszkola bo jeszcze apteke musiałam odwiedzić i zakupy zrobić masakra. przypomniałam sobie że kiedyś poruszałyście temat imion to ja dla dziewczynki mam Sonia albo Emilka a dla chłopca Oskar. chciałam kjeszcze dziś kupić tą szczepionke i okazało się ze u nas w aptece takich nie ma a na hurtowni też nie do tego kobieta w aptece mi powiedziałą że jakby ona była w ciąży to by się nie szczepiła i bądź tu mądry... jutro postaram się wpaść w dzień i na dłużej miłej nocy dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki co do polowkowego to czytalam ze robi sie miedzy 18-22 tygodniem ciazy i wystarczy 2D. Ja wizyte mam we wtorek i to chyba bedzie moje polowkowe badanie. Zobaczymy. O prezentach to wiem ze u nas w szpitalu daja takie pakiety startowe. Co tam dokladnie jest to nie wiem :P Wczoraj byłam na zakupach i nie moglam sie powstrzymac i kupilam dla dziecka białe pol spiochy do szpitala i skarpetki z duza odstajaca rybka, ktora grzechocze :) sliczne ;) Szwagierka zrobila mi liste rzeczy ktore mi odstapi po dzieciach i wychodzi na to ze brakuje mi tylko wózka i kosmetyków :P super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny u mnie tez co kafe nie chce dzialac , poprasowalam juz i pojade c hyba sobie dzis na zakupy humor popawic bo mam kiepski , maz zdenerwowwal i nadodatek jeszcze sie obrazil szok , ztymi facetami nie wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
martolinka to fajnie , ja jak urodzi sie dziewczynka to tylko napoczatek zeby miala nowe rzeczy , no i wozek łózeczko , a reszta po corci a jesli chlopak to prawie wszystko , bo mala miala ciuszki ttypowo dziewczece wiec nie beda pasowaly , chyba ze po domu pajace i niektore body, bo mam taki charakter ze nawet po dodmu to nie wiem czy dziewczece bym nalozyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) mowicie o jakichs probkach, ktore dostaje sie od gina. ja juz takie cos dostalam na ostatniej wizycie. cala reklamowka gazetek z informacjami, plyta z filmami jak pielegnowac dziecko (przewijanie, ubieranie, kapiel itp) byly tam jeszcze 2pampersy, krem na odparzenia z nivea i lancuszek do smoczka. dal mi to wszystko przedwczesnie bo na reklamowce napisane jest "dla kobiet od 20tc":) ja na usg polowkowe umowie sie dodatkowo na 3d bo moj gin nie ma az tak dobrego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
wczoraj byłam u swojego ginekologa na badaniu prenatalnym wszystko ok, serduszko bije, dzidzia zdrowa. Wykonał 3d i 2d, jak narazie płci nie widać w 12 tyg trudno sie dopatrzeć... Na następnym napewno bedzie widać. Ginekolog nagrał mi płyte dvd dla męza z całego usg do tego dał reklamówke z jakimis próbkami i gazetami dla przyszłych mam gienek opwiedział tazke ze niektóre kobiety tyja dopiero po 20 tygodniu wiec nie ma co sie martwić , kazał jeść ryby ... Jakie polecacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuniaaa88
kasiunia o co poszło z mężem? mój był ostatnio na urlopie i dziś do pracy i szczerzę do się cieszę że idzie do pracy na popołudnie bo juz psychicznie z nim nie wytrzymywałam .przynajmniej odpocznę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
wracal wcozraj z pracy i nie zadzwonil dopiero jak byl wbiałymstoku to mowi ze jest i ze nie dzownil bo podwozil jakas babe bo szkoda jej sie zrobilo i mowi ze stara i takie tam , tylko mi nie chodzio to ze kogos podwozil niejestem zazdrosna tylko ze nie zadzwonil nie powiedzial itd itp , , no ale chyba wszystko przemyslal bo przyszedl z kwiatami , no i jak wroci bo pojechal sprawy zalatwiac to jedziemy na zakupy, wiec juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
wiem co to znaczy siedziec 24 h na dobe zmezem , tez tak mialam prze zmiesiac to czekalam az pojdzie do pracy , :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
a codo tycia to tak ostatnio sie zastanawiam ile przytyje ,narazie 3 naplusie ale za miesiac pewnie zacznie sie szybsze tycie ksiazkowo to chyba 0,5 kg na tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ai dziewczyny co myslicie o szamponetkach koloryzujacych , bo jakos do farbowania włosow niemoge sie przelamac , hmm i co tu zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qska
Hej kilka stron temu któraś z Was pytała o nazwisko dla dziecka gdy rodzice nie są małżeństwem. Myślę, że najlepiej zadzwonić do urzędu stanu cywilnego i się dowiedzieć u źródła. Mi się dziś spać chce strasznie. 4 dni dobrego samopoczucia i dziś znów słabiej, ale na szczęscie bez mdłości, tylko zimno i spać się chce. Zaraz kawę palnę. Siedzę niestety w pracy :( Mam do napisania trudne pismo i tak strasznie mi się nie chce..... Wczoraj powiedziałam o ciąży szefom, reakcja była dobra, ale wiadomo, ucieszeni pewnie nie byli heheheh, no w kazdym razie mam za sobą. Moja córka (5,5 roku) tez dostanie pod choinkę monopol junior :) I też patrzymy na zestawy Playmobil, ale te ceny, ughm.... Strasznie się ciesze na święta, wkurza tylko, że trzeba łazić do pracy... wolałabym w tym czasie piec jakies pierniki i robic ozdoby na choinkę ;) Dziś u córki jasełka w przedszkolu, więc się zrywam 2 h z pracy, ale jest tak strasznie zimno, że aż mi ciarki po plecach biegną na myśl o drodze do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki :) Ja wczoraj też zaliczyłam prenatalki, wszystko w porządku i wiecie co dosłownie rzutem na taśmę się załapałam na badania, bo dzidziuś już strasznie duży. Stąd mam dylemat, otóż na wizycie u mojego pana doktora, który ma stary sprzęt wyszedł mi na usg wiek dzidziusia 12tydz 4 dzien i "wzrost" 56 mm, natomiast kilka dni po tej wizycie umówiłam się na prenatalne i okazało się, że dzidziuś ma już 82 mm i jest to równiutko 14 tydz. stąd lekarka powiedziała, że to dosłownie ostatni dzień na tego typu badanie. Ja wiem, że dzidziuś się wierci etc i stąd rozpiętość "wzrostu" ale tak sobie myślę, że dobry sprzęt jednak to naprawdę wielkie dobrodziejstwo. Mam zatem jakieś tam rozterki co do rzetelności tego lekarza a był mi polecony przez parę dziewczyn. Mam jeszcze 3 tyg. na podjęcie decyzji czy nie przejść do tej kliniki. Znowu z drugiej strony prowadzenie ciąży przez pana dotychczasowego gwarantuje mi poród w niepublicznej klinice na śląsku. I masz babo placek, myślę, że czas sam przyniesie rozwiązanie. Ale mam radosną nowinę do tych z Was, które są zmartwione wstrętem do kawy ----- WRACA MI OCHOTA NA KAWĘ!!!! :d U nas ciągle sypie, zimno a ja mam napady głodu. Siedzę w pacy i myślę co kupić mojemu TŻ. Nie mam się jak wyrwać żeby za czymś pobiegać, prowadzimy sklep i pracownica poszła na L4 a ja tu uwiązana buuuuu i padnięta po pracy. Pozdrowionka i do później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja dzisiaj sie uśmiałam z mojego mężula bo wziąła sie za rozplątywanie lampek bo chciałam troszke sobie okno przystroić i tak sei zdenerwował na te lampki ze przleciały przeza pół mieszkania i powiedział że idzie kupić nowe :P Kasiunia - ja też właśnie sie zastanawiam nad szamponetką, chociaż u mnie w mieście są dwa sklepy z artykułami dla fryzjeró i moja fryzjerka mi powiedziała że tam mają bardzo duzy wybór farb bez amoniaku i dlatego myśle co zrobić. Co Wy byście radziły??? Co do USG to mój gin nigdy sie nie pyta czy chce 2d czy 4d tylko zawsze sam robi. JA jużmiałam badania prenatalne ale nie dostałam jeszcze żadnego prezentu. Nie iwem czy wogóle moj gin coś takiego daje :( Dzisiaj idę sama na zakupy bo mąż do pracy na popołudnie ale przynajmniej spokojnie sobie pochodze bo z nim to sie nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja juz po zakupach i po obiedzie namiescie wiec gotowania i sprzatania po obiedzie niema , sobie nic niekupilam poza kosmetykami ,tylko dla zuzi , tyle fajnych ciuszkow dla dzieci , cos malo dzis piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej spokojnie tu dzisiaj;) Ja wybrałam sie dziś w miasto na zakupy mężowi jakiś sweter pod choinkę kupić sobie też i co dupa.. chyba mi allegro zostało jakoś we wszystkim gruba się czuję. Kupiłam koło domu w takim sklepiku tuniczkę nawet ok, ale moje plany poszły w las. nawet z miasta wracałam na pieszo bo autobusy nie jeździły. jestem padnięta. Mój M tez nie w sosie może dlatego że na nockę idzie. obiad do dupy zrobiłam testowo nowy przepis i paskudne wyszło. jutro lekarz już się doczekać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria1985
Cześć dziewczyny:):):) Ja właśnie wróciłam od dentysty :( Poza tym samopoczucie dziś nie najlepsze:( Nasprzątałam się trochę:D Jutro wizyta u ginekologa :) Boję się co mi powie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona1119
o co chodzi jak lekarz wkłada do pochwy głęboko palec a drugą ręką uciska brzuch? w karcie dopatrzyłam się w rubryce dno macicy że mam wpisane odpowiednio do odbytych wizyt 1/3 ,2/3 ,3/5 .o co chodzi ? czy to zle coś oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilona takie badanie o ktorym piszesz ma na celu sprawdzenie macicy czy jest miekka, czy twarda (jesli twarda to zle)... nie znam sie dokladnie na ginekologicznych badaniach, ale jak mnie ostatnio wzial na fotel i uciskał podbrzusze powiedzial "macica miekka-bardzo dobrze tzn ze ladnie sie rozciaga". co do oznaczen-nie mam pojecia. Kasiunia i Bomi-ja na waszym miejscu kupilabym farbe bez amoniaku. najgorszy okres dla nas juz minal, a powszechnie wiadomo ze to o ten amoniak w farbach chodzi :) osobiscie nie uzywalam nigdy szamponetek, ale jakos nie wydaje mi sie zeby efekt po tym byl dobry i trwały. No ale to moje osobiste zdanie ;) delicadeza-dobrej jakosci sprzet to naprawde wazne przy badaniach :) nie kazdy lekarz moze sobie na niego pozwolic, co nie znaczy ze jest zlym specjalista. mysle ze nie musisz sie martwic o jego kompetencje i zmieniac na innego :) a ja dzisiaj sie usmialam przez tesciowa jak nie wiem. tzn w pierwszym momencie nie wiedzialam jak mam zareagowac, a jak wyszlam to smialam sie sama do siebie. mianowicie mylam meble w kuchni i zauwazyla ze "jakos pojasnialy". zaznacze ze mamy naprawde stara kuchnie ;) to jej odpowiadam ze kupilam dobry plyn a listwy na frontach szorowałam szczoteczka bo byly takie zapaskudzone. Spojrzala na mnie jak na idiotke i rzekła: "jestes za dokladna w tym sprzataniu, ja to tak o przetre i juz". wiec albo nic nie robie albo robie cos za dokladnie. ehh smiechu warte :) i nie dziwne ze te meble tak wygladaja skoro nigdy ich porzadnie nie wyszorowała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a! i musze sie Wam pochwalic ze wczoraj wieczorem jak przycisnelam brzuchol to poczulam jak mi sie przesuwa cos pod dlonia :) mysle ze to bylo dziecko, bo wczesniej nic podobnego nie odczuwalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×